Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Jó vicc. :DD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) aram01 válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


aram01
nagyúr

Ismered ezt a márkát egyáltalán?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3) zsolt501 válasza aram01 (#2) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem itt jelen pillanatában ezt a Loewe szériát senki nem ismeri, mert ez a Loewe már nem az a Loewe ami régen volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) QwErTy42 válasza aram01 (#2) üzenetére


QwErTy42
addikt

Csak a márka miatt nem érdemes többet fizetni, pláne ennyivel. Nem a márkajelzést nézné a paraszt, hanem az eszköz képét. :U

(#6) aram01

Nagyon el vagy tévedve. Szerintem hanyagolj.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5) vhw válasza zsolt501 (#3) üzenetére


vhw
addikt

Nem kötekedésből, de miért, milyen volt az a Loewe?
Gondolom akkoris valami OEM-től vette a panelt, nem maguk gyártották.
És valahogy kétlem, hogy diófába vagy cseresznyébe pakolták az elektronikát, akkor miért luxus?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#6) aram01 válasza QwErTy42 (#4) üzenetére


aram01
nagyúr

a ruháid is a kínaiban veszed akkor?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) ViZion válasza vhw (#5) üzenetére


ViZion
félisten

Az a cég volt az, aminek itthon a 10 éves TV-it még évekig tudtuk nézni és szebb volt a képe, hangja, mint az új, mindenféle TV-nek. LCD TV-nél is a panel csak egy dolog, valami azt is "hajcsa", lásd Dell, Eizo sem gyárt kijelzőt, monitorban még sincs párjuk...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) zsolt501 válasza vhw (#5) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az előttem szóló ViZion megválaszolta a lényeget.

Van egy ismerősöm akinek volt Loewe tv-je még a CTR típusból, és bizony nagyon szép képe volt, és bizony a tudása is nagyon jó volt, egy gyűjtő vette meg tőle, mert nagyon szép állapotban volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) #72042496 válasza aram01 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én például igen. Inkább a fogamat húzzák ki, mint hogy márkás gatyát meg pólót vegyek. A cipő kivétel. Loewe tévét, hmmm... nem, ennyiért már van LG OLED. Hozzám az sokkal közelebb áll.

[ Szerkesztve ]

(#10) matyikusz133 válasza aram01 (#6) üzenetére


matyikusz133
tag

Szerinted a "markas" ruha nem kinai?:)) Ismerosom a retroban dolgozik.Ok varjak ra a retrot.Testverem piacon vett farmert es ugyanaz gyartotta mint amit a saxoo londonban adnak..

(#11) aram01 válasza QwErTy42 (#4) üzenetére


aram01
nagyúr

el mi? ;)

Balika911: én is oled-re váltok, de már volt ilyen tv-m és prémium volt

matyikusz133: gratulálok, a hamisítást a törvény bünteti

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) QwErTy42 válasza aram01 (#11) üzenetére


QwErTy42
addikt

látom nehezedre megy a megértés... :(((

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#13) aram01 válasza QwErTy42 (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

mi a bajod haver? te jöttél ide trollkodni vagy nem? :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) ViZion válasza matyikusz133 (#10) üzenetére


ViZion
félisten

Azt azért csinálják, mert vesznek papírosan 30 farmert és felcímkéznek még 50-et... Ha ellenőrzés van, ott a papír. Eeeegen, ruhás, cipős boltok nagy része így működik. Ez is hamisítás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) #72042496 válasza aram01 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

CRT vagy LCD volt a Loewe? Egyébként nem kétlem, hogy prémium, csak kérdés, hogy ez mekkora fegyvertény, amikor a mainstream gyártók felső szériái is nagyon erősek, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#16) aram01 válasza #72042496 (#15) üzenetére


aram01
nagyúr

Természetesen CRT, Apám vette nekem anno egy kisebb vagyonért. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) ViZion válasza #72042496 (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Nézd, ha így nézed, hiába mondunk bármit. iPhone is jó, de nem Vertu, Casio is jó, de nem Breitling, Merci is jó, de nem Bentley...
Bang and Olufsen, Loewe ilyen a TV-ben. Nekem sem lesz, nincs is szükségem rá (nincs időm TV-t nézni...) ezzel vigasztalom magam :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) aram01 válasza ViZion (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

