Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) abacsx


abacsx
tag

Most megint mi van? Felfedezték a laptopot? Hát nem tudom, hogy mi értelme van ennek a laptopnak.

do not underestimate the power of the dark side

(#2) myckie2


myckie2
őstag

Ha tettek volna rá USB-C csatlakozót, akkor értelemszerűen USB-C keresztül is lehetett volna tölteni. Microsoft pedig ezt egyáltalán nem szeretné, mert ő még most kezdte el azt csinálni, amit az Apple már ráhagyott. Egyedi és drága töltőt árulni, ami ha elromlik, akkor horribilis összegekért lehet újat venni. Elképzelhető, hogy itt is van a töltők között különbség, mint az SP4 családnál. Az M3 verzió mellé iszonyat lassú töltőt adtak, nem úgy, mint az i5/i7 modelleknél.

(#3) smc


smc
addikt

"Ez-ez nem nagyon jó ...
- mer' ez egy SZAR
Ez nem nagyon jó gyerekek ... vágod ?
Nem-nem, figyelj ez nem nagyon jó
- mer' ez egy - me-me-mer' ez egy SZAR - vágod ?"
:(((

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

rettenetes mennyire másolják az APPLE-t (mármint a reklám stílusát tekintve)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#5) berVi


berVi
senior tag

Dehogy rontottak rajta. Igy arulhatjak a meregdraga custom toltoket es dokkolokat tovabb.

(#6) Cifu


Cifu
nagyúr

...hogy a szabvány még nem elég elterjedt...

Mivel pedig (többek között) a Surface-n se lehet megtalálni, így nehezen is fog elterjedni.
Pompás érv. A Windows-gomb esetén is ezt az elgondolást követték anno?

...illetve hogy sok a gond a kábelek minőségével...

Ez miért is befolyásolja azt, hogy tegyenek-e USB Type-C csatit a laptopra, avagy sem? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Janoo_07 válasza sad_Vamp (#4) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Pont ezt akartam én is írni.

Csak a baj ott kezdődik hogy azt megveszik, mert APPLE és még mindig elég nagy divatnak örvend. Ellentétben ezzel a Microsoft akármivel, aminek inkább használhatónak kellene lennie.

(#8) Fecogame


Fecogame
veterán

Szép munka :C

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9) Narasim


Narasim
aktív tag

hirtelen én is felcsattantam, hogy ez így szemét apple féle húzás.
aztán másodjára meg örülhetek neki, mert így tuti nem fogom megkívánni és nem fogom megint baromságra elverni a pénzem! :N

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#10) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hány munkaóra volt ezt a baromságot kitalálni indoklásnak? Remélem jól fizetik a bullshit szekciót.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Az öreg szakik rég megmondták, hogy miért nem csinálnak normális gépet:
"A jó szerszám az megfizethetetlen" :DDD

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#12) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Most a YouTube-ra kikerült marketingfilmből derült ki, hogy a prototípus esetén ez még nem így volt:

Mekkora lebukas :C
Foghattak a fejuket mikor megjott az email a kerdessel, hogy "ohhh b+".
De aztan csak ossze-brainstormingoltak valami bullshit valaszt.

OK

(#13) sad_Vamp válasza Janoo_07 (#7) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ez olyanok szemében baj csak általában, akiknek vagy nem volt dolguk még almával vagy nem engedhetik meg maguknak ;]

(félreértés ne essék, vannak/voltak/lesznek az almának is ridiculously sz&r termékei... de vannak rettentő jók is)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#14) [CsuCsu] válasza Janoo_07 (#7) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert az Apple laptopok eleg jok. Sot, hasznalhatobbak mint az atlag Windows-os gep. Dragak, de nincsen zsakbamacska. Mai napig a 2012-es rMBP-t hasznalom, es nem vagyom ujra. Egyszeruen nem nyujtanak tobbet a mai gepek, osszeszerelesben es minosegben pedig korberohogi a 2017-es premium mezony 99%at.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tikakukac válasza [CsuCsu] (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Dragak, de nincsen zsakbamacska.

