Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ezt tudják az éhezők is?

Ha nem eszel lefogysz.

Aki el van hízva és meg van győződve róla, hogy Ő keveset eszik, akkor is sokat eszik.

Próbáld ki:

Reggeli 125-150g Kefir+ 1 db (42g) kifli + kávé cukor és minden nélkül
Ebéd: 5dkg hús 10dkg köret
Vacsora: 5dkg felvágott (nem párizsi meg hulladékok) 1 db mackó sajt + 1db alma (max 30dgk)

ez mellet annyi víz amennyit akarsz
és 0 nasi, cukor vagy bármi, még üdítő sem

biztos fogyás, hacsak nem fekszel egész nap

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) erdoke válasza Dluinet (#1) üzenetére


erdoke
titán

Biztos súlyvesztést akartál írni, ugye? Mert a testzsír százalékod akár még nőni is fog.
Ha megnézed a jó minőségű kontrollált tanulmányok metaanalízisét, a fűnyíró elven alkalmazott, csak kalória deficitre alapozó vizsgálatok mind megbuknak hosszú távon (22-18 hónap). Vagy semmit nem fogynak, vagy teljesen jelentéktelen mértékben, ellenben az összetételük negatívan változik, tehát több zsír és kevesebb csont, izom.
A valódi tudomány sem támasztja alá a szimpla kalória deficit elméletét.

A legjobb aláírás a héten

(#3) Dluinet válasza erdoke (#2) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én fogyok, ha kevesebbet eszem vagy többet mozgok. Nekem arra kell figyelni, hogy ha többet mozgok akkor többet egyek, mert eltűnik rólam a zsír és rohadt fázós leszek, meg a nadrágok is leesnek rólam.

Ahogy többet mozgok (napi 15km hegyi kerékpározás dombnak felfelé a lehető legnagyobb sebességgel), rögtön többet kell ennem, hogy tartsam a sulyom, ezt főleg zsírokkal és cukrokkal tudom legkönnyebben megtenni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) erdoke válasza Dluinet (#3) üzenetére


erdoke
titán

Azzal nincs gond, hogy több energiára van szükséged, ha sokat tekersz, de még azt se vitatom, hogy rövid távon súlyt veszít az, aki elkezd kevesebbet enni. Hosszú távon nem működik, és megvan a tudományos magyarázata (vagy inkább hipotézise), hogy miért nem.
Másrészt az egész kérdéskör a túlsúlyos, kövér emberekből kiindulva került megközelítésre, ami nem egy normál állapot.
Egyébként úgy is simán lehet fogyni, ha egész nap fekszel, csak nem túl egészséges. Nem a fogyás szempontjából, hanem más okokból. Kórosan elhízottak számára max. a napi egészségügyi sétát javasolnám, semmiképpen nem ízület gyilkos rohangászást.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Jó írás lett. Én januárban és februárban elvégeztem magamon egy egyszerű kísérletet. 106,5 kg voltam az 171 cm magaságomhoz, ez túl sok. Januárban csak magam által készített ételeket fogyasztottam. Főleg saját levükben/zsírjukban készített ételeket, tejtermékeket, zöldségeket, mindezt úgy hogy kb. 1500-1600 kcal legyen a napi bevitel. Semmilyen extra mozgást nem végeztem. Egy hét után fogyásnak indultam és 103 kg voltam január végén.

Febuárban tartottam az 1500-1600 kcal-t, de a saját készítésű húsételeket lecseréltem arra, amit az ebédlőben adnak. Olajban sütött húsok, panírozva stb-stb és köretnek visszaengedtem a krumplit főve, sülve. Február végére 105,5 kg lettem.

Szóval vagy én működök furán vagy ahogy a cikkben szerepel, önmagában az energiabevitel kontroll kevés.

