Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sajnos nem tudom, elég buta gép, csak ha hiba van akkor jelez egy lámpa (fi) és kivillogja a hibát, sztem Kb méretű Memo van benne. Parancsokat is egy vezetékkel vagy a kuplung és gyújtás kapcsoló megfelelő húzogatásával/kapcsolgatásával adok. ;)
Teló 4, noti 8. :)

[ Szerkesztve ]

(#52) flymi válasza flymi (#1) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kiegészíteném még annyival az 1.hsz-t, h a második számú gépben (ami pci-e tesztgépként üzemel nagyritkán) 4x1GB ddr2 800-as ram van, de épül már egy másik is, abban 4x2GB ddr3 1333 lesz, a 478-as agp-s tesztgépben pedig 2x512MB ddr 400-as ram pihen.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53) MasterDeeJay

Nagy munkanotiban 17" Dell Precision: 12gb ddr3 1066 (2+2+4+4)
Kissebbik munkanotiban 15" Asus Rog: 8gb ddr3l 1600 (1x8gb)
Otthoni főgép (i7-es) 16gb ddr3 2400 (4+4+4+4)
Otthoni netezős gép (Dell Chromebook 11) 4gb ddr3l forrasztott.
Multimédiás XBMC gép (raspberry pi zero) 512mb

Korábban volt 32gb ramom (x6 phenomnál és dual 771nél is) de nem használta ki semmi amivel foglalkozom.
Most egy darabig elég a 16gb.
8gb-ot még elégnek tartanék de van pár dolog amire nekem kevés (több profil van a gépen, megnyitva marad chrome az zabálja a ramot, Star Citizennek is kevéske a 8Gb)

[ Szerkesztve ]

(#54) Doki16 válasza Kolondrum (#51) üzenetére


Doki16
addikt

Nem vagy te egy kicsit petrolhead? :D

De hogy on is legyek. Otthon és a céges gépemben is 16GB DDR3 van.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#55) csepelball


csepelball
tag

Hány GB ram van a gépedben?
8Gb DDR4

Mennyire használod ki?(mire)
120%!!!!! Videóvágás, képszerkesztés és néha játék

Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?
32Gb kéne, hogy ne érezzem pocsékul magam. De a memória ára kb annyi, mint az egész gépé, úgyhogy nem lesz feltolva, max 16ra...

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#56) Tibusz00


Tibusz00
tag

Hány GB ram van a gépedben?
16Gb DDR3

Mennyire használod ki?(mire)
Videóvágás, képszerkesztés, játék

Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?
Most elég, ha kevés lesz, már új gép is kell.

(#57) #38742016


#38742016
törölt tag

16GB DDR3, általában netezés max 10-15 oldallal, egyszerűbb játékok, néha virtualbox, bluestacks, eddig nem ment 8-10GB fölé a RAM kihasználtság. Pár évig még biztosan elég lesz, sok megnyitott programnál már inkább a CPU kezd kevés lenni, i3 2310M.

(#58) marositech


marositech
senior tag

Mozizós gépben 8 GB. Torrent es társai.
"Játék" gépben 16 GB. Vmware, Vbox és TF2. :)

Jelenleg most elég. Viszont a határ 8GB-ra emelkedett, az alá nem érdemes gépet venni.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#59) Cifu


Cifu
nagyúr

Hány GB ram van a gépedben?

NAS: 4GB
HTPC: 8GB
"Nagy" gép: 16GB

Mennyire használod ki?(mire)

NAS: Teljesen (Linux fut rajta, torrent, fájlszerver, általános böngészés), néha kevés is a 4GB... :U
HTPC: Nem igazán (filmnézés, böngészés)
"Nagy" gép: Nagy általánosságban nem használom ki*, kivéve egy-két memóriaéhes játékot ill. videoszerkesztésnél.

*Mivel megveszekedett böngészőhasználó vagyok 200+ nyitott lappal, így Firefox mellett 4-6GB ram néha elmegy csak a böngészőre. Ha ez Chrome (vagy Chrome alapú) böngészőn menne, akkor sokszor ennyi ramra lenne szükség. "Szerencsére" Chrome alá nem érhető el a Tab Plus Mix, ami ezt a fajta használatot lehetővé teszi... :DDD

Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?

