Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laci_csk


laci_csk
senior tag

Jo lessz.

Xperia XZ3

(#2) alexander12 válasza laci_csk (#1) üzenetére


alexander12
aktív tag

Olyan világ sosem lesz hogy a lesz két essz lesz :R

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#3) Scrydhan válasza alexander12 (#2) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Akarod mondani két essz lessz :)

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem a BT egy elég elavult technológia, évek óta nem használtam, file átvitelre wifi-s megoldások sokkal jobbak. Egyedül a kiegészítők, perifériák miatt hasznos, de az is mehetne wifi-re

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) takacsbotond válasza moleculez (#4) üzenetére


takacsbotond
őstag

+1
Felesleges már foltozgatni a bt-t, inkább a wifi-t kéne továbbfejleszteni ilyen irányban.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#6) pusszycat válasza takacsbotond (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Bluetooth-ra szükség van mert a wifi az sokat fogyaszt. De a 4x sebesség is csiga a wifi-hez képest 40x jobb lett volna.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) darvinya válasza takacsbotond (#5) üzenetére


darvinya
titán

Megint egy rádiós kütyü gyártó(k) lobbija, hogy nehogy bevétel kiesése legyen.
Már b/g WiFi is többet tud, energiát pedig itt is másként lehet szabályozni, hogy ne legyen pazarló.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8) fornettisuti


fornettisuti
veterán

mióta van bt telefonban két kezemen megtudnak számolni hányszor használtam. (képküldés)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#9) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Kocsiban BT-n szól a zene és a navigáció a telefonról. A fejhallgatóm is BT-s. Így nyugodtan fejlesszék csak.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#10) atikó


atikó
őstag

Remelem a zene szeretokre is gondolnak es megkapja a HI-RES tanusitvanyt.

(#11) Obyboy válasza fornettisuti (#8) üzenetére


Obyboy
addikt

Bluetooth helyett pedig a headsetek is legyenek wifisek :F Vagy milyen vezeték nélküli technikát használnál kihangosításra vagy zenehallgatásra?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#12) laci_csk válasza Obyboy (#11) üzenetére


laci_csk
senior tag

Rakapcsolodik az auto oldalara? :O

(#2) alexander12; (#3) Scrydhan : bocsi, az s-bol lett tobb nem az sz-bol :O ;]

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#13) a510 válasza PowerBuldog (#9) üzenetére


a510
aktív tag

+1 :K

(#14) BoB válasza takacsbotond (#5) üzenetére


BoB
veterán

Miért lenne felesleges, karkötőm bluetooth-os. Wifi szerintem el sem férne rajta :F

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) takacsbotond válasza BoB (#14) üzenetére


takacsbotond
őstag

Hogy érted, hogy el se férne rajta?? :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#16) BoB válasza takacsbotond (#15) üzenetére


BoB
veterán

Nem tudom mekkorára lehet összezsugorítani, nekem ami alaplapon van wifi chip (intel 8260) az önmagában nagyobb mint a karkötő. Antenna nélkül.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17) pusszycat válasza BoB (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Sharp presented this tiny WiFi module for mobile phones. This is supposed to be the smallest WiFi in the world, measuring only 10x10x1.6 mm.

:K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) BoB válasza pusszycat (#17) üzenetére


BoB
veterán

Bár ez már elég kicsinek tűnik, de egy bluetooth még mindig kisebb:

3.5 mm x 3.5 mm x 1.0 mm

1 centi széles a "karkötőchip", ha kicsit hosszabb végülis elférne az wifi is. Fogyasztás még mindig kérdés, így elmegy pár hetet, de még nem teszteltem mennyit bír (Xiaomi szerint egy hónapot megy egy feltöltéssel)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Pont nem kéne temetni a BT-t amikor minden gadget ami rajtunk lesz szinte azon fog kommunikálni.. Várom :)

Finn the human

(#20) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ígéretes fejlesztés. Igaz ehhez majd le kell cserélni miden kütyüt.

(#19) Matada2.3
+1 :C

[ Szerkesztve ]

(#21) User64476


User64476
őstag

és azt megoldották már, hogy ne legyen sz_r?

(#22) moleculez válasza User64476 (#21) üzenetére


moleculez
veterán

Ez a BT szar ez olyasmii sztereotípia mint a laggdroid, ami 2.x óta nem kopik ki.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#23) Reinkz


Reinkz
senior tag

Amíg BT olcsóbb addig lesz is.

