Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Archer


Archer
őstag

57$ 100 gigáért, valahogy nem győzött meg, hogy ilyen kéne :(

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2) Thome


Thome
addikt

Biztos, hogy bitangpusztulatos áruk lesz...

(#3) P00By válasza Archer (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Engem se. Adattárolásra már nem használnék korongot egyébként se. Filmre oké a BD :)

(#4) Male válasza Archer (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Két lemezért 2TB-os vinyó kapható.. biztos kígyózni fog a sor ezekért :DDD
(Jó, nyilván van piaca azért, de hogy nem a tömegekneknek szánják, az biztos)

(#5) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Aki vett blu ray írót dobahtaj el, mert nem tudja írni a 100 gigás lemezeket. :DDD
Azt hiszem még vagy 2-3 évig nem lesz ilyen íróm.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6) lorenzen válasza Archer (#1) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Szerintem elírták az árát, 5,7$.
Ha mégis 57, akkor most adták fel az utolsó kenetet ennek a technológiának.
A hivatalosan terjesztett BD videó lemezek kivételével, csak egy lábjegyzet lesz a számítástechnika történetében. (Mint Zip drive, és a MO lemezek.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7) leviske


leviske
veterán

Lehet, hogy hülyének fogtok nézni (az is megeshet, hogy jogosan :DDD ), de szerintem a BR már nemigen fog elterjedni. Már most kiválható jobb sebességű net + nagyobb HDD/SSD tárhely + nagyobb pendrive kombóval. A későbbiekben meg elég lehet egy 25+Mbps sebességű net, társítva egy online (akár stream) tartalomszolgáltatóval.

(#8) k.


k.
őstag

A blu-ray szar, phujj utálja mindenki bukjon meg temessék a földalá. Köszöntem..... ;]

Most vettem anyunak Blu-ray filmet szülinapjára, örült neki:)

(#9) Archer válasza Archer (#1) üzenetére


Archer
őstag

Esetleg 2-3-4-x év múlva amikor már bagóért dobálják a lemezeket meg az írókat is, mint most a dvd-nél. Ha addig le nem húzzák a budin az egészet.

#6: Tuti nem elírás, legalább is 5,7$ biztos nem, egy 25 gigás lemez többe kerül jelenleg.

#8: Most nem az, hogy utálja mindenki de ilyen árakkal nem konkurenciája a HDD-nek. A gyári lemez az más tészta.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#10) Croissant


Croissant
aktív tag

DBXL-t írtatok kétszer is a BDXL helyett.

(#11) k. válasza Archer (#9) üzenetére


k.
őstag

Az a baj, hogy az ember hiába mondja, hogy mástészta az orig lemez-magam is igygondolom, hogy ott az érdekes igazán- nem hiszik el. Mert nálunk ugye letöltik a filmet illegálisan(ritkán legálisan) aztán megy a vinyóra. Ugy persze hogy halott az ügylet.

(#12) lorenzen válasza Archer (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Esetleg 2-3-4-x év múlva amikor már bagóért dobálják a lemezeket meg az írókat is..

Akkor sem, több okból.
- Mivel ma nem akarják megvenni a felhasználók, nem fog a gyártás mennyisége megemelkedni, tehát marad az ár.
- Ha valami csoda folytán leesne az ára, annyira leromlana a minősége, hogy archiválásra nem lehetne használni. Ez a folyamat zajlott le a CD és DVD estében is.
- A 100 GB-os méret, még mindig csak 20%-a az elvárható méretnek. Ha egy merevlemez tartalmának mentéséhez 4-5 lemeznél többre van szükség, kényelmetlen az archiválás. Az adatvesztés esélye meg akkorára nő, hogy nem tekinthető biztonságos technológiának.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#13) aram01


aram01
nagyúr

filléres dolgoknak kéne már lenniük,így soha nem fog elterjedni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) k. válasza aram01 (#13) üzenetére


k.
őstag

Az, hogy nekünk drága, az nem azt jelenti hogy a németeknek nem az. Ott spec filléres dolog egy Blu-ray lemez:D Nem mi vagyunk a piac.

(#15) Ted_Beneky válasza Croissant (#10) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ezeket a huncut japánokat mégse lehetett beugratni, ők jól írták a képen ;)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#16) aram01 válasza k. (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

ne haragudj de a t.kömön jön már ki az hogy a németeknek az angoloknak stb.stb magyarok vagyunk,nekünk drága és kész amúgy meg szerinted nem drága?filléres szar az egész mégis menyiért árulják

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kéne kb. 500 giga méret és 1000 Ft-os ár hogy el tudjon terjedni.

