Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

Najo, ez egy egyre durvább lesz.

Egyébként a cim eléggé clickbait... :F

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) Polarstar válasza roli543 (#1) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jó lesz ez! Előbb-utöbb nem marad az akksinak hely, annyi kameramodul lesz a mobilon. :DDD :DDD
Lehet majd rátenni a textiles vasaló zsinórt! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Meg ugye Kínába. Mert, hogy ide nem az holt ziher.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) atike


atike
nagyúr

Jó lesz, de nagyon. De ha nem lesz gaps akkor csak technikai ellenfél lesz, nem valós... Sajnos. Hiába lesz jobb (már ha lesz) - ha nem sikerül addig rendezni a vitát, akkor csak papíron lesz "csata"... :(

(#5) kzcs


kzcs
tag

De most komolyan, ez az innováció az elmúlt években, hogy 3-4-5-7 kamera?
Akkor már inkább min 9 legyen és ugorjunk 5 évet előre hátha izgalmasabb lesz a mobil piac...Nagyon elfogyott a kreativitás. Csak azért hozzanak ki egy új modellt mert +1 vagy +2 kamera van rajta abban semmi új nincs.

(#6) Indiant válasza kzcs (#5) üzenetére


Indiant
addikt

..és ezzel lassan már tárcsázni is lehet.

(#7) #24536576 válasza kzcs (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Miért olyan nehéz felfogni az értelmét? :F

(#8) #16514048 válasza kzcs (#5) üzenetére


#16514048
törölt tag

"+1 vagy +2 kamera van rajta abban semmi új nincs."

Semmi új, "csak" +1 vagy 2 látószög. :DDD
Valóban szörnyű, hogy egyre több helyzetben használhatók a mobilos kamerák.

(#9) atike válasza kzcs (#5) üzenetére


atike
nagyúr

Látszik, hogy mennyire követed a mobilpiacot. Csak ennyi volt az innováció az elmúlt években, hogy több kamera lett. Milyen igaz. :U

(#10) kzcs válasza #24536576 (#7) üzenetére


kzcs
tag

Minek az értelmét? Emlékeim szerint 2013-ban jelent meg a Samsung S4-el az első 13 MP-s kamera, és eltelt 7 év. Most az a nagy szám, hogy 108 MP is elérhető valamikor idén. Kérdem én ebben az irányban érdemes folytatni? Míg az átlag telefonnal nyomsz egy képet és 1,5 megás kép helyet most kapsz egy közel 10-12 megás képet a telefonra. Vagy akkor szoftveresen lebutítjuk a 108 MP-t hogy 1080p vagy max uhd-ben csináljon képet mert korlátozott az adattár? Véleményem szerint ez nem innováció. Olyan szenvedésnek tűnik az egész a gyártók részéről.
Hol vannak azok a hasonló nagy bejelentések mint pld a Nokia 1998-ban, hogy nincs külső antennája mobilnak, a 2007 Iphone bejelentése, vagy LG 2013-ben bejelentette az első kétmagos processzort. Mi történt azóta lényegében? Eljutottunk 8 mag (4x4) és 108+5+2 kombóig stb. Hajlítjuk egy olyan kezdetleges technológiával a telefont hogy aztán szégyenszemre és drágán visszahívjuk és újratervezzük az egészet, aztán ismét eladjuk rohadt drágán azt amit majd megint visszahívnak hamarosan. De ez csak az én véleményem, sorry senkit nem akartam megbántani de nekem csalódás az elmúlt 4-5 év fejlesztései.

[ Szerkesztve ]

(#11) Plazmacucci válasza kzcs (#10) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A kamerák minőségét nem a megapixel szám határozza meg, és nem az a fejlődés fő változója. Ha ennyire inkompetens vagy a témában, szerintem ne szólj hozzá. :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) xZer0kidx válasza kzcs (#10) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ha picit leteszed a Megapixel magazin e havi számát akkor azért észrevehetsz innovatív fejlesztéseket pl. a Huawei háza táján is. :)
Periszkópos kamera, 256x-os lassított felvétel, AI témafelismerés, machine learning, vezetékmentes visszatöltés, talán ide lehet sorolni a 40W-os vezetékes és 27W-os vezetékmentes gyorstöltést is.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#13) kekedi válasza kzcs (#10) üzenetére


kekedi
senior tag

Milyen korlátozott adattáról beszélünk amikor már legalább 128Gb tarhely van a telefonokon, plusz bővítheted a többszörösére, plusz menthet ed a felhőbe is őket?
Én pont nem ájultam el egyik általad felhozott példátol sem.

Szerintem egy vezeték nélküli töltés, telekijelzo, dex, 2k kijelzo, vízállóság, stb nagyobb durranás volt.

