Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Minden tiszteletem az Espone az alapgondolatert, hogy nem a chipelt patronokkal, korlatozott oldalszamokkal akarjak lehuzni az embert.

(#2) Juliuska válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Juliuska
senior tag

olyan nincs, h egy cég pusztán "jó szándékból" nem húzza le a felhasználót...ha nem a patronoknál, akkor máshol kell keresni... :U

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#3) Reggie0 válasza Juliuska (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha tisztesseges hasznot akar, azzal nincsen bajom, de a kocsit sem ugy adjak, hogy csak a gyartotol vasarolt chipes kannabol tudod csak tankolni. A tervezett elavultatas es a hasznalat korlatozasa a pofatlansag, nem az, hogy a 100 forintert eloallitott cuccot 1000ert adja. Az utobbit a piac szabalyozza ugyis.

[ Szerkesztve ]

(#4) .mf


.mf
veterán

Végre valaki, aki szembemegy a többi gyártó lehúzási fogásaival, amik utóbbi időkben egyre jobban elszemtelenedtek. Pl. egyik festékkazettában a chip letiltotta a nyomtatást mert valamilyen beállított számot elért, hiába volt még félig festékkel.

Szóval max respect. Kár, hogy nekem nem ideális a festékes, amilyen keveset használom (havonta pár oldal), beszáradna.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) #41635072


#41635072
törölt tag

A 15.000 oldalig vállalt garancia mindent elárul.
Mondjuk elég elvetemültnek kell lenni, hogy valaki egy év garival vásároljon nyomtatót.
Nálam úgy hullanak, mint a legyek, pedig nem nyomtatok sokat. Legyen szó lézeresről van tintásról.

(#6) afterburner_ válasza Reggie0 (#1) üzenetére


afterburner_
őstag

Engem megkeresett az Epson kb 1 éve , meg sok más céget, áruljam ezeket a nyomtatóikat bőséges jutalékkal. Csak egy hasonló árfekvésű canon gép-re ha külső tartályt applikál az ember, azzal tudom hogy több 10.000 oldalt el lehet nyomtatni, azért egy canonnak a lapbehúzó mechanikája lazán bír 50.000 oldalt is, és nyomdákban van ismerősöm akinél 100-300.000 oldalt is áttolnak 20.000 Ft-os canonnal. Epsonnal meg csak a szenvedés van, kemény papírt át sem húzza, na meg iszonyat lassú színesben.
Nem beszélve arról hogy a Canonnál a fejet lehet cserélni, míg epsonéknál kuka az egész .

S amikor megkérdeztem az üzletkötőt az Epsontól, hogy adjak el úgy egy 80-100.000 Ft-os epsont ( jelen esetben L800-ast ) , hogy ha lehal a lapbehúzó mechanika 20-30.000 oldalnál mondjuk, akkor mit mondok a vásárlómnak? bocsi de ennyit bírt? vagy ha a fej nyuvvad le ? Erre nagy hümmögés :) rögtön azzal érvelt, hogy de a kereskedő jól jár, szóval ilyenekkel ne foglalkozzak, ők intézik a garit ( aztán jön a nem rendeltetésszerű használat duma) , csak tunkoljam rá a vevőimre... köszi , de én ebben a formában biztos hogy nem :)

Maga az elgondolás jó lenne, csak azért ők se egy minőségi mechanikára építik rá ezeket a rendszereket, hanem a legolcsóbbra, aminek meg is van a gyenge pontja.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#7) sanzi89


sanzi89
addikt

Valószínűleg bennem van a hiba, de az elmúlt évek rengeteg negatív tapasztalata után nagyon nehezen szavaznék bizalmat újra egy tintás rendszernek.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8) flashpointer


flashpointer
őstag

Nekem is a 15k oldalon és az egy éven akadt meg a szemem, nagyon bízhatnak a termékükben.
Én ff lézerest használok , ilyen árban volt, mondjuk csak utángyártott tonerrel olcsóbb (1-1,5ft/lap kb) a nyomtatás mert az eredeti drágább mint a nyomtató :D
Amúgy most haldoklik huszonezer körüli oldallal, 50 lap után nagyon felmelegszik és középre nem nyomtat, egyszer ráküldtem vagy 500 kétoldalast egyszerre, aztán szerintem maradandó károsodást szenvedett mert nem ilyen felhasználásra lett tervezve, a végére már 1m-ről éreztem hogy mi ez a sugárzó meleg :D

[ Szerkesztve ]

(#9) MBazsee válasza .mf (#4) üzenetére


MBazsee
tag

Az Epson fél évet adott meg beszáradási időnek.

(#10) velizare válasza .mf (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

tintasugaras nyomtatóknál a hagyományos megoldásnál maga a nyomtatófej is a patron része, ami egy idő nemhasználat után hajlamos állásában beszáradni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) csabi94 válasza afterburner_ (#6) üzenetére


csabi94
őstag

Erről a külső tartály ráapplikálásáról tudnék mesélni... Lehet, hogy én vagyok béna, de nagyon sokat szenvedek vele... Levegősödik, beszárad, nem ismeri fel a tartályt, és még sorolhatnám a problémákat amellett, hogy minőségre is egy kalap szar (mármint a Ciss). Mondjuk biztos van ebből is több fajta. :)

Szerk.: Off.

