Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    válasz yolan #59 üzenetére

    Nem a PCI-E konkrét működésére, vagy típusaira gondoltam, hanem a méretekre kizárólag.

    A cikkben szereplő PCI-E wikipédiás linken megtalálható a teljes szabvány leírása, az általad írt v1.x, v2.0, v3.0 verziókkal együtt.

    Én csak arra utaltam, hogy régen 1 AGP-s foglalatú VGA ha kitakart 1 db PCI-t akkor nem történt probléma, hiszen volt még kb másik 5 db PCI foglalat. 1 példa Itt nem takarja ki, de láthatóan nem kellene mellé helyezni 1 PCI-os kártyát sem, mert annyi a hűtésnek.

    Ma viszont ha a videókarink miatt nem tudjuk használni a PCI-E x1 foglalatot, akkor kész helypocsékolás az x1-es hangkártyánkat x4-es vagy x16-os sinbe paszírozni.
    Erre jegyezték meg már előtteed, hogy jó lenne, ha minden PCI-E x16-os lenne, s ekkor bármelyikbe behelyezhető lenne bármelyik kártya.

    HDD-k: a méretet azért írtam, hogy konkrét típusokra lehessen következtetni. Samsun SpimpointF1-ek 334GB/tányéros verziók a leggyorsabbak. Ezek pedig a 320GB, 640GB, 1TB-s változatok. Hasonló a WD-k sebessége is főleg a Black Editionok gyorsak, de a Blue AAKS változatok sem szégyenkezhetnek. Vannak még a 750G-osak de azokról nem lehet eldönteni beszerelésig, hogy 250GB/tányér vagy 334GB/tányér van, így azt nem írtam.

    Valóban fontos az RPM, így mondhattam volna a VelociRaptorokat, vagy SCSI/SAS 10.000 és 15.000 RPM-es HDD-ket is, de átlagos lemezeket akartam mutatni, melyeket a nagy közönség használ.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés