Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nexwo


nexwo
őstag

Ha már a támadó root jogot szerzett, tökmindegy, milyen egyéb sebezhetőség van.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#2) Pingüino


Pingüino
senior tag

Mondjuk a "...potenciálisan lehetővé teszik a tetszőleges kódfuttatást egy vendég felhasználó által..." és a "...mindkét biztonsági rés kihasználásához szükség van rendszergazda jogosultságra..." mondatok valahogy nem férnek össze. Ha már rendszergazdai jogosultság van, akkor nem vendég felhasználóról beszélünk. :)

(#3) McDuglas válasza Pingüino (#2) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Ha jól értem itt az lehet a támadási vektor, hogy ha a hypervisor-on van rendszergarázda joga a támadónak, a hostolt guest os-eken tud kódot futtatni. (Cloudos példa: AWS hostra valaki betör és tud kódot futtatni az összes EC2-n ami ott fut.)

(#4) Meteorhead válasza nexwo (#1) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Nem pont mindegy, mert pont ez a lényege ennek a SEV technológiának, hogy neked még a felhő szolgáltatódban sem kell bíznod, mert a hardver a gazda rendszerrel szemben is titkosítva tartja a vendég munkamenetet. Te érzékeny adatokkal is dolgozhatsz, az Amazon/Microsoft/stb. nem tudja kiolvasni azokat, hiába rendszergazdák a saját gépükön.

Ha az SEV-t ki lehet játszani, akkor ez a védelmi háló megszűnik és semmit sem ér. Egyes felhasználók azt fogják mondani, hogy addig nem bérelnek gépidőt, amíg nem szolgáltatnak Milan gazda gépeket. Ez azért ciki. Nem jön jól ez az AMD-nek.

(#5) Tigerclaw válasza Pingüino (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ma mar elvaras es technikai lehetoseg, hogy a host hypervisor ne ferhessen hozza a guest OS-ek tarteruletehez, memoriajahoz, max. kitorolheti, leallithatja az egeszet. Szoval a host hypervisor jognak is vannak korlatai, hiaba azt tunik a legnagyobb kutyanak. Ez adja meg a bizalmi alapot a felhos rendszerek fele.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) nexwo válasza Meteorhead (#4) üzenetére


nexwo
őstag

Erre jön a megoldás [cikk] a mai GDPR érzékeny világban, ha a titkosított adatot a gép titkosítás feloldása nélkül manipulálja. Ha érzékeny adatod van, nem mész vele Amazon/Microsoft stb.-hez, ezért vannak a cégeknek saját szerverei is. Vissza térve, nem csak egy porciból áll a rendszer, már csak a hálózati bejutástól kezdve az engedélyezett parancsokig minden szabotálhatja a sikeres támadást. (Pl én külön rendszer-felhasználókhoz kötöm egyesével a háttérben futó szerver alkalmazásokat és egyik felhasználónak sincs joga elérni a su parancsot (brute-force) és az eth0 világát sem, csak ha a saját portjára (pl 443) válaszolhat (iptables ESTABLISHED) az egyéb izoláció mellett...

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#7) Novver


Novver
senior tag

És újfent, nem hónapok óta titkolt hiba, és saját maguk jelentették be. Már csak emiatt is tisztelem őket.

Life is a game... The game is my life!

(#8) anulu válasza nexwo (#6) üzenetére


anulu
félisten

ha tudnád, hogy mennyi globális cég viszi hozzájuk _mindenét_, merthogy a cloud az "ócsó"...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) lenox válasza Novver (#7) üzenetére


lenox
veterán

Ha jol latom az egyik 2020 juniusi, az majdnem egy eves ( vs 'nem honapok ota titkolt') es WOOT’21-en prezentaljak a szerzok, nagyon nincs valasztasi lehetoseg nem bejelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#10) opr válasza nexwo (#1) üzenetére


opr
veterán

Pontosan ezt akartam beirni En is.
Vihar a biliben. Ha mar ott a vilag legveszelyesebb 15cm-es sarga elolenye (a Root Kiskacsa), akkor mar regen mindegy minden ugyis.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) nexwo válasza opr (#10) üzenetére


nexwo
őstag

Jó de belátom hogy chroot vagy VM vagy Docker esetén a root az nem is olyan root.