+1 :D :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) #72042496 válasza ViZion (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Értem a márka lényegét, és persze, teljesen igaz amit írsz. Én inkább azt pedzegetem, hogy a Loewe prémium státusza mintha gyengülne. Amikor a CRT ment, akkor rendszeresen hallottam a Loewe nevét mint egyfajta mércét, az LCD korszakban viszont csak ritkán, és akkor sem túl pozitív színezetben.

A B&O-ról egyébként más a véleményem. Önmagukban az ő tévéik sem érdekelnének, de az okosotthon-rendszerükkel együtt már más a dolog. Ezen a területen számomra ez a prémium - különleges, drága, és még kéne is. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) johnywalker


johnywalker
őstag

Loewe és Sony Trinitron prémium volt CRT kategóriában.De hogy márkanév vásárlás után egy átlag kínai Tv-ért ennyit adni, hülyeség.Finoman fogalmazva.

(#21) Akula


Akula
őstag

Van ilyen TV gyártó?
Én meg azt hittem, hogy ez a Löwe az aki a fekete kabátjában sétálgat a patvonal mellett és idegesen integet a Fussballmanschaftnak. :DDD
Viccet félretéve: tényleg nagyon drága, ráadásul edge LED. Ciki ez mifelénk ;] :P

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#22) tecsu


tecsu
addikt

Azért a 60-as - 80-as években még óriási különbségek voltak a gyártó metódusokon, a know how-n, ma már ez nincs így, minden sablonszerű és moduláris. A gyártósorok, a módszerek, az elektronikai termékek, a szórakoztatóelektronikai termékek stb.
Természetesen van egy skála a gagyitól a prémiumig, de az is szinte globális szabvány szerint.
Az igazán különlegesség már csak abban áll, hogy egy gyártó a saját vagy felvásárolt fejlesztését mielőtt a paicon értékesítené, kizárólagosan használja.
Ritka az olyan vállalat amelyik a maga módján gyárt vagy összeszerel, a nagy többség bevásárol a különféle licenszekből, majd azt finomítja és ez vonatkozik az egész gyári környezetre.
A mai televízió készülékek esetében a panelen múlik a legtöbb, ráadásul az azt kezelő elektronikát is mellé lehet vásárolni OEM-ként a különböző kategóriákba.
Nüansznyi dolgokat lehet(ne) tupírozni rajta sajátként, aminek k+f-je talán meg sem éri. (10%-ot javuló paraméterek, kényelmesebb menü stb.)
Egy európai összeszerelő üzem alapból ráfizetés, a saját alkatrészek gyártása meg már elindulás előtt bukta, ha csak nincs valami komoly financiális trükk az egész mögött.
Igazából (és általában) az európai termékeknek hosszútávon mindenképpen befellegzett.
Speciális eszközgyártás, nehézipari gépek stb. a melléadott szolgáltatásokkal húzhatja még sokáig, más nemigen.

Előbb-utóbb a Loewét is kiszervezik teljesen, csak mutatóban lesz valami telephely a vén kontinensen. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) b. válasza #72042496 (#19) üzenetére


b.
félisten

Loewe attól függetlenül, hogy Kínai panelt használ, továbbra is egy olyan minőséget képvisel, amit a többi top Tv nem tud.
EZ olyan dolgokban jön ki, amit a gyártás során lehet észrevenni, de otthon nem sokat látsz belőle, csak azt , hogy megy megy és megy ..
8 éven át mi gyártottuk Fehérváron a Loewe Tv-k egy részét, mivel akkor a Philips és a Loewe egymás kezét fogták.
Példaként annyit, hogy a Loewe Tv ken használt forrasztóanyag akkori ára 5x annyiba került, mint a Philips TV.hez valókon, de mondhatnám a lakkozását, aminél 30 darab lelakkozott keretből 10-12 darab ment át a minőségi rostán. A hangzása pedig olyan a mai napig, hogy megnézném azt a hangprojektort, ami ezt leveri, a tetejébe épített mélynyomóval.
A panel beépítése,, a távirányító, az utolsó csavar is minőségi anyag. nagyon kevés beszállító tudja teljesíteni a Loewe által előírt minőségi követelményeket és ezért nagy, sőt a tömeggyártott termékekhez képest óriási selejt aránnyal lehet nekik csak gyártani keretet, vagy akár bármilyen alkatrészt. Ez megdrágítja a Tv-t de ez adja neki azt a pluszt, amit máshonnan ( legyen az bármilyen tömeg márka) nem kapsz meg.

Kínai paneltől énis féltem, de szinte mindenhol top tvhez méltóan értékelik, tényleg jó minőségű szép képet alkot. + bízok a Loewe minőségi követelményeiben és ezért úgy gondolom nem lehet rossz tv. persze, egyértelműen meg kell fizetni a nevet is ez tény.
Jó lenne olvasni róla tesztet itt is :)
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) Ijk válasza b. (#23) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az egy dolog hogy minden minőségi benne, de akkor is LCD-re épül, ami akármiylen prémium panel lehet, soha nem fog csúcs képminőséget képviselni. Innentől kezdve csak egy középszerű képminőség aranyba csomagolva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) dabadab válasza b. (#23) üzenetére


dabadab
titán

"EZ olyan dolgokban jön ki, amit a gyártás során lehet észrevenni, de otthon nem sokat látsz belőle, csak azt , hogy megy megy és megy .."

Tehát azért kellene most sok pénzért megvennem egy TV-t, hogy húsz év múlva egy teljesen elavult TV-t nézhessek?...

DRM is theft

(#26) Ijk válasza dabadab (#25) üzenetére


Ijk
nagyúr

Más attól még nézheti, legalább nem kerül ki a szeméttelepre.
Mondjuk kétlem hogy nem romlana el. CRT-k ma is mennek, pedig egyik sem Leowe és mind 10-15 évnél idősebb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) jacint78 válasza vhw (#5) üzenetére


jacint78
addikt

Nem kötekedésből, de miért, milyen volt az a Loewe?
Gondolom akkoris valami OEM-től vette a panelt, nem maguk gyártották.

Kibeleztem annó egy kijelzőhibás darabot. A táp hűtése olyan volt, ahogy én is csinálnám, tehát bolondbiztosra volt megcsinálva, két utas hangszórók amik a minőségibb "hi-fi" cuccok 100%-át leszólta minőségben (gyönyörűen szóltak). Semmiféle OEM cucc nem volt bennük, nem médiatek, meg MST féle tákolmányok voltak bennük, hanem egyedileg programozott Xilinx spartan FPGA-k hajtották a kijelzőt is és minden mást is. :K

Nem tudom a maiak milyenek, de az a TV a felár minden egyes fillérjét megérte. A tuner nem volt beleépítve, hanem DVI-al volt a TV-re kötve, oda raktad ahova akartad és lehetett cserélni is, ha jött valami újabb. :K

Az átlag élettartamuk kb. a négyszerese lehetett a piacon lévő többi cucchoz képest. :C Bánom, hogy nem fényképeztem le, minden samsung imádó képébe lehetett volna dörgölni, hogy mi is az igazi minőség. A legtöbb Tv-ben van egy táp és alaplap és kalap kabát, a többi (70%) üres hely, abban a TV-ben a bal alsó saroktól a jobb felsőig nyákok voltak.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#28) Ed_007 válasza vhw (#5) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Nem kötekedésből, de miért, milyen volt az a Loewe?
Gondolom akkoris valami OEM-től vette a panelt, nem maguk gyártották.