A március a két fenti módszer ötvözése és napi, minden másnapi 30 perc kardió mozgás ötvözése. Ahogy korábban is írtam egy másik cikkedhez, az extra éhség érzés megjött. Remélem 1 hét alatt, ahogy szokott, elmúlik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) NKing válasza Polllen (#5) üzenetére


NKing
tag

Apró-cseprő tény, hogy az alatt az 1 hét alatt a 106 kilódból 2-3 kiló vizet fogytál, tehát a zsírraktáraidhoz még csak hozzá se kellett nyúlnia a szervezetednek, a csökkentett szénhidrát (+ valószínűleg csökkentett sóbevitel) miatt a tested leengedett valamennyi vizet. Miután visszatértél az alapvetően szénhidrát túlsúlyú étkezésre, ez vissza is jött szépen.

Ezért szokták mondani, hogy ha fogyózni kezdesz, akkor mérlegre állás max. HAVONTA, centimérés meg inkább max. 2-3 havonta! Ha addig kibírtad, akkor valószínűleg látni is fogod a változást.

Más: nem az számít, hogy a mérleg mit mutat, hanem az, hogy azzal a súllyal hogy nézel ki! Mégpedig azért, mert az izomzat sokkal súlyosabb szövet, mint a zsír. Tehát lehet valaki 100 kilósan zsírdisznó és lehet izomkolosszus 10% alatti testzsírral.

Ami a kalóriadeficitet illeti - a glikémiás index elmélet sokkal jobban megállja a helyét. Lassan felszívódó szénhidrátot tovább emészted, lassabban emeli a vércukrot, így a szervezetnek nincs annyi fölösleges cukra, amit gyorsan el kell rakni zsírba.

Hosszú távú fogyás - a csak éhezésen alapuló fogyókúrák azért nem működnek, mert a szervezet nem hülye, éhezésre védekezni kezd, energiát takarít meg (=fáradtabb leszel és gyengébb), a hosszú éhezésre pedig előre felkészül (=energiacsökkenés mellett a kapott táplálékot zsírban elraktározza). Afrikában azért nem híznak mégse el az éhezők ha esznek is néha, mert az egyszeri "civilizált" emberke odáig el se jut, hogy annyit éhezzen mint az afrikaiak, előbb fal fel egy fél hűtőt idegesen, mint sem csontosra éhezzen... mert megteheti.

(#7) Dluinet válasza NKing (#6) üzenetére


Dluinet
nagyúr

+1

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8) erdoke válasza NKing (#6) üzenetére


erdoke
titán

A glikémiás index jó volt kiindulási alapnak, de később nem véletlenül váltottak a glikémiás terhelésre (glycemic load), majd mostanában egyre többen az inzulin pontszámra (IS: Insulin Score). Ezek egyre jobban közelítenek a lényeghez.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Majdnem semmi köze a fogyásnak/hízásnak a napi mozgásmennyiséghez. Az egész a hőháztartással van összefüggésben. Ha nagyon komolyan sportolunk, akkor kb egy órán át 150-200W teljesítmény tudunk leadni, ezzel szemben teljes nyugalomban, szobahőmérsékleten is 100W-ot használunk el a testhőmérséklet fenntartásához. Ha 2-3 fokkal lejjebb tekerjük a termosztátot, akkor 20%-al többet használunk el erre, és lefogyunk. Meg ugye a zsír szigetel, azért öngerjesztő a hízás.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) banhammer


banhammer
veterán

Egyel keves kaloriat, mozogj sokat.
Nem olyan bonyolult ez.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Azért a vadállatos példa erősen sántít, akárhogy is van. A házi kecske a legtermészetesebb diétán, a mezőn legelve is el tud hízni. A természetben élő állatok állandóan az életükért küzdenek - azért nem látsz elhízott állatot, mert ha elhíznának, azonnal belehalnának - avagy az evolúció során az izmosabb, fürgébb egyedek maradtak fenn. Az sem elhanyagolható, hogy a legtöbb vadállat egész életében és legalább évente néhány időszak erejéig az éhhalál küszöbén áll. Azt meg azért csak nem tanácsolhatjuk a fogyni vágyóknak, hogy ezek alapján vegyenek példát a vadállatokról... :)

Különben természetesen nem csak az számít, hogy mennyi kalóriát viszünk be, a fajtája és a saját anyagcserénk is közrejátszik. Én például bármiből bevihetek 6000 kcal kalóriát, és be is viszek, de a nagyja valószínűleg átmegy rajtam, mert alig vagyok 70 kiló.

