Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

Nokia C2-01-et hasznalok nagy megelegedessel.
Leejtem, szetesik, osszerakom, bekapcsolom es az elet megy tovabb.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Első telefonom T20s, 0.3" 33*101 pixel. MONOCHROME
Utána persze V547 176x220, ez ami már használható

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Fiatal lehetsz, ha színes kijelzős SonyEricsson-nal kezdted :B Az igazi sejhaj a régi Ericssonnal volt: két soros, csak karakteres kijelző.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) koxx válasza Syl (#3) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hú az már csúcs volt :) Nekem főleg siemenek voltak, C25-tel indult a mobilozás. Nagynénémnek volt az a brutál ericsson féltégla az oldalt felhajtható antennával.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#5) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ismerek olyan embert akinek még mindig hatszámjegyű a telefonszáma, és csak akkor érem el ha otthon van. Egyébként spotifyon hallgat zenét számítógépen. :D

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#6) Teasüti


Teasüti
nagyúr

(#7) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Tökéletes volt.

(#8) MineFox54


MineFox54
őstag

Algieba triggered

(#9) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Év elején raktam fiókba a 2012 tavaszán vásárolt Alcatel One Touch 308-ast. Tavaly télen még mp3 lejátszóként funkcionált. Én nagyon bírom az ilyen apróságokat. Csak közben lett még egy pirinyó Androidos régiségem, és a két kicsi droiddal nem tud versenyezni. Pedig hibátlanul működik, teljes értékű telefon. Csak túl kicsi a 128x128 pixeles kijelzője. A házába elfért volna nagyobb is, de ezzel olcsóbb volt. Igazi filléres telefon. Ha jól emlékszem, 3000 forintért vettem Vodafone kártyával.
A Sony Ericsson W200 egyik kedvencem volt. Imádtam. A SE K320-ra telepített java alkalmazásokat szintén megkapta. Meglepően "okos" kis ketyerék voltak. Bizony még böngésztem is rajtuk Opera Minivel. De a legtündéribb telefonom a Siemens SL55 volt. Sose lesz több olyan aranyos mobilom. Egyszerűen nem gyártanak kézbe simuló "kommunikációs kavicsokat". Plusz jó emlék a Nokia 8310/6510 páros birtoklása és használata.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10) Rimuru


Rimuru
veterán

Hogy bírunk 5+"-os mobilokon élni? :O

Jelenleg nekem 5.5-os van es nem szeretem a meretet... galaxy s9/xiaomi mix 2-3/stb szeru kialakitast kerek (nem erdekel a lyukas, bevagott kijelzo) 4.7"-on (na jo, max 5-ig elmehet), ertelmes hardver es szoftver tarsasagaban.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#11) MineFox54 válasza Rimuru (#10) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem 5.7" van, és nem szeretem a méretét. Nagyobb kéne :(

(#12) Snowy_owl válasza MineFox54 (#11) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Vegyél egy tvt.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#13) MineFox54 válasza Snowy_owl (#12) üzenetére


MineFox54
őstag

Vicces a dolog, mert laptopok közül viszont nem vagyok hajlandó elviselni, csak a legkompaktabb 12.5"-t :)

(#14) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

W200i örök kedvenc telefon. 2007-2012-ig nyúztam. Sok mindent átélt a teló, volt hogy beleesett homokba, akkor kb használhatatlan lett a hangszórója, de egyszer csak megjavult, volt ,hogy a joystick nem akart működni, aztán az is jó lett, volt hogy random feloldotta magát, majd visszazárta. Plusz emlékeim szerint elég jó fülest adtak hozzá. A legjobb az a "téma" készítő volt hozzá, lehetett faszán skinezni az UI-t :DD

V6

(#15) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hogy bírtam 35 évig mobil nélkül élni? Sőt, harminc évig (magán)telefon nélkül... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) Klaus Duran válasza philoxenia (#15) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Konzerv + madzag ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#17) Samus


