Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Ezeknél a nyomtatóknál soha nem a nyomtató került sokba, hanem a patron bele - és nem toner - .

És - kivéve ha külön nem mondog meg a nyomtatónak, hogy fekete-fehéret nyomtasson, a szöveg közé is kever valamennyi színes tintát.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) csiktor válasza sanzi89 (#1) üzenetére


csiktor
tag

Ha naponta átlagosan legalább 1-2 oldalt nyomtatsz, akkor már megéri egy olcsó lézernyomtatót venni. Fajlagosan sokkal olcsóbb.

Én itthon úgy tolom, hogy van egy fekete-fehér lézer (Xerox Phaser 3117) és egy hasonló mindenes színes tintasugaras masina (Epson Stylus Photo RX425).

Illetve a tintasugarasoknál még hátrány, hogy ha sokáig nem használod, akkor hajlamos beszáradni a fej... Ilyenkor 2-3 teli oldal, mire letisztul. Én hetente 1-2 oldalt mindig nyomtatok vele, hogy ne legyen ebből gond.

Ja, és a legalább 3-4 éves Stylus Photo RX425 szinte tök ugyanígy néz ki, ugyanott van rajta minden, ugyanaz a mechanika. :)

[ Szerkesztve ]

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

nekem epson dx7400-asom van, de már egy ideje megbántam a vételt... van pár olyan tulajdonsága, ami nem igazán tetszik: pl. minden ki-/bekapcsolásnál lemegy a fejtisztítási folyamat, ami során minden színből "kiköpköd", így megtisztítja a fejet... (sok ki- és bekapcsolással szép lassan elfogynak a festékek) mellesleg hiába állít az ember akármit rajta, ha 1 szín kifogy, onnantól fekete-fehérben sem hajlandó nyomtatni... :( bánom már nagyon, hogy nem spóroltam és nem egy kisebb lézert vettem anno... az a meglátásom, hogy az ilyen kis multifunkcionális készülékekhez olcsón hozzá lehet jutni, de utána az ember gatyája is elmegy a patronokra... (enyémbe is vagy 10k a teljes partonkészlet)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Jarod1


Jarod1
addikt

ez a biznisz a nyomtatókban : a patron.
t071x es széria csomagban eredeti 12 ezer forint...

(#5) kelzsoca válasza Jarod1 (#4) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezért használnak sokan utángyártott patront, igaz a garancia elvesztésével jár, de azért egy 14k-s gépbe 12k-ért patront venni nem sokan fognak. :)

https://vertigostore.eu

(#6) lorenzen válasza Jarod1 (#4) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"t071x es széria csomagban eredeti 12 ezer forint..."
Amelyik nyomtatóba T071x tinta kell, abba jó a T100x patron.
Kicsivel drágább és dupla mennyiségű tinta van benne.

(Sajnos egyre nehezebb beszerezni a környékemen. A nagyobb haszon miatt, mindenütt a T071x tintákat árusítják.)

PS: Az SX115 nyomtatóba már a T071x tinták mennyiségét is sokallta az Epson, ezért nagyjából 37%-al kevesebb tintával adják a patronokat.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7) lorenzen válasza mephi666 (#3) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nekem SX600FW hálózati nyomtatóm van, ez faxgép is egyben.
Az elmúlt 2 esztendőben egyszer én kapcsoltam ki, és 2* volt áramszünet.

Alacsony a készenléti fogyasztása ezeknek az eszközöknek, nem érdemes kikapcsolni őket. Többszörösen megfizeted a fejtisztításkor a készenlét költségét.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#8) blueMerle


blueMerle
veterán

Egy utángyártott készlet, amivel gond nélkül nyomtatok fotókat gyönyörü minőségben 1400 FT az SX600FW-mbe. Ugyanez való ebbe is, és darabja 14ml, a lapköltség pedig nagyon szorosan megközelíti egy monokróm lézeres nyomtatóét, és akkor itt szinesben nyomtatok hoppá.

Utántöltéssel pedig nyugodtan a lézeres költségei alá lehet menni pajtikáim.