Anno 18 éve tévévásárlás előtt megnéztem jónéhány (kétszáz feletti) modellt. Az akkor Philips képcsöveket használó Loewe képe kimagasló volt: miután megláttam, minden más fakónak, életlennek, szemcsésnek, utánhúzásosnak tűnt. Furcsa módon a Philip modellek (bár jobbnak tűntek színtelítettség, természetesség szempontjából, mint a többi gyártó termékei) jelentősen elmaradtak a Loewe-től, amely etalon volt: a színeken túl már akkor 100 Hz, szélesvásznú formátum, beépített hangszórórendszer stb.
Ameddig tévét néztem, nem is cseréltem le. :)
A beállítása gyerekjáték volt, viszont olyan jellemzők voltak módosíthatóak kép- és hang esetén, amelyeket addig sem más tévénél, sem monitoroknál nem láttam (pedig tesztgyőztes grafikus monitort használtam). A csatornák hangolása, rendezése oly mértékig logikus és könnyű, kézreálló volt, hogy ... egy mérnöki álom. :)
Kíváncsi vagyok a mostani modellekre - lehet, már csak nosztalgiából is megnézem őket. :D
A mostani áraik egyébként jelentősen kedvezőbbek, mint a korábbiak voltak. ;]

(#29) tecsu válasza Ed_007 (#28) üzenetére


tecsu
addikt

Igen, ez volt régen.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) #94529552


#94529552
törölt tag

Úgy tudom, hogy a Hisense nem egy prémium LCD tévé gyártó, ezért a Loewe tévék csak kommersz kijelzőt és elektronikát kapnak.
Akula Igazad van, lehet hogy ez Jogi Lőw saját tv márkája. :D

(#31) rambustibi


rambustibi
őstag

2008-ban vettem használt Loewe TV-t egy kereskedésben. Megvételkor működött..hazahoztam..és kb. 2 hét után tönkrement prémium ide-oda. Visszavittem és beszámolták egy másik TV árába. Azóta köszönöm nem kell Loewe :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#32) koliz1


koliz1
tag

Hali

Volt szerencsém árulni 2013ig a Loewe televízióit, a képe akkor megvert bármit, a smart felület elég szegényes volt a beállítása pilóta vizsgás, de ezek ellenére már ha csak a távirányítót a kezedbe fogtam ez kell nekem érzésem támadt, tudom ez egy fórum és sokaknak erről fogalmuk sincs mert nincs tapasztalatuk ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#33) #94529552 válasza koliz1 (#32) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyeneket árultál még mellette?

(#34) #72042496 válasza koliz1 (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megint csak a különbejáratú, személyes véleményem, de manapság kötve hiszem, hogy egy OLED-et megverne a képe, a távirányítója meg a Harmony Elite mellett pont nem érdekel, hogy milyen. :)

Kívülről nekem amúgy nagyon tetszenek a Loewe tévék, csak ez nem elég ahhoz, hogy elfogjon a "kéne" érzés. És ha ezzel a célcsoport is így van (márpedig a hírek szerint egyre inkább így van), az baj.

(#35) b. válasza dabadab (#25) üzenetére


b.
félisten

Egyértelműen nem neked van szánva ez a márka.Nem azért kell megvenni, hogy 20 évig nézhesd, hanem azért, hogy mondjuk 5 évig , amíg nézed és nem cseréled le, kiváló képminőséget kapj megbízhatóan, minden hiba nélkül.

Ijk (#24) : Tudod , mikor a legnevesebb Tv teszt oldalak ( Visual and Stereo) vagy magyar portálok Geeks is csak szuperlatívuszokban beszél egy egy LCD tvről az azt jelenti, hogy adott technológián belül elérte a gyártó a csúcsot. Ez a Loewe. H&S eddig 2 LCD tv-nek adott 100 % képminőséget, az egyik egy Sony volt a másik pedig egy Loewe. Hidd el vannak hulladék plazmák is és lesznek ocsmány OLED tv-k is. ha a Loewe elkezd OLED tv-t gyártani, abban is a csúcsot fogja megcélozni, nem csak az árral. Érdemes elolvasnod pár tesztet, mielőtt beidegződések alapján ítélsz el valamit. Tény, hogy drága, tény, hogy prémum. Ez egy Rolls Royce a Tv-k között. túlárazott, de minőségi.Nézz rá az előző hozzászólásomban lévő linkre, ha még nem láttál élőben legalább higgy a teszteknek.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) Ijk válasza b. (#35) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezek nem tesztek, hanem reklámanyagok. Hiába a prémium kivitel amikor egy 270 ezres 50ST60 is megveri képminőségben. Tőlem lehetnek benne titán csavarok is ha közben a panel középszintű.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37) tecsu válasza #72042496 (#34) üzenetére


