Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

hoppá, megcsinálták, amit oly régóta hajtogattam?!
lehet, hogy megvan az ms natural ergonomic 4000 utódja? tesztet!! :)

a leütés érzékenységére, minőségére és a beépített billentyű kapcsolókra nagyon kíváncsi vagyok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) F34R válasza Integra (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

[link]

En marhara nem birom ezt az ultrabook feeling ollos switcheket

(#3) Cobra.


Cobra.
őstag

A kurzorbillentyűket nem kellett volna ennyire betolni, egyébként elég jó. Ára szerintem nem vészes, ugyanez Logitechben lesz majd 180 USD.

(#4) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

A billentyűzet jónak tűnik, az egér viszont elég gagyinak - nem is nagyon mutogatják a képeken.

(#5) bbrain válasza sing1ep1ayer (#4) üzenetére


bbrain
tag

Volt MS egerem, mind nagyon jó volt.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#6) Integra válasza F34R (#2) üzenetére


Integra
titán

nem tudok mit mondani rá, sosem volt még ilyen a kezem alatt, de az 4000-ret jól ismerem, hosszú évek óta használom, már a másodikat, az elsőt elkoptattam :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) sing1ep1ayer válasza bbrain (#5) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Mihez képest jó, vagy miben jó? Olyan hű de ergonómikusnak nem tűnik és gombja is csak kettő van, plusz egy totál felesleges Windows gomb. :U Illetve pontosítok: lehet választani, hogy vagy az a gombocska felesleges, vagy az új UI olyan rossz, hogy miatta már az egérre is kell egy Windows gomb.

(#8) Integra válasza bbrain (#5) üzenetére


Integra
titán

nagyon jó hardvereket készít a microsfot, de valamiért nekem is az egér ennek a készletnek a leggyengébb pontja. és nem azért mert igyekszik a csuklót függőlegesen tartani, abban igazuk van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Fúúú, kipróbálnám ezt a billentyűzetet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szvsz a W8-hoz ergonomikus érintőképernyő kellene, nem billentyűzet, meg egér.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) #97716736


#97716736
törölt tag

Na ez aztán kinézetre odavág :DDD

(#12) #56573440


#56573440
törölt tag

neeeeeee.... annyira megtetszett hogy végre megint hozzányúltak ehhez a formatervhez, és talán, talán, talán. de nem... soha nem szerettem az ilyen rövid úton járó billeket, maradjon ez csak a notiban :(

(#13) Integra válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Integra
titán

win7-et meg már senki sem használ? :)

blackrulz:
sajnos a 4000-nél elég vacak kapcsolók voltak a billentyűk alatt, pár év alatt csúnyán kikpotak és nagyon romlott a nyomásérzet.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) banhammer


banhammer
veterán

Az egér olyan, mintha félbevágtak volna egy almát.
Az ergonometrikus billenytűzet azoknak valo akik vakon 10 ujjal tudnak gépelni.

A Windows 8-ról meg az a véleményem, hogy kb. akkora bukó lesz, mint a Vista.
Szerintem ha az MS nem tér vissza a normál desktop megoldásra akkor nagyok komoly bajba fog kerülni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Nem gyenge az a billentyű :D

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#16) nyunyu válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Szvsz a W8-hoz ergonomikus érintőképernyő kellene

Erintokepernyo addig ergonomikus, amig orankent harmat boksz ra.

De amint 10 percnel tovabb kell rajta hadonaszni egy program kezelesehez, egybol keresni fogod az egeret...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Azért kíváncsi lennék, hogy az összesen 2db AAA elem hogyan is hajtja meg a 3 külön egységet képező eszközt!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) Tigerclaw válasza Integra (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Arra reagáltam, hogy a hír szerint ezt a W8-ra tervezték, amin metro ui-van és az érintőképernyőkhöz lett kifejlesztve. Akkor mondanám, hogy egy billentyűzetet direkt a W8-hoz fejlesztettek, ha van rajta valahol egy nagy méretű touchpad.

Amúgy én még W7-et használok és eszembe se jut váltani, mert...nincs semmi ami miatt váltanék.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Integra válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Integra
titán

csak marketing bullshit hogy w8-hoz tervezve, nyílván azt nem mondhatják, hogy win7-hez :DDD
működésben kétlem, hogy bármi különbség lenne az oprendszerek között. gyanítom amúgy, hogy mo-ra majd az átmatricázott angolt adják el megint magyarnak, így majd lehet venni a valódi magyar fizikai kiosztású klavit németországból német karakterekkel szitázva :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) Tigerclaw válasza nyunyu (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezért írtam, hogy ergonomikus kellene, nem olyan, ami csak addig ergonomikus, amíg nem kell használni.

