Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Hiánypótló!

(#2) IamMenyus


IamMenyus
tag

sokszorosan rés piac, uh sokszorosan le a kalappal a fejlesztésért az asrock előtt,
szépen megpakolták ezt a deszkát :R

(#3) Reggie0


Reggie0
félisten

A ketcsatornas memoria eleg karcsu...

(#4) #16939776 válasza Reggie0 (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

és a táp is... és integralt video-t sem raktak rá, így csak VGA-t lehet dugni a PCI-ex portba...

[ Szerkesztve ]

(#5) macilaci78 válasza #16939776 (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

USB-s monitort neki! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) schawo válasza #16939776 (#4) üzenetére


schawo
titán

Haswell-e-ben nincs igp.

Az év legértelmetlenebb lapja cím győztese hamar megérkezett, Inkább cirkuszi mutatvány, mint használati tárgy,

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) golya87


golya87
őstag

Kár hogy nem mentek el vertikális irányba, mint az Asus. Úgy szerintem kaphatott volna több fetet és több memória foglalatot is. Cserébe még kevésbé szerelhető lett volna.
Nagyon sok jó lapot csinál az utóbbi időben az Asrock, de ez így erősen a ló túloldala lett.

(#8) #16939776 válasza schawo (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Tudom.
Szerver lapokon szokott lenni külön egy kis integrált vga, ami képet ad amíg beállatod, a Pci-ex portba meg mehet valami hasznosabb bővítő.

[ Szerkesztve ]

(#9) schawo válasza #16939776 (#8) üzenetére


schawo
titán

De ez távolról sem szerver lap :) Amúgy is ki venne egy szerver lapot az asrocktól? :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) #16939776 válasza schawo (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

De ez távolról sem szerver lap :) Megtévesztett a dual lan, a szélirányba forgatott memória, meg a szerver jellegű hűtés... Akkor mégis mire jó?

Amúgy is ki venne egy szerver lapot az asrocktól? :D
Attól hogy nem veszi senki, elég széles a kínálatuk:[link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) schawo válasza #16939776 (#10) üzenetére


schawo
titán

Akkor mégis mire jó?
Papírtigris.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) #25954560


#25954560
törölt tag

talaljuk ki mire lehet jo, mert kivancsi vagyok!

mod:
a cpu-n nem futhat tulsagosan memoriasavszel-igenyes cucc, a ketcsatornas limitacio miatt. multi-gpu sem johet szamitasba. lehetne eppen halokartya is benne, mondjuk 4x10G, de ha mar sw router, akkor itt is ugyesebb lenne tobb slot. esetleg renderfarm?

[ Szerkesztve ]

(#13) gianni85


gianni85
veterán

Legalább el lehet mondani, hogy ilyen is van. Pár vérpisti biztos venni fogja játékra, mert a négy mag / 8 szál túl mainstream...

(#14) Móci


Móci
addikt

Legalább kávédarálót is adnak hozzá... Elolvastam még egyszer a cikket, megnéztem a lapot, de értelmét nem látom. Mindegy, van.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) kpal


kpal
veterán

Ha nagyon veszett ára lesz bukta a gyártónak.

(#16) Apollyon válasza Móci (#14) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Aki szeretne i7-et minél kisebb házikóban látni, annak jó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) sb


sb
veterán

Ugyanezt kérném BGA tokozással ráforrasztott procival és egycsatornás forrasztott rammal.
Mellé még befér majd egy DDR3-as kis vga. Ja az nem jó, mert nem 140W. Valami nagyobb vga kéne DDR3-al.

(#18) schawo válasza Apollyon (#16) üzenetére


schawo
titán

Ez egy 2011-3 alaplap. Ebbe nem mezei i7, hanem Haswell-E megy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) Geri Bátyó válasza schawo (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az is i7, akárhogyan nézzük. Mondjuk nem is értem, hogy ezeket miért nem i9-nek hívja az Intel. :F

Amúgy a lapnak én sem látom értelmét. Hogyha ráfért volna a 4 memóriafoglalat, akkor még csak-csak. Így viszont csak villogni jó, használati értéke csekély.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20) Duree


Duree
veterán

Nagyon pöpec kis lap,végre komoly hardverrel is kapható a mini itx.Nagyon kíváncsi lennék az árára.

duree54

(#21) Sinesol


Sinesol
veterán

Ennek igy kb nulla értelme van, egy 4790k erösebb és kevesebbet is eszik, ha meg komolyabb cpu-t veszek akkor nem egy ilyen csonkitott lapot rakok alá. 4 csatornát kezelni képes proci alá nehogy már egy ilyen silány valamit rakjon az ember. Ha meg nem kell 4 csatorna akk minek x99?

[ Szerkesztve ]

(#22) schawo válasza Sinesol (#21) üzenetére


schawo
titán

4790k erösebb és kevesebbet is eszik
Mint ez az alaplap? Szerintem ez a lap kevesebbet eszik, mint az a CPU, de a hogy a CPU erősebb, az biztos. ( :F )

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) LGLuke válasza Geri Bátyó (#19) üzenetére


LGLuke
őstag

4? Erre vagy 3 vagy 6 kell, mert 3 csatornás a CPU-k memória támogatása.

