Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

170 dollár nem gyenge ár... Azért ez egy picikét drágára sikerült... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) jedis


jedis
senior tag

Troll ON

160 dodó ? :U

Ha még az Intel 600-as IGP helyett, egy Radeon Vega M lenne benne, el is gondolkodnék rajta ! :D

Troll OFF

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

Egyre több léket kap az intel statégiája.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) tmarkee


tmarkee
tag

Ezek már biztosan Spectre/Meltdown állllóak. :K

# apt upgrade

(#5) Cifu válasza tmarkee (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miből gondolod ezt? Az architektúra a Spectre / Meltdown felfedezése előtt jelent meg...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Hg3X


Hg3X
tag

"amelyet a cég meglehetős csendben mutatott be"

Hát tényleg elég csendben sikerült bemutatni...

[ Szerkesztve ]

Jeff who??

(#7) b0rZ válasza Cifu (#1) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Raadasul meg egy nyamvadt pcie4x nic se megy bele... kell a nyavalyanak. :(

(#8) #56573440


#56573440
törölt tag

Tettek volna rá vagy 6 sata csatit legalább nas alapnak jó lett volna...

(#9) Cythyel válasza #56573440 (#8) üzenetére


Cythyel
senior tag

a sima verzión van 4, igaz hogy raid nincs, de 4 külön kötetes nas-nak így is elmenne, opsys meg mehet pendrive-ra

(#10) jeni


jeni
félisten

(#11) berVi


berVi
senior tag

A kotelezo magyar kispenzu csoro siras-rivast letudtuk, jol van.

Vegre megjottek ezek is, akkor meg is van a tokeletes fanless gep 2. revizioja :)

Mar csak M.2 SATA SSD tamogatas kene, es tutisag lenne.

(#12) #56573440 válasza Cythyel (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

Láttam, azért írtam hogy 6. Amire ebből ház+táp+memória lesz, addigra megáll lábon egy hp micro gen 10 is. Így azért annyira nem izgalmas... Max a passzív pc építőknek, de arra meg eddig is volt megoldás integrált proci nélkül is...

[ Szerkesztve ]

(#13) b0rZ válasza berVi (#11) üzenetére


b0rZ
aktív tag

nem az a baj hogy drága, hanem hogy az áráért alig tud valamit..

(#14) Luskan válasza Cifu (#1) üzenetére


Luskan
tag

Szerintem drága alapból a processzor hozzá, így felnyomja a lap árát is sajnos.

"A Pentium modellek listaára ezer darabos rendelés esetén egységesen 161 dollár, míg a Celeron verzióké 107 dollár."

(#15) tmarkee válasza Cifu (#5) üzenetére


tmarkee
tag

Cinikus modorban vagyok. Elnézést. Akinek most kell új hardvert vennie az elég nagy bajban gondban lehet.

# apt upgrade

(#16) aelod válasza tmarkee (#15) üzenetére


aelod
veterán

Üdvözlet a bajban lévők közül :U

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17) Cifu


Cifu
nagyúr

@berVi: A kotelezo magyar kispenzu csoro siras-rivast letudtuk, jol van.

Vegre megjottek ezek is, akkor meg is van a tokeletes fanless gep 2. revizioja

Olcsóbban összehozol egy G4560T penyó + H110 ITX deszka gépet, amelyet egy pár ezer forintos hűtőborda passzívan elvisz. Teljesítményben meg agyonveri ezt, vagy alulfeszeled, és közelítheted minden szempontból...

Persze ha a minél kisebb fogyasztásra mész rá, nincs párja, de a következő miatt:

@Luskan: Szerintem drága alapból a processzor hozzá, így felnyomja a lap árát is sajnos.

