Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roti86


roti86
őstag

OCZ Rally 2 Turbo 8GB veszett gyors, csak az árát nem írták: 26K :DD
A többinek nem néztem utána. Egyébként elfogadnám bármelyiket.

[ Szerkesztve ]

(#2) FireKeeper válasza roti86 (#1) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

"a kétszer akkora kapacitású pedig 31 500 forintért kapható" írták, csak nem annyit mint amennyiért te tudsz.
tényleg gyors, de azért írásban többet várnék ennyi pénzért. az 5500 forintos 8GB-os a-data pd7-esem 30/11-et tud.
amúgy a főcímben Corsair helyett COrsair van, szépséghiba de nekem szemet szúrt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3) Vikthor válasza roti86 (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen sebességben az OCZ a legjobb választás véleményem szerint, csak az a kár, hogy nem adták ki még a 16 gigás változatot ebben a Turbo kategóriában. 8 giga azért valljuk be kevés, pláne ha az ember netán mkv-k világában gondolkodik. Egy ilyet tuti vennék 16 gigásban... WD HD TV playerhez egy ilyet vennék ^^

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) P00By


P00By
nagyúr

Corsair kis cuki! :DD

(#5) roti86 válasza FireKeeper (#2) üzenetére


roti86
őstag

Igazad van, tényleg írták, csak elkerülte a figyelmem :R

(#6) Zsolto


Zsolto
őstag

Ömmm... ezek mitől érdekes pendrive-ok? :U
Se egy extra funkció, se valami geek szoftver mellékelve... Legalább olyan érdekesek, mint egy memóriakártya vagy egy csupasz hdd.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#7) BloodRay


BloodRay
veterán

Nekem akkor is a Voyager mini a legszimpatikusabb. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8) roti86 válasza Zsolto (#6) üzenetére


roti86
őstag

Az áruk az érdekes :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Napfénysüti

Egy ilyen Silicon Powert be kellene szereznem. :)

Més que un club!

(#10) Ribi


Ribi
nagyúr

Nekem egy OCZ Rally 2 (nem turbo) van, ugyanennyit tud 8G-s 6500-volt.
Szerintem valami átmatricázott vackot sózhattak rátok, vagy az OCZ csak más matricát rak rá és 4x annyiért adja :)
Turbo felirat biztos fehér aranyból van :F
26k irreálisan drága ennyiért.

Vikthor a 32G-s non Turbo kb 21k. Szerintem annak is van ilyen sebessége.

[ Szerkesztve ]

(#11) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ezek azért gyorsak, mert SLC Flash van bennük, vagy más miatt?

x gon' give it to ya

(#12) cizoe


cizoe
őstag

:U Azt az OCZ-t el tudnám képzelni a zsebemben..

(#13) devast


devast
addikt

Lassú az írasuk... még mindig. Megállt a technológiai fejlődés, vagy mivan? 2-3 éve is tudtak a pendrive-ok ilyen sebességeket, csak a tárhely volt kevesebb. Mindenesetre annak csak gratulálni tudok, aki képes több mint egy órát várni arra, hogy a 32 gigás pendrive-ját teleírja. ps: 2 gigás flashvoyager gt-m még mindig gyorsabb mint ezek :o

[ Szerkesztve ]

(#14) Csabee.


Csabee.
nagyúr

nekme az OCZ tetszik alegjobban :)

Üdv: Csabee.

(#15) FefeeX


FefeeX
veterán

Azért a tesztben elfért volna a Sandisk Cruzer Contour a 25/18Mb sebességével, a 8 gigás kb. 8ezer forintos árával... Bestbuy - szerintem...

(#16) cousin333 válasza FefeeX (#15) üzenetére


cousin333
addikt

Ahogy az én pendrive-om is, amit itt teszteltem. Ahogy elnézem, nincs semmi szégyellnivalója a többiekkel szemben.

"A pendrive-okat gyári clusterméretükkel teszteltük, ami a Corsair és OCZ esetében 4 kB, míg a Silicon Powernél és a két Verbatimnál 16 kB."