Úgyhogy mielőtt bődületes baromságokkal örvendezteti meg valaki a jónépet nem ártana előtte tájékozódni, kedves sanzi89.

Ami az Epsont illeti, van neki rengeteg idióta tulajdonsága, ez tény, de a nyomtatás laponkénti költsége ennél a márkánál a legkisebb, szorosan a nyomában pedig a Canon. Ehhez nem kell diploma, elegendő megnézni a patronárakat. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tényleg nem rossz kis nyomtató, de szigorúan utántöltéssel javallott üzemeltetni. Egy vagyon eredeti patronokat venni hozzá sajnos.

(#10) sanzi89 válasza blueMerle (#8) üzenetére


sanzi89
addikt

Tintasugaras témában már kb 8 éve tájékozódom. Volt HP, Canon. Volt eredeti patron, utángyártott patron, töltöttem magam is. Többféle festékkel, többféle patronnal próbálkoztam. De nekem ez a fellengzős-beszólok-keményvagyok hangnem nem való - ellentétben veled - így írnék konkrét dolgokat. A színes nyomtatás nagy hiánya a lézernek, de nekem pl 99%-ban szöveg nyomtatásra van szükségem, méghozzá sokra.

Mivel itt újratöltésről-utángyártott tonerekról beszélünk ne vegyük ide az eredeti árakat, de ha ide is vennénk őket akkor is torony magasan a lézer nyerne. Ez ép eszű embernek nem kérdés.

Újratöltés.
Xerox Phaser 3117. Igaz az eredeti toner 1x000Ft, de 3000 oldalas a toner. A toner töltése - ellenben a patronnal - nem okoz gondot. Egy kis lyukat kell egyszer olvasztani a toner megfelelő helyén, és 1000Ft-nyi porból 3x utántöltöm a tonert. 1000Ft 3*3000oldal.
Nem lesz levegős a patron, nem megy tönkre a fej, nem folyik ki a rossz minőségű tinta. ha fél évig nem nyomtatok egy sort se, akkor a lézer rögtön úgy nyomtat, mintha tegnap nyomtattam volna.
Ahogy a lézer tonerben is vannak a festéken kívül idővel elhasználódó alkatrészek, úgy a tintapatronban is ha egybeépített a patron a fejjel. Csak míg a tonerben az OPC dobot vagy a blade-et pár 100Ft-ből cseréled, egy patron fejét hogyan? Vehet az ember pár utántöltés után patront mert csíkoz, folyik, stb. Ez egy mai modernebb nyomtatónál 10e-es tétel.
A fej tisztítása - általában - minden nyomtató bekapcsoláskor lemegy. Ez megint tintát fogyaszt, a nyomtató ezen tárolója megtelhet, megint csak bosszúságot okozva. Ez lézernél megint nem jelentkezik.

Utángyártott.
Utángyártott és utángyártott termékek között - csak úgy, mint tintában - hatalmas különbségek vannak. Ha a patron egybe van építve a fejjel, akkor még nagyobb probléma a rossz minőségű utángyártott patron. Persze tonerből is van rossz minőségű, tapasztalni kell a dolgokat, de nagyjából ott is fennáll az, ami az eredeti kellékeknél csak az összegek alacsonyabban.

Pajtikám ezeket tintasugaras nyomtatóval hol übereled? :U

Amiket írtam feljebb teljesen megállják a helyüket eredeti kellékeknél, de mivel nem is beszéltünk másról nem tudom miért kellett "baromságokkal megörvendeztetni a népet". Az érvelésemet kibontottam, részleteztem, azt hittem ezek nem olyan nagy és titkos dolgok amikkel nagyjából mindenki tisztában van, főleg azok akik ilyen hangvételű reagálásokat írnak.
De felesleges is lenne hitvitába bonyolódni, teljesen értelmetlen. Ennek nem ez a fóruma.