Samus
addikt

Az első mobilom Alcatel Club Dual volt (a kék-szürke, nem a fekete). 2x8 karakter, plusz pár piktogramm. Meg a nyitás 159. Ugyan soha nem volt rá szükség, de ha kivettem az akkut, akkor három miniceruzával is ment (így volt kitalálva). Ezt váltotta a Siemens MT50. WAP (!), játékok, oplogó, polifónikus csengőhang. Játékokat és képeket (monokróm képeket, amik hívóképek is lehettek) töltöttem le CSD (betárcsázós) kapcsolattal. Ekkor 2003 volt. Utána az első saját keresetemből vásárolt telefon jött, Siemens ST60. Színes, kamerás. Nem húzta sokáig...Sharp GX17 váltotta (emiatt regeltem PH!-ra!), 2008 nyarán lett meg az első okostelefonom, mindjárt az akkori csúcs, Nokia N82, az akkori csúcs kamerás mobil. Rengeteget fényképeztem vele. Játékok, NES emulátor, YouTube, Opera böngésző. Gyors 3G kapcsolat, Wifi, Sztereó hangszórók.... Sokszor voltam szervizben (egy év alatt háromszor cseréltek kijelzőt benne, mert egy pacában mindig kék és sárga pixelek jelentek meg, mindig), egyszer a sztereó hangszóró bal oldalát is javították. Akkut cseréltem benne, de ma is működik. Ezután száltam fel az Android vonatra, LG GT540 Optimus, ZTE Grand X IN, Sony M4, majd a jelenlegi, Honor 8. Ezt szeretem a legjobban. Bár kicsinek érzem lassan (5.2), de minden más elég jelenleg. A következő telefonom Xiaomi lesz, MIUI-val, a felső kategóriából. Majd ha lesz rá keret...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#18) philoxenia válasza Klaus Duran (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A klasszikus a bokszos doboz volt. (cipőkrémes)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) #81524480


#81524480
törölt tag

Én nem tudtam összehasonlíani az Ericsson T10-et és a mostani péklapátom. :DDD Mindenesetre én akkor bőven megvoltam vele. Tudtam telefonálni! :DD

(#20) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Nálam az első telefonom egy nokia 3310c volt. Ha is működik és ha telefonáláyon és SMS-en kívül nem lenne másra szükségem akkkor mai napig azt használnám. De furcsa vissza gondolni ,hogy anno ezen filmet néztem, és nem is keveset. Egyszer még a Harry Potter 3-at is kiolvastam rajta unalmamban. :DDD

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#21) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rendkívül egyszerű: akkoriban nem a mobilokon éltünk. Most se kéne:R

#6: telitalálat :C

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Viszlát


Viszlát
addikt

Nokia 5110-zel kezdtem, 21 éve. Nem volt olcsó, arányaiban például jóval nagyobb kiadás volt számomra mint most egy csúcsteló, de amellett, hogy a tudása össze sem hasonlítható a mostani telefonokkal (még az akkori PC-k tudása se közelíti meg azt), szimbolikus tartalma is volt a vásárlásnak. 19 éves voltam, első főállásomban gályáztam, a függetlenedésben, önnállóvá válásban óriási szerepet játszott az, hogy a szülői házban elhelyezkedő vezetékes telefontól független, privát kommunikációt tudtam folytatni. Egészen elképesztő volt az is, hogy a 160 karakternyi szöveges üzenet mennyire megváltoztatta a kommunikációs szokásainkat.

Ennek ellenére abszolút nincs bennem nosztalgia (max a 6210 üzemidejét sírom vissza), rettentően sokoldalú és hasznos készülékekké váltak a telefonok, olyan funkciókkal amikre álmunkban sem gondoltunk volna. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) Thusor


Thusor
őstag

Legelső telefonom egy Sony CMD-J6 volt. Igaz, ezt is örököltem apámtól, mikor középiskolában jobban eljárogattam otthonról, hogy haza tudjak szólni ha később érnék haza. Szerettem azt a telefont, de ugyanakkor elég hamar elromlott a hangszórója, így nem hallottam ha telefonon hívnak, mert nem csörgött.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#24) erer1000 válasza Syl (#3) üzenetére


erer1000
őstag

1997 :B :B

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#25) #77646080


#77646080
törölt tag

A címben feltett kérdésre: én speciel teljesen jól megvoltam velük anno is. :K Telefon + SMS + ébresztő kombó ment eleinte (N5110), később bővült a lista naptárral (N6210, majd 6310i). Akkoriban ez mindenre (is :D ) elég volt nekem.

(#26) #92006144


#92006144
törölt tag

K750i-nél a kijelző felbontására konvertáltam south park-ot és simpson családot. Néha felnyihogtam a buszon :DDD

(#27) janeszgol


janeszgol
félisten

Én Siemens C4tel kezdtem. Volt W200i telóm is, imádtam. Komolyan mondom a Sonynak azóta se volt olyan szuper telója :D

(#28) MBazsee


MBazsee
tag

Az első telefonom egy Motorola M3888 volt, még középsuliban (talán második év, olyan 2000 körül).
Ehhez a telefonhoz kapcsolódik az első "e-penis" méregetés is:
A másik osztályból betalált egy srác, hogy neki mennyivel kisebb a telefonja, mint az enyém. Én meg csak annyit reagáltam rá, hogy de én legalább az sms szövegét egyben el tudom olvasni. Neki ugyanis valami olyan Ericsson telója volt, amin valami numerikus-féle kijelző volt.
De amit a mai napig visszasírok az a Sony akkori telefonjai, a CMD-Z5 és J6.