[ Szerkesztve ]

(#12) blueMerle


blueMerle
veterán

Én több mint 15 év szenvendés után és úgy 15-20 kidobott nyomtatóval a hátam mögött rémegyszerűen megoldottam a témát: vettem használtan egy ff lézeres Canon LBP2900-ast ami már sok-sok éve, nagyon megbízhatóan üzemel, fillérekbe kerül bele egy toner és elképesztő sok oldalt tudok vele nyomtatni. A nyomtatnivalóm 95%-át ezen keresztül oldom meg. Ha pedig szinesben kell valami akkor pár centért (euró) nyomtatnak a lakásomtól 50 méterre nyomdai minőségben akár A2-es lapra is. :) Ennyi :)

Legutoljára egy Epson SX600-ast dobtam ki a szemétbe, nem épp egy filléres megoldás volt az sem, akkor fogadtam meg hogy soha többet tintasugaras nyomtató és ezzel együtt otthoni bajlódás a szines nyomtatással-utántöltéssel,....

(#13) Spectrum válasza afterburner_ (#6) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Nem beszélve arról hogy a Canonnál a fejet lehet cserélni, míg epsonéknál kuka az egész .

Valószínűleg azért, mert a Canon nem piezos fejjel nyomtat, hanem hőalapúval, ami könnyen beszárad, sokkal kevesebbet bír, elhasználódik, de legalább olcsó. Piezos fejet nem szokás cserélni, nem véletlenül ezeket rakják a vállalati termékekbe, igaz, hogy sokkal drágább.

Ugyanakkor tintasugarast csak otthon használok (ahol eddig minden HP vagy Canon meghalt 1-2 éven belül, az Epson pedig 4 éve még csak be sem száradt), ilyen üzleti célúhoz nem volt szerencsém, ezért mechanikához nem tudok hozzászólni.

(#14) Béééla


Béééla
őstag

Na egy hasonló nyomtatót lézeresben is - szeretem a nagy böszme multifunkciós irodai gépeket, amikbe önteni lehet a festékport, ez otthonra álom lenne, mert a házi szétszerelés-utántöltögetés nem egészséges...

Az elvük dicséretes, nagy kár hogy pár HSZ-el fentebb meséltek nem szépeket.

Bélabá

(#15) Tigerclaw válasza flashpointer (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Attól hogy nem olyan terhelésre tervezték pont hogy tehetnének bele védelmet például túlmelegedés ellen. Egyszerűen leállna és közölné a userrel, hogy bocsi a nyomtató túlmelegedett, várni kell kicsit. Főleg hogy talán nem csak a terhelés a túlmelegedés oka, hanem hogy épp nyáron használja valaki egy 35 fokos irodában, miközben kint 40 fok van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) kleinguru válasza Spectrum (#13) üzenetére


kleinguru
addikt

afterburner_ egy kicsit nagyobb "merítéssel" rendelkezik, tintasugaras (ciss) nyomtatással kapcsolatban, mint az "átlag" ember.

Nem hibátlan a Ciss rendszer, használom egy ideje, de ár/érték arányát tekintve a hibával is messze a legjobb alternatíva (csak tintasugaras nyomtatókat érintve):K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17) HUfantom


HUfantom
őstag

El sem hiszem, hogy ezt is megérjük :D

Nem 15000 meg 20000 egy patroncsere a nyomtatóba ???
1890 / szín és 70 ml-t kapok érte ???? Bakter ez olcsóbb mint az utántöltő szett a HP-mhoz

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#18) Gabor970 válasza Spectrum (#13) üzenetére


Gabor970
addikt

Nekem volt egy canon iP4200-as, 5 patronos, azt nagyon szerettem. Sokat is nyomtam vele, és megbizható is volt, no meg a 8-as sorozatú patronok filléresek utángyártottban.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#19) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azért ez a nyomtató irodába édeskevés, lassú, nincs LAN, buta is, meg bűn ronda. Akkor inkább egy HP Pro X, igaz az 2-3 forintért nyomtat, de kitol magából 70 lapot percenként.

Laci

(#20) afterburner_ válasza Spectrum (#13) üzenetére


afterburner_
őstag

nem szárad be könnyen ne hogy azt hidd :) csak nem mindegy milyen tintát használsz, mert van ami kikristályosodik akár pár nap állás után, na ezekkel van a gond, és van ami csak sűrűsödik, és olyan lesz mint a zselé, ez a jobbik fajta, mert ezt a szivattyú ki tudja húzni a fejből. Mire én is kitapasztaltam melyik gyártótól melyik tinta ami színhűségét tekintve a gyárival megegyezik, vagy kisebb módosításokkal hozzá lehet igazítani, és nem dugítja a fejet több deci elnyomtatása után sem, kellett pár év...