[ Szerkesztve ]

(#12) sutszi


sutszi
veterán

Szerintem ebből az írásból megint városi legendák fognak születni. Már hallom, ahogy a dagadt emberek önigazolásként emlegetik, hogy hát ott van leírva a 'zinterneten'. Még kevésbé akarnak majd mozogni...
(Mert önigazolásból tele a padlás.)

Itt a fórumon is érdemes főzéssel kapcsolatos témában nyitott szemmel járni. Tisztán látszik, hogy az emberek jelentős része alig főz. Mert nincs rá ideje...(állítólag) :U Abszurd. De fórum előtt rohadni, meg ostoba reality-ket nézni azt van... Veszik a kész és félkész kajákat aztán panaszkodnak...

A másik dolog. Alig isznak folyadékot... ha mégis akkor is valami lónyálat...

Szóval az írásnak az a része igaz, hogy nem mindegy mit eszünk, de a mozgásszegény életmód még problémákat okozhat. (Különben nem lenne ennyi NEM túlsúlyos ember gerinc és mozgásszervi problémákkal) Sajnos a cikk azt sugallja ez nem probléma amellett, hogy rávilágít mennyire nem válogatják meg az emberek a betevő falat minőségét.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13) banhammer


banhammer
veterán

Ezen kívül ott a hadifogoly tábor módszer.
Egyél keveset, lehetőleg minnél ócskább ételt és mozogj naponta addig amíg össze nem esel a fáradtságtól.
A fogyás garantált, több millió hadifogoly már csak tudja.
Lásd.: málenkij robot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Dluinet válasza banhammer (#13) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vagy Észak-Korea

egyik sem hízott el a táborban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16) erdoke válasza Blindmouse (#9) üzenetére


erdoke
titán

"Ha 2-3 fokkal lejjebb tekerjük a termosztátot, akkor 20%-al többet használunk el erre, és lefogyunk."

A mondat első fele igaz, a második nem, mivel hormonális változás nem történik. Meg fog nőni a bevitt táplálék mennyiség, lényeges fogyás nem lesz. :N

(#10) banhammer
Olvastad az írást? :F

(#11) Crystalheart
Vannak olyan évek, amikor a táplálék bőséges, a száraz/hideg időszak viszont enyhe és rövid. Ilyenkor se híznak el az állatok. Én pl. kövér oroszlánt a természetben fotózva még nem láttam. Akkor se, amikor rengeteg volt a fiatal gnú, és utána rövid a száraz időszak. Nyilván van egy természetes ciklusosság a természetben, amihez az ember is alkalmazkodott a gyors hízási képességgel. Csakhogy a menetrendszerint érkező böjtölés manapság nem valósul meg. Az őszi felhízás, majd az azt követő téli böjtölés hormonális vizsgálata pontosan meg is adja a választ a kérdéseinkre.

(#12) sutszi
A főzéssel egyetértek, mi pl. tegnap kenőmájast csináltunk. Asszony resztelt májat, majd összeturmixoltuk vajjal, tejszínnel (de lehetne libazsírral is) és fűszerekkel. Fényévekre van a boltban kapható szutykoktól.
A csontozat problémái is elsősorban táplálkozásra vezethetők vissza. Egyrészt eszünk egy csomó olyan dolgot, ami hasznos tápanyagot alig tartalmaz, ellenben emésztést, felszívódást gátló anyagot annál többet. Másrészt nem eszünk egy csomó másikat, ami gazdag zsírban oldódó vitaminokban (a csontozat alakításának alfája és omegája), megfelelő arányban tartalmaz aminosavakat, zsírsavakat, és ásványi anyagokat.
Itt egy érdekes, friss cikk ezzel kapcsolatban: A fogak a mezőgazdasággal együtt kezdtek össze-vissza állni és romlani

(#13) banhammer
És mi történik, amint azt és annyit ehetnek, amit akarnak? És hogyan érzik magukat közben?
Az egész logika hibás, éppen ezért még csak ellent sem mondasz annak, amiről én írtam.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17) Ghoosty


Ghoosty
őstag

A saját életem, totál leköveti a megcáfolni kívánt teóriát.