@csiktor
Teljesen igazad van! :R
Csak míg van aki ezt feléri ésszel, van aki nem.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11) kpal


kpal
veterán

Jó kis gépezet. :)

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Azok az Epsonok amik a T0711, 712 stb... patronokat eszik jók, mert olcsón kapni hozzá utánagyártott patront.
Bár nekem a chipes dolog nem tetszik az Epsonban és emiatt inkább Brother DCP-130C-t vettem. Itt a patron csak egy tartály amibe még olcsóbb is az utánagyártott.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) blueMerle válasza sanzi89 (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

Köszönöm hogy megosztottad velem hogy müködnek a lézernyomtatók, de 7 éve én is használom őket céges szinten, 5 éve otthon. Volt HP, Canon, jelenleg egy kisebb Brother látja el a szövegnyomtatási feladatokat. Úgyhogy ha nem bánod a műküdési elvről szóló részt átugrottam.

Épeszű ember vagyok - köszönöm hogy másnak állítottál be - így nagyon jól tudom mire mennyit költünk, nem kell felvilágosítanod. Magasról leszarom hogy neked levegősek a fejek, és hogy miféle gondjaid akadnak a tintás cuccokkal. Arra reagáltam miszerint szerinted drága fenntartni ezeket a cuccokat. Nem az. Pont. További szép napot.

(#14) sanzi89 válasza blueMerle (#13) üzenetére


sanzi89
addikt

A hozzászólásod hangvétele alapján milyennek is állíthattalak volna be? :U

Elmondtam, hogy ezekbe a nyomtatókba a patron arányosan drágább, mint maga a nyomtató. Ez tény. Ezen miért kell rágódni?

De igazad van, mindenki azt csinál amit akar, én csak leírtam az én tapasztalataimat/véleményemet. Ha valaki ezen felakad az önmagáról szegénységi bizonyítvány...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15) Gergőke88 válasza blueMerle (#8) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia! Nem értek egyet azzal a kijelentéseddel, hogy az epsonnal lehet lapkoltséget tekintve a legolcsobban nyomtatni. Hp esetén a 920 Xl fekete patronnal( kb 8 ezer) 1200 fekete oldalt lehet nyomtatni. Tudsz nekem ilyen epson patront mutatni?

(#16) snowpatrol


snowpatrol
csendes tag

Mit jelent az hogy "A termékre 1 év garancia és 2 év jótállás vonatkozik." ?

(#17) Napfénysüti

Jó kis nyomtató, Párom Epson Stylus Office BX300F-et vett nemrég. Eddig jól szuperál bár elég hangos de ezt tudtuk róla mert még a vásárlás előtt utánaolvasgattam. Ahogy néztem a patron árak se olyan vészesek hozzá. :)

Més que un club!

(#18) Gabesz84 válasza Jarod1 (#4) üzenetére


Gabesz84
őstag

nemtom hol nézted, de nem annyi, kb 3,5k-val olcsobban is lehet venni eredeti patroncsomagot, persze körül kell nézni hozzá. pl itt

Persze tény, hogy utángyártottal olcsóbb, a régi epsonomhoz én is azt használok, azon se chip se semmi nincs még. Az sx210-et viszont hugom használja és első körben nem merek neki utángyártottat venni, mert ha valami para van és amiatt nem tud nyomtatni, mert nem ismeri fel a nyomtató a patront az neki szopás... pláne most a közelgő vizsgaidőszakban :)

(#19) blueMerle válasza Gergőke88 (#15) üzenetére


blueMerle
veterán

Ebban igazad van, utánalestem :K Ráadásul az utángyártott 11 euró, nagyon megéri. Csak nekem 3 év alatt több mint 3 félmillió feletti HP ment tönkre normális átlagos céges használat mellett irodában. Persze mind javítgatva volt a végén cserélve, de az állandó hibajelenségek miatt egyszerüen elegünk lett. Szó se róla a szerviz baromi gyors volt, ezt a javukra írom. Azóta van Canon, gond nélkül müködik. Ez persze nem a home kategória, és az lézeres természetesen.