Ez pedig a verseny hiányára mutat rá. Ebben a piaci régióban az AMD még mindig nem hozott ki semmi értékelhetőt az elmúlt időszakban, így pedig sajnos verseny sincs. Ha kis fogyasztású (integrált procis) ITX gépet akarsz, celeron / pentium J és N szériát leszámítva nincs sok választásod. Emiatt aztán az Intel olyan áron adja az ilyen procikat, amilyen áron nem szégyenli... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) aelod válasza Cifu (#17) üzenetére


aelod
veterán

Nekem egy ilyen van.
Érik a csere csak, mire... :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#19) Ribi


Ribi
nagyúr

Anno a Q1900 lap volt 22k. Az megérte, ez ilyen árazással inkább rossz vicc. :(

(#20) jeni válasza Cifu (#17) üzenetére


jeni
félisten

Egy ilyen párosra gondoltál?
Asrock
Intel
Alapból 1db 8GB 2400Mhz (gondolom minél nagyobb frekis annál jobb) érdemes venni vagy elegendő a 4Gb és majd pluszba még 4Gb

[ Szerkesztve ]

(#21) Cifu válasza jeni (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Majdnem, a G4560T kicsivel drágább, de 35W a hivatalos TDP-je, míg ennek 54W. Ha a fogyasztást alacsonyan akarod tartani akkor persze a sima G4560-at is lehet alulfeszelni, de a T-s végű alapból kisebb fogyasztással indul...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Dare2Live válasza Cifu (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nyers teljesítményre lehet de codecek HWs suport, hdmi 2.0... csak geminiben. HDMIt még tán Cofee lake se tudja.

De ez így veszett drága. Média lejátszónak egy S905/S912es box 50euroért aki lama android aki szeret picit tökölni linuxal.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) Cifu válasza Dare2Live (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Codec / HW support terén pl. a G4560-ban használt HD Graphics 610 ugyanazt tudja, mint az ebben használt 605-ös, a különbség a HDMI 2.0, ebben igazad van.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Tidus válasza #56573440 (#8) üzenetére


Tidus
addikt

A melyiken négy van, abból kettőt Asmedia chip vezérel.
A Gemini kettőt tud kezelni.
Viszont a többi gyártónál lesz ritkaság a négy.

(#25) arn válasza Cifu (#1) üzenetére


arn
félisten

nemeteknel 100 eur (mar kaphato) - az elod 70.

***

lehet fikazni, de pl nasba meg mindig nincs jobb... az osszes idei synology nas alapja is ilyesmi lesz majd 2x aron, mint egy epitett pc.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) arn válasza Cifu (#23) üzenetére


arn
félisten

otthonra swesen htpcbe es nasba nem tudom kell e nagyobb cputeljesitmeny, a quicksync resze meg ua.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) arn


arn
félisten

idle 8w [link] [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) Cifu


Cifu
nagyúr

nemeteknel 100 eur (mar kaphato) - az elod 70.

Az viszont már elég korrekt ár...

lehet fikazni, de pl nasba meg mindig nincs jobb... az osszes idei synology nas alapja is ilyesmi lesz majd 2x aron, mint egy epitett pc.

Ez eddig is így volt, nem meglepő.

otthonra swesen htpcbe es nasba nem tudom kell e nagyobb cputeljesitmeny, a quicksync resze meg ua.

Függően attól mire akarod használni, nyilván bőven elég lehet, de ugye hajdan a J1800 / J1900 is így indult, és azért ott már akadtak gondok, ha a háttérben ment egy száz kapcsolatos torrent és közben FHD youtube videót szerettél volna nézni.

Én pont amiatt mérgelődtem, mert jó ideje várok egy ilyesmit, de 170 dolláros (~43e Ft) áron inkább összerakok egy G4560T gépet és alulfeszelem. 108 euro (~32e Ft) már sokkal barátibb ár (igen, tudom, plusz áfa...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sajnos az Intel nagyon szűkmarkúan méri a HDR-t, mert min. i3 kell hozzá. Ez meg így nem túl időtálló HTPC-nek, de ahhoz képest drága, de ez nem feltétlenül az AsRock hibája. Pedig de szép is lenne...

Amúgy a csatikat nem értem, 2x HDMI, vagy 1 HDMI + 1 DP manapság már logikusabb lenne a DVI, meg a "VGA" port helyett.

(#30) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Nekem az fáj, h nincs DC verzió... Remélem később lesz.