Egyetemi éveim alatt, heti 1-2 alkalommal eljártam focizni, kosarazni, 2-3 havonta kirándulni. Szinte mindenhova gyalog közlekedtem.
Az étkezésem főként gyors kajákból állt, és képes voltam benyomni egy 45 cm-es pizzát egyedül egy ültő helyemben.

Az eredménye 190cm-emhez kb 75kg.

Elkerültem munkahelyre. Lett pénzem, elkezdett a gyorskaja háttérbe szorulni, több salátát és több húst ettem a szénhidrát csökkent. A zsír szerintem nem változott. Viszont a haveri kör szétesett nem jártam el már sportolni, kocsi is került a seggem alá.

Eredménye 1 év alatt irány 85kg.

Ez nem tetszett, csökkentettem a kaja mennyiséget és visszaestem 82-re és évek óta annyi vagyok. Eleinte "éheztem", de aztán hozzászokott a szervezetem ahhoz a kajamennyiséghez és már nem is kívánok többet.

(#18) Polllen válasza NKing (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem szénhidrát túlsúlyú étkezéshez tértem vissza, hanem mások által készített ételekből válogattam össze az étrendem. A szénhidrát nem nagyon volt több, mint 30-40%, persze ha ez már szénhidrát túlsúly, akkor igaz a jelző. És az is igaz, hogy januárhoz képest növeltem a szénhidrát bevitelt. Az étrendemben a lényeges változás az, hogy az elfogyasztott ételekhez jelentős mennyiségű napraforgó olajat használtak fel.

Az egészet egyébként a kalória kontrollra írtam hiszen 2 hónapon keresztül 1500-1600 kcal bevitel mellett súlyt kellett volna vesztenem. A két hónap szummája kb. -1 kg. Lényegében semmi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) Dluinet válasza Polllen (#18) üzenetére


Dluinet
nagyúr

171 cm magassághoz 1000-1200 kcal kéne enned, hogy fogyjál, de inkább még kevesebbet

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20) erdoke válasza Dluinet (#19) üzenetére


erdoke
titán

Egy átlagos felnőtt férfi normál metabolikus rátája 2500 kcal körül van. Átlagnál némileg alacsonyabb legyen 2200 kcal. Ehhez képest az 1600 kcal nem fogyást kellene jelentsen? Hogyhogy?
Egyébként a kis mértékű fogyás önmagában még semmit nem jelent, mert az úgy is összejöhet, hogy izom és csont megy le, de zsír még pluszban fel is rakódhat!

(#17) Ghoosty
Ez így nem elégséges információ, ugyanis ismerni kellene a végeredmény összetételét. Szinte biztos vagyok benne, hogy kevesebb izmod és csontod van (a csont fele fehérje!), mint a fogyás előtt. Pontosan ezért tettem bele a cikkbe Sam Feltham kísérletét: hízhatsz 3 hét alatt 1,3 kilót, de ha közben a derékbőséged csökkent 3 centivel, akkor sokkal jobb helyzetben vagy, míg ha fogysz 2 kilót, de 7 centit nőtt a derekad, akkor sokkal rosszabb az eredmény.
Amikor tavaly fogytam, megálltam úgy 28-30 kg ledobása után, majd vissza is kúszott a mérleg 3 kilót. Ennek ellenére nem aggódtam, mert közben 36-os nadrágról 35-ösre váltottam! (Összességében 41-ről 35-re, 197 cm magassághoz.)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#21) Dluinet válasza erdoke (#20) üzenetére


Dluinet
nagyúr

biztos hogy nem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22) Polllen válasza Dluinet (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az általad linkelt oldalról:

Figyelem! Napi 1200 kalóriánál kevesebb energia bevitele, és több mint heti 1 kg fogyás célkitűzése nem javasolt!

