Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Mikor jönnek már az asztali Broadwell processzorok (apu-k)?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) #Chris


#Chris
tag

Alakul ez... :) Lassan csak eltűnnek a dVGA-k...és sok probléma megoldódik.

(#3) MongolZ


MongolZ
addikt

"kétmagos Intel Core i7-5557U"

Tudom, tudom, tök normális, meg minden, de nekem eszméletlenül szúrja a szemem...

(#4) Sefter


Sefter
veterán

Htpc-nek jó lehet, de félek az áruk elrettentő lesz...

Psn ID: sefter_hun

(#5) Ivy.4.Ever válasza Segal (#1) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Augusztusban szerintem már a polcokon lesz.

(#6) macman507


macman507
aktív tag

Nyomtatónak néztem elsőre :))

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#7) Lewzke válasza MongolZ (#3) üzenetére


Lewzke
őstag

nekem meg a ventilátor szúrja a szemem. :D jobb lenne kisebb TDP-vel rendelkező procival és passzív hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#8) apatyas válasza MongolZ (#3) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem érdemli meg az i7 nevet.. mint sok más mobil procinál sem, itt is nevetséges.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#9) madgie válasza Lewzke (#7) üzenetére


madgie
titán

Vezérléstől is függ, Mac Miniben sem hallani soha (pedig hidd el, háklis vagyok erre).

(#10) |DavidWoody| válasza apatyas (#8) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Miért is nem ? Az i7-4500U szintetikus tesztekben összehasonlítva nagyjából 10-15%al marad egy i7-920 alatt , csak épp nem 130 hanem 15 Wattból. Miért is nem érdemli meg a nevét az i7-5XXX széria ? Hülyeséget ne írjál , mert csak mások agyát szúrod vele , értelme és valóságalapja meg nincsen...

Szerk : "E35M1-M + 4GB. Thinkpad Edge E135 : E2-1800." ja hogy amd powa ? Mert akkor már mindent értek :)

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#11) |DavidWoody| válasza apatyas (#8) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Ezt csak azért , hogy érezd a különbséget , hogy mi jön ki 15 wattból :
AMD Brazos E-350
Intel Core I7-4500U

Attól nyugodtan eltekinthetünk , hogy a Brazos egyébként nem 15 hanem 18 Watt. Egyébként nekem is volt egy E350 deszkám , még ott is van a hirdetéseim közt ( nem zártam , mert még nem volt értékelve ) tudom mi a különbség , mert a laposom meg i5-4200U. Jó a Brazos , csak nem bírom elképzelni mire. Ezektől függetlenül még mindig nem értem , hogy miért van leszólva az ULV széria. Már csak azért sem , mert amúgy teljesítmény/fogyasztásban az ULV az Intel legjobb szériája , magasan a legjobb.
Az aláírásod olvasd el Te is , mert itt most konkrétan Te vagy a troll.

-woody-

(#12) Areturus válasza |DavidWoody| (#10) üzenetére


Areturus
tag

Szerintem a kolléga a desktop i7-ből indult ki, miszerint ott 4 mag 8 szál a felállás, s azért akadt ki mert itt az i7-es 2 magot tartalmaz. By the way elég szépen szerepel a tesztekben amiket linkeltél. Amúgy az AMD-zést nem értem, a véleményének mi köze hozzá, hogy milyen hardwaret használ? :F

Az egyik régi gépem így néz ki ami a mai napig használatban van: P5WD2-E Premium, Intel D945, 3GB DDR2, 7600GT. Elképesztő látni, hogy ez a kis csöppség ami a tenyeremben elfér 1000x erősebb mint a fent említett gép. :U Kíváncsian várom a felhasználói árakat.

(#13) patomi válasza |DavidWoody| (#10) üzenetére


patomi
őstag

Szerintem rajtad kívül mindenki érti mire gondol. Az AMD idekeverni meg tök felesleges...

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#14) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Nem értem miért erőltetik ezt a 2 magos vonalat :F Talán azért, hogy később megint váltani kelljen? :U

(#15) #16939776 válasza Sefter (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mint egy jól megtervezett rablás... na "annyiért" sajnálnám ~3 év múlva kidobni valamelyik hulladékgyűjtőbe.

Teljesítménye miatt lemerném váltani erre a családi mindenes PC-t(5,6L), de inkább veszek majd egy ITX-lapot+ ha elromlana, mint ebből egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#16) NeAndrew válasza patomi (#13) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

"Numbers 3, 5 and 7 were choosen for simplicity for clear demarcation of intels, Budget (i3), mainstream(i5) and high end parts (i7)."

A processzoroknál nem a teljesítmény az egyetlen szempont.

(#17) flexxx2 válasza patomi (#13) üzenetére


flexxx2
őstag

+1

Sajnos mobiloknál előszeretettel használják az asztali fronton jól hangzó megnevezéseket, hogy azt hidd ugyanazt kapod mobilban mint asztaliban (gpu és cpu egyaránt).
Egy 2008as cpuhoz meg ne hasonlítsunk mai cpukat, ha már i7 a neve akkor a haswell i7hez kéne mérni.