Én annak idején azt tapasztaltam, hogy sok különbség lehet a különböző klaszterméretek használatakor, szóval ez így nem biztos, hogy szerencsés, mégha jóval rövidebb ideig tart is a teszt.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#17) FefeeX válasza cousin333 (#16) üzenetére


FefeeX
veterán

Hm, de fincsin néz ki, igazán a kingstonnal együtt képen domborodik ki a különbség... :) Szép kis picúr... :) Mintha a Sandiskem jobb lenne írásban, de ettől függetlenül szerintem egy ilyet is beújítok (sosem lehet tudni alapon, nagyon megtetszett... :) ) - aztán majd max tesztelek én is :)

(#18) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

turbórágósra beneveznék, veri a többit rendesen! :R

(#19) Jhonny06 válasza Vikthor (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ilyen célra meg nem elég a 16GB..

(#20) Gulumaci


Gulumaci
tag

Már bocsánat, de ár/érték arányban csúnyán veri a Corsair a többit! De még csak plecsnit sem kapott (helyette lenézést, mert már nem az első sebességben végig egy kisméretű, olcsóbb verzió).
De az OCZ "Ajánlott" . :W
Ha jól emlékszem a 2 picit eltérő kategória. Megnézném egy Survivor-rel szemben a GT-t.
Amúgy jó teszt, de rövid.

Mi van a PH-val újabban kevesebb a teszt és ami kijön is nagyon klisés. Már bocsi. :R
A pár évvel ezelőtti tesztben több eszköz, több képpel és tesztmetódussal készült.

[ Szerkesztve ]

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#21) fdisk


fdisk
őstag

Milyen progival lettek mérve ezek a sebességek?
Az én kingston DT penem ezt tudja:írás,
olvasás.
Ezt egy 700megás file-al érte el.
Ha hülyeséget írtam,sorry. :D

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#22) ndavid válasza fdisk (#21) üzenetére


ndavid
tag

A harmadik oldalon a 'Tesztelés" bekezdésben minden le van írva, a konfiguráció és a program is. SiSoft Sandra + HDTune-vel is ellenőriztem, több mérés volt.

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#23) fdisk válasza ndavid (#22) üzenetére


fdisk
őstag

:R

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#24) Csaber


Csaber
senior tag

nekem egyik se volt nagyon vonzó , 10K-ért veszek SANDISK Cruzer Contour 8GB (extreme) tud 25Mb -olvasásban és 18Mb írásban +fémháza van (van rajta program is de akinek nem tetszik leszedheti)

(#25) Cleinor


Cleinor
tag

Nekem egy 8 gigás Flash Voyagerem van... 5000 huf-ért vettem boltban...
Maxiimálisan megvagyok vele elégedve, ezért az árért meg úgy amúgy is majdnem minden pendriveot a porba aláz... Csak lenne normális alaplapom hozzá :D

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#26) szuper-t


szuper-t
senior tag

engem csak az érdekelne h .. oké gyors gyors de ezen mernétek fontos adatokat tárolni?:D én tuti nem :D élettartam?:) /oké h a gyártó garantál x időt de valójában menyi? )

(#27) cousin333 válasza Vikthor (#3) üzenetére


cousin333
addikt

Üdv Vikthor, régen láttalak!

Miért pendrive-al nyomulnál, amikor vehetsz hpzzá külső vinyót? Egy 16 (vagy akár 32) GB-os tárhely nem túl nagy, ha HD filmről van szó...

"We spared no expense"

(#28) cousin333 válasza szuper-t (#26) üzenetére


cousin333
addikt

Ezek nem adatarchiválók.

Ugyanakkor nekem még sosem volt gondom a pendrive-jaim tartalmának visszaolvasásával. Ha nagyon fontos a cucc, akkor persze igyekszem duplikálni, netes szerveren, másik pendrive-on, vagy valahogy. De a floppyhoz képest ég és föld a megbízhatóság...

"We spared no expense"

(#29) bublee


bublee
csendes tag

Tulajdonképpen úgy gondolom, hogy ezek az eszközök túl drágák ahhoz, hogy ár/érték arányban megfelelőek legyenek. Nekem egy Kingston DataTravel 2-esem van, 3900 ft-ért vettem, de max 5 kilóért meglehet kapni bárhol.
Ezt tudja egy Acer laptop alatt:

[ Szerkesztve ]

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#30) bublee


bublee
csendes tag

Kétszer ment el :((( :(((

[ Szerkesztve ]

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#31) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Én a Corsair GT-mel tökéletesen megvagyok elégedve, bár az OCZ pendrive-a nagyon bejön.