Nem bántottál meg senkit. Csak nincs igazad.

(#14) gyurma888 válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


gyurma888
aktív tag

(#15) forgonati


forgonati
őstag

10 kamerás mobilt a népnek! :D beszarsz...

Keelah Se'lai!

(#16) Turbokecske


Turbokecske
újonc

Mindjárt jönnek a 16 magos, 4 ghz-es, 256 ramos telefonok, 8 kamerával, 5g hálózattal..
Éljen a gombos Nokia, aminek sokszor még a töltőjét se találom, olyan ritkán kell!

(#17) atike válasza Turbokecske (#16) üzenetére


atike
nagyúr

Ha ott maradtunk volna a gombos Nokiád korszakában akkor valószínű ezt a cikket sem olvasod - nem hogy még hozzá is szólsz... :U ;] :P

(#18) Turbokecske válasza atike (#17) üzenetére


Turbokecske
újonc

Miért, 20 éve nem volt asztali pécé?

Annyi ilyen okostóni van a fórumokon, tiszta felüdülés.
Ide járok röhögni, rajtatok :)

[ Szerkesztve ]

(#19) atike válasza Turbokecske (#18) üzenetére


atike
nagyúr

Nem volt fórum, ahová járhattál nevetni... :) Jó szórakozást! :DDD

(#20) #24536576 válasza Turbokecske (#18) üzenetére


#24536576
törölt tag

Jól gondolom, hogy egy boomerrel van dolgunk? ;]

(#21) HarleyCustom válasza Polarstar (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D
omg

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#22) HarleyCustom válasza Turbokecske (#18) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1 :D
(6700 gyári állapot, hibátlan. :) )

A mai telefonok már egyformák, mint a villanyborotvák. Semmi egyediség bennük. Megy a kamera harc.

Anno a Nokia, BlackBerry, Sony-Ericsson, úttörői ennek a műfajnak.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#23) #98501120 válasza kzcs (#10) üzenetére


#98501120
törölt tag

Egész biztos nem nézel sok mobilfotós galériát, valószínűleg nem is használsz flagship-et. Úgy tűnik, hogy nem is olvastad, hogy mi az értelme pl. a 108 megapixelnek, a több kamerának a hátlapon és mire voltak képesek tavaly az ilyen mobilok. Írni viszont írkálsz bátran a témában. Ez jó, bazmeg ez kurva jó, tetszik.

(#24) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Na, már 7 kamera.... Eszem-faszom megáll! Most ez lesz a divat, h ki tud többet rányomorintani a hátlapra? Aztán jöhet 4-5 szelfikamera is előre, mert az nagyon fontos lenne ám!
Én csak egy kukkert akarok, de az kibeb@szottul jó legyen. Több nem kell!
Mellesleg kíváncsi lennék, h egy ilyen 7- 8 kamerás telót hány ember használna ki és hány tudná, h mikor melyiket, hogyan kell használni?

[ Szerkesztve ]

(#25) M..


M..
csendes tag

Én csak azt nem értem, ha nincsen hely 3,5mm-es csatlakozónak, dedikált kameragombnak vagy épp egy fránya infraportnak, ezek mellett pedig 3 évente új SIM szabványt találnak ki, csak mert az elődhöz képest 1,5 négyzetmilliméter hely felszabadul, akkor ebben a szemléletű gyártásfilozófiába hogyan lehet belesüríteni az évente plusz két kameramodult? Mert a plusz "megapikszeleknek" nem törvényszerű, hogy több hely is kell fizikailag, de több szenzor az sokkal több területet pazarol ebben a kompakt kialakításban.
Szóval kérem vissza a fizikai qwerty billenytűket, lassan annak is találnak helyet valahol :D

(#26) MarkCsiha461 válasza #24536576 (#7) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Igen?És a hetedik kamera mi lesz?Ultramegaszuperszéleslátószög?

(#27) #16514048 válasza MarkCsiha461 (#26) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem feltétlenül szélesebbre kell gondolni, a "normál" és 10x nagyítás közé bőven van mit berakni...

(#24) SkyLine3000:

"Én csak egy kukkert akarok, de az kibeb@szottul jó legyen. Több nem kell!"

Ne vegyed akkor, bár akinek fontos a "kibeb@szottu jó" kamera, az nem tudom miért akarná ennyire lekorlátozni a lehetőségeit.

[ Szerkesztve ]

(#28) Juhaszatti válasza SkyLine3000 (#24) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Sem az optikai zoomról, sem a széleslátószögről nem mondanék le ma már, túl sokat használom őket ehhez.
Szóval részemről minimum 3.

(#29) SkyLine3000 válasza Juhaszatti (#28) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Még az a 2-3 ok, de 7 meg 9?? Minek? Meg ugye ki, mire használja. Én leginkább várost fotózok. Ott a széles kell. Egyéb parasztvakítás nem érdekel. (Jó, nem is telóval fotózok) De egy telóban az a minimális optikai zoom nem sok szart ér. Nekem az kevés, amit egy telóba bele tudnak tenni. Mivel a fizikát nem lehet megbszni, a szenzorok méretét kellene elsősorban növelni (ameddig lehet), nem telerakni 100 lyukkal a teló hátulját, meg 100x mpx-t beletenni...

[ Szerkesztve ]

(#30) Juhaszatti válasza SkyLine3000 (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Városfotózásra is szuper egy 2-3-5x optikai zoom. Remekül meg lehet örökíteni közelebbről olyan épületrészleteket, műemlékrészleteket, vagy bármit amihez vagy közelebb menni nem tudsz, vagy magasan van.
Optikai zoom nélkül nem tudod normálisan közelebb hozni ezeket, csak minőségromlással. Vagy a sima kamera képéből kivágással kell trükköznöd, ami persze szintén minőségromlással jár.

A 7, 9 kamera nekem is túlzásnak tűnik egyébként. Egyrészt nem tudnék így hirtelen hasznos funkciót találni ennyi szenzornak, másrészt meg azért hagyjunk helyet az akkunak is. 7-9 különböző szenzor, képstabival stb, azért nem kis helyet foglal.

(#31) #16514048 válasza SkyLine3000 (#29) üzenetére


#16514048
törölt tag

"De egy telóban az a minimális optikai zoom nem sok szart ér. Nekem az kevés, amit egy telóba bele tudnak tenni. Mivel a fizikát nem lehet megbszni, a szenzorok méretét kellene elsősorban növelni (ameddig lehet), nem telerakni 100 lyukkal a teló hátulját, meg 100x mpx-t beletenni..."

Az ilyen 5x-10x nagyítás hol minimális? Ekv 125mm, 250mm neked kevés? :DDD

A szenzor méretét meg növelik, de sokkal nagyobbat már nem tudnak beletenni akkor sem, ha lespórolják a többi kamerát. Ami lényegesen nagyobb szenzor lenne, az elé nem lehet ilyen kicsi lencséket és ilyen közel tenni...

Ebből a 7 kamerából amúgy kettő előlapi, hátul az egyik valószínűleg mélységérzékelő.

Marad még az ultra-wide, "normál" és 10x tele. Ne mondjátok már, hogy utóbbi kettő közé annyira értelmetlen betenni még egy kamerát átmenetnek. :U

"Meg ugye ki, mire használja. Én leginkább várost fotózok. Ott a széles kell. Egyéb parasztvakítás nem érdekel."

Ez szuper, de olyat azért el tudsz képzelni, hogy mások esetleg egyéb dolgokra is használnák?
Ezt úgy bírom, amikor valaki azért kezd el fikázni valamit, mert ő személy szerint nem használja ki.

[ Szerkesztve ]

(#32) #24536576 válasza MarkCsiha461 (#26) üzenetére


#24536576
törölt tag

Előlapi.

(#33) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Igazából elég lenne a világnak néhány kínai reklám a hüvelyről, máshol úgysem érdekli így a kutyát sem.

(#34) doooo válasza gyurma888 (#14) üzenetére


doooo
veterán

Európában mutatkozott be a Mate 30 is. Emlékszel még mekkora siker volt a Kínán kívüli világban? Én sem. Most meg konkrétan egy még exkluzívabb kiadásról van szó... szóval ne fűzz hozzá sok reményt.

(#35) roli543 válasza SkyLine3000 (#24) üzenetére


roli543
őstag

Remélem az megvan, hogy a telefonon összesen van ennyi, és ebből 2 az előlapon :)) :)) A hátlapon 5 kamera, amiből igazából csak 4-et használsz, a Tof kamera csak segéd kamera. Szóval az a 7 inkább legyen csak 4, de ugye a cikket nem olvassuk csak írogatunk :C

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#36) #88470784


#88470784
törölt tag

Van valami bájos abban, hogy a csúnyagonosz huawei AppGallery-be a microsoft is feltölti az appjait. :DDD

(#37) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

kisertetiesen hasoblit az s20 ultrara

a szenzormeret noveles nagyon jo dolog, viszont a keves hely miatt (vekony telefonok) nem tudnak rendes lencserendszert illeszteni ele, igy a kep szele erosen homalyos, lencsetorz
(Mi Note 10)

-

(#38) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nokia N8 és 808 szint számomra elég remek színvisszadással. Bár a mai technika ennél jobb fényerejű optikát adna.
Az említett mobil méretek is elegendőek lennének, és még a kezem sem törne le a másfél-két centis vastagságtól.
Modernizálva azt kérném vissza.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39) joey04


joey04
titán

ez lassan követhetetlen lesz

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) xZer0kidx válasza #88470784 (#36) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Hmm arról a Microsoftról van szó amelyik kereskedik/dett az amerikai hadsereggel és a Huawei-el is egyszerre? ;]

Amúgy lassan tölthetné fel a Spotify, OTP, Face, Whatsapp stb is az appjait...