(#18) flashpointer válasza NeAndrew (#16) üzenetére


flashpointer
őstag

Csak felejtik el leírni "véletlenül" hogy a high end i7 laptopban maximum középkategória se asztaliban.
Kíváncsi vagyok ha a mediamarktban megkérdeznénk az épp laptopokat nézelődőt mit mondana arra hogy vajon ugyanakkora teljesítményű-e laptopban vagy asztaliban az i5 miközben mindkettőn ugyanaz az a i5 matrica van.
Inkább valami teljesítményskála kellene az objektívebb.

(#19) NeAndrew válasza flashpointer (#18) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

Lehet hogy úgy lenne az objektívebb de az intel ezt az elnevezési sémát használja. Az hogy sok ember nem néz utána bizonyos dolgoknak és feltételezésekre épít utána pedig bugyutaságokat ír az egy szomorú dolog. Laptopokban több fajta mobil-processzor termékcsalád van. Akit érdekel: [link]. A médiamarktos példával teljesen igazad van, de nemlehet a tájékozatlan tömegekre alapoznia egy ilyen cégnek.

[ Szerkesztve ]

(#20) flexxx2 válasza NeAndrew (#19) üzenetére


flexxx2
őstag

Pedig pont az a célja ennek, hogy kihasználják a tájékozatlanságot. Ez olyan mintha lenne egy bmw 530d meg egy 530dixu vagy akármi, és nem egyforma motor lenne benne.

(#21) NeAndrew válasza flexxx2 (#20) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

Tájékoztatja csak nem a teljesítményről. Arra ott vannak a benchmarkok és a processzorok nevében a postfix-ek. Aki tisztában van az elnevezési sémákkal annak számára ez elég informatív.

[ Szerkesztve ]

(#22) lenox


lenox
veterán

Nekem az valoszinutlennek tunik, hogy mindegyik 15 wattos, csak az i7 28, ahhoz teljesen uj doboz/lap tap kene. Honnan jon, hogy 28 wattos lesz az i7, nem lehet, hogy az is siman 15 wattos lesz?

(#23) patomi válasza lenox (#22) üzenetére


patomi
őstag

Intel szerint is 28Watt, konfigurálható 23Wattra. És 2mag 4szál, nem sima 2 mag.
A benne levő HD6100 már nem lehet olyan rossz. :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24) arn


arn
félisten

i7 - adott szeria csucsa... ennyi. semmi koze ahhoz, hogy mit takar az desktopon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ez az I7... :(((
mobil i7 cpu is van ami 4mag+ht.AZ i7...EZ nem! ennyi.ezt az elnevezést ebben a formában parasztvakításnak hívják.

(#26) vinibali válasza |DavidWoody| (#11) üzenetére


vinibali
őstag

ha már alacsony fogyasztású dolgoknál tartunk, találhattál volna 3-4 évvel fiatalabb SoC-ot is: A6-6310

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#27) apatyas válasza |DavidWoody| (#10) üzenetére


apatyas
Korrektor

Kössz, de jó lenne ha nem tömnél a számba olyat, amit nem mondtam.
- mondtam én, hogy rossz a teljesítménye?
- beszéltem én másik gyártó termékéről?
Annyit mondtam, hogy messze áll a többi aktuális i7-től. Igen, a nevezéktannal van bajom. (Ahogy pl mobil és asztali azonos számozású, de M-es vagy anélküli videókártyák közt is ég és föld különbség van/volt (hogy a májadat hizlaljam, most gondolok arra a gyártóra amit említettél))

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#28) flexxx2 válasza NeAndrew (#21) üzenetére


flexxx2
őstag

Ettől még amit leírtam igaz. Ne legyenek már hamis illúziók az ilyen cégekkel szemben. Lásd Pentium név, még le is írták, azért adják ezen a néven mert még mindig jól cseng sokak fejében.

(#29) mickemoto válasza MongolZ (#3) üzenetére


mickemoto
őstag

Intetel Core i7-Pentium Edition

(#30) rodrigez válasza arn (#24) üzenetére


rodrigez
senior tag

Erről van szó, mobil Gpu vonalon is sokszor használják a desktop megnevezéseket, maximum odabiggyesztenek egy M betűt az elejére vagy a végére. Egy R9 270X annak az M-es verziója között ég és föld a különbség.

(#31) lenox válasza patomi (#23) üzenetére


lenox
veterán

Az a proci igen, de pont az a talalgatas, hogy az a proci, vagy nem az a proci. A tobbi i7 15 wattos a kategoriaban.