(#32) denieBoy


denieBoy
tag

Nem tom nincs az az Isten, hogy én ilyen írási sebesség mellett 16-32 GB-at tele másoljak főleg ennyiért, szerintem arra ott van külső vinyó.

Kis reklám. :) Én egy Sandisk Cruzer 4GB-t [slide it] használok december óta és teljesen meg vagyok vele elégedve, nem ilyen kis mütyür, de nem is félek, hogy elhagyom...a kupakját meg végképp. :)

19 körül ír, 25 körül másol, gyári kis bőrtok, extravagáns outlook. Szuper a cucc, mindekinek csak ajánlani tudom. :K

Üdv! :DDD

[ Szerkesztve ]

DaVe

(#33) FefeeX válasza denieBoy (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Lásd mit ajánlottam a #15ben... :) Csak az enyim 8 gigás...

[ Szerkesztve ]

(#34) Egon


Egon
nagyúr

Pár hónapja vettem egy Corsair Flash Voyager GT-t. Pár százassal 10K felett volt a 16 GB-os, 10 év garanciával. Simán hozza a cikkben szereplő leggyorsabb Pendrive értékeit (sőt: egy picit gyorsabb az írási sebessége). A már többször említett Sandisk penekkel együtt, _ez_ amit bestbuy-nak lehet nevezni, nem azt a túlárazott sz*rt, ami tesztgyőztes lett...:(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) szuper-t válasza cousin333 (#28) üzenetére


szuper-t
senior tag

én is szívesen járkálnék inkább egy usb-s kulccsal de :S félek h beadja az unalmast :(

(#36) nobika1


nobika1
tag

A Corsair elég durva lehet, hisz tudjuk milyen jó márka...De azért egy 32GB-os Verbatim is elférne a zsebemben...:D

06-70-419-1638

(#37) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Van egy Extrememory SDHC kártyám, 16GB-os. 14-15MB/s sebességre képes. Ez a Kingston ilyen lassú?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) Gab


Gab
senior tag

számomra "érdekes" pendrive inkább ez az A-data :D

gyorsaság miatt őt zsebre tenném: xpg

(#39) denieBoy válasza FefeeX (#33) üzenetére


denieBoy
tag

:K

Dizányban meg +2 pont ehhez a többi GT, TD, TURBO, HYPER izé mi a hehez képest.

Mellesleg Sandisk-től vettem mér több mindent és midig nagyon pozitív volt a benyomás, tapasztalat. :)

;)

DaVe

(#40) FefeeX válasza szuper-t (#35) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem egy helyen kell tartani a fontos adatokat, és akkor nem lesz gond. Megsúgom, hogy sem a lemezek (CD DVD) sem a vinyók nem biztonságosabbak adattárolás szempontjából, így gyakorlatilag ha márkás cuccot veszel, és nem egy helyen tárolod az IGAZÁN FONTOS cuccokat, nem lesz bajod. Vinyót cipelsz magaddal az kb nagyobb kockázat már magában. A lemezek meg... Hát... Azis, ha a sérülékenységet nézed.. Talán a cégeknél használatos mágnesszalag a legbiztonságosabb amit archiválásra használnak, ami meg nem archív az meg egy raid kötet... (és akkor megint ott vagyunk, hogy 2 helyen van a cuccod)

(#41) L4R$()n


L4R$()n
tag

Érdekes pendriveok .... hmmm már azt hittem ilyenek leszek ----> :D amúgy nem tudja valaki h hol lehet ilyet venni ? XD :R

(#42) germanlacika


germanlacika
csendes tag

Van két Pendrive-om. Az új egy Corsair Flash Survivor 32GB, a régi pedig egy Corsair Flash Voyager GT 4GB. Azt sejtettem, hogy a 32GB-os sebbeségbe meg sem fogja közelíteni a GT-t, de hogy ennyire lassú az már kétségbeejtő.

Kérdés: Lehetséges e, hogy valamilyen rossz hardwarebeállítás miatt olyan a sebbesége mint egy szikratávírónak?

Bármilyen tapasztalat vagy ötlet érdekelne, mert ha így marad akkor lecserélem.

Előre is köszönöm.