De a cikk szerint a hipervisor root -jog kell, ami JAVÍTSATOK KI HA TÉVEDEK, de a gazda gépen van és az itt a super user.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#12) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Sokan alul értékelik az ilyen réseket de tök gyakori eset hogy céges laptop feloldva ott van hagyva a kantinba meg ilyenek. Bármit észre vétlen a háttérbe lehet pakolni

(#13) Hoplitész


Hoplitész
junior tag

Na, ezt az AMD maga fedte fel hosszú sunnyogás helyett...

(#14) hallador válasza Hoplitész (#13) üzenetére


hallador
addikt

Igen amennyiben ma 2020 június van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) Juhaszatti válasza pelgrim_v1 (#12) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"tök gyakori eset hogy céges laptop feloldva ott van hagyva a kantinba meg ilyenek"

Ilyen esetekben semmilyen résre nincs szükség. Teljesen mindegy, hogy van-e rés, vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#16) hallador válasza pelgrim_v1 (#12) üzenetére


hallador
addikt

Azért ez komoly ITSec-es problémára utal, vagy még komolyabb USER error, és policy kérdése.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) dokanin


dokanin
aktív tag

És mi van a javítással? Vagy ez javíthatatlan hiba?

(#18) opr válasza pelgrim_v1 (#12) üzenetére


opr
veterán

Azert egy ceges kantinban feloldva, root jogokkal bejelentkezve hagyott laptopert meg a legpacifistabb cegnel is azonnali jelleggel kerul elo a faszkorbacs. El nem tudom kepzelni, hogy ez barmilyen komoly cegnel realis legyen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) Hoplitész válasza hallador (#14) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Az Intelénél még mindig jóval rövidebb a sunnyogás. ;)

(#20) hallador válasza Hoplitész (#19) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk ez ilyen elég magyaros mentalitás, tehát nem az a baj, hogy van, hanem az, hogy a másik szarabbul csinál valamit.... Nem tudom ez mennyire visz tovább az életben?
A másik pont ma hallottam, hogy az egyik jó képességű volt politikus mondta, hogy nem az a baj, hogy egész éjjel ment a paaaarrrriiii, mindennel együtt, hanem az, hogy nem mondták a lányoknak, hogy nem lehet fényképezni.... Ez ilyen válasz volt....
Szerinted?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) Hoplitész válasza hallador (#20) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Magyaros. Ja, itt minden magyaros, kivéve téged.

(#22) hallador válasza Hoplitész (#21) üzenetére


hallador
addikt

Ja ja... Ha ennyi akkor vehetjük a válaszod nem relevánsnak, ha már a szakmaisságot meg sem közelíti. Esetleg utána nézhetnél a dolgoknak, mielőtt félinformációkat tartalmazó általános híreket olvasol el. Persze tudom tudom ez is más hibája, ne is mond. ;)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) opr válasza Hoplitész (#21) üzenetére


opr
veterán

Pedig ebben igaza van. Ha ket kajanak szar az ize, nem fogod azt mondani, hogy "ah, megeszem ezt siman, mert van masik, ami meg szarabb". Ez pont ugyanaz. Annyi, hogy nem "magyaros" mentalitas, mert mindenhol mashol pont ilyen hulye ervek vannak. Ez a tipikus edd meg az osszes kajad, mert Afrikaban eheznek gondolkodas.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) Hoplitész válasza opr (#23) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Igen, de az eredeti kijelentés a 13. hozzászólásban volt. Az AMD önmaga fedte fel a hibát, a nem sok idő pedig vélhetően ahhoz kellett, hogy bemérjék a kockázatot, megtervezzék a javítást stb. Ennél az AMD általában gyorsabb szokott lenni.
Az Intel viszont alapból rosszul kezeli az ilyen jellegű problémákat.
Ez volt a 13-ban röviden. Erre meg írja, hogy mindkettő rossz. Hát nem.

(#25) opr válasza Hoplitész (#24) üzenetére


opr
veterán

Jogos. :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) hallador válasza Hoplitész (#24) üzenetére


hallador
addikt

Abban igazad van, hogy az Intel sokkal aljasabban csinálta ezt. De az, hogy valami 1 éve kinn van nem sokkal jobb. Mert majdnem 1 éve tudtak erről. Ebben az esetben ez nem ugyanaz valóban, de semmivel nem jobb a végeredmény az ügyfelek részére.