(#24) Fejvadi válasza User64476 (#21) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Meg, mert ez az Androidos. :D

(#25) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Nekem bőven elég, ha olyan szintre fejlesztik, hogy feleslegessé tegye a kábeleket, és nulla minőségromlás legyen egy kábeles hangcucchoz képest. Ezt leszámítva nekem semmi bajom vele. Nem is nagyon fog kikopni, tekintve, hogy mennyi eszköz használja.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#26) nemlehet


nemlehet
őstag

Ez a "nemkellbété" is olyan mint a nem kell microSD, mert nekem 8 GB is elég mindenre, vagy a jack kihagyása mert én már 1920-ban vezeték nélküli fülest használtam.....
Nem mindenki egyforma én pl elég sokat használom a BT-t. Filléres dolog tudtommal és elég sok dologra jó, nagyon egyszerűen használható szóval miért is kéne kihagyni? Majd ha van ennél minden szempontból jobb megoldás akkor el lehet gondolkodni rajta, de egyenlőre nincs.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#27) erer1000 válasza moleculez (#4) üzenetére


erer1000
őstag

én heti szinten használom adatátvitelre.

wifi mint írták oké hogy gyorsabb de többet fogyaszt. és minek fogyasszunk jobban egy amúgy is korlátozott teleppel megáldott mobilt amikor a "lassú" BT tökéletes az adott célra, és kevesebbet eszik.

nem olyan elavultság szerintem ez mint annó mobilokban az Infra esete

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#28) #33253120 válasza Matada2.3 (#19) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Óra, meg füles nálam is játszik.

(#29) Halkow.


Halkow.
senior tag

Érkezzen csak!

(#30) -=ZsocC=-


-=ZsocC=-
tag

hát ha komolyan nekiállnak leszedni az audio jack csatlakozókat a telefonokról, akkor fejlesszék csak a BT-t!
BT fülest használok, de akkor is hülyeségnek tartom eltüntetni a 3,5mm-es dugót.
Nálam a kábeles csatlakozás az alternatíva ha lemerül a fülhallgató.. :/
(Ha havonta egyszer kellene tölteni a fülest, nem foglalkoztatna.)
Oké. Értem, hogy majd a mUSB-be ugyanúgy dughatok fülest.. Egy-két naponta mindenki tölti a telefont (ha nem többször). E mellé még a zenehallgatások alkalmával is koptatni kell az USB aljzatot.. Pláne ha töltés közben akarom hallgatni? Megint egy marék adapter kell, csak azért, hogy újabb két tizeddel vékonyabb legyen egy új telefon... :(

javíts ki nyugodtan ha tévedek! :)

(#31) Mercel


Mercel
senior tag

Fejlesszék csak. Nem nélkülözhetetlen de mindenképpen hasznos dolog.

Marcel

(#32) takacsbotond válasza Fejvadi (#24) üzenetére


takacsbotond
őstag

Akkor még laggol is? ;]
nemlehet: Nem azt mondtam, hogy nem kell, hanem azt, hogy fejleszthetnének már végre egy olyan technológiát (mondjuk a WIFI-ből) ami jobb minta a BT. Pl.: WIFI LE.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#33) Fejvadi válasza takacsbotond (#32) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Olvasod, pont ezt teszik. Próbálnak fejleszteni. Egyszer majd biztosan kitalálnak valami nagyon jót, de az nem megy egyik napról a másikra. Én nem vagyok elégedetlen a BT.-al. Sokat használom minden nap és nekem jó, hogy van. Ha most még jobb lesz, akkor még jobban kitudom majd használni.

(#34) Fall-N válasza takacsbotond (#32) üzenetére


Fall-N
veterán

De minek? Ha a BT-t fejlesztik fel arra a szintre, hogy például tömörítés nélkül lehessen lossless zenét átvinni akkor bőven jó alternatíva a Wi-Fi mellett. Wi-Fi elsősorban nem arra lett tervezve, hogy kiváltsa a BT-t, másrészt sok telefonon ha adatátvitel megy a Wi-Fin át, akkor lekapcsolja az internetes forgalmat. Magyarul nem kétirányú a chip.

