Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomazin


tomazin
veterán

én leírnám ezt az mnb-nek, ugyanis ha egyedi hibaként felvette, az azt jeletni, hogy nem írják jóvá automatikusan, amit miért is terhelnek???

(#2) Huroq válasza tomazin (#1) üzenetére


Huroq
senior tag

Teljes fejetlenség uralkodik az ügyintézőknél is.
Két értelmes összefüggő mondat nem hagyta el a szájukat míg beszéltem velük.
Beadtam egy külön panaszt is amit én fogalmaztam meg a biztonság kedvéért, mert amit ők rittyentettek össze a telefonbeszélgetés alatt minden volt csak nem értelmes iromány.
Utána olvastam ennek a rendszerhibának és valóban többen panaszkodtak ugyan ilyen címszó alatt felszámított díjakról, tehát valószínűleg annak az ügyintézőnek volt igaza, aki azt közölte hogy tudnak erről és általános hibáról van szó.

Ellenben valóban lehet megér egy bejelentést az MNB -nek.

[ Szerkesztve ]

(#3) Huroq válasza tomazin (#1) üzenetére


Huroq
senior tag

Amúgy ezt a díjtételt miért is terhelik, arra annyi volt a válasz, hogy rendszerhiba miatt. ;]
Cukik, hogy utaltam összesen 15 ezeret és annak kb. 7 ezer volt a költsége.

(#4) szaszyka


szaszyka
senior tag

Majd ha vitya néhányszáz milliárdját elpakolják rendesen, utána ráérnek foglalkozni holmi piszlicsáré pár ezer forintokkal :D . Jobban jársz, ha bankot váltasz ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Amúgy mi az akadálya, hogy nem mész át egy normálisabb bankhoz? Ha valami szar és van alternatíva, akkor nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#6) Tamás88 válasza Lauda (#5) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ja, én is így tettem az OTP-vel, és most már boldogabb vagyok.

(#7) C4mp3r


C4mp3r
addikt

miutan a nemzet gazszereloje tobbsegi tulajdont szerzett a bankban nyilvanvalo volt, hogy itt is elkezdodik a lopas ;] bator vagy, hogy penzt mersz itt tartani

(#8) Victoryus válasza Tamás88 (#6) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

És melyik a jó?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) Tamás88 válasza Victoryus (#8) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Én a Magnet Banknál vagyok. Majdhogynem mindent online el lehet intézni, amikor nincs karbantartás, de azt is nagyon ritkán, és éjszaka végzik. Sőt már az igénylés is online el lehet intézni. Arról nem is beszélve, hogy ott még pénzt is el tudsz rakni minden költés után, amit egy előre beállított idő elteltével visszakapod (+ némi kamattal)

(#10) Silεncε válasza Tamás88 (#6) üzenetére


Silεncε
őstag

Már vagy 3 éve az OTP-nél vagyok, eddig semmi probléma nem volt... Minden ingyen van, egyedül az sms-ért fizetek (diákszámla vagy hogy hívják), máshol nem is tudom, van-e, de nem is érdekel őszintén.

(#11) pető bá' válasza Silεncε (#10) üzenetére


pető bá'
őstag

Ez a beetetés.. Sokan lustaságból utána körülnézés nélkül ottmaradnak valami alap csomagban.

"... and I hope you have a great day!"

(#12) Tamás88 válasza Silεncε (#10) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Juniornál persze, hogy nincs semmi, illetve utána van még egy csomag, ami már nem Junior, de nem is rendes, de ami utána van, azt már érdekelni fog, ugyanis sok mindenért levonnak, illetve itt az online felületért is külön kell fizetni (ráadásul jó sokat, de már a csomagod miatt is sokat kell majd fizetned). Most még lubickolhatsz, de ha rám hallgatsz, akkor amikor lejár a csomagod szerződése, akkor ne légy lusta és tunya a váltáshoz, mert utána csak szívni fogsz vele, én már tudom.

[ Szerkesztve ]

(#13) Lauda válasza Victoryus (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Én erste bankos vagyok, nekem hibátlan.

(#14) Victoryus válasza Lauda (#13) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én utálom őket, onnan mennék máshova. Semmit nem intéznek, egymást kérdezgetik a buta ügyintézők... Rengeteg költséget levonnak mindenre. Tbsz egy vicc...
Magánnyugdíj pénztáruk meg rablás, szerencsére csak 1 évig voltam benne. Azt is egy az egyben eladták másnak, ászf folyamatosan változik, díjakról hallgatnak, de nem is könnyű megtalálni se. Prémium bankár szolgáltatásuk vicc kategória. Békéscsabai erstét senkinek nem ajánlom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15) Ghoosty válasza pető bá' (#11) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én már 20 éve OTP-nél vagyok, évente egyszer körbenézek, hogy van-e valahol olcsóbb csomag, de nincs, vagy csak minimálissal olcsóbb. Az online felületüket meg szeretem, így nem láttam értelmét váltani.