Az AMD önmaga fedte fel a hibát, a nem sok idő pedig vélhetően ahhoz kellett, hogy bemérjék a kockázatot, megtervezzék a javítást stb. Ennél az AMD általában gyorsabb szokott lenni.

Vagy nem ezt nem tudjuk, de ugye abban azért nincs vita, hogy azért nem jelentették be, hogy ne rontsa az eladásokat?

Nagy eséllyel ezt is úgy tudják kihasználni, mint az Intel esetében, csak az Intel esetében már elítélt mindenki mindent, ameddig az AMD esetében nagy általánosságban majdnem mindenki úgy van, hogy kisebb cég most sokkal jobb ez így is van, de ebből ami történt nagyon szépen megmutatta, hogy mindkettő eléggé pénzéhes multi. Lehet ezt szépíteni, de a végeredményen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) Pingüino válasza hallador (#26) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nyilván az eladásokról is szól, de azért ha minden sebezhetőséget abban a pillanatban nyilvánosságra hoznának, amint felderítik, esélyt sem adva a cégeknek a javításra, az elég rossz lenne mindenkinek. Gondolom, ebben egyetértünk. Na most mivel ők hozták nyilvánosságra, nem más, ezért elég nehezen védhető az az álláspont, hogy csak a pénz miatt titkolták eddig.

(#28) hallador válasza Pingüino (#27) üzenetére


hallador
addikt

Persze ez ok, de ez mondjuk 30 - 90 nap szokott lenni innen nézve a 270 nap azért elég nehezen magyarázható bármilyen oldalról nézve. Az pedig, hogy ők hozták nyilvánosságra nem jelenti azt, hogy Ők is találták meg sőt nagy eséllyel nem. Innentől kezdve viszont számomra nehezen védhető, hogy nem az eladósokról szólt ez az egész.
Nyilván ismét az 1 - 0 gondolkodás ami azért a prohardveren elég jellemző szokott lenni, ha processzorokról van szó nem járható út. De azért ne álltassuk magunkat ez sehogy nem magyarázható jó indulattal.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#29) Sbig_x válasza Pingüino (#27) üzenetére


Sbig_x
junior tag

Május 27-én egy konferencián nyilvánosságra került volna, azért annyira ne legyünk már hasra esve ettől a 10 nappal korábbani bejelentéstől, mikor kb egy éve tudtak róla.

És ha jól veszem ki az első két sorozat epycen nem is tudják javítani, csak a ne engedj oda senkit a megoldás. Hát ez szép, ezen nincs mit szépíteni.

(#30) dokanin


dokanin
aktív tag

Most nem azért, de miért kell egyáltalán világgá kürtölni a hibákat? Csak a gyártó tudja javítani, ha kell, viszont ötletet adnak a hackereknek, hogy merre kell keresni. Sőt, nem is kell keresni hiszen eleve tudják a hibát így vadászhatnak azokra akik nem foltozták be.

[ Szerkesztve ]

(#31) nexwo válasza dokanin (#30) üzenetére


nexwo
őstag

Mert a cégek a hivatalos bejelentések szerint készülnek fel, amiről nem tudnak arra nem tudnak felkészülni, és a frissítéseket nem azonnal telepítik, kivéve ha tudják milyen security hibát javít. Általában előbb értesülnek mint a publikum.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#32) pelgrim_v1 válasza opr (#18) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Csak hogy egy kis céget említsek, Suzuki kantin. Csávókám ebédel közben intézi a gyártó sort (megrendelés sorjában betervezi 36 millió gépre a soron az adott autót), majd telefon, felállás, élmény. 10 perc múlva jön vissza, laptop ott hagyva kaja mellett. Kutyát se zavarta ( japán igazgató úr 3 asztallal arrébb eszik)

(#33) Darmol


Darmol
senior tag

Nahh nem kell szépíteni. Mondhatnánk, hogy csak azért találtak az AMD-nél rést a pajzson, mert az Intelnél ugyanitt egy kapitális luk van, de nem ez a lényeg.
Akárhonnan nézzük a dolgot, az AMD végső soron elég nagyot kummantott, főleg önmagához képest. Na nem olyan orbitálisat és nem olyan rendszerességgel mint Intelnél ahol lassan már cégpolicy-ra gyanakszik az ember. De azért egyáltalán nem esett jól.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#34) dokanin válasza Darmol (#33) üzenetére


dokanin
aktív tag

Egyébként ez a fícsör ami lyukas van xeon-on is?

