Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) seniman


seniman
addikt

És az a pörgettyű mi célt szolgál rajta a zajkeltésen kívül? ;] Egy Fury X féle bohócvízzel többre mentek volna.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#2) leviske válasza seniman (#1) üzenetére


leviske
veterán

Ha kellőképp visszaveszik az órajeleket, akkor igazából elég lehet. Az R9 Nano is megvolt 70°C alatt, itt meg azért egy kisebb fogyasztású, fejlettebb gyártástechnológián készült lapkáról beszélünk.

Viszont azt kétlem, hogy a Vega 10 élettartama alatt eljuthatna nagyobb mennyiség belőle az üzletekbe. Koncepciónak viszont aranyos.

(#3) seniman válasza leviske (#2) üzenetére


seniman
addikt

Hogy lehetne kisebb fogyasztású,ha ez 8+6 pinből táplálkozik,a Nano meg elvolt egy szál nyolcassal?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#4) KYZRR válasza seniman (#3) üzenetére


KYZRR
őstag

HBM-nek külön betáp, én erre tudok gondolni.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#5) seniman válasza KYZRR (#4) üzenetére


seniman
addikt

Eddig egy kártyát tudok biztosra,aminek külön tápcsatin volt a VRAM áramköre,valamelyik MSI Lightning volt,asszem a 290x.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#6) tailor74


tailor74
őstag

Ez a hűtés karcsú lesz... :( Vagy baromi hangos lesz, vagy forró.

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7) komi77


komi77
senior tag

Nem tűnik ez olyan rossznak. Az persze nagy kérdés, hogy mit tud és mennyiért? A hűtés nekem is kérdéses, de ki tudja...🙂

Szegény ember kézzel nőz.

(#8) Milka 78 válasza tailor74 (#6) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bányába nem mindegy? :P

(#9) BReal válasza Milka 78 (#8) üzenetére


BReal
addikt

Mire ez a boltok polcaira kerül (ha kikerül egyáltalán), lehet visszaállnak az eredeti VGA árak. Lassan 100e alatt van a legolcsóbb 1060 6GB, 120 alatt van a 8GB-os RX580. Szóval a VGA árak folyamatos csökkenése nem azt mutatja, hogy egy esetleges megjelenés esetén addigra már bányába kerülnek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#10) GodGamer5 válasza BReal (#9) üzenetére


GodGamer5
addikt

Remélem igazad lesz! :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) tailor74 válasza Milka 78 (#8) üzenetére


tailor74
őstag

Oda mindegy. :D Csákányozáshoz úgyis mindenki alul feszelve, alap órajel alatt, stb használja. Mindig ez a marketing. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#12) pepejoe válasza BReal (#9) üzenetére


pepejoe
tag

Az a 120-as ár még mindig távol van a tavaly januári 80-hoz képest

(#13) Tidus


Tidus
addikt

Én hét hónapja vettem vegát, mára már azt hittem hogy kifutott termék.
Erre kidobják a legkissebbet.

A képet elnézve egy hátlap takaró lemez nem ártott volna.

[ Szerkesztve ]

(#14) BReal válasza pepejoe (#12) üzenetére


BReal
addikt

Az RX580 2017. áprilisában került piacra. Sejtem, hogy az RX480-nal összevontad, és márciusban, talán még áprilisban is az RX480 8GB 80000 Ft volt (pl. MSI Gaming X, sőt, az ASUS DUAL 75000 Ft is volt), de RX580 8GB 90000 Ft alatt nem nagyon volt Magyarországon. Természetesen még a 90-hez képest is a 120 jelentősen drágább, de nyilván a kiindulási alap az volt, hogy 1-2 hónapja még annyiért lehetett kapni, mint a GTX 1070-et. Ahhoz képest azért jelentős a csökkenés, és folyamatosan megy le az áruk. Pl. Sapphire Pulse 2018. februári 190-ről 117, Powercolor 205-ről 122, stb.

[ Szerkesztve ]

(#15) Danex válasza BReal (#9) üzenetére


Danex
addikt

Viszont a cryptók ára kezd visszafelé mászni, lehet újra szezonja lesz a dolognak.

(#16) energy4ever


energy4ever
addikt

Ezeknel az egybe memoria/gpu komboknal referenciakent elvart lenne ez a meret... :(

(#17) pepejoe válasza BReal (#14) üzenetére


pepejoe
tag

Igazad van tényleg összekevertem a két kártyát

(#18) seniman válasza energy4ever (#16) üzenetére


seniman
addikt

Van benne valami,gondolom a ref Vega is csak azért akkora,hogy a tuskó nagy hűtés ne lógjon le róla.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"A hűtő alatt egy Vega 10 GPU lapul, de a hírek szerint "butított" formában, tehát csak 56 aktív CU-val."

Mondjuk ilyen csonka hűtéssel lehet indokolt. Akkor ez mi lesz, RX 56D? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) macilaci78 válasza tailor74 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ez megengedő vagy, főleg ITX házban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) #16939776 válasza macilaci78 (#20) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ennek a befelé is fújó megoldásnak, azon kívül hogy belefér egy ITX házba nem sok előnye van.