(#31) Cifu válasza gilfoyle (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Eléggé leszoktak róla a gyártók. Apollo Lake-ből se nagyon láttam DC-st.
Sőt, mintha rendesen elfelejtették volna, az ASUS még a "sima" foglalatos alaplapokból is hozott ki olyat a 1x0 szériánál (pl. H110T)...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sebaj, HTPC-nek jó a 20 dolláros s9xx box is HDR-rel :)

(#33) SunMount3r válasza szabi__memo (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, ha nem kell a FHD 3D, meg a minőségi SD felskálázás... Az egyéb járulékos (de azért "jó ha van") "okosító" funkciókról nem is beszélve, amit nem tud az LE. Sajnos gagyi, support nélküli SMART TV rendszerekkel ez a kifejezés eléggé le lett járatva, pedig olykor nagyon jól tud jönni a YT és a böngésző is a nagy képernyős TV-n. Szerintem ma már a "média lejátszó" kifejezést nem kellene annyira csak a lokális tartalmakra leszorítani, pláne, hogy mennyivel elegánsabb és praktikusabb, ha ezekhez nem kell váltogatni a távirányítók és a készülékek között.

[ Szerkesztve ]

(#34) #56573440 válasza SunMount3r (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Távirányítók között azért nem nagyon kell, már mindenbe szinte beleteszik a CEC-et, még egy rpi2-ben is van. Onnantól meg a tv távjával használod. Nagyon sok dolgot nem is tudok mondani, amit nem tud az LE btw. Plex-el összeköthető, így nem csak a lokális tartalmat, hanem a haverok megosztását is látod, yt plugin pipa, twitch plugin pipa, amennyire néztem hbo go és netflix is megoldható komolyabb hergelés nélkül is. Plex backendet használva meg minden eszköz tudja hol tartottál mivel, nem kell az sql varázslás közöttük.

Tv-n böngészésre én még nem fanyalodtam rá, ahhoz nagyon elkeseredettnek kéne legyek.

Nem kérdés, hogy van akinek elég a gyári smart. Nekem pl nem, és a hideg ráz attól, hogy a gyártó egyszer csak azt mondja, hogy háh ezt már nem támogatom, ehhez meg már nem jön frissítés. Jelenleg egy Mi Box fut a tv alatt, és plex, kodi, yt, hbo go, twitch, mytv, akármi is vígan szalad, saját távja fóliás a dobozából egyszer vettem ki kb amikor bekapcsoltam. Az fhd 3d-t kinyírták már, sd felskálázás meg... Egészen rétegigény, amikor szép lassan a jóbarátok remastered 4k-t is kitolják majd :D

[ Szerkesztve ]

(#35) szabi__memo válasza SunMount3r (#33) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A felhasználók 95%-nak még az androidosan sincs baja, visz mindent, LE-vel meg a 99%-uknak elég.
SD felskálázás? Minek? 3D? Már tv-t se nagyon kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#36) SunMount3r válasza #56573440 (#34) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 3D és az SD vitát ne kezdjük el, mer hosszú lenne. Elég az hozzá, hogy van rá igény (nekem legalábbis van és nem módosítom az elvárásaimat/szokásaimat, csak azért mert az "okos" többség szekere más felé húz).

A KODI-s YT-al gyakran vannak gondok, nemrég javították a legutóbbi "hibát" is. De ezt sem lehet megjósolni, hogy meddig tart ki, mert elég ha a Google megint gondol egyet és újra inkompatibilissé válik. Bizonytalan.

A többi spéci Streamer app és add-on meg engem épp nem érdekel, amit azok adnak, azt megoldom lokálba sokkal jobb minőségben. A YT viszont fontos pont tud lenni.

De ha már rendesen fut egy normális net böngésző a rendszeren, akkor megint megsokszorozódnak a lehetőségek a tartalom és infó fogyasztás szempontjából.

