Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) afterburner_ válasza jbcs (#34) üzenetére


afterburner_
őstag

kb 4000 db külső tartályos Canont üzemeltetek, kellékezek (ami kb 5-600 db-bal bővül évente ) , persze ezekből is a régebbiek jobbak, mert azokba még lehet rakni olyan tintát ami tényleg nem szárad be, 2x2500 ft-ból meg van a fejcsere, ami otthoni felhasználás mellett 3 évet kibír , ingyen resettelhető a waste pad, és olcsó a tinta is , újak sajnos már elég gázak... de amíg még tudok régit szerezni , átalakítani nincs gond :C persze nekem is évek kellettek mire kiismertem azokat a típusokat amik megbízhatóak és amit látok hogy ahogy haladunk előre az alsó szegmensben sajnos a Canon is elkezdte visszavenni a minőséget.

Epsonokat részben azért nem preferálom mert borzalmasan szar volt mindig is a lapadagolójuk... ez mondjuk a canon új gépeire is igaz már, de a régebbiek akár 70-100.000 lapbehúzást is kibírtak, s halálpontosak , epson az jobb esetben pár 10.000 után széthullik, és borzasztóan pontatlan az elejétől fogva, továbbá rejtélyes alaplaphiba előszeretettel lép fel náluk 3 év után (L szériánál ) , ami eléggé tervezett elavulás szagú... ez a Canonnál is jelen van amelyik gépeinél színenként cserélhető a patron, sok Epson L szériás vevőm azért került hozzám mert a 3 év utáni javítás simán van 40e ft a gyári szervizben és hát kapugaranciával természetesen, ami azért nem túl bizalomgerjesztő :)

Mostanság már én is ha nyomtatóvásárlás előtt áll az ügyfél a tervezett nyomtatási igényekhez mérten ajánlok nyomtatót, legyen akár kevés nyomtatás, nagy mennyiségű nyomtatás, ételfestékes nyomtatás, ez most nagyon népszerű lett az utóbbi időben , és pl ezt csak a Canon gépeivel tudom értelmesen kivitelezni :) viszont az Epson nagy előnye hogy akár használhat hozzá az ember bármilyen tintát, de inkább az már a flatbed kategóriában érdekes , ott ők a császárok :-) vagy max annak adok el epsont aki szublimál, mert azt nem lehet thermo fejes gépekkel megoldani, csak emiatt tartok epsont.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.