(#32) patomi válasza lenox (#31) üzenetére


patomi
őstag

Az i7 procikból ez az egy 28watt, többi 15: [link]. Az i5-ből meg 2db. 28wattos van és a többi 15watt: [link]

Egyébként legerősebbnek jelenleg külföldi oldalak is ezt a procit jelölik meg.(nyilván a kék óriás infója szerint)
Viszont intel oldalán pont erről nem tudhatunk meg több infót.[link]

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#33) lenox válasza patomi (#32) üzenetére


lenox
veterán

Nem pont ezt mondom en is, hogy csak ez az egy 28 wattos? Ennek kedveert attervezni a platformot fura lenne.

(#34) Taky


Taky
senior tag

Egy ilyen i7-est el tudnek kepzelni a kovetkezo notimban, bar a jelenlegi i5 3337u is boven eleg nekem mindenre...:)

Mondjuk az a 28w kicsit soknak tunik...

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#35) patomi válasza lenox (#33) üzenetére


patomi
őstag

Szerintem nem kellett áttervezniük, Haswell-ben is van 28Wattos proci ugyan ebbe a tokozásba. [link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#36) lenox válasza patomi (#35) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudom, mi koze az egesznek a tokozashoz. A NUC mini pc-t kell attervezni, amit a 15 wattos procinal is mar alig birnak huteni, 28 wattosnal kesz katasztrofa lenne.

(#37) MongolZ válasza |DavidWoody| (#11) üzenetére


MongolZ
addikt

B*szod, összehasonlítasz ezer éves technikát a maival. Gratulálok. (Gondolok itt az i7-920-ra és az E-350-re is...)
Cseppet se zavarjon, hogy még totál más árkategória is.

Hasonlítsd össze egy A8 6410-zel, az ugyanúgy 15W.

[ Szerkesztve ]

(#38) HummeRC


HummeRC
senior tag

kétmagos Intel Core i7

Na itt vesztette értelmét a teljes Intel Core i értékrendszer. Saját maguk szemen köpése. De mondhatnánk a vásárlók megtévesztésének is. Hoztak hozzám ilyennel szerelt lapost (meg 2 magos i5-öst is) és mindnél az volt a probléma, hogy konkrétan nincs semmi teljesítménye. A korábbi i3-ak teljesítményét sem hozza valós mindennapi használat során. Hiába fogyaszt keveset, ha a teljesítmény is esik, vagy stagnál vele. Arról nem beszélve, hogy innen indultunk: a 2 mag, az celeron, vagy pentium, 2mag+ht az Core i3, 4mag az i5, 4mag+HT, vagy 4<mag+HT az i7. Ehhez képest jó, hogy nem már az atomokat is U-s i7-nek hívjuk. Pff.

#szerk: Látom másnak is szemet szúrt.

[ Szerkesztve ]

(#39) patomi válasza lenox (#36) üzenetére


patomi
őstag

Na sokadikra csak megértem. :B Nyilván megoldották, vagy valóban téves az infó és 15wattos procit fog kapni végül. A dobozon annyi látszik, hogy oldalt lényegesen nagyobb szellőző nyílások vannak(elődhöz képest) ez elég sokat segíthet. Viszont a hűtő nem változott. Ugyanakkor ott van pl. a Brix amibe belevarázsoltak egy i7 4770R procit és csak 62mm. magas az egész.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#40) Alchemist válasza HummeRC (#38) üzenetére


Alchemist
addikt

Alacsony fogyasztási keretbe nem fog beleférni a 4 mag elfogadható magonkénti teljesítménnyel.
Ha a modell név végén M vagy U van, értelmezhető, hogy az nem asztali teljesítmény kategóriába esik.
Persze szerencsésebb lett volna a Core m7 vagy u7 elnevezés...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) arn válasza Alchemist (#40) üzenetére


arn
félisten

i7tel nem er veget a tipusjeloles... abbol meg pontosan kiderul.

i7-5557U

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) HummeRC válasza Alchemist (#40) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nincs ezzel gond, csak akkor nem kell i7-nek hívni. Szeretjük a takarékos városi autókat is, csak akkor írjuk rá azt. Nem kell ráhazudni, hogy "Forma1-Low fuel version"... ;)

[ Szerkesztve ]

(#43) lenox válasza HummeRC (#42) üzenetére


lenox
veterán

Marketing szempontbol ez nem jo. Ugy ertem ez alapjan az osszes 15 wattos procit celeronnak kellene hivni, mert egy desktop pentium mindet bealazza. De akkor hogy adna azt el az intel 400 dollarert?
Szerintem teljesen jo az, hogy van Celeron, Pentium, i3, i5, i7, csak tudni kell hogy van ez a sorozat desktopon, mobilon meg ultramobilon. Nyilvan az ultramobil i7 az ultramobil i5-nel gyorsabb, nem a desktop i5-nel.

(#44) mekker válasza #Chris (#2) üzenetére


mekker
őstag

És jönn(én)ek helyette újak. Biztos lesz olyan jó drivertámogatás IGP-kre, mint a rendes dGPU-kra? Én nem vagyok ebben biztos.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.