Egy vásárlóm volt aki félre rakta a gépét fél évre! mert chip gond volt vele, aztán megkért nézzem meg mert újra használni szerette volna, fejre egy-kettő tisztítást rányomtam chip csere után, és gyönyörűen működött, de van aki az ismerősi körömben havi egyszer nyomtat tintással. persze ilyenkor egy tisztítás, mert a fejbe azért ahol levegőt kap kicsit megkocsonyásodik a tinta, utána gond nélkül nyomtat.

Piezzonak is meg van a maga előnye igen, mert így a nagyobb szemcséjű tintát, szublimáció, pigmentet jobban bírják, pontosabban csak ezek bírják a megfizethető kategóriában, van vásárlóm aki bögrét, pólót, stb csak ilyen géppel tud megnyomtatni. Tehát ezekhez Epson mindenképp.

Canon fejekből is persze ami mondjuk 10.000 Ft környékén van nyomató, abban a fej kevesebb teherbírással rendelkezik, mint amibe beépített fej van, utóbbi akár 100.000 oldalt is lazán elvisz szövegnyomtatásból :) de mint írtam sok nyomdász vásárlóm canon géppel dolgozik , és van akinek 200-300.000 oldal van benne fejcsere nélkül. de ez mondjuk szöveg, fotó, kép nyomtatása esetén azért nagyobb terhelést kap a fej, 10-20.000 oldal után már elég durván néz ki a belseje a nyomtatónak a tintagőztől :D szóval minden a mérnökökön múlik, mennyire időtállóra rakják össze , és nekem pozitív tapasztalatom van a Canonnal , azért árulom csak ezt , ár/érték arányban a legjobb szerintem :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#21) Dark Archon


Dark Archon
addikt

"...ám arra nem árt odafigyelni, hogy fizikai valójában nincs kimeneti papírtálca, azaz a kész nyomat az asztallapra érkezik. Ez egyrészt jó, mert így a tálca nem foglal helyet, ugyanakkor a készülék nem helyezhető az asztal szélére, hiszen akkor a papír a földre hullana."

LOL. Egyrészt ugye a kijövő papír is helyet foglal, tehát gyenge érv, mert amúgy sem lehet elé pakolni. Másrészt azért 35 ezerért beleférhetett volna egy felhajtható és/vagy levehető tálca, ami mondjuk az általam - asztal szélén - használt Canon szérián ~10 éve megtalálható.

Egyébként is a jövő a lézeres megoldásoké, ahogy más is írta, elég egy FF lézer, amit színesben kell kinyomtatni, arra minden sarkon van egy bolt.

Azon is jót röhögtem, hogy ezt valaki szakdolgozat nyomtatására használná... biztos van néhány ilyen elvetemült is, de a szakdolgozatot általában be is kell köttetni, ott meg ki is nyomtatják remek minőségben (s jobb helyeken csak a színes oldalakért kell kifizetni a színes árat).

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#22) Zola007 válasza afterburner_ (#20) üzenetére


Zola007
veterán

ez a nyomtató eleve nem azonak készült, akik 2-3 év alatt 200.000-300.000 oldalakat fognak nyomtatni, szóval kár összevetni
Aki meg 20ezres nyomtató vesz munkára, az hülye az üzlethez, mert ha egy valamin nem érdemes spórolni, az a munkaeszköz.

Egy átlag család kb 3000 oldalt nyomtat évente, nekik pár évre ez bőven jó megoldás.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az ötlet jó, de én már megégettem magam Epsonnal több esetben, úgyhogy fenntartásokkal kezelem a dolgot. Most rendeltem egy HP-t, meglátjuk az mit mutat.

(#24) repvez


repvez
addikt

És hogy reagál arra, ha nincs minden nap használva? Mert a Canon MP360-as nyomtatomat azért nem tudom használni, mert volt hogy pár hónapig nem kellett használnom, utánna meg beszáradt miatta a festék a nyomtatófejbe és hiába próbáltam tisztitani nem javult meg tőle, garancia időn kivűl 23k lett volna a csere. Annyiért már uj nyomtatót veszek .Ugyhogy azóta sincs nyomtatóm.
Mert a HP-nél igaz hogy a patronnal cserélem a fejet is, igy megelőzve ezt a hibát, viszont nagyon drágák a patronok.

Lézerbe meg még nem láttam jó/olcsó szinest .