Otthon szintén mentek tönkre HP-k anno a DJ695-el kezdve volt vagy 5 féle, a szekrényben most valamilyen multi pihen /eladó :DDD /, iszonyatosan sok problémám volt vele. Szóval én nagyon sok bizalmat vetettem a HP-be most is HP notiról írok, de a nyomtatóikkal én mindig megjártam. Nem azt mondom hogy s*arok lennének csak egyszerüen én fogtam ki mindig a hibásakat. Csak az ember az X.-ik hibás után már nem fog reménykedni, és választ mást. :))

Jelenleg egy Epson SX600FW-et használok otthon, eddig semmi gond és az utángyártott patronokkal brutálisan, extrém sokat lehet nyomtatni. Kamu nélkül: fekete EzPrint T0711: tegnap nyomtattam ki 420 oldal szöveges dokumentumot /diplomamunka 3 példányban rokonnak/, és még több mint a 70 százalékon van. 350Ft darabja. :R

Gabesz84: nyugodtan vegyél EzPrintet én is azt használok az SX600FW-be és ha az felismeri akkor a kistesó is fel fogja. A lényeg hogy legalább 6-os chippel legyen. Ez nagyon fontos és akkor nincs para.

[ Szerkesztve ]

(#20) KTU válasza sanzi89 (#10) üzenetére


KTU
addikt

pár gondolat

A toner töltése - ellenben a patronnal - nem okoz gondot. Egy kis lyukat kell
egyszer olvasztani a toner megfelelő helyén, és 1000Ft-nyi porból 3x utántöltöm
a tonert. 1000Ft 3*3000oldal.
gratula

Csak míg a tonerben az OPC dobot vagy a blade-et pár 100Ft-ből cseréled,
és ezeket ki is tudod cserélni azon az "olvasztott lyukon???
kérem a címet, mert vennék én is pár százasból ezeket az alkatrészeket, persze újakat

a nyomtató ezen tárolója megtelhet, megint csak bosszúságot okozva.
Ez lézernél megint nem jelentkezik.
tévedésben vagy

a szakmai kérdésekbe nem mennék mert mert csak annyi közöd van hozzá mint a lócitromnak az igazi citrom gyümölcshöz,
a neve hasonló, de nagyon nem mindegy melyiket rakjuk a teánkba.

nem sűrűn írogatok itt csak ha nagy hülyeségeket látok
sajnos ezért gondolja sok ember hogy a tonertöltés csak ennyi,
de tényleg végül is neten ezrével lehet találni ilyen leírásokat, hajrá töltse mindenki otthon!
remélem a saját szakmájukban találkoznak majd hasonló nagy-tudású emberekkel és rájönnek miről beszéltem.

szóval csak azt akartam mondani,
Mindenki csinálja azt, amihez ért, a cipész maradjon a kaptafánál

.. és egy színes nyomtatásra képes multifunkciós nyomtatót hasonlítottál, monokróm lézerhez
:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21) zoli03


zoli03
őstag

Egy képet nem tudnál beszkennelni, hogy milyen minőségű a szkenner része?

(#22) sanzi89


sanzi89
addikt

:R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23) afterburner_ válasza KTU (#20) üzenetére


afterburner_
őstag

na igen, én anno nagyon szépen megszívtam egy panasonic lézer faxxal, hozzáteszem akkoriban nem igazán néztem utána a fogyóeszközöknek, és amikor dob cserére került volna a sor, bizony 40000 ft kicsit leültett, a gép volt 90.000, bár abból lehetett sejteni hogy nem lesz hozzá olcsó semmi:-)) nem azt mondom, relativ olcsónak tűnt akkoriban a nyomtatás , de mikor ezt cserélnem kellett volna baromira nem jártam volna jól. azóta persze néztem vannak szinte fillérekért lézer nyomtatók, olcsó fenntartással...