Tehát ha mondjuk feltennének a Legyen Ön is Gazdag bácsi/néni műsorban egy kérdés, akkor ugye nem tudnék legalább 5 olyan esetet mondani amikor akkora zsákbamacska egy macbook, mint egy ház? Néha vállalnak egy visszahívást, egyébként ott is úgy lapulnak, mint a huzat. Cserébe tényleg izomból drága minden.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) villamos


villamos
őstag

Azért ilyenkor néha olyan jó, hogy szegény az ember mint a templom egere, nem kell ilyeneken problémázni. Főleg egy ilyen termék esetében, amikor utána nézek, és kiderül hogy egy ilyen eszköz több mint három havi bérbe kerülne. Ilyenkor csak elmosolyodom, és csak annyit mondok: Jól van burzsuj g**ik, tipródjatok! :))

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17) arn


arn
félisten

Az appleon is egy usb port van, tuti az a jo :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) maci25


maci25
aktív tag

"Dragak, de nincsen zsakbamacska."

Haver nagy szifon párti. Valamit nagyon elcseszett a rendszer neki a telefonon és a képeket szétrakta neki havonkénti bontásba, külön mappákba. Na akkor nem volt őszinte a tekintette :) PP pl 50 mappa :Y

Bocsi de ez magas labda volt.
Nálam a szifon tollas táblája pár napig bírta. Hála az égnek vissza adták az árát.

Csak egy kérdés. Almás gépen, hogy lehet játszani játékokkal? (nem áruházas szemetekre gondolok)

"Mai napig a 2012-es rMBP-t hasznalom, es nem vagyom ujra."
Amilo laposomat(min 10 éves gép) diagra használom + böngészés néha = maximálisan nem vágyom erősebb gépre. :DD

[ Szerkesztve ]

(#19) MrPetya19 válasza sad_Vamp (#4) üzenetére


MrPetya19
addikt

A minőséget is másolhatnák. :(((

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#20) [CsuCsu] válasza maci25 (#18) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

"Csak egy kérdés. Almás gépen, hogy lehet játszani játékokkal? (nem áruházas szemetekre gondolok)"

Blizzard osszes kacatja elfut a 2012-es gepen, Pillars of Eternity, Dota 2, CS, stb. Van ra sok jo jatek. De nem mindenki akar jatszani vagy van ra ideje. En csak Hearthstone-nal jatszogatom neha, de az nem er mert a telefonon is megy.

"Haver nagy szifon párti. Valamit nagyon elcseszett a rendszer neki a telefonon és a képeket szétrakta neki havonkénti bontásba, külön mappákba. Na akkor nem volt őszinte a tekintette :) PP pl 50 mappa"

Eloszor, amirol beszelsz az iOS, nem OSX, amirol en beszeltem (laptopok). Utobbit professzionalis munkara terveztek. Masodszor, semmi sem hibatlan. De ha szamot vetek hanyszor bosszantott fel a Windows-os gepem az OSX-hez kepest, a Windows nyer aljassagban.

Telefon tularazott, egyetertek. De a laptopok nagyon jok a mai napig, ar/ertek aranyuk nem kedvezo, de nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#21) Lacok


Lacok
őstag

Majd némi felárért lehet rá kérni többet. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#22) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

USB Type C töltésre öngól lett volna, persze nem vásárlói, hanem gyártói-garanciális szemszögből, ez érthető. Oneplus és Google is megérezte ezt anno.

OSX/Win összehasonlítgatásokat kár elkezdeni, kinek a pap, kinek a papné kategória.

Laptop kategóriában meg tény hogy jók, csak sajnos ár teljesítmény arányban nagyon elbuknak, és kényelmesen találni hasonlóan prémium kategóriás laptopokat más gyártóknál olcsóbban/erősebbet.

Én nem szeretem az almát, de párom imádja az ájfónját, ezért gondoltam meglepem egy almás laptoppal ...

De mikor megnéztem az Air-t akkor az egyetlen prémium amit találtam az az árazás volt és a dobozolás ... És ugyanannyiba kerül mint ez a Surface, ami azért mérföldekkel előrébb van ...

Life is shor...