(#25) Akula


Akula
őstag

Míg a tartályból a fejig eljut a tinta, az hány ml?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#26) sanzi89 válasza repvez (#24) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak információként írom, hogy nálunk kisirodai felhasználásra van egy HP LaserJet Pro CP1025nw CE914A, 7k egy teljes újratöltő szett, és nálunk 1500 színes oldalt ki tudtunk vele nyomtatni, persze nem fotókat, arra alkalmatlan. Nem a legjobb lapköltség, de cserébe tök egyszerű használni, egyszerű tölteni és ha nyáron 3 hónapig nem nyomtatunk vele, semmi gond. Erre a felhasználásra bevált, előtte egy HP Officejet Pro 8000-est dobtunk ki, mert beszáradt a fej, pedig nem volt egy olcsó móka.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27) afterburner_ válasza Zola007 (#22) üzenetére


afterburner_
őstag

ez az epson valóban nem mert széthullik idő előtt :)

Csak annyit fűznék hozzá, nálunk évente 40.000 oldalt nyomtatunk, és mindezt egy 15.000 Ft-os átalakított Canonnal , pigment feketével, lézerminőségű vízálló a nyomat! :)

üzemeltetési költség : 15.000 Ft a nyomtató, tinta 14000 Ft kb ekkora nyomtatási mennyiségnél és itt mondjuk a fej amit ennyi oldalnál cserélni kell mert ez nem beépített fejes az kb összesen legyen 7500 Ft ez így majdnem 40.000 Ft felfelé kerekítve

tehát a tinta, patron vagy fej , nyomtató, mindent beleszámolva is 1 Ft-ra jön ki egy 5%-os oldal kinyomtatása. Beépített fejes canonnal még lejjebb lehetne redukálni .

ami azért nem annyira rossz sztem, igaz ez egy átalakított nyomtató :)

Volt lézerünk is... 20.000 oldal után dobcsere, 40.000 -ért lett volna .. és a nyomtató volt 100.000 Ft. tonerről meg ne is beszéljünk, ha ingyen adták volna sincs közelébe az 1 Ft-nak összességében az 5%-os telítettségű nyomtatás !

Persze biztos lett volna lézerből is jobb, olcsóbb konstrukció, de akkoriban nem néztem annyira utána :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#28) azbest


azbest
félisten

Szerintem a cikkbeli nyomtatnó célközönsége leginkább az lehet, aki saját célra fényképeket vagy grafikákat nyomtat. A sebessége és funkciói miatt nem annyira irodai. Kis példányú nyomtatásra meg a tintások hátrányai már kijöhetnek. Szóval ennek talán az a legjobb felhasználás, ha rendszeresen, nem túl sok oldalt, de nagy fedéssel nyomtatnak.

Annó egy pici hp tintással eljátszottam a töltögetést, de a kevés használat miatt mindig gondok voltak a beszáradással. Aztán az egyik boltban 13 eft áron vettem egy új oki b2200-as lézert. Mindig üzemkész, néhány oldalt több havi inaktivitás után is bármikor kinyomtat hibátlanul. 3 év gari volt rá, már vagy 4 éve megvan... még mindig a gyári kis kapacitású toner van benne :D Viszont a leírása alapaján akár 15 ezres havi terhelést is lehetne adni neki.

(#29) afterburner_ válasza azbest (#28) üzenetére


afterburner_
őstag

hp-vel az a gond hogy a kis nyomtatóiba nincs szivattyú, ezért van az ha belekocsonyásodik a fejbe a tinta azt már nem tudja kiszórni a papírra, lehet áztatgatni meg szenvedni vele, mert nincs tisztításnál szivattyúzási funkció . Ráadásul ez még gyári tintánál is előfordulhat hogy berohad :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#30) ollie


ollie
MODERÁTOR

arra nem árt odafigyelni, hogy fizikai valójában nincs kimeneti papírtálca, azaz a kész nyomat az asztallapra érkezik. Ez egyrészt jó, mert így a tálca nem foglal helyet, ugyanakkor a készülék nem helyezhető az asztal szélére, hiszen akkor a papír a földre hullana.

Semmi gond, megoldjuk úgy, hogy rögtön az asztal mellé tesszük a szemetest. :DDD

***

(#31) cellpeti válasza #41635072 (#5) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem egy tök alap Epson Sx 105ösöm van már nagyon régóta, kapott mindent az a nyomtató és még mindig megy

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32) D.Va válasza #41635072 (#5) üzenetére


D.Va
senior tag

Akkor vagy peched van vagy vmit rosszul csinálsz, esetleg olcsó fos tintát használsz nem eredetit.
Boltban melózok, évente több száz nyomtatót eladunk, HP, Epson, Canon főleg, és garra gyakorlatilag évente 2-3 gépet ha visszahoznak, garon túl meg általában beszáradás a legtöbb hiba oka, meg a nem megfelelő kezelés és...