CEC-t én nem hiányolom. Nincs kedvem a TV-k gagyi távjával vezérelni a KODI-t és az egyéb app-okat. Sokkal jobb megoldás akkor már egy programozható gombos "minden kütyü egyben" légegér, amivel még a böngészés is kényelmes és 4K-ból megvan az is. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) szabi__memo válasza SunMount3r (#36) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pedig a CEC a legkirályabb dolog. Mondjuk az én tv-mnek nem gagyi a távirányitója

(#38) imibogyo válasza Cifu (#17) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha kis fogyasztású (integrált procis) ITX gépet akarsz, celeron / pentium J és N szériát leszámítva nincs sok választásod.

Abszolút nem vagyok otthon az ilyen integrált processzoros témában, de ez nem alternatíva? Fogyasztási user tesztek alapján ~20-40W teljes rendszert figyelembe véve (merevlemezekkel, mindennel)

Nagyon szeretnék egy ilyen kis mindenes gépet összerakni és ezen megakadt a szemem. 4 magos a gép és a hevenyészett (sub. 5 perc) teszt nézegetésem alapján egész korrekt a teljesítménye. Nekem is egy kis házi mindeneshez kellene egy alaplap (NAS, nagyon-nagyon alap házi szerver homokozónak, receptek keresése a konyhában stb.) és 20.000 Ft-ért ez elég korrektnek tűnt számomra. Semmi extra igényem nincs (ilyen 3D-s feldolgozás, FHD stream stb.-k nem érdekelnek).... Vagy mit nem veszek észre, ami miatt mégsem ez a jó út? :B

(#39) #56573440 válasza SunMount3r (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

Értem én hogy neked igényed meg minden, de mindkét dolog kifutó. Ez meg tény. Most mondhatod azt, hogy neked meg kell, és kellhet is, de az ilyen jellegű anyagok záros határidőn belül kerülnek a bakelit meg a kazetták mellé. Addig perszer van alternatíva, nincs ezzel gond, vitatkozni nem akarok, csak jeleztem, hogy kihalnak ha tetszik ha nem. Persze a régi anyagokat még nézheted 3d-ben amíg a tv-d bírja. Aztán shiftdel.

Kodis yt meg úgy bármilyen platformon a yt nekem eddig nem okozott gondot, ill eleve lényegesen egyszerűbb telefonról/tabletről/bármiről castolni rá. Az, hogy a googli hozzányúl, és ezért megáll, nos az a tv-s appal is előfordulhat, amikor azt mondja a gyártó hogy eol helló. Lásd talán itt is írtam skype. Változott az egész, a gyártó meg azt mondta hogy fckit, és leszedte a tvkről. A közösség meg a nyílt platformokon megoldja a jövőben is ha meg lehet.

A streamer appok közül lokálba mit oldasz meg pl egy twitch-en? Kb semmit.

Valahogy nekem nem adja a tv-n böngészés, tudnék most is ha nagyon akarnék, de mivel a nézési távolság és felbontás mellett indokalatlanul kicsi minden rajta, a telefonom 6.4-es karnyújtásnyira van legalább egy 10"-os tablet és normális laptop is, így valahogy soha nem éreztem hogy azon kínoznám magam. De akinek erre van szüksége, biztos hiánypótló :D

Az én pana tv-mhez teljesen korrekt távot adtak ezek szerint, mert egyszer se érzem azt, hogy gagyi lenne :D Pedig nem egy légegeret meg bt-s billt fogtam már, hasra még az lg felsőkat gyári megoldásától se estem, de egy harmonyra se porcosodott még.

[ Szerkesztve ]

(#40) Dare2Live válasza SunMount3r (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lehet de imo99%nak elég ha ~bármely formátumban megy a max 4K@60
És ezt egy S9xx tudja.

Remélem az S922 übertápos lesz mert ha igen sok ötletem van rá...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) szabi__memo válasza #56573440 (#39) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem csak hogy nem adja a tv-n a böngészés, de még csak nem is htpc funkció.

(#42) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Sok mindenre nem jó ez az alaplap, de állati cuki. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#43) DewiL


DewiL
senior tag

Vajon a párhuzamos és soros portnak milyen létjogosultsága van még 2018-ban ?
Mert ok pár éve még lehetett azt mondani, hogy régi nyomtató vagy valami speciális kütyü, de ma már ahol még ilyenek vannak, ott nem fognak ilyen termékre beruházni.