(#23) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Nagyon tetszenek a Surface-ek. Ha nem játszanék, akkor beruhaznék egyre. Így maradnak a gamer laptopok. :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#24) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem jó a marketing. Mert amiből több színűt is gyártanak az gagyi. Mert az Apple nem gyárt több színűt. És az Apple nem gagyi. Tehát ez gagyi. Tehát MacBook user-eket ezzel nem fognak átcsábítani. :D :U

[ Szerkesztve ]

(#25) MrPetya19 válasza noPublicFG (#23) üzenetére


MrPetya19
addikt

Jók (nekem is van egy) de azért vannak gondok, meg apróságok amik szerintem ilyen árkategóriában nem kéne lenniük, de a legnagyobb gond maga a win10 nekem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#26) kromatika


kromatika
veterán

"Microsoft a piacra dobás előtt rontott rajta egy kicsit.' És a magyarázat hogy miért nevetséges.Ezen az áron ez,nagyon nem jó vétel.

Légy jó mind halálig.

(#27) MrPetya19 válasza kromatika (#26) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem lepődnék meg, ha belül surface alaplap lenne benne

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#28) sad_Vamp válasza SunMount3r (#24) üzenetére


sad_Vamp
őstag

el vagy maradva? a macbookból is van 3-4 szín

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29) SunMount3r válasza sad_Vamp (#28) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy tűnik egy kicsit le. :U Akkor ezek szerint már az Apple is gagyi. :D

(#30) #16939776 válasza Vitamincsiga (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pontosan, 2018-2019-ben is kell valami "fejlesztés" amit el lehet adni annak akit ez korlátoz, de amúgy a gép megfelel neki.

+1db usb-c(tölteni nem lehet) +150usd,
+2db (egyikkel lehet tölteni is) +350usd.

;]

[ Szerkesztve ]

(#31) Z_A_P válasza DummyBoy (#22) üzenetére


Z_A_P
addikt

USB Type C töltésre öngól lett volna, persze nem vásárlói, hanem gyártói-garanciális szemszögből, ez érthető. Oneplus és Google is megérezte ezt anno.

:F Ez mit jelent, hogy ereztek meg?

[ Szerkesztve ]

OK

(#32) noPublicFG válasza Z_A_P (#31) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Főleg érintéssel. :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#33) tDr1v3r válasza maci25 (#18) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Csak egy kérdés. Almás gépen, hogy lehet játszani játékokkal? (nem áruházas szemetekre gondolok)"

Steam-re nézz fel. Nekem a könyvtáram fele megy Mac-el is.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#34) DummyBoy válasza Z_A_P (#31) üzenetére


DummyBoy
senior tag

A Google a Pixel C esetén érezte meg a Type C rákfenéjét.

Sok volt a gond a Pixel C töltésével ha jól emlékszem, és a végén a Google egyik mérnöke letesztelte az amazonon kapható összes Type C kábelt, és nagy részükről kiderült, hogy sima USB kábel, csak a csatlakozó van lecserélve, és így nem szabványos. (Ami jelen esetben azt jelenti, hogy ha akar és tud, akor bizony felvesz 3 A-t ...)

Az Oneplus pedig az Oneplus 2-vel kezdett ugyanilyen sz@r kábeleket adni, amit később cseréltek és javítottak, de akkor is ciki ...

Én mint egységsugarú júzer imádom a Type C-t, tablet, telefon, minden Type C-s, de a kábeleket teszteltem, és nem is használok mást, csak ami tuti ...

Gyártóként rizikós. A mai világban teljesen biztos, hogy a júzerek nagy része az 1000 dolláros kütyühöz sajnálná megvenni a normális kábelt, és amint meglenne a baj, teli tüdővel harsogná az interneten hogy mennyire szar az adott gyártó. És mivel gyártóként nincs arra lehetőséged, hogy az ilyen vevőket néhányszor lendületből tarkóncsapjad egy szívlapáttal, ezért ilyenkor elnézést kérsz és kiadod a press release-t hogy keresed a hiba okát. Vagy halasztod a Type C-t ahogy tudod ...

Az MS-nek van tapasztalata vele, gondolom ezért is nem erőltetik :)

Life is shor...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.