Mi 2-3 éve vettünk egy L800-as Epsont itt a cégnél (mikor újdonság volt, kb még a legelső magyar importból), és azóta SEMMI baja. Kb a harmadik tartálytöltésen túl van a gép, ami kb 40 ezer oldalnak felel meg bár nyilván ennyit nem nyomtattunk, mert nagyon sok színes reklámanyagot, meg fotót nyomtatunk... kb minden kolega ezen nyomtat magának... Volt hogy 2 hónapig hozzá sem nyúltunk, akkor kicsit csíkozott, de egy fejtisztítást ráküldtünk, és semmi baja.. szépen nyomtat. Van 2 éve nyomtatott képem amin gyakorlatilag nem látni érdemi fakulást, színelváltozást... Szóval szerintem kurvajók ezek a gépek... Adtunk is el jópárat már akkor is mikor bejöttek az országba ezek a tartályos gépek, és még azok is mennek, egyet nem hoztak vissza hogy elromlott volna, pedig jópár elment cégeknek, meg kisebb irodáknak is...
Akinek nincs normális, hosszabbtávú érdemi tapasztalata ezekkel az L-es nyomtatókkal, az nem tudom miért fikázza...
Nekem van, 3 éve hibátlanul üzemel sok ezer nyomott oldal után! :R
Szóval bátran ajánlom bárkinek! Nekem otthon nincs nyomtatóm (hisz van itt a munkahelyen...) de biztos hogy normál patronos gépet nem vennék soha ezek után...

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Nekunk ilyen van melohelyen, de retek lassu es meg csikoz is. Bar teny, hogy fillerekbol kijon a nyomtatas vele.

(#34) 8th válasza HUfantom (#17) üzenetére


8th
addikt

Enyémbe is 18k az eredeti színes (HP 78) patron a fekete (HP 45) meg 9k. Ez van a HP az ilyen. Mondjuk én mióta világ a világ utángyártottat használok hozzá mert az csak 2,8k (színes, 39ml) + 1,1k (fekete, 40ml). Ilyen áron elnézem neki, hogy olcsó patronnal gyengébben a nyomat. Mikor felröppen egy egy ilyen hír mindig belém hasít, hogy yess na végre megvan az öreg HP leváltója. Aztán számolni kezdek és mégsem. :DDD

(#35) hypno skate


hypno skate
senior tag

A Brother DCP-J100 multifunkciós csodák is jó alternatívának tűnnek 2400 oldal fekete és 1200 oldal színes patronkapacitással.
Kár, hogy szinte nulla ami információm van róla.

Nekem ettől a gyártótól csak zsebszámológépem van. Igaz, az 30 éve működik. :D

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#36) kekegsm


kekegsm
őstag

Az Epsonok gagyi fos nyomtatók. Melóhelyen volt egy B-500DN, méregdrága volt (80eFt),drága is használni (2ft/oldal), hiába használtuk eredeti patronokkal, hamar be is adta a kulcsot, szerintem valami számláló van bennük, mert kb 5000 oldallal elkerülte az egymillió oldalt, és reccs... vége volt. Ilyen szart soha többet.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#37) Gusztáv válasza kekegsm (#36) üzenetére


Gusztáv
addikt

Biztos, hogy egymillió oldalra gondoltál, mert az baromi sok, és nem csak egy tintasugaras nyomtatónál? Plusz a 2 forint/lap sem számít tudtommal túl rossz költségnek.

Laci

(#38) afterburner_


afterburner_
őstag

amúgy egy valamit nem értek és ezt már régebben megfigyeltem 1 éve... furcsa mód, a kelet európai régiókba erőlteti az epson ezt a külső tintás megoldást :D szerintem itt nem volt igazán piaca a régebbi nyomtatóinak, vagyis az eredeti kellékeknek és így próbálja eladni a nyomtatóit, meg vele együtt a kellékeket .

pl egy epson.de oldalon vagy epson.co.uk oldalon még csak nyoma sincs a L szériának, gondolom ott fogy a gyári patron, nem lenne érdemes bevezetni ezt a megoldást , csak maguk alatt vágnák a fát :)

az epson.hu-n vagy akár epson.sk-n, meg a úgymond kis nyomtatóik vannak eltűnve , amik patronnal mennek.

érdekes.. :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#39) HUfantom válasza Gusztáv (#37) üzenetére


HUfantom
őstag

Hagyjad ő csak nagyot akart mondani, vagy burkolt epson reklám ???????? :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#40) whited


whited
addikt

Lehet evidens kérdés, de ha feltöltés nem használom csak havonta egyszer akkor itt is "szárad" a patron? :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#41) Monyos válasza blueMerle (#12) üzenetére


Monyos
aktív tag

pár cent?! :Y

"Nálunk" a városban van olyan hely ahol 200 Forintnál kezdődik egy A4-es színes oldal. Rablás... :(
Múltkor bevittem egy .pdf koncert belépőt, amin összesen színessel csak egy 3x3 centis logó volt és miután odaadta, annyit mondott, hogy "Egy színes A4-es oldal, 200 Ft lesz" .

Na ezt nevezném én drága nyomtatásnak....

[ Szerkesztve ]

(#42) blueMerle válasza Monyos (#41) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen. Most nem vágom fejből az árakat 100%/ra,megnéztem az árakat :D a szines A4-es 6 cent, az A3-as 8 cent és az A2-es 12 cent (ez biztos, mert abból sokat nyomtattatok).
Évente ha 3-400 szines oldalra van szükségem és ez így bőven sokkal jobban megéri nekem. :)

1 eurocent az ugye 3Ft.