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#44) Ribi válasza DewiL (#43) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt gondolom azok miatt rakták rá akik valamilyen beágyazott, vagy hasonló cucchoz használják. Tipikusan konzol port. Ott még most is soros portot használnak. Bár könnyebb lenne usb-soros átalakító, de hát...

[ Szerkesztve ]

(#45) imibogyo válasza DewiL (#43) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem pl. a CNC marógép vezérlése LPT portról történik (direkt nem is akartam USB-s vezérlővel vacakolni) és mivel egyik gép sem örök életű (a mostani gép amiről megy az 7 éves), így én még vadászom az ilyennel szerelt alaplapokat.

Persze OK ez egy speciális eset, de azért van akinek még hasznos lehet, mert pl. a PCI-os kártyákkal és a különböző konverterekkel is csak a vesződés van sokszor, tehát jobb az on-board megoldás. Ha pedig mégis át kellene térnem USB vezérlésre mondjuk egy géphalál miatt, az megint egy plusz 20-30.000 Ft-os felesleges kiadás (az új gép ára mellett). ;)

[ Szerkesztve ]

(#46) DewiL


DewiL
senior tag

Köszi a példákat!

Nekem utoljára kb az Abit NF7-es alaplapomon volt :)
Az egyik fő szempont alaplap vásárláskor, hogy ne legyen rajta párhuzamos/soros port, de szerencsére ma már ez nem jellemző.

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#47) Skillet válasza #56573440 (#39) üzenetére


Skillet
addikt

A 3D témába nem tudok belekotyogni, de az SD... szerinted meg fog szűnni? Na, mikor? A HD-s időkben sem szűnt meg, a 4K-ban sem fog. Nekem is van egy s905x boxom, nem kell reklámozni, valóban jó dolog, de az SD-t tényleg nem tudja rendesen kezelni. Elmegy, nem rossz, de nem is jó. Remélhetőleg lesz majd a jövőben is DC-s lap, akkor megyek vissza htpc-zni :D
Rengeteg embernek fontos még az SD. Sorozatokat sem fogok letölteni 4K-ban, jó az x264 SD. De sok filmet is megnézek így, mert többet nem biztos, hogy ér.
Nem magyarázom tovább, de szerintem egy rendes lejátszó kellene, hogy tudja rendesen kezelni az összes médiát SD-től a 4K-ig. Szerintem az S905X kompromisszumos.
Nem rossz, mi is azzal médiázunk most, de hasra azért nem estem tőle.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48) SunMount3r válasza Skillet (#47) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát igen, ez kb. olyan, mintha a mondjuk az SD felbontású képeket/fotókat nem tudná rendesen megjeleníteni, vagy a FLAC formátumú zenék kivételével már az mp3-akat sem tudná lejátszani. Vagy, ha le is játssza, akkor rosszabb minőségben, mint egy akár 20 éves PC, vagy média lejátszó. Ez kellene szerintem megérteni, hogy ezek ALAP dolgok, és 20-25 éves kütyűk is a kis újukból rázták ki az SD videókat. Aki meg azt mondja, hogy megvan neki a MyLord, a Csapd le csacsi, vagy a Legényanya 4K HDR-ben azt meg körbekacagom... :D

[ Szerkesztve ]

(#49) Skillet válasza SunMount3r (#48) üzenetére


Skillet
addikt

:K úgyúgy

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#50) #56573440 válasza Skillet (#47) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem ahogy nő a felbontás, és fogy a natív sd tartalom szép lassan megy a lecsóba. Családban és baráti körben sem egy igen jó tv van, aki arra a felskálázásra azt mondja hogy elfogadható... Egy 720p-s anyaghoz képest is siralom. Az meg nem a világ vége.

Szar filmekhez meg nem tudok mit mondani, mert olyat nem nézek. De ha néznék is, akkor is rohadt mindegy hogy mekkora helyet foglal, mert ha nem jött be, akkor nem fogom elővenni újra, tehát menne rá a shiftdel. Ma meg azért már az ország jelentős részén nem mondás hogy egy fhd film leérjen akár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.