mindenesetre én a tintásakat jobban preferálom, egyrészt sokat nyomtatok fotókat, nem tudom ezt a lézer milyen költséggel hozza ki , minőségét tekintve (javítsatok ki ha nem így van, de azt hiszem a tintás gépek szebbek ilyen téren) ,

egy tintasugaras Canonnal, ha az ember ráköt egy cisst, élmény a nyomtatás:-) akár 400-500 A4-es fotót is ki tudok szórni, egyetlen töltéssel, sőt akár menet közben is tölthetem a gépet + a fej ha jó tintával használja az ember, nekem például 3-4 litert is elnyomtat. szóval ha így számolok kb 1 A4-es! fotó 5-6 ft-ra jön ki! ha mondjuk beleszámolom a fej árát durván 5000 lap után cserélhető, akkor az +2 Ft kb oldalanként 10*15-ös kép pedig kb 1-2 ft-ból megvan

innentől kezdve ha doksiról van szó még többet kibír a fej, akár több 10000 oldalt is. úgy meg egy dokumentum nyomtatása, 0.3 Ft körüli , ezzel tutira nem tud versenyezni egy lézerrel, mert gondolom azért ott ha nagy mennyiségű doksinyomtatásról van szó akkor a tintás felejtős:-) de mindenesetre aki fotót nyomtat, szerintem jobban kijön egy tintasugaras géppel. DE! ehhez persze több dologra oda kell figyelni, sajnos ilyen a nyomtató vásárlás ( Canonok jelentősen sokkal többet bírnak mint a konkurens, hp, lexmark, stb gépek), száradás, a tinta minősége , és egyéb apró trükkök, ha ezekre odafigyel az ember, nem sok pénzből, egy elég frankó kis otthoni , olcsó fenntartású fotólaborra tehet szert:-)))

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#24) janos666


janos666
nagyúr

Hasonló került a polcra karácsonyi ajándék címén (a software és a külső azonos, a típusszám magasabb, és van kártyaolvasója...).
A software bőven elég jó egy ilyen eszközhöz, kellemesen meglepett, hogy még színprofilokat is mellékeltek hozzá, és a scannelt előképet a monitor színprofilja szerint tudja megjeleníteni, majd beágyazza a mentett fileba a megfelelőt, stb...
Elsőre nagyon tetszett a festékkezelése is (4 külön kazetta a CMYK-ra), viszont hamar ki is fogyott a fekete (nem az, ami mellé volt csomagolva, az tényleg csak egy pár oldalas "teszt" patron, hanem az első rendes Epson kazetta). Az első cserével még viszonylag sokat is kellett szórakoznom, de azért sikerült anélkül, hogy elő kellett volna venni a papírjait. :DDD

Na, de ez után jött a lényeg: szétszedtem az eredeti Epson kazettát, és röhögni támadt kedvem. Eleve lejön róla egy szép kis fél-keret, aminek gyakorlatilag semmi haszna, egyszerűen lepattan, és alatta újabb réteg műanyaglemez van. A másik oldala viszont gyakorlatilag védtelen, ott nincs az oldalán egy réteg műanyaglemez sem, csak a felragasztott fólia, amit nagy nehezen felszaggatva/vagdosva az ember elé tárul a csoda, miszerint a kazetta fele eleve körbekeretezett levegő, a maradék tér kb harmadát a festéktovábbító kis motor foglalja el, és aköré van löttyintve egy kis tinta. Totál beszarás ez az egész, mintha direkt poénnak szánták volna. (Épp a merev oldalfal felől van egy lapattanó műanyaglemez, így erről az oldalról két rétegű, a másikról pedig szabadon van a fólia, ami mögött már a festék lötyög.)
Az is érdekes, hogy odabent egy rakás szabad hely körbe van zárva levegőnek, hisz elvileg rendes patront vettem, nem félig töltöttet. De amúgy is, az lenne logikus, hogy egyforma kazettákat használnak, és amit félig töltenek, abban zárják el utólag a fölös területetet (vagy úgy hagyják, hisz mikor teletöltik, és fogy, akkor is lesz, mikor már csak félig van, és akkor is működőképesnek kell lennie, míg kifogy...), de nem, itt eleve így van legyártva a keret, nem pattan ki a fal, vagy ilyesmi...