[ Szerkesztve ]

(#43) ozsvar


ozsvar
tag

Cégnél (többek közt) egy L200-as működik. Nyilván meg van a maga szerepe, kellett egy alacsony lapköltségű, privát saját színes nyomtató egy kollegának a közös színes lézeres "nagygép" mellé. Azontúl, hogy döglassú (tényleg.. - de ez ebben a témába nem releváns), az első 4 ezer oldal után kiköpte, hogy megtelt a hulladékfesték tároló, hívjam a szervizt...szóval a tervezett elavulás gyönyörűen működik. Igen, tudom, le is szedtem hozzá a resetter programot torrentről, de ez azért elég gáz hozzáállás. Jó áras készülék, filléres decis tinta, erre szoftveresen akarják hazavágni. Nekem ez az "L" széria nem bejövős... Ettől független nem olyan rosszak az Epson-ok, kivétel hiperekben 10-12 ezrekért dobált SX125 és társai, na azok horror ratyi készülékek. (Bezzeg a régi DX7400...legendásan jó gép volt.)

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#44) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Vártam már hasonló tesztet , kíváncsi voltam mit tudnak ezek a nyomtatók .
A nyomtatási sebesség és tálca hiánya miatt nekem az l800 szimpatikusabb , de otthoni használatra ez is jó vétel lehet.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#45) afterburner_ válasza merkucyo (#44) üzenetére


afterburner_
őstag

lemeznyomtatás Canon ip7250 vs lemeznyomtatás Epson L800

a difi csupán kb 60e Ft , csak az a gond a sebesség fordítottan arányos :D azt gondolná az ember hogy a 80e Ft-os epson majd gyorsabb, hát nem, dög lassúak mint ahogy itt sokan írják is :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#46) asdf_ válasza #41635072 (#5) üzenetére


asdf_
veterán

A 15.000 oldalig vállalt garancia mindent elárul.

Azt is, hogy Epsoneknal nem nagyon forgatjak a magyar jogszabalyokat. Ilyen kitetelt ugyanis nem tehetnek, az egy ev jogszabaly altal eloirt kotelezo jotallast nem korlatozhatjak annak idotartama alatt elert 15e oldalban.

(#47) merkucyo válasza afterburner_ (#45) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Akkor itt bajban leszek , mert már évek óta egy HP-lézerest használok , és az minden csak nem lassú .
A régi időben váltottam még lézeresre , ahol még a közönséges tintasugaras gépek 200-300 lapnál nem bírtak többet nyomtatni egy patronnal.
Innen- onnan meg azt olvasom , hogy ma már a tintasugaras jobb alternatíva lehet .

Nem kevesett nyomtatok , egy oldal a jelenlegi géppel utángyártott patronnal is 4-5 ft tinta költség , és még kb 2 ft a papír , egy nyomtatósnál meg 6-7 ft ért nyomtatnak egy oldalt.
Nem lenne ez a 0,5 ft - oldal rossz ötlet , de akkor csak nem kompromisszum mentes a dolog :U

ozsvar Azért ez tényleg elkeserítő :(

afterburner_ Esetleg egy tipp a hozzám hasonló szegény laikusnak ? 100e alatt , havi 1000-1500o. :)

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#48) Sub-ZeRo válasza #41635072 (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor nálad van hiba, nem a nyomtatóban. Nekem már jó pár ezer oldalt kibírt + a fősulit és még mindig megy. Xerox 3117-es.A tonert meg egy 1000-ből megúszom, mert csak a port veszem meg hozzá, és én takarítom ki + feltöltöm.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#49) elistvan


elistvan
senior tag

Én is jól elvagyok a 1015-ös HPvel azokat még tényleg haszánálatra építették, nem asztaldísznek. Ha színes kell kinyomtattatom valakivel.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#50) lvb


lvb
aktív tag

Én mondjuk elégedett vagyok az Epson nyomtatóival. Kb. 10 éve vettem egy Epson C1900-as lézer nyomtatót, és mostanában kezdi a lapadagolója megadni magát (egyre többször gyűri össze a lapot), de nem számít, mert úgyis esedékes lenne a fotokonduktor cseréje is, úgyhogy lassan kuka.

Mondjuk ami számomra érdekes, hogy sárga festékből jó duplája fogy, mint a többi színből. Eredeti tonert használok, évente 1-2 fekete megy el, a színes tonerek évekig kitartanak.

A színes lézerek - még mindíg - drágák, és fotó nyomtatásra nem igazán alkalmasak, a tintasugrasokkal meg sok a gond.

Sokat nem nyomtatok, évente 2-5k oldalt (szolid családi használat), viszont az eloszlás baromira nem egyenletes, van, amikor hónapokig nem nyomtatok semmit. Jelenleg egyáltalán nem tudom mire cseréljem. Gondolkodtam az L800-on (aránylag olcsó), de tartok a beszáradástól, és - ha jól láttam - nem tud 2 oldalas nyomtatást.