Ez a Dell mondjuk már jó uton jár, de még nem az igazi: http://prohardver.hu/hir/dell_s2240t_tapicskolhato_terpeszto_monitor.html

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Integra válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


Integra
titán

ebben semmi ergonómikus nincsen :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) Tigerclaw válasza Integra (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

#21 Annyiban ergonomikusabb, mint a korábbiak, hogy sokkal jobban le lehet dönteni, illetve nagy látószögben is jól működő panel van benne, vagyis számítanak arra, hogy fektetve lesz használva. Akkor lesz tuti, ha még jobban engedik dönteni. Olyan 20 fok talán elég lenne.

Ez például lehetne ilyen "designed to W8" keyboard:

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) nyunyu


nyunyu
félisten

Nekem egy mechanikus Ergo4k jobban bejott volna.

Sebaj, van egy regi, lestrapalt peldanyom, meg rendeltem egy Cherry G80-3800-at barna kapcsolo donornak. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) Integra válasza nyunyu (#23) üzenetére


Integra
titán

ez az új ergo klavi sem az ideális -számomra- de úgy tűnik pár ötlet hasonló. én tudtam volna még rajta reszelgetni. főleg a billentyűzet ügyében.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) Alchemist


Alchemist
addikt

WTF ez a kiosztás az összezsúfolt irányító- és F.. gombokkal?! ráadásul kétséges az ölbevehetősége is.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) Integra válasza Alchemist (#25) üzenetére


Integra
titán

nos, nem tudom, hogy elkerülte e a figyelmed, de ez egy ergonomikus billentyűzet, tehát asztalnál, megfelelő székből használandó és vakon 10 ujjal, gépírói tudással rendelkezők számára készült. tehát semmi ölben használat és egyéb ergohoz köze nincsen input megoldások nem dukálnak itten kérem szépen, guten morgen :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) Alchemist válasza Integra (#26) üzenetére


Alchemist
addikt

OK, géppuskaujjú titkárnőknek biztos bejövős... na de egy magamfajta műszaki szakinak? :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#28) Integra válasza Alchemist (#27) üzenetére


Integra
titán

a válaszod alapján nyílván nem vagy célcsoport :DDD

egyébként ha egy ilyen mögé ülsz, hidd el, hamarabb tanulsz meg jól és helyesen 10 ujjal írni, mint a hagyományoson, mert itt egyszerűen rá vagy kényszerítve a helyes használatra.
persze ismerek olyanokat is, akik 3-3 ujjal verik a 4000-res ms klavit, de még ők is imádják.
újoncként viszont valóban kell 1-2 hónap mire rááll az ember keze. viszont a microsoft tudása ergo terén elvitetathatatlan és ebben ők az egyik legjobb - ha nem a legjobb. legalábbis klavi és trackball téren mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) nyunyu válasza Integra (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Pedig az Ergo4k-t az integralt hastamasza, meg a tort dizajnja idealissa teszi fotelben hanyattdolve, olben hasznalatra.

(Nem, nem fekszem napi 5-6 orat a gepem elott. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) proci985 válasza nyunyu (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:K

bár elnézve a billentyűket nekem gyanús, hogy scissor switcheket kapott, jól megcsinált scissorok meg alapvetően ötvözik a könnyen jár / pici az út / halk hármast. nem egy piros/barna mx, de lehet jó (macbook air / hp elitebook megoldások pl).

viszont: numpad előtt nincs támasz (numpadon játszok és visszaváltottam egy steelseries 6g v2 redről mert a csuklómnak kényelmetlen volt), a felső funkciósort feláldozták a dizájn oltárán, szétbarmolták a 6+4es billkiosztást (programozóként ez nekem kizáró ok) és eltüntették a zoom gombot középről, amit imádok.

marad a 4k.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) kromatika


kromatika
veterán

tetszik.jó páros. :K

(#32) Xirtam


Xirtam
veterán

Fuu de menő! :C

(#33) big-J


big-J
őstag

Ha egy vékony csőtalpas LCD-t beteszel a résbe, házimozizni is lehet az asztalod előtt :D

(#34) Puma K


Puma K
veterán

Nekem nem tetszik az a billentyűzet, tudom nem a kinézet a fontos, de az a kettéosztottság nekem nem lenne jó, meg az elemes perifériákat alapból nem kedvelem.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#35) TeeBee73 válasza Integra (#26) üzenetére


TeeBee73
addikt

Aki gépírást tanult, messze elkerüli ezeket a hajlított vackokat.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#36) NGA válasza banhammer (#14) üzenetére


NGA
addikt

"A Windows 8-ról meg az a véleményem, hogy kb. akkora bukó lesz, mint a Vista."

Jelenleg nagyobb már a piaci részesedése, mint az összes OSX, linux chrom és egyéb oprendszernek. Ennyit a bukásáról.

"Szerintem ha az MS nem tér vissza a normál desktop megoldásra akkor nagyok komoly bajba fog kerülni."