(#35) opr válasza pelgrim_v1 (#32) üzenetére


opr
veterán

Mindkettonek jarna a 10 utes tepett seggszorbol fonott korbaccsal. Plane ilyen kritikus helyen, ilyen kritikus munkanal, ahol a legkisebb hiba is sulyos milliokba meg csuszasokba kerulhet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) Yeffy válasza opr (#35) üzenetére


Yeffy
veterán

tepett seggszorbol fonott korbaccsal
vannak am kriteriumok :DDD :C

amugy +1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37) opr válasza Yeffy (#36) üzenetére


opr
veterán

Ilyen szintu dolognal mar csak a "Japan" pedanciaval es fanatizmussal elkovetett buntetes kuldi a megfelelo uzenetet. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38) b. válasza Hoplitész (#24) üzenetére


b.
félisten

A Woot'21 elött 2 héttel hozta nyilvánosságra AMD, nem véletlenül, ott ez téma lett volna.

Szerk: látom más is írta már.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) Yeffy válasza opr (#37) üzenetére


Yeffy
veterán

na hat, oket ne is emlitsd... :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40) Darmol válasza dokanin (#34) üzenetére


Darmol
senior tag

Nincs.
A SEV-et az Intel SGX-el együtt szokták emlegetni, de az teljesen más. Ráadásul azt már évekkel ezelőtt kicselezték.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#41) hallador válasza Darmol (#40) üzenetére


hallador
addikt

Igen mert az elvet maga az Intel fejleszette ki még évekkel ezelőtt. Az AMD pedig a hibákat kijavítva, biztonságossá tette. Az Intel már régen alkalmazza ezt.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) Darmol válasza hallador (#41) üzenetére


Darmol
senior tag

Erre írtam egy vicces és szellemes választ de inkább csak ennyi:
Nézz utána!

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#43) Novver válasza pelgrim_v1 (#12) üzenetére


Novver
senior tag

Vagy elhagyja...

Life is a game... The game is my life!

(#44) fatpingvin válasza opr (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

te egy borzasztó naiv ember vagy, jól sejtem? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#45) opr válasza fatpingvin (#44) üzenetére


opr
veterán

Ezek szerint van rá sansz, hogy igazad van. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#46) fatpingvin válasza opr (#45) üzenetére


fatpingvin
őstag

nézd vissza az elmúlt évek komolyabb kiberbetöréseit. egy minimálisan is felpáncélozott rendszeren a legkomolyabb biztonsági kockázat mindig a júzer, a password123 szintű jelszavaival, a céges biztonsági protokollok énjobbantudom alapú figyelmen kívül hagyásával, a parkolóban talált pendrive ész nélküli céges gépekbe dugdosásával, úgy általában a nem IT approved mindenféle bizbaszok céges rendszerekhez csatlakoztatásával...

ha valahova igazán be akarsz törni, indulj ki a júzerekből.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#47) opr válasza fatpingvin (#46) üzenetére


opr
veterán

Ez nyilvanvalo, meg a phishing is megy ezerrel, de azert az, hogy ott hagyom publikusan felugyelet nelkul a rendszerbe root-kent bejelentkezve a gepet (tehat nem csak a gepen admin userrel), az azert egy kicsit nekem eros. Ilyen szintu usernek a szalag mellett se szabad munkat adni, nemhogy olyan feladatkorben, ahol root joga van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) fatpingvin válasza opr (#47) üzenetére


fatpingvin
őstag

csak magamat tudom ismételni... te egy borzasztó naiv ember lehetsz.

persze, nyilván igazad van elvi síkon de bár a gyakorlatin is így lenne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#49) opr válasza fatpingvin (#48) üzenetére


opr
veterán

Vagy csak eddig ilyen szempontbol jobb helyeken dolgoztam, ezert masok a tapasztalataim.

De amugy siman el tudom kepzelni, hogy igazad van, es a hanyag ceg a gyakoribb. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#50) fatpingvin válasza opr (#49) üzenetére


fatpingvin
őstag

ebből a szempontból valszeg jobb helyeken dolgoztál.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.