(#43) FefeeX válasza germanlacika (#42) üzenetére


FefeeX
veterán

Próbáltál már újraindítani a felismerés után? Még néha bedobja az őrültséget, hogy nem tudja gyorsabban kezelni míg nem restartolsz.. Emellett a prebéta win7 alatt a notim a cruzeremet csak 3k-val hajtja, az asztalim az RCvel meg kihúzza maxon... A noti a külső vinyót USBn hajtja maxon (már amennyit bír a noti vinyója, ami kb 10mega/sec) szóval nem tudom melyik rész a felelős, de nemsoká kiderül mert a noti is kap egy RC-t... :)

(#44) Findzs


Findzs
addikt

"A Corsair Flash Voyager Mini elődjeit, a Flash Voyagert és a Flash Voyager GT-t két éve teszteltük, akkor fölényes győzelmet arattak. Ez most az OCZ miatt elmaradt, ám így se sokkal maradt le tőle."

hát ha a ocz csúcskategóriásával hasonlítják össze az "okos" tesztelők akkor persze hogy alulmarad
a corsairnek is van gt-je miért nem azzal hasonlították össze azzal már egy súlycsoportba lenne a rally turbo2

a corsair minden tesztben az élmezőnyben szerepelt és az ára sem rossz meg kicsi is és strapabíró ennek ellenére mégse kapott ajánlott jelzőt

ez nem lett egy jó teszt :(
azért köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#45) germanlacika válasza FefeeX (#43) üzenetére


germanlacika
csendes tag

Hát érdekes. Kipróbáltam formázást, újraindítást és semmi változás. A kezdeti "emberi" sebesség után leesik az életszínvonalam szintjére.

Node! Csak próbaképp a Total Commanderbe indítottam egy file darabolást egy 4 G feletti iso file-al. És csodák csodája egész elfogadható sebességgel nyomta át.

Na ezt mondja meg nekem valaki, hogy lehet ez???

Mindenesetre örülök neki :))

(#46) FefeeX válasza germanlacika (#45) üzenetére


FefeeX
veterán

AD1: kis fájloknál, főleg 1 mega és alatta, mindegyik pendrive belassul, mint a vinyók is... Próbálj meg 20 megányi 10-15 kilóbájtos cuccot másolni, akár vinyóról vinyóra - aminek ugye kevesebb mint 1secnek kellene lennie. És valszeg közel 1 perc lesz --> akár 1000bájt/secre is lelassul
Nagy fájlt viszont tud azonnal másolni, csak adatot kell írni, fat táblázni nem meg hasonlók. Szóval minél kisebb az adat (fájlonként), annál lassabb a másolás.
Havernak egyébként volt "hamis?" kingstonja, ami kva lassan másolt, visszavitte, csere, és lám, a következő nem volt csiga... (lehet hogy csak hibás volt, de rengeteg bóvli van a márkásakból a fekete és szürkepiacon)

(#47) tlac válasza germanlacika (#42) üzenetére


tlac
nagyúr

Az új egy Corsair Flash Survivor 32GB, a régi pedig egy Corsair Flash Voyager GT 4GB.

lehetséges, hogy az a régi gt slc-s
a 32 gigásod pedig biztosan mlc-s

az slc pedig gyorsabb

(#48) caprine


caprine
aktív tag

Ezt a Corsair minit nem is láttam még. A verba nagyon tetszik formára, utálom a kupakot, és a tologatos rendszerek sem tetszenek. A legutobbi kingston datatravel-en amin oldalt lévő gombbal lehet előcsalni a fejet a gomb annyira elkopott, hogy már fogni kell amikor csatlakoztatom, szóval elég sokat használom :DDD Cseréltem egy 16GB-osra, de nem tolom be a fejét, nem látom értelmét.

Kisebb cuccokhoz a pendrive jó, de nagyobbakhoz mégis csak a laptop vinyo USB-s tokban az igazi. Most nem azért de itt a PH-n vaci új 500GB-os vinyot kapok tokkal vonoval 23000FTért. Ennek az OCZ árának a 80%-a, + 60x kapacitás mellett eszembe se jutna az OCZ-t választani.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#49) Fryskitt válasza fdisk (#23) üzenetére


Fryskitt
addikt

:) Na az alkohol biztosan nem mossa le a körömlakkot. Bocs. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.