Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AdamJ:::


AdamJ:::
csendes tag

Szeretem az ilyen nosztalgikus cikkeket. Érdekes, hogy már egy érintőkijelzős laptopról is lehet ilyet írni. Köszi, hogy megismerhettem a cikkeden keresztül. :C

(#2) cer


cer
tag

A rendszer alól XP telepítésről tudnál írni majd egy-két szót vagy egy bő bekezdést :) ?
Mert ahogy le van írva úgy még nem láttam soha...

(#3) RBJ


RBJ
addikt

Na végre egy ember akit nem bír meghatni az okostelefon állandó nyomkodása. Nekem is volt de telefonáláson kívül nem használtam semmire. Azóta totalkár lett.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4) Mokó


Mokó
aktív tag

Apám,az előző cikk se volt piskóta,nagyon megy már a laptop mentegetősdi! :R
Cs,sima hl esetleg menne? :F
Sajnos ez a trident téma valóban veszélyes,de inkább csak driverek szempontjából,asszem' az xp megjelenése előtt már csődbe volt a gyártó :W ...de valami haxolt "rendes" driver csak akad hozzá!

Grat a motyóhoz btw :D

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ehhez csak ennyit: :R

(#6) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Hát az ssd-vel plusz ha esetleg egy aksi cserét is beválasz megkockáztatom a 6-8 órát.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#7) Vicoo


Vicoo
senior tag

Én is akarok régi gépet venni , de sose találok olyat ami elfogadható áron lenne. Ami elfogadható árban, az általában egy roncs...

(#8) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szép darab, gratula hozzá! ;)

Nekemis megkéne nézni fekete-fehér notimon milyen game indulna el Win 95-n :DDD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#9) turai_


turai_
tag

:R
Vegen meg en is erot kapot, hogy felelesszem azt a 3 regi vasat a szekrenyben :)

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#10) alevan


alevan
őstag

:R :R :R

Ám a billentyüzeten a gombok számát ilett volna megszámolni :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#11) Taky


Taky
senior tag

Miért van az, hogy a régi akksik sokkal tovább húzzák, mint a mostaniak? Én legalábbis ezt tapasztalom.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#12) hallador


hallador
addikt

Gratulálok, szép munka, ez a notebook igen jó darab. Tettszik. Köszönöm a cikket. :R

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Köszönöm mindenkinek :R Igyekszem még több retró noti feltámasztásáról írni mert akad még!

(#2) cer: Nem tudom hogy részletezzem :) 98-alatt el lehet indítani az XP telepítést, és még 98 alatt feldobja a szükséges fileokat aztán resetel és már az XP install folytatódik :)

(#11) Taky: Nem csak te vagy így ezzel, van a cikkben említett IBM 2621 és egy 2622-es notim is mindkettőbe NiMH akku van és másfél két órát megy még ma is mind kettő! Tényleg nem tudom régen hogy csinálták :)

Illetve (#7) Vicoo: Végül is nem titok ezt a notit 2 azaz kettő ezer forintért sikerült megvennem :)

[ Szerkesztve ]

(#14) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Jo a noti nagyon. Nekem hp nc6000-em volt. Az alaplapon vmilyen chip elengedett (típushiba) , es nem akart bootolni. YouTube-on utana néztem es egy viharongyujtoval megforrasztottam. Használtam 1 hónapot (4 órás akkuval) es az árából lementem balcsira nyaralni. Milyen jo kis gép volt. A legjobb, hogy ingyen kaptam :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) Upo válasza nézzbe (#13) üzenetére


Upo
addikt

nem kellett volna feltétlen a win98-at felrakni, felesleges időveszteség, plusz a frissített xp-vel mindig több gond van mint az üres telepítéssel, mindenféle kompatibilitási beállításokat megpróbál áthozni, hiába "üres" a win98. Én úgy szoktam ilyenkor hogy a másik gépen elindítom az xp telepítést, szöveges módban végigmegy a másolás, utána jön az első újraindítás. Na itt kikapcsolom, vissza az eredeti gépbe a hdd-t, telepítő cd-t berakni és bekapcs. A telepítő grafikus része elindul és simán megcsinálja a többit, a hardvereszközök felismerése úgyis a grafikus telepítés végén van, a bemásolás meg mindegy hogy milyen gépen történik meg.