tecsu
addikt

Az tény, hogy az OLED-et nem veri semmilyen LCD képminőségben. A köré épített elektronika nem képes csodákra, csak (jobb esetben) a maximumot tudja kihozni az adott kijelzőből.
Monitornak illetve játékra még nem a legjobb az OLED, de gőzerővel fejlesztik ezt a részt is.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) tecsu válasza b. (#35) üzenetére


tecsu
addikt

Ha a Loewe prémium akar maradni, akkor már a következő termékeinél OLED-del jön ki és mindenki elfelejti náluk az LCD-t. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#39) koliz1 válasza #72042496 (#34) üzenetére


koliz1
tag

Csak loewe és nem demó ment tv adás

(#40) mepet


mepet
addikt

Nagyon szívesen meglesném élőben. Van még Loewe szalon a Corvin plázában?

Egyébként nekem nem túnik túlárazottnak. Ez egy luxusmárka, és első ránézésre csak 3-4szer kerül többe, mint egy leggyengébb modell egy középszerű márkából.

(#41) Teréz Atya válasza ViZion (#14) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem nevezett kisuzletben Nike cipo 100 euro. Nezem, elfolyt ragasztas, stb. Hat, mondom WTF? Elmentem a Deichmannba, ugyanaz a modell 50 euro, kifogastalan minosegben.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42) b. válasza Ijk (#36) üzenetére


b.
félisten

Természetesen nem akarok vitatkozni egy elvakult plazma fannal sem. Értelmezd mit írtam." adott technológián belül" .
A második link pedig bemutató, de google a barátod, ha érdekelne a dolog rákeresnél, de gondolom sztereotípiákból nyomod az érveket. Egyébként ST60 alulmarad a Loewe -vel szemben 3D megjelenítésben, de persze egy LCD a technológiai hátrányokat nem tudja leküzdeni, ez egyértelmű.
Láttam nem egy LG plazmát amitől behánytam.Pedig az plazma volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) b. válasza tecsu (#38) üzenetére


b.
félisten

A Loewe prémium marad, legyen bármiről is szó. LCD-ben is az.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) Ijk válasza b. (#42) üzenetére


Ijk
nagyúr

LCD-ben lehet hogy a felső szinten van (arra nem vennék mérget hogy konzumer márkák közt nincs jobb képminőségű), de venne a fene Loewe-t amikor egy VT60 keresztbe lenyeli képminőségben vagy egy LG OLED akár.
Van bennem némi sznobizmus hogy szeretem a csúcsminőséget, kifinomult, puritán dizájnt. Ha milliárdos lennék talán vennék Jaguárt, Leica fényképezőt, de hogy Loewe-t nem az biztos. Legalábbis amíg nem az abszolút top képminőségben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45) #94529552 válasza b. (#42) üzenetére


#94529552
törölt tag

Természetesen nem akarok vitatkozni egy elvakult plazma fannal sem.
Igazad van, meggyőzni nem tudnád egyiket sem.

(#46) tecsu válasza b. (#43) üzenetére


tecsu
addikt

Az oké, de ha megszakadnak sem tudnak az LCD-ből jobb képminőséget kihozni, mint egy akár középkategóriás OLED tévé. (Hiába jobb a dizájn, a távirányító, a menü, tartósabb kondenzátorok, OFC tápcsatlakozó stb. érted?)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) b. válasza tecsu (#46) üzenetére


b.
félisten

De ki akar más technológiákhoz hasonlítani? Én LCD tvről beszéltem eddig is. OLED ről majd 5-10 év múlva beszélgessünk, mikor már kint lesz legalább 5 top gyártó saját fejlesztésű panelokkal.