(#24) F34R válasza Sinesol (#21) üzenetére


F34R
nagyúr

Hogy eladjak, ilyen inseges idokben meg a sz*r is kelendo.
A CPU-t mire ertetted? kotve hiszem hogy jobb lenne mint a 2011-s foglalatu. Rendes tapellates es memoriakezeles hijan ennek semmi ertelme nincs.

[ Szerkesztve ]

(#25) Sinesol válasza schawo (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Mármint a lapba illő cpu-ra értettem, hogy többet fogyaszt. ( ezt komolyan meg kell magyarazni :F ). A 4790k sok helyen kb ugyanazt hozza mint ezek a cpu-k normalis alaplapban, komolyabb programok esetén van nagy előnyük ezeknek a 6-8 magos cpuknak , de a 2 csatornára való csonkítás miatt sok jóra nem számíthatunk. Ráadásul szerintem komolyabb tuningra sem érdemes tervezni egy ilyen játéklappal.

F34R: Cpu-t ugy ertettem, hogy általános felhasználásra erösebb egy 4790k, mint egy csonkitott vezérlős lga2011. Mert egy ilyen lappal komolyabb feladatokról nem beszélhetünk. Alapbol van 1ghz körüli elönye a 4790k-nak. Komolyabb feladatokon kivül meg sokat nem ér a 6 mag.

[ Szerkesztve ]

(#26) Gdi válasza LGLuke (#23) üzenetére


Gdi
senior tag

Az a 1366 volt.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#27) schawo válasza Sinesol (#25) üzenetére


schawo
titán

Te csak játékokban gondolkozol? Mert max abban van pariban egy 4 magos egy 6-8 magos Haswellel. De ott is csak azért, mert nincs szükség erős processzorra, nem pedig azért, mert a 4790 erősebb. Jó, hogy nem egy G-s Pentiumot hozol fel példának, mondván, hogy az ugyanúgy képes webet böngészni, úgyhogy a legáltalánosabb felhasználás során a G ugyanolyan erős, mint egy vacak Haswell-E.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) klepto


klepto
addikt

Lehet, hogy én nem értek valamit, de az itt olvasható DDR4-et bemutató írás, 3-ik oldala alapján, a 2 memória foglalat bőven elég:
"Fontos változás, hogy az új szabvány Point-to-Point összekötésre cseréli a DDR3-nál is alkalmazott Multi-drop buszt, és ez a körítés kiépítésében is számottevő változást jelent. Ebből fakadóan komoly megkötés, hogy egy memóriacsatorna csak egyetlen memóriamodult tud kezelni, azaz a manapság leginkább elterjedt kétcsatornás rendszerekbe legfeljebb két modul pattintható. Ez több szempontból sem probléma, hisz egyrészt az asztali gépek nagy részében a négy foglalat ellenére is csak két modul található, másrészt a DDR4 imént említett kapacitásnövekedése sok esetben még akkor is feleslegessé teszi a kettőnél több modult, ha arra a nagyobb kapacitás miatt komolyan szükség lenne."
Ezeket olvasva, a 2 memória foglalat bőven elég, sőt...
Vagy én értek félre valamit? :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) Sinesol válasza schawo (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Mégis miben gondolkodnék egy csonkitott memvezerlös procival? Ha munkára kell, akkor jól jön a 4 csatorna, itt meg lespórolták. Ez csak egy játéklap, arra meg szerintem jobb egy fullos z97+i7tuning, ami árban kb ugyanaz lehet.

Szerintem egy ilyen HEDT platform a kompromisszummentességről szól, itt viszont komoly kompromisszum van.
Gondolom a komolyabb gyartok nem nézik majd tétlenül hogy nekik nincs Itx HEDT deszkájuk és majd készül értelmes megoldás is, mert azt nem vitatom, hogy szükség van az Itx lapokra a kompakt rendszerekhez.

[ Szerkesztve ]

(#30) schawo válasza klepto (#28) üzenetére


schawo
titán

Igen, félreérted. Ez annyit jelent, hogy egyetlen csatorna maximum egy modult tud fogadni. Tehát nem csinálhatsz 4 modulos, de 2 csatornás összeállítást. Ez majd a jövőbeni mezei, kétcsatornás DDR4 prociknál lesz gond, hogy ha akarsz se tehetsz bele 4 modult. De ennél a gond az, hogy ez egy 4 csatornás proci, ami a két foglalattal működő 2 csatornára szűkül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) klepto válasza schawo (#30) üzenetére


klepto
addikt

Aha.
Szóval akkor majd egy gép kiépítésénél érdemes lesz figyelni, hogy az adott proci hány csatornás memóriavezérlővel rendelkezik, és aszerint választani lapot+memóriát?
Egy átlagos asztali procinál (elsősorban a hárombetűs vonalon), mi várható memóriakezelés terén DDR4 vonalon, illetve ebben a konkrét esetben, mekkora sebességhátrányt jelent a 2 modulos kiépítés a 4-es kiépítéshez képest, azonos alaplapot, és memória modulokat feltételezve?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#32) mekker válasza schawo (#27) üzenetére