NAS: Hát, ebből előbb-utóbb gépcsere lesz, és akkor szeretnék legalább 8GB-ot belerakni.
HTPC: Bőven elég, hosszú távon is.
"Nagy" gép: Belátható időn belül elég, jelenleg úgy néz ki, hogy 1-2 éven belül nem lesz gépcsere.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#60) razorbenke92

Munka laptopban: 32GB - csak az idő nagyon kis százalékában használok ki 16 fölött és a céges upgrade következő lépése 32GB volt. Lehet privát célra is használni, de kalóz szoftver tilos így van egy:

Privát laptop: 16GB - sajnos keveset van időm játszani, de amikor az egyetemen komolyabban modelleztem (közben yt+15 pdf dokumentáció+stb), akkor a 8 giga volt hogy kevés volt. A 16 GB-al elégedett vagyok.

Mindennapi teendő laptop: 8GB van benne és bőven elég, főleg az asszony használja, vagy filmezünk róla.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#61) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Asztali (munkagép):
- Mennyi: 8 GB DDR3 1600 MHz
- Mire: Web fejlesztés, tonnányi böngésző fül, MySQL, Apache, PHP, néha Android Studio
- Meddig: Ez most így kényelmes, nem tervezem bővíteni

Asztali (játékgép):
- Mennyi: 8 GB DDR4 2133 MHz
- Mire: 3-4 évvel ezelőtti 3D játékok, amik akkor sem voltak nagyon HW-igényesek
- Meddig: Ez is kényelmesnek tűnik, nem tervezem bővíteni

11 éves notebook (futkározni, jegyzetelni, néha dolgozni is):
- Mennyi: 2 GB DDR2 667 MHz
- Mire: Nagyjából mint a fenti munkagépem, moderált reszponzivitás mellett
- Meddig: Ha akarnám sem tudnám bővíteni :D

(#62) CHIPman


CHIPman
nagyúr

16GB asztali, 12GB noti
Android Studio+AVD könnyen megeszi bármelyiket ha arra kerül a sor, de egyébként többnyire (játékra, böngészésre) elég
Notiba minimum kéne 16GB mert ott lehet kompromisszmot kötni, de asztaliba 32GB a terv, ha reális áron lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#63) #78693120


#78693120
törölt tag

Hány GB ram van a gépedben?
8Gb DDR3 a fő notebookban (AMD A6, 1 gigát levesz a grafikus chip)
2GB DDR2 a régi, mára tartalék notebookban (1 magos Celeron, Vista, stb.)

Mennyire használod ki?(mire)
Időnként, 4 browser egyszerre tesztelni. Általában marad valamennyi üresen Dosbox mellett is.
A 2GB-os gépben egyértelműen kevés, ami van, de ez minden alkatrészre igaz.

Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?
Jelenleg igen. Ha PS-t, vagy Visual Studiot, vagy hasonlót használnék, akkor 32GB is kevés lenne.

(#64) Tim82


Tim82
nagyúr

Hány GB ram van a gépedben?

16 GB RAM (ez az a laptop, amelyik elé nap mint nap leülök itthon)
8 GB RAM (desktop gép, nem túl komoly játékos igényeimnek megfelelő)
4 GB RAM (második laptop)

+ még van egy pár desktop, laptop, tablet, de azok ritkábban vannak használva és/vagy retró jellegű és/vagy félkész cuccok.

Mennyire használod ki?(mire)

Laptopok: netezés, böngészés, Office-jellegű dolgok, NAS, felhő tárhelyek elérése-kezelése, egy-két virtuális gép futtatása, régebbi vagy Linux alatt is futó kis gépigényű játékok.

Desktop: szinte csak játék. (Bár az én CRPG, stratégia stb. igényeimnek a benne lévő GT1030 is bőven megfelel.)

Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?

A 4 GB már necces, azt simán meg tudtam tölteni 20-25 lappal a Vivaldiban + 8-10 pdf doksi (legalább felük szkennelt) + LibreOffice Writer-ben 5-6 doksi. 8 GB-ot gondolok az átlagos használatra még kényelmesen elegendőnek.

Mind a 4 GB RAM-os notit, mind a desktop-ot szeretném bővíteni majd. (Előbbit 8 GB-ra, utóbbit legalább 16 GB, de inkább 32 GB-ra.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#65) Csepy


Csepy
senior tag

Hány GB ram van a gépedben?

32GB DDR4-2133 SO-DIMM (DELL Latitude E7470)

Mennyire használod ki?(mire)

Semmire, ami az átlagos géphasználaton kívül esik.

Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?

Szerintem, nagyon hosszú ideig nem veszek több ramot.

Miért vettem akkor ennyit?

Mert olcsón jutottam hozzá.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#66) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Hali!