De ha van floppy és nem bootolo cd meghajtó a gépen akkor nem is kell átrakni a hdd-t, win98 indítófloppyval kell floppyról bootolni, cd-rom támogatás legyen benne, utána a cd meghajtón belépni az xp lemezen az i386 könyvtárba és a winnt.exe indítja a telepítőt. Ilyenkor esetleg nem árt ha a smartdrv be van töltve mert egyébként elég lassú a bemásolás a cd-ről,de ha nincs más az is kivárható. Vagy a hdd-t másik gépbe berakni másodiknak, az xp cd-ről rámásolni az egész i386 könyvtárat, eredeti gépbe visszatenni, boot floppyról elindítani, c: -on belépni az i386 mappába, winnt.exe -vel indul a telepítés, ekkor a bemásolás is gyors lesz, nem kell még cd meghajtó sem, és későbbi telepítéseknél amikor egyébként bekérné a telepítő cd-t ahelyett simán csak működik. Viszont az i386 mappa vagy 5-600 megát elfoglal ami ilyen régi gépeknél már elég jelentős. De végső esetben ha már tényleg nincs hely még mindig le lehet törölni de akkor telepítéseknél bekérheti az xp telepítő cd-t.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16) nézzbe válasza Upo (#15) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ez mind szép és jó, csak nekem optikai meghajtó egyáltalán nem volt ;] Értem mit mondasz de ott ,így tűnt logikusnak , és be is jött :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Upo válasza nézzbe (#16) üzenetére


Upo
addikt

közben szerkesztettem, van cd nélküli megoldás is. De sokszor kellett régen ilyeneket csinálni... :)) mikor még tizen-huszonezer volt egy cd olvasó...

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18) Zotwoo


Zotwoo
tag

Nagyon jó kis cikk illetve masina :-)
Jó olvasni, hogy a mai napig használod. Régen egy ilyenért ölni tudtak volna az emberek.

Zotwoo

(#19) nézzbe válasza Zotwoo (#18) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Bizony használom ,de a legjobb mikor mindenkinél ott a félmillás noti, az enyémet meg szúró szemmel nézik le, de ha már elkezdek a kijelzőt tapogatva böngészni, akkor azért ott van a tekintetükben hogy "az igen " :D
Már ezért is megéri :)

(#20) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Gratula a cikkhez, profi anyag :)

[iTX-or-GtfO!]

(#21) NixonHUN


NixonHUN
tag

:) Godó Péter? Csak nem a Kandóba jársz...? :)

(#22) MaxxDamage válasza nézzbe (#19) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nézd azt, hogy a tiédbe benn az anyag, még ha régi is ! ;)
(értéke felbecsülhetetlen)

am. amik nekem vannak ilyen tizen, huszon pár MHz-s meg fekete fehér Notik, anno (idejében) többszáz ezer HUF volt , akkori MO.-i (átlagfizetést nézve) nem sokan engedhették meg maguknak, meg persze a hozzájutás se volt egyszerű !

Van egy fekete-fehér Compaq notim aminek a battery-je töb mint 2hr-t bír :)
mikor repaireltem, arra lettem figyelmes, hogy minden alkatrészen ez szerepelt, hogy "Made In U.S.A." mondom igen... (még a szalagkábelen is jelölve volt)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#23) Lambach


Lambach
tag

Minden elismerésem! Mondjuk ez kb olyan szenvedély mint az alkohol :D

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#24) nézzbe


nézzbe
aktív tag

(#21) NixonHUN: De-de :B

(#22) luimapeiz: Így van :) Mikor néztem a notit még megvétel előtt, már akkor furcsálltam hogy van ott valami a képernyő oldalán, utána néztem a notinak és mikor láttam hogy érintős nem volt kérdés hogy megvegyem, nem sok ilyen él már manapság, így ennek muszáj tovább élnie. :)

(#23) Lambach: :C Igen de azért ez valahogy mégis jobb

(#25) AxBattler


AxBattler
félisten

Érdekes cikk, köszi! Jó dolog, hogy ilyen régi gépeket is hasznosítanak munkára / mindennapi dolgokra, és nem csak a kuka / újrahasznosítás sorsuk. :R