Már rég nem ott tart a Bluetooth, hogy szétkapcsol, nem lehet párosítani stb. Keveset is fogyaszt így előnyösebb, ha állandóan kell kapcsolódni vele más eszközhöz, pl. kihangosítóhoz vagy okosórához. Ott nem sokáig bírná Wi-Fi-vel. Amúgy sem kötelező vele fájlt küldeni, lehet azt tényleg Wi-Fivel is.

[ Szerkesztve ]

(#35) takacsbotond válasza Fall-N (#34) üzenetére


takacsbotond
őstag

Mondasz valamit, viszont, ha nem file átvitelre használjuk a BT-t akkor felesleges növelni a sebességet, mert egy fejhallgatóhoz, vagy kihangosítóhoz így is bőven elég, inkább a fogyasztásra, és a méretre kéne még jobban rámenni, minden másra meg ott a wifi.
Az első bt képes telefonom egy Nokia 6303 Classic volt, tehát a szétkapcsolós korszakból kimaradtam, viszont az inkompatibilitási problémákkal a mai napig gyakran találkozok.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#36) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én a kekfogat remek találmánynak tartom.
Még az Ericsson t68 időben találkoztam vele. Itt figyel még a kekfogas usb transmitter is. Megy.
Szerintem remek. A későbbi mobilokkal remekül lehetett pimpongozni zenékkel, képekkel, adatokkal.
Sajnos a jelenlegi törekvés a Jack véget is fogja jelenteni. Valahogy személytelenné és közömbössé válhat a zene így az intim, közeli élmény helyett.....

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) dutrás


dutrás
őstag

Autóban kihangosítóhoz média lejátszóhoz napi használatban van. Rengeteg autó már alapból bluetoothal rendelkezik még az alvázszámot is ki lehet olvasni vele. Ráadásul az androiddal felvértezett autók is ezt használják. Fejlesszék csak.

P50 pro/P40 Lite

(#39) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Bluetooth kis hatótávolságú, vezeték nélküli adatcseréhez használt kommunikációs szabvány: használatával automatikusan létesíthetünk rádiós kapcsolatot a készülékek között. Messze nem csak okostelefonban használatos, bár a legtöbben így találkoznak először vele. Bluetooth modullal szerelik a laptopok többségét, számos hangszórót, egeret, billentyűzetet, fejhallgatót.

A szabványt 1999-ben vezették be (1.0), ma leginkább a 4.0 verzió van használatban, a legújabb a 4.2-es.

Mi a különbség a gyakorlatban a Bluetooth és az NFC között?

Hasonló megoldásokról van szó, de az NFC nem igényel párosítást – azaz a két készüléknek nem kell jelszóval azonosítani egymást; legfeljebb csak 10 centi távolságban kapcsolódik, míg a Bluetooth teljesítménytől függően több tízméternyi távolságokat is összeköt. Az NFC használatos mobilfizetésre, a Bluetooth nem.

Hogyan kapcsoljuk be?

Lépjünk a Beállítások/Bluetooth menüpontba, s a „tolókapcsolóval” aktiváljuk. Engedélyezzük a másik készülék keresését: miután mindkét készüléken bekapcsoltuk a szolgáltatást, kis idő elteltével megjelenik a csatlakoztatni kívánt eszköz neve, azt érintsük meg. Többnyire egy egyszerű jelszót kell beírni.

Bár csekély a fogyasztása, már csak biztonsági okokból is iktassuk ki használat után.

Mire használhatjuk?

Kényelmesen csatlakoztathatunk vele a mobilhoz a vezeték nélküli fejhallgatót, hangszórót és még számtalan eszközt – extrém példánk a képen. Talán legfőbb előnye, hogy segítségével nem kell kábelrengetegbe bonyolódni. A hands-free, szabadkezes megoldás különösen hasznos autósoknak, hiszen az egyszer „összeismertetett” készülékek automatikusan felismerik egymást, s a telefon- és adatforgalom egyszerű kihangosító megoldásokkal is megkönnyíti a vezetők életét.

A Bluetoothszal fájlokat tudunk a másik készülékre küldeni, ami igen jól jöhet wifi és mobil adatkapcsolat hiányában.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) Reinkz válasza takacsbotond (#35) üzenetére


Reinkz
senior tag

Egyáltalán nem elég, ha benézel egy audio topicba látod mennyien kerülik a BT fejeseket..