Hány GB ram van a gépedben?
8GB DDR3

Mennyire használod ki?(mire) Böngészés, filmezés.
Sok megnyitott tabnál ki van használva.

Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?
Nekem a 8 is elég egy ideig, ha játszanék akkor 16-ot mondanék.

(#67) Warpig


Warpig
aktív tag

8GB, 4x2 leosztásban.
Játék, böngészés, szerintem nem használom ki soha.
Át akarom variálni, 2x8 GB-ra, mivel a pc hűtő nehezen fér el a jelen állapotban. És ha hozzányúlok, akkor legyen fejlődés is. Várok az áresésre :W

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#68) GreatL


GreatL
őstag

2x8 GB DDR3. Csak akkor használom ki ha Photoshopban ügyködöm, sok megnyitott képnél elfogy a RAM. Játéknál valami 12 GB volt a maximum amit elfogyni láttam, de jellemzőbb a 6 GB. 16 MB RAM-om volt régen, most a 16 GB-ot jó darabig használni fogom még.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#69) Avicularia


Avicularia
veterán

Szia

16 GB DDR4 asztali gépben, ez játékra és böngészésre van, erre elég
16 GB DDR3 laptopban (dell latitude 7250), bőven elég, ennyivel vettem
8 GB DDR3 Xpenologyt futtató asztali gépben( bőven sok neki)
8 GB DDR3 HTPC-ben (ide is bőven sok)
4 GB DDR4 bányászgépben

(#70) #23998720


#23998720
törölt tag

4GB, lapos, Xubuntu. Még a fele is elég lenne. :)

(#71) kenwood


kenwood
veterán

8 szokott lenni.a
hetvegen kicsereltem.
azt hittem, az is 8as modul,de rogton ereztem,h valami nem ok( 4 es volt)
4 mar a chromehoz is keves,erzed,hogy lassabb a gep. 8-10 tab eseten.
win 10

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#72) Silεncε


Silεncε
őstag

Asztali gép: 8giga. Leginkább net, alkalmanként játék + programozás
Laptop: 4giga. Magammal hurcolászás, internet + programozás. Ebben kevés nagyon, nemsokára bővítem 8ra, az elég lesz egy darabig

(#73) tatu9


tatu9
tag

Hány GB ram van a gépedben?
Otthoni: 8 GB (2*4)
Mhely: 8 GB (laptop)

Mennyire használod ki?(mire)
Otthoni: Net, film, játék.
Mhely: SAP-ot használok, inkább a hálózat sebessége a szűk keresztmetszet.

Kihasználtságát sose néztem :U

Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?
Otthoni: Határeset lesz, főleg az új játékoknál.
Mhely: A laposban biztos elég lesz.

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#74) xanad


xanad
újonc

A laptopomban 8 gb DDR4. Esetleg, miután lejár a garancia (ez még két év) és a RAM-ok olcsóbbak lesznek, lehet, hogy teszek bele még 8-at. Videóvágásnál, grafikai feladatoknál jól jön, de nem érzem, hogy kevés lenne egyelőre. Én úgy érzem, kihasználom.

(#75) strike-force


strike-force
őstag

Hány GB ram van a gépedben?
32 GB DDR3 ECC
Mennyire használod ki?(mire)
Egyáltalán nem használom ki.... :)
Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?
Úton van még 32 GB. Miért? Mert olcsó volt és mert MEGTEHETEM! :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#76) Depression


Depression
veterán

16GB DDR3.
Még nem fogyott el, így nem tudom, hogy mennyit használok.
witcher 3, facebook, office

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#77) kovgab


kovgab
aktív tag

4 Giga laptopban
ebből lejön a video-ram, eztán kábé 3.66G marad ...
de elég ez is :)

Ká Úr

(#78) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Játék- és munkagép: 24GB DDR3 (haswell i7), játékok, emulátorok, virtualizáció, sql stb. egy ideig még elég, ha DDR4-es platformra váltok, majd a memóriát is bővítem.

2. asztali gép: 8GB DDR3 (haswell i3), böngészés, office, casual gaming a gyerekeknek, egyelőre elég

Munkalaptop: 8GB DDR4 (kaby lake i5), böngészés, office, stb. egyelőre elég

Hurcibálós laptop: 8GB DDR3 (haswell i5), böngészés, casual gaming, egyelőre elég

Pót laptop (régi): 4GB DDR3 (arrandale i5), böngészés, régi office, néha kezd kifogyni, ha sok oldal nyitva van, de azért még használható

"War does not determine who is right - only who is left."