Archer:
25 GB már pendrivenak is kicsi, és ezért még pénzt is kérnek.

[ Szerkesztve ]

(#18) k. válasza aram01 (#16) üzenetére


k.
őstag

Nem haragszom, de el kell fogadni, hogy mi nem létezünk gyakorlatilag. A magyarok kurvanagy része nem él olyan szinten, hogy az egész blu-ray dolgot megengedhesse hátmég az eredeti BD filmeket. Ennyi. Sosem foglalkoztatott-bár itt élek- hogy nálunk mi terjedt el, ha kint elterjedt érdemes venni ha nem nem, az hogy nálunk mivan az semmitsem jelent.

Az lehet, hogy szerinted filléres szar a BD de azért itt kifizeted a:
Fejlesztési költségeket
A gyártási költségeket
A reklám költségeket
Alapanyag költségét
Na eddig tartunk mondjuk -1000 forint egy 25gbs bd lemez- 500 forintnál. A többi a kereskedők/szállitók haszna.

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Én meg prognosztizálom, hogy az életben nem lesz több optikai meghajtó a gépemben.
Azt meg biztosra előjelzem, hogy 57$-ért nem veszek 100GB-os lemezt.

MOD: Egyébként ezeket a terjedési sebességeket:
Tavaly eladtunk 2-t, az idén lehet eladunk 6-ot, akkor megháromszorozódott a kereslet!

[ Szerkesztve ]

(#20) lorenzen válasza aram01 (#16) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A legolcsóbb Verbatim 25GB/10darab csomag kerül 18-19 euróba felénk. 1 lemez ára 3 euró körül indul.
Én nem nevezném olcsónak még Németországban sem.
Arról nem is szólva, hogy az író árán már merevlemezt is lehet venni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#21) Himym válasza k. (#18) üzenetére


Himym
senior tag

Egyetértek. :R

(#22) Killing


Killing
addikt

Online tartalom megosztás. Aha. Gondolok itt a piratebayre és társaira.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23) Ijk


Ijk
nagyúr

Olyan pofátlanul olcsók már a merevlemezek, hogy senkinek nem éri meg optikai meghajtókkal és üres korongok írogatásával kínlódni. Ráadásul egy író és néhány üres lemez árából bepakol az ember 5T-t és elvan vele egy jó ideig.
Filmeknek és egyéb médiáknak jó hordozónak, üreset legfeljebb másolni vesznek meg, de még az sem éri meg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) L4D1K


L4D1K
őstag

Nem értem, hogy 2010 ben, amikor már "dübörög" a HD, miért nem abban gondolkodnak inkább a gyártók, hogy:

1. Ha nem nézted meg az XY filmet moziban, töltsd le otthon SD ben, tele logókkal és reklámokkal, hogy egyáltalán tetszene-e a film. Ha tetszik vedd meg online a HD verziós változatot, töltsd le és a kapott jelszóval vagy akár egy account fiókon keresztül belépve nézd meg amennyiszer akarod, kicsit hasonlóan mint ahogy a Steam -en lehet játszani a játékok demóival, és ugyanott a teljes verziók megvásárolhatóak és letölthetőek, sőt ajándékozhatóak stb...

2. Ha megnézted moziban, és szeretnéd otthon is még párszor megnézni, akkor a jegyeddel regelsz az account-odon, és x % kedvezményt kapsz a film árából, esetleg más kedvezményt...

Jól belegondolva nem is lenne hülyeség egy ilyen mozi Steam. Hívhatnánk mondjuk Stream-nek :C

# ANTAL Tuning #

(#25) Dictator^ válasza Thome (#2) üzenetére


Dictator^
veterán

bitangpusztulatosan fostos ez. korrekció volt :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#26) k. válasza L4D1K (#24) üzenetére


k.
őstag

Ha mindenhol olyan net lenne, hogy le tudja mindenki normálisan tölteni a tartalmat, akkor lenne ezekre esély, de igy nincs. Talán a következő üzleti modell ez lesz már:D

(#27) Angel1981


Angel1981
veterán

Mindezek ellenére nem hiszem, hogy a Blu-Ray-nek lesz utódja - max. a professzionális piacon.

(#28) #65675776 válasza L4D1K (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

A wmv-ben lényegében kezdetek óta ott a lehetőség a felhasználási jogok beállítására. Online licencbeszerzés és egyebekkel. Csak ugye a DRM-et a többség nagyon nem szereti.

(#29) L4D1K válasza Angel1981 (#27) üzenetére


L4D1K
őstag

Gondolj vissza 15 évet. És most próbálj ugyanennyit előre gondolni. Lehet hogy a Blu-Ray 2 fájlokat majd egy "kis" pendrive-ra fogod kapni, amit a tarkódon található USB 5.0A ba kell csatlakoztatni.