Külön ripszekt a telepítésbe feccölt időért! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26) MaxxDamage válasza nézzbe (#24) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Am. a legnagyobb feeling az volt (nekem) mikor kibontottam a bontatlan Win 95 Floppy-s verzióját !
Aztán nekiálltam telepíteni (21db -os) / + van külön PCMCIA -s CD-R ODD -m is (nemám mint a mai világba...) Pendrive... / SD kártya :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#27) unclefucka válasza nézzbe (#24) üzenetére


unclefucka
senior tag

Gratula a cikkhez! :C
Schnöller papa még mindig aktív?

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28) nézzbe válasza unclefucka (#27) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Nem tudok ilyen tanárról, ez a miskolci Kandó.K SZKI, nem a BP. fősuli :U

(#29) gery2123


gery2123
őstag

Gratulálok a cikkhez. Nagyon tetszett, és az is hogy egy ilyen gépnek meg van léte egy ilyen világba. Mondjuk én nem tudnám a mindennapi életben használni. :D

-- PSN_ID: GerY2123

(#30) Karambola


Karambola
csendes tag

Nagy grat + respekt a cikkhez. :R
Élmény volt olvasni és jó belegondolni, hogy ezek a régi vasak még mi mindenre használhatóak. Ma meg már ha egy tizenévesnek bemondod, hogy XP vagy 32GB HDD, minden baja van... :D

Unatkozó kötekedők KÍMÉLJENEK !!!

(#31) burriebonz válasza Taky (#11) üzenetére


burriebonz
tag

Hát annak idején elég komoly beruházas volt egy ilyen gép, tehát illett valami minőségit beleépíteni. Meg mint ahogy a cikk írója is említette ez valszeg nem az átlag júzer igényeire szabott valami volt.

(#32) zdanee


zdanee
őstag

Respect!
Bár én a magam részéről érdemi munkára már nem fognék ilyen gépet. Esetleg egy Thinkpad X60/61 tabletet, jó méret, emberi ár, még használható hardver.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#33) unclefucka válasza nézzbe (#28) üzenetére


unclefucka
senior tag

Érdekes, Godó tanár úr tanított anno Bp.-en, legalábbis a nevével találkoztam. :F

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#34) mrcrnl


mrcrnl
tag

Nekem meg van egy 500-as Celeronnal szerelt tabletem egyetlen USB-vel, amiről nem boot-ol. Abba jó lenne nekem is egy 8GB körüli IDE SSD.

(#35) nézzbe válasza zdanee (#32) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Kinek mi az emberi ár :) Én nem szívesen adok ki sok pénzt az ilyenekre(nem azért mert sajnálom, hanem mert ennyi jut ilyenre) , 5000-nál többet nem nagyon adok értük, inkább megveszem akár hibásan fillérekért és megjavítom (ha lehet) és megvan a sikerélmény és tanul belőle az ember :) Jó példa ez a gép vagy a cikk végén említett Pavilion DV5, 5K!!-ért szereztem, HDD, ODD nem volt benne és jónak nézett ki majd előjött a vga hiba, suliba kapott hőléggel, fasza is lett. HDD volt a polcon :D odd nem kell, szal 5K-ért van egy fasza notim még ha beláthatatlan a működés idő a javítás miatt, de szerintem alkatrészként azt az 5K-t még simán vissza kapnám érte :)

(#33) unclefucka Lehet hogy ott is tanított, nem tudom, majd utána járok :D

(#36) zdanee válasza nézzbe (#35) üzenetére


zdanee
őstag

Inkább arra gondolok, hogy egy 400-as cerkával nem nagy élmény a netezés, több kilót meg aztán végképp nem cipelek magammal, ha nem tudom használni, ugyanakkor 35-40 körül egy X60 2GB RAM-al már abszolút használható vas (igaz ennyiből nem érintős, az már 45-50).
Van nekem is több antik gépem, roncs és eredeti állapotban is, de nagyon rég volt, hogy való életben utoljára próbáltam használni őket, mostanában inkább az abszolút eredeti állapot nekem a cél, azaz korhű alkatrészek és korhű szoftverek (nem telepítek rájuk olyan oprendszert vagy programot, ami a maguk korában még nem létezett).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#37) b-max


b-max
aktív tag

Jó cikk , tetszett ! Annyit fűznék hozzá, hogy létezett XP lemezről boot-olos formában is , itt 6 db 1,44-es floppyval kezdődőtt a telepités, majd ha az megvolt, akkor ment CD-ről tovább.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#38) MASSlag