mekker
őstag

Nem kell kiforgatni a szavait, úgy értette hogy normális munkagépnek nem épít ilyen lappal senki Haswell-E konfigot (max ha 20 ezerért dobálnák), egy komoly hobbigépbe meg minek a Haswell-E, amikor (szinte) semmi nincs ami kihasználja a rengeteg szálat, sőt az alacsony órajel akár még hátrányt is jelenthet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#33) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

kövezzetek meg, de én tudnám használni... hidegtartalék szervernek, amit simán fel bírok emelni, hogy elvigyem oda, ahol elpusztult egy éles gép... pláne, ha találnék normálisan cipelhető házat hozzá...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) schawo válasza mekker (#32) üzenetére


schawo
titán

Ő azt írta, hogy "4790k erösebb és kevesebbet is eszik". Ez akárhogy olvasom, nekem nem sikerül úgy érteni, hogy "normális munkagépnek nem épít ilyen lappal senki Haswell-E konfigot". Még kiforgatva sem, nem hogy kiforgatás nélkül.

Zsákszámra vannak olyan alkalmazások, sőt még szimulátorjátékok is, amik kihasználják a magtöbblet előnyt.

(#33) bambano
Repül a kő. :P Nehogy má' az autó ne bírja el a normális szerver lapot :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ennek így mi értelme? A 2011 legnagyobb előnye a 4 csatornás memória.

(#36) bambano válasza schawo (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezek a mocskok egy bazi nagy házban rejtegetik a szerver lapjukat :P én meg a sokadikon lakom, ahova az autó már nem jöhet fel :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) LordX válasza klepto (#31) üzenetére


LordX
veterán

Mivel a DDR4 tulajdonsága a pont-pont kapcsolat, nem a Haswell-E-é, ezért minden DDR4-es gépben x db csatorna = x db memória modul.

(#38) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez nem tudom mi akar lenni, de SICC innen!
Az a hűtő meg cuki. Szááááálj, száááálj sólyom szááárnyááán, 300 decibelen túúúúúúúúúl.

(#39) ktamask


ktamask
tag

Hűtő: vicc.
Integrált videó: nincs, vicc.

Így nem sokat ér. HTPC-be videókártya + hangos prociventi?

Voltak jobb megoldások is.

(#40) zzola


zzola
félisten

Nekem bejön!

(#41) aAron_ válasza bambano (#33) üzenetére


aAron_
őstag

Valami olyat mint ez?

Lian Li PC TU100

What is your ikigai?

(#42) rambazár válasza ktamask (#39) üzenetére


rambazár
csendes tag

benned őszintén felmerült, hogy x99 htpc-be kerül? :U

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#43) bambano válasza aAron_ (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

:R király! :R

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) kromatika


kromatika
veterán

Persze hogy az Asrock.Bravo :K

(#45) sb válasza schawo (#34) üzenetére


sb
veterán

Zsákszámra vannak olyan alkalmazások, sőt még szimulátorjátékok is, amik kihasználják a magtöbblet előnyt.

Azért ne essünk már túlzásokba. Vagy várom az igen hosszú listát... és a felismerést magamban, hogy miért nem Haswell-E-t használ mindenki (igen, munkára, nem szórakozásra).

(#46) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Ha esetleg a hátlap felé szabaddá tették volna az utat a forró légáramnak, ahogyan azt egyes asus ill. abit lapokon láthattuk néhány éve, még elnézném, de így?

Így is megsülnek a vrm-ek az x99-es lapokon, ez egyenesen a halálába rohan. LINK, LINK

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#47) schawo válasza sb (#45) üzenetére


schawo
titán

Csak így hirtelen, amiket szoktam használni. Munka (jellegű): Photoshop, Vegas, Reaper, Pro Tools, Szórakozás: Stockfish, Fligth Simulator, Prepar3d, Asetto Corsa

miért nem Haswell-E-t használ mindenki
Talán mert drága? Esetleg?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48) #16939776 válasza PC-rev-RM (#46) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az első esetben nem lett volna semmi baja a CPU-nak, ha nincs egyben hagyva a tápban a 12V-os ág.
(ugyan Így nyírtam ki anno egy Q6600-at, egy HX1000W-el)

[ Szerkesztve ]

(#49) PC-rev-RM válasza #16939776 (#48) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Már értem, igazából az OCP hiánya okozta a bajt. Egy Corsair-guru írta a HX1000-ről: " And there is no Over current protection on the 12 Volts rail it will provide the full power that it is rated at. That is the current ATX Spec for ATX 2.1-2.3."

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#50) schawo válasza PC-rev-RM (#49) üzenetére


schawo
titán

Egy újabb ok arra, hogy miért nem kell kilowattos tápokkal etetni az 500W alatt fogyasztó konfigot. Mert még a 4,5GHz-en szénné húzott 5960X sem zabál 250W fölött.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.