Amúgy a semmi mozgással 80 kg testsúllyal is 2100 kcal-t ír a súlymegtartáshoz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) Ghoosty válasza erdoke (#20) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem méregettem, így cm-t nem tudok mondani, de onnan tűnt fel a dolog, hogy elkezdett nőni a hasam. Aztán meg valamennyit visszább ment, amit a nadrágjaim méretén meg tudtam állapítani. (34-es és már kicsit bő, de még nem muszáj öv)
A hasamon kívül nem tudsz rajtam zsír réteget tapintani. Még egy kicsi plusz van, az egyetemi éveimhez képest, de az már nem zavar.

De a képlet egyértelmű volt, kevesebb mozgás, jobb táplálkozás mellett is jöttek a kilók, nőtt a derék méret. Csökkent fogyasztás azonos mozgás esetén meg csökkent a derékméretem is, meg a súlyom is.

[ Szerkesztve ]

(#24) Dluinet válasza Polllen (#22) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1608 kcal nulla mozgással és testtömeg változása nélkül

férfi
171 cm (azt mondtad ennyi vagy)
70 kg
40 év
BMR: 1608 kcal

masszív hízáshoz 2300 kcal kell

erre erdoke azt írja, hogy "Egy átlagos felnőtt férfi normál metabolikus rátája 2500 kcal körül van"

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25) erdoke válasza Dluinet (#21) üzenetére


erdoke
titán

Mi nem? Az általad linkelt oldalon 171 cm magas, 75 kg tömegű férfinak ezt írja:
Testsúlyának megőrzéséhez
Kalória (kcal) 2704

Az igaz, hogy nem azt írtam, amit akartam, a "weight maintenance" energia szükségletre gondoltam, ahol nem veszít és nem pakol fel súlyt.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#26) Dluinet válasza erdoke (#25) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a mozgást a minimumra állítottad?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27) Polllen válasza Dluinet (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kicseréltem a képet:

Mivel ennél lényegesen nehezebb vagyok, így az 1600 kcal bevitellel még többet kellene fogynom, nem?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) Crystalheart válasza erdoke (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az oroszlán ragadozó, színhústól eleve nehezebb elhízni, de emellett még nem is eszik olyan gyakran, hogy ez megtörténhessen. A természetben a ragadozók elé sem teszik csak úgy a kaját, azért keményen meg kell dolgozniuk, változó sikerrel. Az állatkerti oroszlánokat hiába etetik ugyanolyan hússal, meg kell tartani a mértéket, mert kifejezetten keveset mozognak, és az élelem folyamatosan adott.

(#29) erdoke válasza Crystalheart (#28) üzenetére


erdoke
titán

Ez a színhús téves, valójában ha a hiénák szorítják, a legtöbb ragadozó a belső szerveket és a zsíros részeket részesíti előnyben. Ami teljesen logikus is, ezek a tápanyagban, illetve energiában leggazdagabb részek.

A legjobb aláírás a héten

(#30) Dluinet válasza Polllen (#27) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak minden elhízott kevesebbre számolja a bevitt kalóriát
meg ez nem számít, ez kevés, ez lényegtelen, meg a kifogások minden percben, mint ebben a topikban is

amikor kiszámolja magának, hogy 1600 kcal, akkor már régen túl van az 1900 kcalán

azt is nehezen tudják tartani, hogy naponta csak kétszer-háromszor egyenek, meg csak vizet igyanak

itt ülnek mellettem, folyamatosan esznek meló közben, közbe azt hangoztatják, hogy alig esznek valamit, meg otthon nem vacsoráznak

azt hogy magatokat becsapjátok, felőlem mehet, de engem már nem győztök meg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31) Crystalheart válasza erdoke (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, akkor úgy értem, állatból. :) (Vegetáriánus vagyok, nem csoda, ha pontatlanul fogalmazok ez ügyben. :D) Nincs benne valami sok szénhidrát. De mondom, az állatkerti ragadozók simán el tudnának hízni.