(#79) sutszi


sutszi
veterán

Laptop
Hány GB ram van a gépedben?
16GB
Mennyire használod ki?(mire)
Kb 50-70% (net, kis játék, kis virtualizálás, fejlesztés)
Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig
Egyelőre nem látom azt a feladatot amihez több kellene, de volt már olyan, hogy pár nap alatt ez megfordult.

Szerver
Hány GB ram van a gépedben?
24GB
Mennyire használod ki?(mire)
Most 25%. Virtualizáció, router, NAS, dlna lejátszó, unifi controller,
Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig.
Vannak tervek, szóval sose lehet tudni...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#80) Bengio


Bengio
tag

mac mini (Late 2012, i5, DDR3L)
Hány GB ram van a gépedben?
16GB (ennyi a max amit bele lehet tenni)
Mennyire használod ki?(mire)
5-10GB között mozog a kihasználtság -> 2 felhasználói fiók bejelentkezve, mindkettőben böngészők, több lappal megnyitva + mail + itunes + viber. Néha napján egy kis Virtual Win7 ha kell valamire.
Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?
Ennyi biztosan elég lesz egy darabig, általában túlméretezem a dolgokat a tartósság jegyében (2x4GB már kevés lett volna, így a gyári 2x2-t 2x8ra cseréltem).

Játszós asztali PC (775 Quad, DDR2)
Hány GB ram van a gépedben?
8GB (ennyi a max amit bele lehet tenni)
Mennyire használod ki?(mire)
Igazából ez is a biztonsági ráhagyás + a megalomániám (maxoljunk ki mindent) eredménye, nincs kihasználva. Kizárólag CS:GO-ra használom a gépet (heti 2-3 óra kb) Win 8.1 alatt, nem gondolnám, hogy megeszi a játék mindet (sosem figyeltem).
Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?
Amíg csak erre a célra használom a PC-t, addig elég lesz.

:R

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#81) salaud


salaud
aktív tag

Hány GB ram van a gépedben?

Asztali: 16Gb DDR4
Laptop: 8 Gb DDR3
Telefon: 3Gb

Mennyire használod ki?(mire)

50-75%. Videóvágás, képszerkesztés, virtualizáció, játék, stb.
Laptopon főleg linux fut, ott átlag 25% kihasznált, virtualizációnál szokott 75% körül lenni.
Telefon pont elég.

Mennyire mondanád azt hogy ez most elég lesz egy ideig?

Asztali: Még sosem fogyott el, erre a felbontásra elég lesz. Majd ha jön a 4K-s időszak, akkor lehet kevés lesz, de addigra valószínű gépcsere is lesz.
Laptop: Amíg megy, ez elég.
Telefon: nem is tudnám bővíteni.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#82) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kíváncsi lennék mit mondana bacsis a kérdőívben.

Hány GB ram van a gépedben? -> Melyikben!? Soroljam? :Y :DDD :DDD :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#83) kenwood válasza flymi (#82) üzenetére


kenwood
veterán

Azt,hogy "itt van 20 gep. ebben 1 giga ram van ,,,,,, osszesen" :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Ami gépet használok is folyamatosan:
16GB DDR3

Kihasználom, játékok, illetve videóvágás. Ha utóbbi nem lenne, szerintem elég lenne még mindig a 8GB, de mivel mikor bővítettem még épp nem mentek fel az árak, így lett a dupla.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#85) somogyib válasza kenwood (#83) üzenetére


somogyib
őstag

:D :C

Talán a Commodorokból se jönne ki negyed giga. :D .

[ Szerkesztve ]

(#86) kenwood


kenwood
veterán

apropo ,ram :
tvre kotott gepem egy fujistu 1155. van .benne egy celeron G870, win 10.
Eddig egy toshiba 250gb hdd,es 2x4 giga ram volt.
lecsereltem a vinyot egy 160 gb samsungra,ami mar csak 100/91, es 3x1 giga ram kerult bele.
csak youtubera hasznalom,de a csere ota rengeteget tolt,kerreg. meg nyomozok,hogy ennyit szamit a minusz 5 giga ram,vagy a hdd a ludas.
ha az elobbi,akkor manapsag 3 giga ram mar tenyleg semmire nem eleg.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#87) Tamás88 válasza kenwood (#86) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Proci csere gyanús. Meg 3*2 GB ram már megfelelő lenne.