(#16) vince válasza Victoryus (#14) üzenetére


vince
őstag

Sok függ attól, hogy mikor szerződtél velük és milyen számlacsomagod van. Én is erstés vagyok (volt Citi ügyfél) és számomra jelenleg nincs jobb ajánlat a piacon.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#17) pető bá' válasza Ghoosty (#15) üzenetére


pető bá'
őstag

Általában csomag függő, ami gyakran kereset függő is. Nekem sincs bajom az OTP-vel, minden sarkon van automata, webes felület tényleg jól működik, simple, nfc, minden.. Mondjuk én még diákkedvezmenyes csomagban vagyok, így tényleg nem rossz, de lassan körül kell néznem, hogy ki-mit ajánl.

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#18) petakpa1


petakpa1
őstag

Ha nem tetszik váltani kell van egy rakat Bank szerencsére: magyar multi, osztrák, belga, olasz multik, és kisebb magyarok is.

+ Nagyon egyetértek azzal, aki kockázatot lát MKB tulajdonlásában. Én max hitelt vennék fel tőlük, de megtakaratásaimat nem tartanám náluk. Ha bedőlnek (amire azért van némi esély, ha igazak a pletykák, hogy eszetlenül hiteleznek a NER-es haveroknak) akkor lakossági betéteseket OBA (Országos Betétbiztosítási Alap) részben kárpótolja, de jó esély van rá, hogy valamennyi megtakarításunk elvész. Ellenben hitelfelvevőként akár jól is járhatunk, ha becsődölt bankban összeomlik az IT rendszer és még az sem tudják megmondani, hogy pontosan mennyivel is tartozunk:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#19) Zvezda válasza Victoryus (#8) üzenetére


Zvezda
junior tag

Én pl. a Sberbanknál vagyok, teljesen elégedett vagyok velük. Mondjuk nincs csilli-villi szuper mobilappjuk de amire én használom (fizetés, néha utalas) arra tökéletes. Amiről még jókat hallottam az a Gránit Bank. Na ott mindent lehet a neten csinálni, de nekem pl fontos hogy legyen fiók ahol személyesen tudok pénzt tenni a számlámra (nekik csak Pesten van egy). Korábban otp juniorom volt, de mivel már nem vagyok annyi idős így váltottam

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A2

(#20) #77646080 válasza vince (#16) üzenetére


#77646080
törölt tag

Egyetértek, pont ez az én helyzetem is.

(#21) abridabri


abridabri
veterán

Nekem volt egy szamlam az MKB nel, de a folyamatos balfaszkodasuk utan rauntam es lemondtam. A szamlan volt meg 70k penz . Megadtam az ugyintezonek a lemondaskor az OTP-s szamlamat ,majd atutaljak oda a fennmarado 70k-t 1heten belol . Igen am ,de teltek a hetek. 2honap varakozas utan rauntam es bementem ,hogy mi lesz mar ,hol a penzem ? Telefonalt a pesti kozponba ,es 2nap mulva meg is kaptam nagynehezen.... Nem tudom mi tartott 2 +honapig .

(#22) Feketelaszlo válasza petakpa1 (#18) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A banki szabályozás nem engedi meg, hogy akármekkora hitelkockázatot vállaljanak - sőt, igazából sokat javult az eredményük az elmúlt néhány évben, bedőlni nem fognak egyik napról a másikra, ezt még rémhírként is kár felemlegetni. Sokkal inkább összefüggésben lehet ez a temérdek probléma azzal, hogy a kétes tulajdonosi kör fellépése óta sok rosszat olvasni az MKB-ról, mint munkahelyről.

[ Szerkesztve ]

(#23) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Na de könyörgöm,milyen IT-s csapat dolgozik, aki ilyen rendszerhibát nem javít azonnal?

(#24) UnA válasza Medocsabi (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egy Bank, nagy B betűvel - az IT harmadrangúnak van elkönyvelve. ;)

(#25) bul07 válasza Feketelaszlo (#22) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze mint a becsődölt takaréknál, ott se hiteleztek össze vissza

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26) Feketelaszlo válasza bul07 (#25) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Vagy mint akármelyik másik banknál, amely nem dőlt be. A rémhírterjesztés büntetőjogi kategória, amelyet a bankok és hatóságok igen komolyan is vesznek [1],[2]. Ha nincs sziklaszilárd infód arról, hogy a bank be fog dőlni, akkor inkább ejtsd a témát, még ha nem is szimpatikus az alany számodra (számomra sem az).