(#32) Polllen válasza Dluinet (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

Értem, tehát a téves 1200 kcal beviteles felvetésedre a válasz az, hogy lehülyézel. Inkább hagyjuk. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) Crystalheart válasza Dluinet (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Ez a kalkulátor szerint heti 3 kilót kellene híznom. :DDD)

(#34) erdoke válasza Crystalheart (#33) üzenetére


erdoke
titán

Ebből is látszik, mennyire értelmetlen a kalória számolgatása. Néha kíváncsiságból beviszek 1-1 napot a MyFitnessPal-be, hogy tudjam, kb. mennyit és milyen arányban eszek, de meglehetősen semmitmondó az információ értéke. Mivel az egyes komponensek hatását részben lehet ellensúlyozni, az se számít, hogy 5 vagy 10 % a szénhidrát, vagy 70, ill. 80 % a zsír. :)

A legjobb aláírás a héten

(#35) vamzi


vamzi
őstag

Az elmúlt 2 hónap tapasztalata az, hogy kiegyensúlyozott étrend és rendszeres mozgás a kulcsa a fogyásnak. Tudom, nem hosszú időszak, de a változás látványos. Mikor nekikezdtem 73 kiló voltam és 176 cm, ami nem egy tipikus túlsúlyos alkat, de azért eléggé ki voltam párnázva. Egyik izmomnak sem volt körvonala és eléggé petyhüdt is volt. Persze a fizikum is egy nagy 0 volt, mert semmit nem mozogtam.

Januárban teljes étrend csere, személyi edző és heti 4 konditerem. 2 hónap alatt ott tartok, hogy szépen szálkásodom, erősödöm és fejlődik az izomzatom. A bőrömet ha összecsípem, látszik, hogy mennyit vékonyodott (nagyjából minden felületen lefeleződött). Az edzéseket végigbírom csinálni (2-2,5 óra)

Fehér lisztet, cukrot, kukoricát teljesen elhagyva. Zsírok, olajok kókuszzsírra cserélve. Sok zöldség frissen/párolva. Barna rizs, köles, zab beiktatva az étrendbe. Húsok minőségire cserélve és rendszeres hal fogyasztás. Eddig volt rendszeres gyümölcsfogyasztás is, de most ezt el kell hagyni az edzés miatt. A napi 1 étkezést felváltotta a napi 4 étkezés(néha összejön az 5 is). Étkezés utáni desszert megszüntetve és sütizés sincs (maximum házilag készített minden mentes, de ez is ritka)

Étkezésnél csak 1 időbeli megkötés van, hogy 4 után nincs szénhidrát. Éhes sosem vagyok.

Jellemző kifogásaim az alábbiak voltak, míg bele nem kezdtem:
- Nincs nekem erre időm, túl elfoglalt vagyok! Nem igaz! mindenkinek arra van ideje, amire szakít!
- Nem tudok minden nap főzni. És mégis...
- Majd holnap elkezdem. Tipikus...
- Holnaptól tényleg elkezdem. Most magamat akarom átvágni a palánkon?
- Igazából nem is vagyok túlsúlyos, minek foglalkozzak vele? Önámítás 101. Igenis csüngött az a cici és pocak és rengett mindenfelé a háj.
- Rajtam nem látszik meg úgysem a habzsolás Nem a fenét.. 78 kiló is voltam már.
- stb.

És persze mind mind egy nagy önámítás! Továbbra is megvan a napi 8 óra munka és legalább 8 óra alvás. Viszont a semmittevésre fordított időm drasztikusan lecsökkent.

Bocs a hosszú posztért, lehet blogloni kellene a fejlődésről.

(#36) erdoke válasza vamzi (#35) üzenetére


erdoke
titán

Nagyon sok paramétert változtattál meg egyszerre, és ez nem ad módot tudományosan megalapozott következtetések levonására.
Szerintem az alacsony inzulin szint áll a fogyás mögött 80 %-ban, te ezt a hatást a kiegyensúlyozott étrendnek és az edzésnek tulajdonítod. Azzal eszem ágában sincs vitatkozni, hogy az izomtömeg növelése magát a metabolikus rátát is emeli, tehát kedvező hatással van az élettani folyamatokra.
Én elvagyok napi 2-3 étkezéssel akkor is, ha a szokásosnál többet mozgok. Napi egy kiadós (erőltetett iramú) sétával a 2 étkezés abszolút nem probléma. A kölest és zabot meghagyom a lovaknak...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#37) Polllen válasza vamzi (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

