Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

...vagy egyszerűen kiszámolták, hogy a tervezett eladási mennyiségre mennyi lenne a licencedíj, és olcsóbbra jött ki a felvásárlás.

...vagy továbbra is használhatják másik is, de Samsung flashchipekhez kötik a használatát, így ügyfeleket és piacot szerezve.

(#2) Jim Tonic válasza Male (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így van. A jövőre nézve meg főleg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) M@trixfan válasza Male (#1) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na igen, valami ilyesmi :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4) .mf


.mf
veterán

Eddig se lehetett end-userként külön megvenni, ezután sem lehet.

S már hány éve állunk itt, és még mindig nincs egyetlen open-source, freeware windowson is működő SSD-s olvasó-gyorsítótárazási lehetőség.
(Mielőtt kezdenétek sorolni: elég sokat kerestem, amiket gyakran emlegetnek, azok sem elégítik ki a fentieket. Eboostr nálam szinte semmit nem ért. Fancycache nem perzisztens, minden törlődik kikapcsoláskor; fícsör-rikveszt topikban már egy éve kérjük náluk ezt, de továbbra sincs. Flashcache nem windowsos. Volt még egy ígéretes, most nem ugrik be, de annál sajnos a write-cache-t nem lehetett kikapcsolni)
Pedig elméletben nem lenne bonyolult (nem tudom pontosan, de úgy tippelem, hogy az automatikus ram-cache-elős programok is ezt csinálják): fájl-használatról egy kis adatbázis, megfelelő gyakoriságúakat kimásolni SSD-re, s legközelebb a fájlt onnan olvasni; a használati gyakoriságot pontozni, s ha elfogy a cache, akkor az alacsony pontértékűeket törölni. A gép általános (gyakori fájlok megnyitási) sebességének is jó, és az SSD-t is kíméli.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) #10691584 válasza .mf (#4) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nálam eBoostr ért "valamit", Fancy legújabb bétája viszont katasztrófa volt, ha éppen csinált valamit egyáltalán :) Aztán lehet, hogy a windowsommal nem szerették egymást (ütköztek) mert alapból készít magának egy ramdrive-ot gyorsítótárazásra a kis mocsok és így is gyors :) Fancy-n én is csodálkoztam, hogy miért "felejt", hiszen éppen az lenne a lényeg, hogy "emlékezzen"..

[ Szerkesztve ]

(#6) Male válasza .mf (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Azért annyira nem egyszerű már az olvasós sem... hiszen garantálni kell, hogyha SSD-ről olvassa be inkább, akkor ott pont ugyan az van, mint a vinyón. Folyamatos futás mellett ez még nem olyan nagy dolog, de ha közben kikapcsoltad a gépet, akkor honnan tudja, hogy nem indítottál közben egy másik OS-t, és piszkáltál bele a fileokba, vagy pl a win induláskor nem javította-e. (az írás még durvább, mert ott még az adavesztést is meg kell akadályozni)

(#7) vinibali


vinibali
őstag

"A Samsung bejelentette, hogy felvásárolják a NVELO néven ismert céget, ami mondhatni mindenkit meglepett, hiszen nehéz elképzelni, hogy mire volt jó az üzlet."
talán nem is saját felhasználásra kell, csak a konkurenciát kellett törölni. oly sokszor láttunk már erre példát :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) .mf válasza Male (#6) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem megoldható lenne ez is (ld. a nem-kapható, de kereskedelmi célú szoftvereknél is megoldották valahogy). Pl. a szoftver, ami amúgy is folyamatosan fut (követi, hogy milyen fájlokat nyitsz meg) induláskor a háttérben low-priorityban összenézi a last modified date-eket, és szépen frissíti az SSD-n lévőket.

Szerk: írás? A merevlemezre nem ír vissza semmit, onnan csak másol, az SSD-n csak "eldobható" adatok vannak.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Jim Tonic válasza vinibali (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezzel azért nem fogod őket törölni. Viszonylag hamar létrehozható alternatíva, valószínűleg van is már.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Male válasza .mf (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Egy szóval nem mondtam, hogy ne lenne megoldható, csak azt írtad, hogy nem bonyolult, ezért hoztam fel pár nehézséget.

Írás: write cacheként működést említetted, arra vonatkozott.

(#11) szeksziboj válasza #10691584 (#5) üzenetére


szeksziboj
tag

Nem, a Nyúl az! :)

Sajnos én is arra szavazok, hogy a konkurencia kinyírása volt a cél, sajnos az ilyen felvásárlások mindig az end-userek számára szívás a végén (magasabb ár, kartel, etc).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.