[ Szerkesztve ]

(#27) bul07 válasza Feketelaszlo (#26) üzenetére


bul07
nagyúr

Én erre reagáltam
A banki szabályozás nem engedi meg, hogy akármekkora hitelkockázatot vállaljanak - sőt,

Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet
[link]

A teljes kárérték túlnyomó részét – csaknem 19 milliárd forintot – a takarékszövetkezet rossz hitelezési gyakorlata által okozott vagyoni hátrány teszi ki. Az eljárás során megállapították, hogy a pénzintézet 119 esetben nyújtott kölcsönt hitelképtelen gazdasági társaságok részére megfelelő fedezet nélkül.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28) Dare2Live válasza Feketelaszlo (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát nem tudom, hogy MKB bedöl vagy nemdöl, de dobják ki az új rendszerüket és áljanak vissza a régire ami ~hibátlanul müködött mert épeszű ügyfél nem marad náluk.

3hónapja migrálnak. Minősíthetetlen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) bul07 válasza Dare2Live (#28) üzenetére


bul07
nagyúr

Ilyet olyan bankok szoktak csinálni akiknek fut a szekér

Megvan, melyik 15 fiókját zárja be az MKB

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30) Zvezda válasza bul07 (#29) üzenetére


Zvezda
junior tag

Lassan a megyeszékhelyeken kívül csak az OTP és a Takarék marad :Y . Van pár város ahol az elmúlt években bezárt a Sberbank, az Unicredit, az Erste, a Raiffeisen most pedig az MKB. Ja, a Citi pedig bezárt úgy ahogy van. Ok, hogy már a legtöbb dolgot neten szokás intézni, de akkor is érdekes. Az elmúlt egy évben kétszer jártam összesen bankfiókban: egyszer számlát nyitni, egyszer pedig tettem a számlámra egy nagyobb összegű készpénzt. Minden mást neten intézek, de pl. nem örülnék ha a lakóhelyemen nem lenne fiókja a bankomnak. A Gránit Bank ezért esett ki nálam a lehetséges bankok közül, mivel évente 1-2 alkalommal teszek készpénzt a számlára, ezért pedig nem akarok Budapestre futkosni Pécsről.

Xiaomi Mi A2

(#31) Lauda válasza Zvezda (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Én sem megyeszékhelyen lakom és van hat féle bank és két féle takarék.

(#32) bul07 válasza Zvezda (#30) üzenetére


bul07
nagyúr

Ne is mond
Engem a Erste bezárás érintett nagyon rosszul
25Km volt azt bezárták így mehettek 70Km a fiókig, ahol tisztelet a kivételnek bunkó dámák dolgoznak (5ből 1 normális)

Csak azért maradok mert régi számla, 650Ft/hó, úgy hogy semmi nem érkezik rá, nem fizetek semmit róla
Édesanyámnak is ott van, valami 350Ft/hó
Na meg van egy TBSZ is, azt meg nem akarom megszüntetni a kamatadó kedvezmény miatt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33) Zvezda válasza bul07 (#32) üzenetére


Zvezda
junior tag

650ft/hó? Az azért nem kevés, cserébe ingyen utalás vagy valami van?

Xiaomi Mi A2

(#34) KubanitoS válasza Zvezda (#33) üzenetére


KubanitoS
veterán

650 ft / hó neked sok? Mi akkor a kevés? Végignézve a bankok ajánlatait ha már 1000 forint alatt tudsz találni valamit összeteheted a kezed.

A magam részéről OTP-s számlám van. 520 forint a számlavezetési díj, erre rájön az éves kártyadíj, plusz van ingyen webkártya, illetve ingyenes netbank / telefonos applikáció. Nálam ennek az a feltétele, hogy van 1 db csoportos beszedésem havonta (azt hiszem ez +18 ft) és egy meghatározott összegnek mindig kell lenni a számlán. Én meg vagyok elégedve a szolgáltatással.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#35) bul07 válasza Zvezda (#33) üzenetére


bul07
nagyúr

Elektronikus Számlacsomagot nézd itt (pdf) (10ponton van)

Ami talán előnye hogy netbankon keresztül, bankon belül 0Ft az utalás, bankon kívül 123Ft és nincs plusz adó