Ijk(#44) : természetesen az hogy nem akarsz venni nem jelenti azt, hogy nem jó minőséget képvisel. pont a topról beszélsz, mikor a Loewe mindenben a TOP kategóriát képviseli.vagy pedig arra gondolsz hogy hiába csúcs, még sem plazma ?( egyébként nem sok konzumer veheti fel a versenyt képminőségben velük véleményem szerint LCD szinten, csak a Sony, ami számomra meggyőző tudott lenni. W900 széria ) Nekem most egy UHD samu van a nappalimban, de néha behányok tőle , olyan a képe. életem legnagyobb bakija volt, hogy megvettem.
Látod, hogy mégis sok ember nem akar venni plazmát, főleg manapság már. egyetlen gyártó tudott kiemelkedő minőségű plazmát gyártani, ha esetleg valaki összefutott egy-egy olcsóbb darabbal ( LG, samu) örökre elment a kedve tőle, ezt te is tudod.Ott is voltak adott technológián belűl ( plazma) hatalmas különbségek.

Ízlésről vitatkozni meg nem érdemes. Én bennem is van sznobizmus, de nem vennék soha Jaguárt,( mert az semmilyen szinten nem az első sem minőségben sem bármiben, szimpla BMW konszern tag), ellenben a Loewe az első lenne a terveim között, még ha együtt is kellene élnem az LCD betegséggel jelenleg.( édes dolog lenne ) ( Láttam már több Loewe LCD-t, voltam kiállítótermükben is tavaly. Össze sem lehet hasonlítani a mostani samu TV vel, kb annyi a különbség a 2 LCD között , mint amit te gondolsz a Plazma és ez között képminőségben. Ebből is látszik, hogy a technológia nem minden, mert lehet szarból is várat építeni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) Ijk válasza b. (#47) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mitől lenne sokkal jobb kepminosegben mint a tobbi gyarto ugyanazzal a panellal? Be kell kalibralni es kozel ugyanaz lesz az eredmeny toredek aron.
Lg plazmat meg pont az aranak megfelelő szinten kellett kezelni. A samsungok meg lazan hoztak egy top lcd minoseget. Persze a pana vt es zt volt a csucs, na meg a kuro.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49) b. válasza Ijk (#48) üzenetére


b.
félisten

Ez nem igaz,Te is tudod.Loewe soha nem gyártott saját képcsövet vagy LCD panelt,pusztán gyártatott.Régen (CRT időszakban is )Philips és Sharp volt benne ( magasan jobb volt azoknál) most meg mind1 ki gyártja a panelt,biztos vagyok benne,hogy egyedi megrendelésre készűl borsos áron, ahogy eddig is.Nézd,Én nem akarlak meggyőzni téged semmiről,mert biztos vagyok benne,hogy nem láttál még top Loewe LCD tv-t .
2 dolog biztos.
-Az egyik legjobb LCD tv-ket gyártják.
- Prémiumok kategória, minőség és ár.

Olvass el pár tesztet tényleg mérvadó oldalakon, olyanoktól, akik már teszteltek pár LCD-t és Plazmát és nálunk okosabbak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) ViZion válasza Ijk (#48) üzenetére


ViZion
félisten

"Mitől lenne sokkal jobb kepminosegben mint a tobbi gyarto ugyanazzal a panellal? "
Ezt is tárgyaltuk fentebb. A panel egy dolog, képminőség miatt meghatározó nyilván, de az is fontos, ami meghajtja. Veszel 500k hangfalat és rákötöd egy normális hifire vs. mobilod jack csatijára, mp3-al... Miért lenne rosszabb a hangja? Így gondoltál már a panelra, hogy az valaminek a RÉSZE és nem maga az eszköz? De lehetne még sorolni a példákat.

Dell, Eizo: egyik sem gyárt panelt. Mégis ők azok számomra, akik az igazi minőséget produkálják monitoroknál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.