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#41) #88470784 válasza xZer0kidx (#40) üzenetére


#88470784
törölt tag

Az Otp már kezdi (szlovák már fent van) de ott van a CIB is,Viber, Lufthansa , trivago, booking, Bing kereső, vlc player, mx player, köpönyeg,, amazon, opera, meg minden ilyen app amit nap mint nap használnak az emberek.
Kivéve a google dolgait.
Mondjuk a Bingnek ez tényleg egy jó lehetőség hogy előre lépjen. Végülis amerikábak sikerült egy jó erős konkurenciát csinálnia magának. Ehhez csak gratulálni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#42) dutrás válasza HarleyCustom (#22) üzenetére


dutrás
őstag

Akkor hát fel kell keresni a hardveraprót hátha találsz még egy párat.

P50 pro/P40 Lite

(#43) #24536576 válasza Turbokecske (#16) üzenetére


#24536576
törölt tag

(#44) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Kicsit túlzásnak érzem ezt a kameraszámot. Fogadok, hogy ezt mind meglehet oldani 2 kamerával is... (+1 elől)

(#45) GreatL


GreatL
őstag

Bőven elég lenne egy értelmes kamera nagy szenzorral minden mobilba... Teljesen feleslegesek ezek a zoomok meg akármik, a lényegen semmit nem változtatnak.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#46) Sys85 válasza GreatL (#45) üzenetére


Sys85
veterán

Elvileg a méret miatt nem raknak telefonokba fullframe szenzort.
Na de könyörgöm amekkora helyet elfoglal már ez a 7 kamera,lassan beleférne egy FF is,vagy ha az nem is,de egy APS-C biztosan. :)
Még mellette elférne egy ultraszéles és egy zoom is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#47) Stanbacsi válasza Sys85 (#46) üzenetére


Stanbacsi
tag

Lassan úgy is eljön az idő, hogy ezeken majd nevetni fogunk... Jöhet vissza az 1 kamera,ami tudja ezt mind. :)

(#48) GoldhandRent válasza Sys85 (#46) üzenetére


GoldhandRent
őstag

és akkor majd a képed 10% lesz csak éles, mert nem tudnak rendes lencserendszert berakni elé. oké, hogy területben elférne, de vastagságban hova rakod az FF-hez való lencserendszert ?

a Mi Note 10-ben most 1/1.33 szenzor van, az egyik legnagyobb a mobilok között (a Nokia 808-nak van 1/1.2, és az egy nagyon vékony telefon ugyebár), és a kép széleken a lencse helyhiánya miatt már életlen és torz a kép.

Az APS-C is 4x akkora, mint a Nokia 808 szenzora. Gondolhatod, hogy Galaxy S4 Zoom lesz a telefonokból.

Tőlem aztán lehetne vastagabb, sőt, felső káva is lehet csak amiatt, hogy több hely legyen lencsét rakni a szenzor mögé, de ez én vagyok, és nem a vásárlók 99%-a.

[ Szerkesztve ]

-

(#49) #16514048 válasza GoldhandRent (#48) üzenetére


#16514048
törölt tag

Na meg ugyanazt azt a kis fényt kéne ki szétszórni a szenzoron, ami befér az apró nyíláson... Sz.rt se érne kb.

Abból pedig nagyobbat úgysem tennének bele. Egy pancake obinak is már önmagában olyan vastagsága van, ami mobilnál nem lenne elfogadható.
Hiába mondják sokan, hogy nem bánnák, ha kicsit vastagabb lenne, itt már nem pár miliméterről lenne szó. 3 centi vastag téglákat még kétlem, hogy bárki is szívesen használna.

Eddig az volt a mobiloknak a kompaktokkal szemben a legnagyobb hátránya, hogy 1 látószögre voltunk velük korlátozva.
Most ez végre egyre kevésbé probléma a többkamerás rendszereknek hála, erre most meg azért sír mindenkinek a szája, hogy "minek ennyi kamera, legyen 1, de az full frame". :DDD

OIS nélkül természetesen, mert ekkora érzékelő mozgatásához hely is kéne...

[ Szerkesztve ]

(#50) GreatL


GreatL
őstag

Most elment ez az egész szövegelés full-frame irányba... igazából a mostani szenzorok fizikai méretének kétszere is megváltás lenne.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.