[ Szerkesztve ]

(#29) marositech


marositech
senior tag

Nekem az első telóm 99-ben a híres 3210-es volt. Már ott kezdtem idegbajt kapni, hogy akkoriban a FW frissítés nem volt otthon megoldva. Mindezt tizenéves fejjel gondolkodva, ami csak 1 évtized után valósult meg. :Y
Második idegbaj az volt, hogy értelmetlen volt a méretcsökkenés, Ami nem meglepő, a butafonoknál ez tredi volt, akkor örültem amikor kijöttek a symbianos nokiák és a vele járó kijelző növekedés. Optimális volt számomra (elméletben) a 3'' kijelzők...mindezt 2000-es évek első felében.
Harmadik. MP3...azt, hogy kijöttek a pendrive méretű zene lejátszók és mindenki azzal nyomult. Miközben a mobil oldalon jókora késéssel jöttek ki, emlékeim szerint 2000-es évek második fele. No komment. XpressMusios nokiák, iPhone stb.
Mikor megkaptam az első iPhonet 2008-ban akkor zavart, hogy a beszédhangszóró körül nincs semmi, pedig oda simán lehetne berakni...valamit. ;) 2017-ben csak nem megvalósult?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#30) Lauda


Lauda
félisten

Én csak azért használok nagykijelzős telót, hogy tudjak rajt netezni, illetve, hogy tudjak skypolni, messengerezni. Amúgy még most is egy régebbi, oprendszer nélküli telót használnék.

(#31) bakter24


bakter24
őstag

Akkoriban azért volt elég az a méret, mert nem nézegettük a mobilt. Minek is tettük volna, nem nagyon volt rajta mit nézni. (Oké, buszont azért körbejárt az egyetlen Nokia 3210-es, hogy mindenki tolhassa a Snake-et) Mosmár van rajta mit nézni. Viszont nekem 5" felett már a hordozhatóság rovására megy a nagy kijelző. Nekem itt a határ, másnak máshol.

Amúgy az első telefonom Sony Ericsson A1018s volt. Nem inch-ben mérték a kijelzőt akkoriban, hanem hogy még karakteres vagy már pixeles!

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#32) philoxenia válasza bakter24 (#31) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az még csak Ericcson volt Sony nélkül. ;) (nekem is volt)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33) #77646080 válasza philoxenia (#32) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így igaz, az a modell még bőven “csak” Ericsson volt. :K

(#34) .Szaki.


.Szaki.
addikt

1.8"? :D

Nekem volt Nokia 5110-em, ötsoros kijelzővel. Sőt volt Siemens A40 is, 2x16-os kijelzővel. Igen, kétsoros. Teljesen jól elvoltam velük. Nem is tudom mit kezdtem volna akkoriban a mai 6.2"-es telefonommal. :D

Később a 2"-es SE K550i kijelzője már nagynak számított. Persze voltak közben más telefonjaim is.

[ Szerkesztve ]

(#35) GreatL


GreatL
őstag

Úgy tudtunk élni kétsoros kijelzővel is akár, hogy akkoriban telefonkészülékek voltak forgalomban manapság pedig hordozható számítógépek. Az 1.8-hoz meg add hozzá a billentyűzetet is, mivel érintőbillentyűzet esetén a kijelzőből kellene elvenni a területét. Másik meg hogy a plusz discman + gps + fényképezőgép szett miatt mindig volt nálam egy hátizsák is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#36) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Tulajdonképp az is érdekes, hogy egyáltalán miért nevezzük még telefonoknak a telefonokat, szerintem sokak számára a telefonálás már utolsó utáni dolog, tulajdonképp a sim kártya is csak a mobilnet miatt kell bele.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#37) bakter24 válasza philoxenia (#32) üzenetére


bakter24
őstag

Bocs, maximálisan igazatok van :R

Amúgy emlékszem, hogy amikor először láttam szines kijelzős mobilt, nem igazán értettem, mi értelme, hogy színes a menü... Valami nagy Siemens volt, de a típusszáma a múlt ködébe vész.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#38) philoxenia válasza bakter24 (#37) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem valami egzotikus volt az első színes....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.