Szóval ez az Epson festékkazetta egy vicc. Bár legalább nyomtat, és egész olcsó.
Most valami nevetségesen olcsó, utángyártott univerzális kazettát vettem bele, majd szétszedem ezt is. Valahogy az a sejtésem, hogy ebből hiányzik majd a levegőnek kiparcellázott rész, és festék nyomát viseli majd az egész belső terület.
Ja, és ezen a kazettán eleve van utántöltő nyílás is. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25) biker


biker
nagyúr

otthonra csak jó tintásat.

pl canon MP520/530/540 MFP-k gyári 3200Ft-os feketével mennek 470 oldalt, utángyártott csipes 1000Ft, nem csipes 300Ft.
most kb 10.000 oldalnál járunk, és a fej kiváló, nem csíkoz, semmi gond.

otthonra nem tűrnék meg egy laser-t a maga 6-800-1000W-jával :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) janos666 válasza biker (#25) üzenetére


janos666
nagyúr

1000W? Miről beszélsz te? Az egy villanyboiler, vagy egy megtermett mikrosütő, nem nyomtató. :DDD Ha ennyire ráparázol, szerintem nézd meg fogyasztásmérővel, mert valahogy nem hiszem el, hogy tartósan ennyit fogyasztana egy ilyen kis eszköz, és mégsem gyullad lángra 20-30 oldal után. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) biker válasza janos666 (#26) üzenetére


biker
nagyúr

Konica színes lézer, pl
Teljesítményigény:
400 W (nyomtatás)
140 W (üzemkész)
14 W (energia takarékos)

de az ex-céges színes multifunkciós konica ezt duplázta a scanner állandóan égő lámpájával.

ha viszont leültetem standby-ba állandóra, akkor meg 1-2 perc mire üzemkész.
a "vasaló" ami benne van, bizony fogyaszt rendesen. és lassan melegszik fel.

egy random Canon termék:
Teljesítményfelvétel
Maximum: kb. 1200 W
Készenléti üzemmódban: kb. 20 W
Alvó módban: kb. 3 W
Jellemző átlagos energiafogyasztás (TEC): 1,321 kWh/hét

ugyanez egy modern tintasugaras MFP esetén (pl canon MP550)
Energiafogyasztás
Készenléti állapotban: kb. 1,9 W (ha a lapolvasó jelzőfénye ki van kapcsolva),
Kikapcsolt állapotban: kb. 0,5 W,
Másolás: Kb. 14 W¹

bocs, de üzem közben kevesebbet eszik egy ilyen, mint a laser standby esetén. :(
Ez lehet valakinek mindegy, nekem nem.

------------

most mindjárt jöttök a FF keveset fogyasztó gépekkel, bár azok is 10-20x annyit esznek mint a tintások, de ugye nem baj, hogy ha egy színes fotónyomtatót nem egy sz..os FF lézerrel, hanem egy vele ekvivalens színes lézerrel vetünk össze? :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) mephi666 válasza biker (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt nálunk a mellettem levő hp p3005n 600w-ot eszik, standby-ban meg 9-et... havi szinten párezer oldal kijön belőle... (van, hogy napi szinten etetjük 500-as csomaggal)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) biker válasza mephi666 (#28) üzenetére


biker
nagyúr

de gondolom most a munkahelyedről beszéltél, és nem otthon nyomsz ennyit :)
mert hogy mi OTTHONI használatról érveltünk itt, nem irodáról.
Irodában van egy Samsung 1640 a kis irodában, a számlázás/titkárságon meg egy Kyocera FS2020D :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) janos666 válasza biker (#27) üzenetére


janos666
nagyúr

Jó, de otthon nem kell 24/7 bekapcsolva és bemelegítve tartani. Ha tudod, hogy nyomtatni akarsz, akkor benyomod, ráérősen bemelegszik, míg megnyitod a nyomtatni valót, és beállítgatod a nyomtatási paramétereket, nyugtázod, ha kell, még várakozik egy kicsit, kijön a lap, kikapcsolod, kész.
Ha mégis random nyomtatgatsz a hét 5-6 napján, véletlenszerű időpontokban, és nem érsz rá bedobni őket a windows ütemezőjébe, megvárni mondjuk a nap végét, és kiköpetni vele egyszerre, akkor viszont sokat nyomtatsz, és ez esetben azt is bele kéne kalkulálnod, hogy mennyibe kerül a áram, amit megeszik az üzemkészen tartással, és mennyibe kerül a festék a tintasugarasba.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) biker válasza janos666 (#30) üzenetére


biker
nagyúr

teljesen mindegy, milyen módot nézünk, ha alvó módban 6x, készenlétben 10x, és nyomtatás alatt 40-80x annyi áramot fogyaszt, akkor nincs mit figyelembe venni.