[ Szerkesztve ]

(#51) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem rossz. Én is hasonló elven vettem már vagy 4 éve a Brother DCP-130-as nyomtatómat. Maga a gép drágább volt mint az átlag, de tudtam hogy 20ml-es "csipetlen" tartályok vannak hozzá amiket gyerekjáték tölteni ha meg esetleg utángyártott kell az 400-500Ft-ból kijön.
Ha esetleg ez megadná magát akkor valami ilyesmit néznék multisban.

Korábban HP gépezetem volt ami 301-es patronnal működik. El is mehetnek az anyjukba amilyen lehúzás megy ott a gyári patronokkal (vegyél levegőt drágán).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#52) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Mindjárt feltűnik "Epzon" és megmondja a tutit.
Mellesleg erről a készülékről sugárzik hogy kb 1e ft az előállítási költsége.
Ennyire ocsmány készüléket nem is tudom, hogy egy lakásban hova lehetne elhelyezni....
Dr. Romano
Tisztában vagy a patron felépítésével?
Maga a patron háza kompatibilis szinte az összes 2 patronos nyomtatóval.
A tintát a szivacs tartja magában (gondolj bele milyen gyorsan mozog a fej, nem lehet hogy mozogjon a tinta a gyorsulás miatt), ez a legkisebb patron. Nyilván az xl-es ami 3x akkora töltet a szivacs is nagyobb.
Tehát nem levegőt veszel, hanem a ráírt kapacításnak megfelelő tintamennyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#53) Dr. Romano válasza Gergőke88 (#52) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Há persze. Érdekes a 350-esnél meg tudták oldani hogy egy egész szivacsot vágtak a patronba ugyanannyi pIcsa tintára, itt persze nem.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#54) ronroli


ronroli
tag

Legalább elkezdődött valami (vagy már volt ilyen?) a rohadt drága, de kevés tintát tartalmazó patronok világában. Fog ez még alakulni...

Nekem DX7450 van sok éve. Volt, hogy egy évet állt, de utána ezprint patronnal némi tisztítás után rendesen elindult és még ma is megy. Igaz, a tintamutatót örökre kivágta az egyik resetelő program.

(#55) QwErTy42 válasza Dr. Romano (#53) üzenetére


QwErTy42
addikt

A 350-es patron 200, illetve 1000 oldalas attól függően, hogy normál vagy XL-es.

Ne is erőlködj! Ezt az anyázást már sehogy sem fogod tudni megmagyarázni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#56) kekegsm válasza HUfantom (#39) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem, nem akartam nagyot mondani, hanem egy jó nagy adag irónia volt benne.

Egyébként a nyomtató egy 35ezres javítás után ismét vígan üzemel.

Semmi gond nincs az Epsonokkal, csak rendesen kell őket használni. Ha normális tinta van benne, és nem valami színes lötyi kína legmélyéről, akkor semmi gondja a fejnek. Nem kell szarráerőltetni, nem kell beletuskolni 200g-os papírokat, időnként ki kell takarítani, és rendszeresen kell használni. Aki csak háromhavonta nyomtat, annak ajánlom a tollat, ceruzát, vagy pdf+email...

Nem Epson reklám egyáltalán,én a kyocera lézerekre esküszöm, de szerintem egy márkát ne a 6990Ft-os tescoban kapható termékek alapján ítéljünk meg.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#57) Dr. Romano válasza QwErTy42 (#55) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mi van? :D Tartom magam ahhoz amit mondtam, semmit nem akarok megmagyarázni, még az kéne... A 350-es patron (combom nem beszélt ikszelesről) 4,5ml a 301 pedig 4ml. Embőr...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#58) Gergőke88 válasza Dr. Romano (#57) üzenetére


Gergőke88
addikt

Továbbra sem érted.
Ugyanabban a patronban a jelentősen nagyobb töltöttségnek megfelelő szivacsnak is el kell férnie!

(#59) Dr. Romano válasza Gergőke88 (#58) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mit nem lehet ezen érteni? (nem egy "raktétatudomány"). A 350 egy patron az XL és a normál, míg a 301 (valamiért) külön patron az XL és normálnak.
Ettől függetlenül a véleményem nem változik, ugyanaz marad mint amivel indítottam.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#60) Booksi1


Booksi1
csendes tag

Ezek a nyomdászok tiszta hülyék. Nem, hogy venne mindegyik 20.000 -ért egy Canon tintásat, inkább beruháznak 5-8 misit egy-egy böhöm lézeresbe. Lehet holnap veszek három Canon-t és rommá verem az összeset. :DD

(#61) QwErTy42 válasza kekegsm (#56) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pedig itt nagyon sokan a 10-20 ezres szutykok alapján ítélik meg a nyomtatógyártókat.
Sőt mit több! Fel vannak háborodva, hogy nem egy svájci óraművet kapnak, ami ingyen nyomtat és sosem romlik el.
Nagy baj van itt a fejekben...