A bloweres vega azért lett olyan hosszú, hogy a titan xp méreti/arányait másolja, amúgy üres a nyák, és únyi helyek üresek belül is:[link]. Semmi akadálya nem lenne 9" alá beszorítani, ezzel növelve a kompatibilis házak számát, úgy hogy még talán olcsóbb is lenne a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#22) leviske válasza seniman (#3) üzenetére


leviske
veterán

Ez egy prototípus termék. A Vega referencia design nyákja jelentősen nagyobb, mint amekkorát a Fiji kapott. Amennyiben a TUL berendelte egy új, kisebb felépítésű nyák tervezését, azt nyilván nem csak egyetlen videokártyához tervezik használni. Az, hogy az említett PCB pont egy ITX kompatibilis videokártyán mutatkozott be, valószínűleg annak köszönhető, hogy az a legérdekesebb.

Persze, ha neked kényelmesebb azt elfogadni, hogy a Powercolor mérnökei elkövettek egy olyan, átlag fórumozó által kiszúrható súlyos hibát, ami garantáltan az összes termék visszahívásához vezethet, akkor abban nyilván nem foglak megakadályozni.

(#23) macilaci78 válasza #16939776 (#21) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alapvetően üdvözlendő lenne a megoldás, de ha valaki élni kíván a lehetőséggel és kis térfogatú házba teszi a konfigját, akkor a komfort és/vagy a teljesítmény oltárán hoz áldozatot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24) #16939776 válasza macilaci78 (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

De nem feltétlen kellene hangosnak, melegnek, és lassúnak is lennie egyszerre. Elég lenne "csak" lassabb, vagy "csak" hangosabb lehetne, minél kevesebb kompromisszumot kellene kötni, már ha használni is szeretnénk, nem csak nézni hogy milyen pöttöm.

[ Szerkesztve ]

(#25) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Tök jó kártya ... de úgy is a bányába megy, így nem is lesz nagyon épkézláb ember aki mifelénk találkozna vele.. már ha piaci terméknek szánják egyáltalán...

őrület mi van... ugyan elvagyok még a gépemmel és jelenlegi kártyámmal R9-280, de már lassan utóbbi kevés pár játékban ... legalábbis pl. a Deus Ex mankind divided-ből alig tudok 30fps átlagot kipréselni... normális minőségben (közepesen).. még jobban vissza kell vennem, hogy túllépjem a 40fps átlagot.. sajnos annyira, hogy már zavar az a szint. (egyenlőre most félre is raktam azt a játékot majd "jobb időkre")

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#26) Dvix


Dvix
senior tag

Legjobb választásomnak tartom, hogy mikor jött az RX500 széria azonnal vettem egy RX 580 Sapphire Nitro+ LE-t 8Gb-al, rettentően jól kiegyensúlyozott GPU, újratervezett hűtéssel. :K Számomra a Vega késői kiadása hatalmas csalódás volt, vásárlói szempontból. Nem vártam rá és jól tettem. Rögtön a RX 500 széria után jött, amit szintén hibának tartok. Nem igaz, hogy nem tudtak a pedálra taposni és kiadni valamit. A Vega túl lett lihegve, sokat fogyaszt, ár/érték aránya szörnyű volt, és az Nvidia egyszerűen leütötte a GTX 1070 Ti-al az egész szériát, pláne h annyiba került mint egy Vega 56. :F
Most kiadnak egy Nano-t háááát...nem tudom kit fog ez érdekelni. Gondolom ezek is mennek a "bányába". Ez a hűtés meg gondolom nem marad, ha valaki nem akarja megsütni, szerintem kell a vízhűtés. :P

[ Szerkesztve ]

(#27) seniman válasza leviske (#22) üzenetére


seniman
addikt

Ha minden áron abban akarod magad ringatni,hogy ez kicsi,erős,gyors és hűvös lesz,én ebben nem akarlak megakadályozni. ;) A Vega hőjével a három ventis custom hűtők is alig küzdenek meg,de egy ránézésre nyolc centis vinnyogó biztos meghozza a megváltást.Már a Giga 1080 Minije is eléggé határeset volt,pedig az kevesebbet is eszik,meg a venti is nagyobb rajta.De bátran vegyél egy ilyet,szereld be egy öt literes itx házba,aztán megyünk háztűznézőbe. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#28) leviske válasza seniman (#27) üzenetére


leviske
veterán

"Ha minden áron abban akarod magad ringatni,hogy ez kicsi,erős,gyors és hűvös lesz,én ebben nem akarlak megakadályozni. ;)"

Kérlek, nyugodtan idézd be, hogy ezt hol írtam. Azt írtam, hogy a R9 Nano esetében is kb ugyanez a hűtő elég volt 70°C körüli hőmérséklet tartására, a GPU specifikációja pedig a Fiji-hez viszonyítva minden tekintetben javult. Nem írtam azt, hogy bitang erős lesz. Pont, ahogy a R9 Nano is a GTX970-hez állt közel, úgy valószínűleg ez a GTX1070 alatt lenne teljesítményben.

Remélem tudod, hogy attól, hogy valaki beszól élesebben egy gondolatmenetedre, még nem az lesz a megfelelő reakció, hogy beleadsz egy hülyeséget a szájába és aztán konstatálod, hogy az tényleg hülyeség. Ez nem az M1 híradó. Vagy érvelj normálisan, nem a számba advan f*szságokat, vagy hagyd annyiban.

mod off

[ Szerkesztve ]

(#29) seniman válasza leviske (#28) üzenetére


seniman
addikt

R9 Nano a kivételes Fiji golden chipekből lett,amiket orrvérzésig lehetett alulfeszelni,hogy beleférjenek a TDP keretbe.Namármost ez alapból többet eszik,hiszen több tápcsatija is van,meg a Vega amúgy sem az anorexiás mivoltjáról híresült el.Volt róla szó hogy lesz Vega nano,de ez nem az lesz,lehet csak figyelemfelhívás a kép.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.