(#41) takacsbotond válasza Reinkz (#40) üzenetére


takacsbotond
őstag

Nem véletlenül, viszont nem hinném, hogy ezen a BT5 változtatni fog. Ez nem feltétlen csak a BT hibája, de egyébént vannak jó BT-s fejesek, csak azok nagyon drágák...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#42) #33253120 válasza Reinkz (#40) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha valaki megemlíti, hogy autó akkor senkinek sem a Ferrari/Trabant páros jut eszébe.
Ha viszont valaki megemlíti, hogy zene akkor mindenkinek a HI-FI, meg másik végletnek a kéccáz forintos fülesek jutnak eszébe.

Elég régóta használok sztereó bt füleseket.
Volt pár Samsung BH270, Lazer MA826 és klónjai, most egy Samsung Level U-t nyúzok. Egy átlagos 8-12 ezer forintos vezetékes fülessel partiban van mindegyiknek a hangja. Cserébe nincs zsinór, nem kell a telefont előrángatni ha zenét akarok váltani, vagy koszos a melóban a kezem és hívnak.
Nekem beváltak. Mióta van BT4.0 azóta a telefont sem szívja annyira mint előtte.

(#43) Quasi_modo válasza moleculez (#4) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem a BT egy elég elavult technológia
Annyira nem, ha ma is fejlesztik.

valami

(#44) joey04 válasza fornettisuti (#8) üzenetére


joey04
titán

nem is a fájlküldözgetés az elsődleges funkciója ma már.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) macilaci78 válasza takacsbotond (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy történet: a Kandósok részt vettem valami nemzetközi versenyen robotika témakörben. 16 indulóból 14 wifin keresztül kommunikált a robotjával olyan sikerekkel, ahogy... A 2 BT-os meg örült a zökkenésmentes irányításnak. A BT közel sem olyan zsúfolt, mint a wifi, a részint a kisebb hatósugár, részint a kisebb adatcsomag miatt sokkal több eszközt tud stabilan összehozni, csak figyelembe kell venni, mire való.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46) nickedez89 válasza macilaci78 (#45) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ez egy érdekes szempont, ami átlag felhasználónak esetleg eszébe sem jut! :R

Szerintem is fejlesszék csak, sok lehetőség van még benne!
Én akkor szerettem meg nagyon, mikor középsuliban az osztálytársammal BT-n "leveleztünk" az órákon egy Nokia N-Gage -el meg egy 3650-essel. :DD

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#47) Reinkz válasza #33253120 (#42) üzenetére


Reinkz
senior tag

ez igaz, azonban a 2. felével nem értek egyet

Samsung BH270!?
A 10k-s BT fülesek/fejesek egyáltalán nincsenek közelbe sem a vezetékes társaikhoz, és sokszor BT miatt mert amint jackre dugod valahogy jobban szól mint előtte, persze ebbe a "minőségi" dac is beleszól.

Én használtam BT fejeseket és nem 10k hanem 50k kategóriából, kényelem tényleg meg van (hívást szám váltást én is eltudom intézni pedig zsinóron lógok), de ennyiért minőség is beleférne, úgyhogy csak fejlődjön az a BT.

[ Szerkesztve ]

(#48) #33253120 válasza Reinkz (#47) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igen, ez.
Hát, tudja a fene. Ahogy én tapasztaltam, a forrás is sokat számít. A Samsung BH270 szebben szólt egy Galaxy S Advance telefonnal, mint egy Galaxy Express LTE készülékkel, de általánosan úgy akkori áron nagyjából azt tudta mint egy 8000Ft-os agybadugós Panasonic, persze a külső zajkizárás és hangerő tekintetében attól elmaradt. (Mindezt az első szétszedésig tudta, utána bármit csináltam nem szólt olyan szépen. A végén már arra gyanakodtam, hogy vakuum, vagy túlnyomás lehetett benne. )
50000Ft-os BT headset? Az milyen volt, mit tudott?

(#49) takacsbotond válasza #33253120 (#48) üzenetére


takacsbotond
őstag

A Pana nem a fülhallgatóiról híres, és ez nem véletlen! Próbálj ki egy Xiaomi Piston 3-at! Kétlem, hogy jobban szólna annál a Samu, pedig a Xiaomi még olcsóbb is...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#50) TTTotya


TTTotya
senior tag

Én is sokat használom és örülök neki, hogy nem állt meg a fejlődés.

Félig off: Valaki hozzáértő, kiokosítana, hogy az LE az alapból benne van az összes BT eszközben egy bizonyos verzió felett, vagy, hogy is van ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.