MASSlag
tag

Érintőképernyős, win8-at neki ;]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#39) Upo válasza b-max (#37) üzenetére


Upo
addikt

Igen azzal gyorsabb a bemásolás mint a win98 boot floppyval, ugyanaz mintha cd-ről bootolt volna de ha nincs jó cd meghajtó akkor az is hiába. Akkor csak a hdd-re másolós+floppy vagy a másik gépben telepítés első újraindulásig lehet jó megoldás a tiszta xp telepítésre (nem win98 upgrade)

Letölthető

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#40) Jarod1


Jarod1
addikt

mond csak a Godó Péter az nem Kandóban tanít?

(#41) nézzbe válasza Jarod1 (#40) üzenetére


nézzbe
aktív tag

De mint korábban is írtam, miskolcon a kandóba :)

(#42) Jarod1 válasza nézzbe (#41) üzenetére


Jarod1
addikt

Üdv a világomban, engem is Tanított anno:)

(#43) NixonHUN válasza nézzbe (#24) üzenetére


NixonHUN
tag

:) Becsüld meg, jó suli. Én még anno a 90-es évek közepén reszeltem elsősként kockát a lakatosműhelyben... :D Egyik legszebb időszakom volt az a négy év. :K

(#44) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Jó volt olvasni erről a masinàról.
Ezek a notik a tabletek elődjei voltak.
Pár éve, kölcsön kaptam egy ibm x41-et.
Megbízható, jól összerakott gépek voltak...de ma már a méret a lényeg, meg a magok száma...

Dave666

(#45) WOLFPUNTO


WOLFPUNTO
tag

Köszi a cikket, jó volt olvasni.Megpróbáltam én is életet lehelni hasonlóan öreg jószágokba, de annyi bosszúságot okoztak, hogy sajnos nem volt türelmem foglalkozni velük.Minden tiszteletem a tiéd. :R

(#46) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Én azt hittem, hogy mazochista vagyok, amiért napi használatra tartok egy Albacomp Activa Mobil Classic-ot. De hozzád képest kismiska vagyok, az biztos! :D Az SSD ötlet nagyon jó, lehet, hogy én is meglepem vele a kis Albát. :K

(#47) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi a cikket érdekes volt nagyon :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#48) Khaal


Khaal
őstag

Egy ugyanilyen gépem van otthon, még az eredeti gyári német nyelvű win2000 van rajta és gond nélkül működik. A kortársaihoz képest igencsak kompakt gép volt, az összeszerelési és anyagminősége pedig elsőrangú. Enyémnek is bír az akkuja még kb fél órát, pedig láthatóan nem volt kímélve a gép.

A szétszedéshez tudnál linkelni esetleg egy leírást, vagy ha csináltál képeket azt is megköszönném, mert tervezem kicserélni a hdd-t én is.

Kár hogy nem kaptál hozzá adaptert, nekem az az egyik kedvenc részletem a gépen, majd rakok fel képet, alig nagyobb egy telefontöltőnél :Y

(#49) nézzbe válasza Khaal (#48) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Jó tudni hogy vannak még működő példányok,neten találtam még de mind hibás vagy csak fele volt meg, és az áruk így is égbe kiáltóan magas volt. Képeket szívesen fogadom, igen kimarad a cikkből hogy én cseréltem a töltő aljzatot és egy acer töltőt használok hozzá :) Illetve ha gondolod csinálhatok szétszerelési videót nem sokból tart atomjaira szedni :) aztán ide belinkelhetem. :R

(#50) nézzbe válasza Khaal (#48) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Parancsolj :) Lehet ciki de hasznos :D A HDD budipapírba van tekerve hang és rezgés csillapítás céljából . Valamit kicsit tököltem némelyik csavarral nincsenek már jó állapotban. majd lecserélem mindet.

Youtube

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.