amúgy én amikor nyomtatni akarok, akkor megnyomom a nyomtatón a power gombot, majd elküldöm a nyomtatásra a doksit, mire megformázza a gép (5-8mp) addigra már húzza is a lapot.
reggel van kb 10-15 percem indulás előtt emailt, meg pár dolgot nézni, ha ekkor akarok valamit nyomtatni, akkor idő pont nincs.

És általában akkor akarok nyomtatni, amikor kell a papír, nem a nap végén egyszer, és mijazawindows? :)

egy színes laser még készenlétből is fél perc, mire elkezd nyomtatni, mert felfűti a dobot, megforgatja a 4 dobot, majd elkezdi a nyomtatást.

Tintasugarasba (mármint amit használok, abba) gyári patronnal 3200Ft/470 lap =6,8Ft/lap
ut.gy. amit használok, 1200Ft/450lap=2,6Ft/lap
csip nélkül 390Ft/450lap=0,8Ft/lap

Egy átlagos FF laser, pl a samsung 1640-ünkbe ut.gy toner 8500Ft 3000oldalra, ez 2,8Ft/lap
még mindig, drágábban is nyomtat, és többet is fogyaszt. gyári toner pont a duplája

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) janos666 válasza biker (#31) üzenetére


janos666
nagyúr

Úgy értettem azt számold ki hány forintba kerül egy kilowatt, és mennyit kajálna be nálad havonta egy lézernyomtató.
De jó, elhiszem, hogy az utángyártott, utántöltött patronokkal még a festék is egálra, vagy olcsóbbra jön ki tintasugarassal, bár a minőséget ilyenkor már kétségbe vonom.
Szóval, nálam a tintasugaras sincs 24/7 bekapcsolva, csak akkor nyomom be, ha kell. (És nem is azért, mert spórolok az árammal, az asztali gép megy reggeltől estig, és ha játszom, akkor zabál mint a tehén, de ezt kb. leszarom ilyenkor.) Illetve nem próbáltam még otthon élesbe, de szerintem lézerrel is megoldható azért, hogy akkor kapcsolod be, mikor kell. Reggel addig eszel-iszol, fogat mosol, felöltözöl, stb. míg felmelegszik, és kiköpi a lapokat, aztán kikapcsolod...
De jó, te tudod, neked hogy jobb, csak kicsit meredeknek éreztem, hogy szerinted mindenképp olcsóbb a szumma egy lézernyomtató.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33) biker válasza janos666 (#32) üzenetére


biker
nagyúr

nem érted? akárhogy számolod, TÖBBET enne.

akinél a teljes lakás világítás kevsebb, mint 100W a ledeknek és egyéb takarékos izzóknak köszönhetően, azt szerinted érdekli, ha 10x annyit fogyaszt valami? igen. érdekli.

ha a tintás megeszik 40Ft-ot, a laser 400-at, ennyi, mit számoljak még?

és az 1200Ft-os nem übergagyi patronnal szépen nyomtat, a 300-assal már nem igazán.
de még ezzel is pont az utángyártot toner árával van egálban.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34) anjani182


anjani182
őstag

Úgy látom elég nagy vitát kavar a patron téma...

Nekem itthon egy Canon IP4600-as nyomtatóm van. Le kell szögeznem, hogy nem dísznek vettem, csak fotókat nyomtatni kell, meg néha pár dokumentum. Én csak eredeti patronnal etetem, és az egyik legdrágább papírral, nekem fontos a minőség, és hogy 20 év múlva is ugyanúgy nézzenek ki a képek!

Az eredeti patronok saccra 13-14 ezerből megvannak, 5db-ról van szó, viszonylag nagy töltő tömeggel!