A W8-on is ott a desktop. W8.1-ben meg simán bootol desktopra is. Mi kell még? Te használtál egyébként huzamosabb ideig W8-at? Én azóta használom két gépen is, és már szenvedés, ha w7-et kell használni annyival jobb. Én nem is látom a MUI-t jóformán, mivel a desktopra lépek, miután megnéztem, hogy milyen idő lesz, mennyi levelem érkezett, és egyéb a startlapon. Mivel egy pillantás alatt látom, és nem kell hozzá 4-5 programot elinditgatni.

(#37) rvs válasza Integra (#1) üzenetére


rvs
aktív tag

Hasonló a felállás, bár én még mindig egy MS Natural Pro-t koptatok. (13 éve már! Még tart, csak néha kopog) És őszintén, nekem kicsit agyfasz ez a betolt kurzor és a notebook billentyű style, de azért szívesen kipróbálnám a kicsikét!
Bááááááár... ha lehetne választani és még gyártanák, vennék egy új Natural Pro-t... :D

(#38) nvyktor válasza macilaci78 (#17) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Nekem is egyből ez jutott eszembe... :D

Amúgy tetszik.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#39) Angel1981


Angel1981
veterán

Futurisztikus szépség! :)

(#40) Integra válasza TeeBee73 (#35) üzenetére


Integra
titán

nos, biztos van még pár csontváz, akik ezt hajtogatják..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) fricz19 válasza NGA (#36) üzenetére


fricz19
őstag

Nem unalmas állandóan azt kérdezgetni hogy "használtál már..."?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#42) #56573440 válasza TeeBee73 (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

bár nem hivatalosan és nincs róla papírom, magamtól, programmal de megvan a 4-500 karakter/perc, és köszönöm az elődöt nagy megelégedéssel használtam pár hétig amíg nálam vendégeskedett, simán hoztam a sebességet, de kényelmes volt, az első pár óra után pedig nagyon tudott hiányozni. úgyhogy a formával és a kialakítással nem lesz komoly gond annak sem akinek okj-s gépírás papírja van, csak ki kell próbálni, meg kell szokni.

(#43) F34R


F34R
nagyúr

En ezt probalnam mar ki [link]

(#44) Integra válasza F34R (#43) üzenetére


Integra
titán

de rohadt csúsztat ez az oldal...
a konkurens billentyűzetek rajzolása meg egyenesen vicc, ez szánalmas.
a cherry kapcsoló az viszont nagyon rendben.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) aronocs válasza nyunyu (#23) üzenetére


aronocs
tag

Én is saját Ergo4k-t használok melóban évek óta és nagyon meg vagyok elégedve vele, de ha ugyanezt megkapnám mechanikusban, az nagyon baba lenne.

Próbáltad már ezt a mechanikusra történő átalakítást, esetleg találtál olyan infót, ahol ezt sikeresen meg is csinálták?

Aut inveniam viam aut faciam.

(#46) Integra válasza aronocs (#45) üzenetére


Integra
titán

erre kíváncsi lennék én is, hogy megoldható e, sajnos a 4k-nak a kapcsolói pikk-pakk elkopnak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47) F34R


F34R
nagyúr

nem lehetseges mert a mechanikusoknal egeszen vegig nyak van a backplate alatt es arra vannak felforrasztva a switchek.

(#48) powerp4


powerp4
aktív tag

Kezd hasonlítani a régmúlt "A" elrendezésű billentyűzetre..

Amúgy ergonomikus bill: [link]
(persze ez egy külön CS-re fejlesztett bill, de azért ezen gépelni.. :D )

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#49) nyunyu válasza powerp4 (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

Kezd hasonlítani a régmúlt "A" elrendezésű billentyűzetre..

Ami ergonomialag egy nagy kamu, hiszen ugyanott van az osszes gombja, mint a rendes billzeteknek, egyaltalan nem koveti a csuklo/kezfej ivet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) nyunyu válasza aronocs (#45) üzenetére


nyunyu
félisten

Próbáltad már ezt a mechanikusra történő átalakítást, esetleg találtál olyan infót, ahol ezt sikeresen meg is csinálták?

Meg nem.

Gyakorlatilag meg kene rajzolni az Ergo4k kapcsolasi rajzat, legyartatni hozza az uj elektronikat, kezzel beultetni a kapcsolokat, stb.
Na meg valahogy azt is meg kell oldani, hogy jo egy-masfel centivel vastagabb lesz a billzet, szoval lehet keresni muanyagost, aki uj burkolatot gyart korbe.

Nyilvan nem lesz olcso buli, hiszen csak a ~120 Cherry MX kapcsolo onmagaban egy huszas, egyedi elektronika, burkolat fogalmam sincs mennyi.

Gombokat helyukon tarto acellap szabasmintajat meg meg birom rajzolni AutoCADben.
De az elektronika tervezo OrCADhez egyelore total hulye vagyok, pedig abba saccra bele lehet olni parszaz orat, mire az osszes gomb tizedmilimeter pontosan a helyere kerul az elektronikaban, furatok, stb...

-> ha a vegeredmeny sikerul, akkor nem fogom ingyen adni a kesz terveket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.