- Ma már nem nézek több Ghost in The Shell-t...-

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#30) L4D1K válasza #65675776 (#28) üzenetére


L4D1K
őstag

Ezért lenne megoldás sokak számára az amit a Steam es példával felhoztam. Bár ha jól belegondolok nagyon sokan húzzák a szájukat amiatt, hogy a terméket amit megvesznek csak elektronikusan birtokolják, és a futtatásához még külön progi is kell. Talán pár év múlva tényleg lesz olyan, hogy bejelentkezek a "Stream" fiókomba, kikeresem a Legényanya DVD-t, és 3 EUR ért letöltöm a Kedvencek mappámba.

# ANTAL Tuning #

(#31) Fairplays


Fairplays
aktív tag

Helloka!

A cikkben el lett gépelve a linket tartalmazó szöveg, konkrétan ez: DBXL szabványra.... ugyebár BDXL.... De most látom, már írták korábban is, sorry!

[ Szerkesztve ]

(#32) Male válasza k. (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Nem az, hogy önmagában drága... az persze hogy jövedelem függő, de a konkurenciához ( vinyó ) is többszörös áron van...

(#33) DV


DV
senior tag

Azert terjed ennyire, mert a sracok a BD lemezeket konvertaljak .mkv-ba es teszik fel a netre...

(#34) #65675776 válasza L4D1K (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig a jövő ez lesz. Én spec nem fogok problémázni miatta. A medialejátszók már most is tudnak így-úgy netes tartalmakhoz csatlakozni.

Egyébként meg ma is kell legalább egy plusz eszköz a lejátszáshoz. Senkinek nincs a fejébe építve ODD. Számítógépes esetben pedig kell egy alkalmazás.

(#35) berVi


berVi
senior tag

HAHAHAHHA

épp csak nem létezik a földön használható bluray író. egyik nem megy win7-en, másik nem írj a 2x lemezeket, és stb. de amúgy is van belőlük össz 5 típus kb. és ez még csak az 50 gigás lemezekre szól. a 100 gigás verziók meg max papíron léteznek. jó reggelt, emberek!

(#36) zazahoho


zazahoho
őstag

halott dolog,már más hasonló fórumon is írtam,havi szinten kb 10 db BR lemezt ad el ismerős boltban,szóval nincs miről beszélni :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#37) t72killer válasza berVi (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én szvsz még papíron sem láttam BDXL-írót (a cikkben ugyebár felvevő van, azaz vmi sz@r mpeg-2 kódolásban vedd fel a műsort, és ami ráférne egy 25GB-os lemezre x.264-gyel, tölts ki vele egy 60$-os vackot).

A másik aspektus: minek vegyen ma az ember BD technikát, ha 1év múlva minden író BDXL kompatibilis lesz, és a lemezeket a mai lemezek áráért adják? (ezis lehetséges, megjöhet még a gyártók esze)

Amúgy fentebb írták, hogy a német meg angol vásárló meg tudja fizetni. Persze, megfizetni megtudja, de ő sem teljesen hülye, ha sokkal kényelmesebben tárolhatja a filmeit, adatait egy 2TB-os külső winyón, akkor azon fogja. Az IT analfabéta meg maximum 1-2 filmet megvesz eredetiben évente, azt csókolom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) Márton válasza zazahoho (#36) üzenetére


Márton
nagyúr

Rettentő kis vásárló vagyok, de csak ÉN veszek havi 10-et egy helyen...
Sajnálom szegény boltot :(
Nem a potenciális BD vásárlók járnak oda. Ennyi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Több BR cikknél is gondolkodtam már, hogy ezt leírjam: azért én nyugodtabb vagyok, ha nem csak merevlemezen vannak a cuccaim, hanem, mondjuk, DVD-n, Blu-ray-en is (vagy egyszer majd sárga/zöld/UV-lézeres lemezen :) ) . Más tárolási elv, máshol van fizikailag (akár). Oké, tudom, terabájt hegyeket árulnak fillérekért (HDD), meg most már gigabájt hegyeket online, meg házi szerver a pincében, de sokadik archiválási alternatívának/technológiának nem lehet rossz a Blu-ray (ha nem lenne ilyen rohadt drága). A dolgaimat én is kiirkáltam DVD-re, amikor 40 GB volt a vinyóm mérete, de manapság egy tizengigás mkv-t, ugye...

Vagy nem tudom, megbízhatatlan a blu-ray archiválásra?