A kukoricával mi a baj?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) Realradical válasza erdoke (#36) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem az alacsony inzulin szint áll a fogyás mögött 80 %-ban
Vannak olyanok akik Merckformin-t szednek cukorbetegség nélkül, külön azért, hogy fogyjanak. Persze ez nem egészséges sem fizikai, sem más szinten, de működik az cáfolhatatlan.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#39) Crystalheart válasza vamzi (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez mondjuk érdekes, amikor én, aki 176-177 cm vagyok - és sajnos nem is vagyok egy Leonidász -, 72 kiló voltam (ez a súlyrekordom), akkor is vézna girnyónak mondtak, és hát úgy is éreztem magam. Te meg azt mondod, hogy 73 kilósan ki voltál párnázva... Persze tudom, alkati dolog is, de ezt nehéz elképzelni. :)

(#40) vamzi válasza erdoke (#36) üzenetére


vamzi
őstag

Bevallom nem is tudományos kísérletnek indult, hanem az volt a célkitűzés, hogy ledobjam a felesleget, felszedjek egy kis izmot, hogy legyen valami alkatom és legyen egy megfelelő állóképességem. Na meg megelőzni a 2-es típusú diabéteszt. Ezen az úton eddig megfelelően haladok is előre. Az étkezés mennyiség növelését pedig nem úgy kell értelmezni, hogy előtte ettem 1x egy ebédet egy nap, most meg 4 ebédet eszek egy nap. Gyakorlatilag a korábbi napi egyszeri kaja olyan mennyiség volt, hogy csak szét kellett bontani kisebb étkezésekre. Konkrétan minden ebédkor degeszre ettem magam, mozdulni sem bírtam. Ez ugye a munkavégzésre is rossz hatással volt. Míg most mindig csak jól lakok étkezések után.

Egyébként saját magamon tapasztaltam már többször is, hogy ha nem eszik az ember rendesen, akkor mi történik az edzőteremben egy kiadós edzés során.

Amíg hozzá nem szoktam az újfajta étkezéshez, addig végig volt nálam egy marék szőlőcukor, mert az edzés felénél úgy leesett a vércukrom, hogy ájulás közeli állapotban voltam. Ez mostanra eltűnt annyira, hogy ha kimarad 1-1 étkezés akkor is csak hamarabb kifáradok, de nincs ájulás.

Ha jól gondolom neked nem olyan terveid vannak, mint nekem, emiatt nem is igazán összevethető a kettőnk étrendje/edzése.

(#41) erdoke válasza vamzi (#40) üzenetére


erdoke
titán

Persze, hogy leesik a vércukrod, hiszen lecsökkentetted a fő energiaforrásodat, miközben nem adtál mást a rendszerbe! Annyira még mindig nem alacsony az inzulinod, hogy hatékony zsírégető legyél. Adj hozzá (sokkal) több zsírt, felejtsd el a lókaját (zab és társai?). Zsíros hús, tejtermék, hozzá érlelt, fermentált zöldségek. A tejsav és az ecetsav a barátod. 2-3 hét után átállsz zsír égetésre, utána nem fog bezavarni holmi vércukor esés. Zsíradaptálódott embernek annyira alacsony a cukor igénye, hogy lórúgás mértékű intravénás inzulin hatására se hipózik! Ha kell, megkeresem az esettanulmányt a 60-as évekből. Persze ma már nem engedélyeznének ilyet...

(#38) Realradical
Szerinem a metformin a hatóanyag neve, tehát nem kell nagybetűvel írni.
A hepatikus glükoneogenezist gátolja, ami az inzulin rezisztens májban inzulinnak (részben) megfelelő hatást jelent. Sokkal praktikusabb a fentebb vázolt diétával jelentősen javítani, vagy akár teljesen megszüntetni az inzulin rezisztanciát, mint gyógyszert szedni.