(#88) távcsőves


távcsőves
senior tag

16Gb DDR3 1155 lapban. 8 is elég lenne az általam játszott játékokhoz, de videó vágásnál és virtuális gépeknél jól jön a többlet. De azért 8-al is meglennék még szerintem, 17 januárban jó áron jött szembe velem még 2×4Gb. Nem használom ki teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#89) kenwood válasza Tamás88 (#87) üzenetére


kenwood
veterán

procit nem csereltem, szoval biztosan a hdd ,vagy a ram lesz a felelos a toltogetesert.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#90) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

4 GB a 17.es Asus notimban.
Hát csak netezés, cikkírás, zenehallgatás és videózás. Egyébként a sok böngészőfüllel azért megeszi. Ebből 64MB van fixen adva a videókártyának. De hát egy kétmagos Celeronnal megy. Nyilván ha a Win10 et még optimalizánák tovább elég lenne.

Van itthon egy Acer 11 collos gépünk, abban 2GB ram van. Ellehet éppen lenni vele. Persze csak netezni jó kb.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#91) domos válasza Lalikiraly (#90) üzenetére


domos
senior tag

Nem a Windows 10 optimalizálásával van a gond, hanem a modern weboldanak egyszerűen sok erőforrást használnak, mivel akik készítik őket, nem a legalja gépekre alapoznak.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#92) #11114240


#11114240
törölt tag

8 GB van benne.
3-4-max 5-öt használok ki belőle, főleg Archicad-re.
32 GB biztos elég lenne egy ideig :)

(#93) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Amit nagyrészt használok abban 16GB DDR4 a kisebbikben 8GB DDR2.

A legtöbb dologhoz még a 8 is elégnek néz ki, igazából pár játéknál láttam, hogy igencsak tele van, a 16 viszont kényelmesen elég.

Egyelőre nem tervezem bővíteni, legközelebb talán lap-proci cserénél lesz meg az esélye a 32-nek.

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#94) Czementhy


Czementhy
csendes tag

- 24 Gib van jelenleg 6*4-es kiosztásban. Azért ennyi, mert nem volt egyáltalán drága (18k). 6 db slot van a gépemben és ki szerettem volna használni a háromcsatornás üzemmódot. Ezek közül választhattam volna: 12 - 24 - 48. Ez utóbbit indokolatlanul soknak tartom manapság, az első pedig szerintem lassan kezd kevés lenni, így maradt az arany középút. ;)

- Így utólag úgy érzem nem használom ki, mivel leginkább játékra használom a gépem.

- Szerintem még elég lesz egy jó darabig (bár amikor hdd-t veszek, mindig azt hiszem, hogy sose fog betelni, azután valahogy mégis megtörténik :) ).

[ Szerkesztve ]

(#95) kenwood válasza Czementhy (#94) üzenetére


kenwood
veterán

Gib nem letezik
Nekem az elso vinyom kisebb volt 24 GiB-nel :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#96) dugynok


dugynok
senior tag

Régebbi Acer laptop, 8GB. Ki nem hasznàlom (nas-ként + böngészésre funkcionàl), de ingyen volt a ram :) Felújítàsnàl kapott még egy ssd-t és egy màsik procit aliexpress-ről.

(#97) Czementhy válasza kenwood (#95) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Köszönöm az eligazítást! Mindennap tanul valamit az ember. :) :R
Az első vinyóm kb. 1/2 GiB-es volt. Már nem emlékszem pontosan a típusára.

[ Szerkesztve ]

(#98) R̲e̲m̲ válasza Balrog (#50) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

64GB

3D modellezés, renderelés, néha elfogy ez is.
Sajna ez a platform vége, kell egy 2utas rendszer. Ebbe nem fér több

[ Szerkesztve ]

(#99) távcsőves válasza Czementhy (#97) üzenetére


távcsőves
senior tag

40Mb kapacitású volt az első saját HDD-m, és az akkoriban nagyon azta dolog volt. :B

(Apám 2 havi fizetése akkor. Itt is köszönöm neki.)

(#100) Czementhy válasza távcsőves (#99) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Erről jut eszembe életem első ram bővítése. Egy 90 Mhz-es Pentiummal kezdtem a pc-s pályafutásomat. Kezdett kevés lenni az operatív tár. Vettem bele 8 MB-ot 40000 Ft körüli összegért. Azután kiderült, hogy párosával kell feltölteni a slotokat. Úgyhogy pár hónap múlva sikerült szerezni kicsit olcsóbban egy teljesen másmilyen modult, de szerencsére ment a kettő együtt. :W :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.