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#40) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mi terjed? Hol? Haldoklik. Nullához képest emelkedő eladás még nem jelent pozitív eredményt.

#39: Ha valahol nincs biztonságban az adatod, az az ODD.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) t72killer válasza VS461 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Archiválás: HUF/GB alapon kb 2x annyi tárhelyet kapsz hdd-ből: ha biztonságban akarod az adatokat, akkor az egyik HDD-re hetenként backupolsz aztán elrakod a fiókba, a másikat meg használod. pénzben ugyanott vagy, és jóval kényelmesebb, mint lemezelni. :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) Márton válasza t72killer (#41) üzenetére


Márton
nagyúr

jó, de a cikk inkább a filmekről és az asztali lejátszókról szól,
nem az archiválásról.

"Nullához képest emelkedő eladás még nem jelent pozitív eredményt."

In North America standalone Blu-ray players are expected to reach almost 18% penetration among TV-owning households

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43) PuMbA válasza Márton (#42) üzenetére


PuMbA
titán

+1

[Europe/Japan Blu-ray Sales Double in First Half of 2010]

A Blu-ray hihetetlenül gyorsan terjed az asztali lejátszók és a filmek szempontjából (elég megnézni hozzá pár külföldi fórumot),csak ebből Magyarországon semmit nem veszünk észre.

[ Szerkesztve ]

(#44) ferencka


ferencka
tag

ez így überdrága.ja és még ehhez venni kell egy blue-ray írót ami szintén nem olcsó mulatság.nálam ez a technológia nem, fog elterjedni :(

Az a baj hogy egyes embereknek kiskorukban sokmindent megengedtek............csak a gázt nem!

(#45) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ez a formátum annyira már soha nem lesz elterjedt mint a DVD vagy a CD volt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46) kovy79


kovy79
őstag

Én tavaly összeraktam haveroknak 3 pc-t, idén már 4-et, de bízom benne, hogy meglesz a 6! :DDD Rólam miért nem készül cikk? Ja, mert nem fizettem le egy piackutató céget, hogy próbálják menteni a xart? Egy kalap hulladék a BD! Ez a Sharp lemez is 57$??? Baxxus, azért majdnem veszek egy 1TB-os vinyót, esetleg egy dvd írót és hozzá kb 150 lemezt! :Y

Dr.Romano, ezért kellene észbe kapniuk, hogy talán drága. Ám nem, továbbra is erőltetik (és ilyen kamu statisztikákat készíttettnek). Részemről éhen is halhatnak.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#47) kovy79 válasza k. (#14) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt a német dolgot honnan szedted? Én itt élek és van pár 25-30 éves, technikai dolgokra fogékony srác ismerősöm, akik lexarják a bd-t. Megveszik a lemezt egymás közt cserélgetik, de utána "irány" a külső vinyó. És képzeld, szerintük is felháborító, hogy egy kb 5-6 éves szabvány annyira inkompatibilis visszafelé, mint a bd. Még ha 2-3000€-t is keresnek havonta. A dvd gyűjteményük pár száz, esetleg ezer darabos, de a bd-t le se xarják gyűjtés szempontjából. No, akkor ők is xar alakok?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#48) FireShadow


FireShadow
senior tag

Engem nem annyira érdekel hogy mint kézzelfogható médium hány %ban terjedt el. Amig készülnek róla 1080p encodeok és használható hangsávval szolgálnak és én ezt "be tudom szerezni" addig jó :) Azt hogy drága egy daarab hát ez van nem nekem kell megvenni ^^ tárolásra meg a dvd-t sem használom, csak nagyon ritkán.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#49) zazahoho válasza Márton (#38) üzenetére


zazahoho
őstag

Ne sajnáld :N ,mert hagyományos dvd-ből ezen időszak alatt több ezret vagy tízezret eladnak.
Értem én ,hogy ez a minőség ,nincs is ezzel baj csak az ÁRÁVAL!,
Az emberek még hajlandóak lennének gb/ft áron a dupláját is kifizetni ,de annál többet már nem :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#50) t72killer válasza zazahoho (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A legnagyobb gond az írók ára, és az, h még mindig gyerekcipőben járnak. Ft/GB áron egy 25 gigás lemez nincs nagyon lemaradva a sima DVD-től (500Ft körül már akad), de amíg egy rendes író önmagában többe kerül, mint egy 2terás winyó, addig nincs miről beszélni. Azt sem mondhatjuk, hogy ok, megveszem az írót, és többszáz lemezt írok majd vele - lévén 1-2 éven belül itt a BDXL meg esetleg a holodisc, és a cucc megy a kukába.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.