A tintasugaras nyomtatás soha nem a gazdaságosságról szólt, én SOHA nem tennék bele gagyi 500 Ft-os utángyártott kitudja milyen tintát...gondolom senki nem hiszi azt, hogy az eredeti tinta és a gagyi megegyezik! Persze jó az is valamire, csak nem arra a célra amire nekem kell.

Forever and ever, let's make this last forever.

(#35) blueMerle válasza anjani182 (#34) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen, az IP szériába a Canonnál viszonylag nagy töltöttségü patronok mennek /9ml/ és itt az 5 db megvan ahogy írtad 14k körül.

Az Epson T07xx szériás patronokkal egy "nüansznyit" más a helyzet. Ebböl csak 4 darab kell viszont az eredeti darabja 2500 Ft /esetleg 2000 nagyon nyomott áron/ ami így 9-10 000Ft. A 3 szines töltömennyiség, most kapaszkodj: 3,5ml!!! a fekete 7,4ml. Ez fasorban sincs a Canon 9ml patronjaival. Úgyhogy ha valakinek fontos az ultra nyomatminöség, és emberi áron akar nyomtatni akkor NE vegyen Epsont. Aki megelégszik a közép-magas minöséggel annak viszont kitünö választás, ugyanis fillérekért tud így szinesben nyomtatni. :U

(#36) lorenzen válasza blueMerle (#35) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az Epson T07xx szériás patronokkal..

Miért a kicsi patronokat veszd?
A T1001, T1002... Ugyan olyan, de dupla mennyiségű tintával vannak töltve. Alig drágább a T07x szériánál. (Benne van a kézikönyvben, mint lehetséges alternatíva.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#37) biker válasza blueMerle (#35) üzenetére


biker
nagyúr

CLI-8 PGI-5 sorozat:
színek: 13ml / darab, fekete 26ml :)

az újakba 520 ill 521 jelű patronoknál fekete 19ml, színes 9ml
és csak a max 1,5éves IP/MP felső sorozatba megy 5 patron, korábbiba négy ment.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) anjani182 válasza biker (#37) üzenetére


anjani182
őstag

Ez így igaz, de akkor is jóval több van benne, mint az Epsonokba és HP-ba.

Egy ismerősömnek olyan HP-ja van amibe a 21-es fekete megy, ez 5ml, most besz*rt a nyomtatója vett egy újat, amibe valami 300-as megy, ez 4ml. :DDD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#39) Csepy


Csepy
senior tag

Én anno véletlenül bukkantam rá egy Brother DCP-135C multifunkciósra, ami messze a legjobban megéri ebben a mezőnyben.

Maga a cucc 14.000.- volt és az utángyártott (Orink) pantron-szett bele 3.000.- Ft, de mindegyik szín és a fekete is 35ml-esek. Sokat soktam nyomtatni/fénymásolni, lévén tanárember vagyok, de 2 év alatt összesen 2x kellett eddig pantront cserélnem, akkor is csak feketét, mert a színek még mindig az első szettből vannak bent, pedig bőven használom azokat is... :K

Ja, és nincs chip mizéria, meg emiatti üzenetek, meg rossz tintaszint-visszajezés és a készülék még magyar menüs is.

Ezek után nem kérdéses, hogy iszonyat jó tintás multisok ezek a Brotherek.

Regards: Csepy

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#40) blueMerle válasza Csepy (#39) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem is van otthon egy HL-2032 lézeres mono, és nagyon elégedett vagyok vele. :K Sajnos hálózati adf-es multi brotherböl nagyon drága, így maradt az epson.

(#41) ProEvoFan válasza lorenzen (#6) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

köszönöm a tesztet!!!
tagnap elolvastam és meggyőztél :R
most jöttem haza a boltból, hónom alatt egy ilyen nyomtatóval :C
én 12250 csúnya magyar forintért vettem

(#42) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Érdeklődnék hogy az Epson SX115 élettartam számlálóját ki lehet-e ütni mint a régiket?
Az SSC utility nem kezeli sajna :(
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.