Kerestem volna én mondjuk a K&H-nál ennél jobbat de nincs, mert én nem kapok munkabér utalást(kp kapom), nincs csoportos befizetésem, tehát nekem csak kell hogy legyen egy bakáratya miatt, de kártyával se sokat fizetek

(#34) KubanitoS

Ja igen nekem is van kártya díj valami 3500Ft körül, Visa Electron még nem volt olyan nettes hely ahol nem lett volna jó :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36) Zvezda válasza KubanitoS (#34) üzenetére


Zvezda
junior tag

Sberbanknál nekem nulla forint a számlavezetés, Maestro kártya 2700/év. Netbank ingyenes

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A2

(#37) bul07 válasza Zvezda (#36) üzenetére


bul07
nagyúr

Maestro kártya annak aki sokat vásárol a világból neten nem igazán ajánlott, sok helyen nem fogadják el

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38) Zvezda válasza bul07 (#37) üzenetére


Zvezda
junior tag

Nekem még nem volt vele bajom, külföldön pedig a Revolute dombornyomott Visámat használom, de sokszor neten is. Dombornyomott mastercard 6700 a Sberbanknál

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A2

(#39) KubanitoS válasza Zvezda (#36) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem akarom védeni az OTP-t, de azért egy Sberbankkal ne hasonlítsuk már össze. Nekem konkrétan rá kellett keresnem, hogy mi az...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#40) Zvezda válasza KubanitoS (#39) üzenetére


Zvezda
junior tag

Világviszonylatban pedig a Sberbank sokkal nagyobb bank mint az OTP :)

Xiaomi Mi A2

(#41) KubanitoS válasza Zvezda (#40) üzenetére


KubanitoS
veterán

Biztos így van, de ahol én lakom konkrétan a megyében sincs egy fiókja sem. Otp meg van minden sarkon. Azért ez nem mindegy. De persze kinek a pap, kinek a papné.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#42) Zvezda válasza KubanitoS (#41) üzenetére


Zvezda
junior tag

Havi két készpénzfelvétel ingyenes minden ATM-ből. Én általában az Erste ATM-ből veszek fel a Sberbankos kártyámmal mert beállithatom ott, hogy milyen címleteket akarok (utálom ha csak 20 ezresem van, mert kb mindenhol meg akarnak ölni ha azzal fizetek :D )

Xiaomi Mi A2

(#43) Lauda válasza KubanitoS (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Erste szimpla bankszámlám van és 320ft a havi számlavezetési díj.

(#44) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

cib 480Ft a számlaveztetés, 0Ft az utalás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) Tamás88 válasza KubanitoS (#34) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Magnet banknál meg te mondod meg, hogy mennyit akarsz fizetni (0-1000Ft között) A kártya díja havi 300Ft (normál, nem dombornyomott, és ugyanúgy használható mint a dombornyomott társa).

(#41) KubanitoS

"Otp meg van minden sarkon"

Na ezért olyan drága az OTP, hiszen valamiből ki kell fizetni a fiókok által termelt adóságokat, ATM-ek, reklámok, dolgozókat, és az egyéb adókat.

(#46) Dare2Live válasza Tamás88 (#45) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Inkább fiokhálózat/ügyfélszámot kéne nézni. Nem lepne meg ha ebben verné OTP MagnetBankot. Miközben tényleg kisvárosokban is van fiokjuk ami döntő szempont kisvárosokban.
A reklám pedig detto mindig is döntő volt a legtöbb piacon. Itt is.

De persze kinek mi. MKBt ne 3hónapja migrálnak.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) KubanitoS válasza Tamás88 (#45) üzenetére


KubanitoS
veterán

Abszolút nem kötekedésből, de bizony erre a Magnet bankra is rá kellett keresnem mégis mi ez. Fiókja Budapesten több van, ezen kívül van Székesfehérváron, Dunaújvárosban és ennyi. Aki ott lakik annak biztos jó, de ez nem alternatíva akár az OTP-vel szemben, akár bármelyik más országos szinten jobban elterjedt bankkal szemben. Azt meg már csak nagyon óvatosan merem leírni, hogy én a magam részéről egy Magyarországon kevésbé ismert és elterjed bankra nem feltétlenül bíznám rá a pénzem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48) Eastman


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) Eastman válasza bul07 (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, hogy elüzemel a zország külkereskedelem nélkül is. ;] Kaptyabeja zeu, megógyuk! ;] ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50) UnA válasza KubanitoS (#47) üzenetére


UnA
Korrektor

Bocs, de az, hogy nem vagy naprakész a témában, az igazából csak rólad szól. ;)

A neten a banki csomagokat összehasonlító oldalak már sok éve vannak, érdemes néha ránézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.