(#37) Polllen
Dédapám pontosan tudta, hogy kukoricát és főtt krumplit akkor adunk a malacnak, ha gyorsan hizlalni akarjuk. Érdekes, hogy ma már ez a józan paraszti gondolkodás is kiveszett az emberekből. :(

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#42) Polllen válasza erdoke (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nincs több kérdésem. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

módosítsd a bevitt energiát, hasznosított/ható energiára. Mindegy hogy később lefutod, raktározod, elfűtöd, hajat építesz belőle. Vagy a másik oldalról megközelítve, amit a kiválasztó rendszer kiválaszt, nem 0 energia tartalmú. Ez hiányzik a képletedből.
Hiába viszel be 3kg zsírt ebédre, ha vacsorára hasmenéssel távozik... nyilván nem fogsz elhízni tőle.

...csak én vagyok helikopter?

(#44) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

szerkesztési időn túl:
az én tapasztalatom szerint a mozgást nem azért érdemes javasolni, mert extra zsírt égetsz vele.
Inkább azért, mert a mozgás gyorsítja az emésztést.
Nem csak egyszerűen egészségesebb/rendszeresebb lesz a széklet, hanem rövidebb lesz a ciklusidő.
Kevesebb idő alatt pedig kevesebb tápanyag tud felszívódni, több megy veszendőbe a távozáskor.
Ez segíti/segítheti a fogyást.

...csak én vagyok helikopter?

(#45) Dany007 válasza erdoke (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Én azt mondom a legjobb fogyókúra egy jó kis kiadós hányásos-hasmenéses vírus!
Pár hete kaptam el a gyerektől, 3 nap alatt 5,5kg-ot fogytam! :DDD Ráadásul a kb állandó hányinger miatt az éhségérzettel se volt bajom! :D

Persze csak viccnek szántam :D de tényleg ennyit fogytam.

(#46) Stonerice


Stonerice
őstag

Én ugyan nem olvastam el a cikket végig, (elfáradt a szemem az egész napos munkától :P ) de ha netán nem tért volna ki az írás a gyomor baktérium háztartására, akkor megemlíteném, hogy ez felel az elhízásért!

(#45) Dany007
+1
de kicsit morbid

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#47) erdoke válasza Sethdobaloah (#43) üzenetére


erdoke
titán

Nem az én dolgom kijavítani a "kalória ki-be" elmélet hibáit. :N
A kezdőrúgást az írás elején idézett megszólalások adták, tehát az alap az "egyél kevesebbet és mozogj többet = (hosszú távon is) fogyni fogsz" kitétel. Ebben nincs szó emésztésről, hasznosulásról és hasonlókról. Kalória be, kalória ki, és minden megvan. Legalábbis az ezt hajtogatók szerint.

(#46) Stonerice
A gyomorban és a vékonybelekben nem annyira szeretjük, ha baktériumok ütnek tanyát. A vastagbélre gondolhattál.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#48) erdoke


erdoke
titán

Ha valakit komolyabban érdekel a témakör, és nincs gondja az angollal, ajánlom figyelmébe egy rakétamérnökből lett sebész írásait:
Revisit the causality of obesity
Do calories matter?

A legjobb aláírás a héten

(#49) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy remek cikk, kb. az első mondatától az utolsóig tévedés és kamuzás az egész.
szerintem a villámgyors törlésen kívül túl sokra nem érdemes, túl sok energiát vinne el a benne levő összes tévedés és kamuzós melléduma tételes cáfolata.

hogy miről szól, sosem tudjuk meg.

szerk: ez még nem zárja ki, hogy az állítás, amit majd el akar mondani egyszer, az igaz legyen...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) lugosi válasza bambano (#49) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A cikk végén a kérdés: "Ti mit gondoltok?"
A cikk közepén a válasz! "Nyilvánvalóan hatalmas hülyeség"

Komolyabbra fordítva, átlagos ismeretekkel és logikával is meg lehet cáfolni a cikkben pár dolgot, nem sok háttérinfó kell hozzá. De a kommentek közül pár meggyőzött, hogy totál felesleges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.