Visszatérve a nyomtatóra. Én az L800-nak látom a jogosultságát. Az előd sem volt rossz készülék és elég masszív cucc.
A 10 ezres belépő gépre pont úgy nem tennék több ezer oldalas tartályokat, mint ahogy egy trabantból sem lesz sosem bányagép.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#62) Sub-ZeRo válasza Booksi1 (#60) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Videót róla!! ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#63) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ez a cucc, már egész olcsó, otthonra már jó lenne, de még túl keveset nyomtatunk a fene enné meg, ez is beszáradna szerintem :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#64) HUfantom válasza Hintalow (#63) üzenetére


HUfantom
őstag

Nézd én azokat az embereket nem tudom megérteni aki zsugoriak ahhoz, hogy kiadjanak pénzt egy bármilyen szolgáltatásra, de technikához nem értenek....

Ha évi 1000 oldal alatt nyomtat az ember minek neki nyomtató ? Igen a 1000 oldal 15000- 20000 Forint, de nem szívnak a nyomtatóval és a hozzá tartozó patronmizériával, telepítés, hely stb....
Viszont ha megveszik a nyomtatót abban meg nincs az a patron ami be ne száradna egy idő után...
Aztán jönnek a vizes zsepivel törölgesd a patron alját vagy alkohollal és majd akkor újra nyomtat.

Pedig ha utánaszámolnak akkor sokkal olcsóbb nyomdába bemenni és fizetni...
És ne mondja nekem, hogy akinél beszárad a patron, hogy neki létkérdés, hogy legyen nyomtatója mert kell......

Hintalow
Persze ezt nem rád értem, te leírtad, hogy keveset nyomtatsz ehhez.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#65) kleinguru válasza HUfantom (#64) üzenetére


kleinguru
addikt

Egyszerű probléma.

"Nyomtatni kell azonnal":

1. Akinek van nyomtatója: persze csinálom: a) kinyomtatja és minden ok b) beszáradt anyázik és átvált a 2. esetre.

2. Akinek nincs nyomtatója, az jó jó kell, de hova menjek, igen, de valamin el kellene vinnem, vagy magamak valahogy elvinni, vagy futárral kihozatni stb... a) szerencséje van és copy general mellett lakik, kinyomtatja b) vidéki és sehol nincs olyan, ahol ezt megtehetné... vesz egy nyomtatót és 1. eset áll fenn.

Szerintem a 2. esetnél a b verzióból van a több:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#66) epzon válasza merkucyo (#47) üzenetére


epzon
őstag

havi 1500 oldalra pont tökéletes egy ilyen gép

egy videó a nyomtatási sebességről link
valamint pl itt 3 év garral is meg tudod venni: link

a házilag átalakított gagyi barkácsmegoldásokat került mert abból csak a baj lesz.

(#67) epzon válasza HUfantom (#64) üzenetére


epzon
őstag

egyébként az a "vicces" hogy ma már pontosan fordítottja igaz annak ami pár éve volt

otthonra lézert kell venni - mert úgysem használják sokat, nem szárad be, 1-2 évente még eredetiben is kibírható a kellék, nincs hulladék tinta veszteség (ritka használat fejtisztítás)

irodába pedig tintasugaras kell - kisebb terhelésű helyekre Epson L széria 1000-3000 nyomat/hó (igen mert irodában sem kell mindenkinek havi 10 000 oldalt nyomtatni)
közepes nyomtatási voltumen - HP Officejet - Epson WorkForce Pro
nagyobb nyomtatási helyre - HP Officejet Pro X - EPSON RIPS

lézerek eddig még teljesítményben jobbak voltak de az utolsó két megoldás már abban is versenyképes lesz

(#68) QwErTy42 válasza epzon (#67) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ez a RIPS rendszerű nyomtató nagyon beteg :D

Jó, hogy nem öt literes kannákat pakolnak szerencsétlen nyomtatóra. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#69) epzon válasza QwErTy42 (#68) üzenetére


epzon
őstag

ugye? :) mindenesetre érdekes koncepció, lesznek még itt változások a nyomtatási szokásokban :)

(#70) QwErTy42 válasza epzon (#69) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az azért érdekelne, hogy a nyomtató majd mit bír. 75 ezer oldal festék még barátok közt is sok. Gondolom, hogy nem 2-3 garnitúrára tervezik az életciklusát.
Akkor viszont már nem értem, hogy miért nem csinálták meg ezt a nyomtatót lapszélességű nyomtatófejjel, mint a HP és még 3-4 másik (kisebb) cég. Úgy lenne csak igazán ütős.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#71) dani88 válasza HUfantom (#64) üzenetére


dani88
tag

Mert kényelmetlen kijárkálni fénymásolóhoz esetleg pár lap nyomtatása miatt. Mi van, ha másnap reggel hétre kell valami fontos dokumentum, de már este nyolc van? Nem találsz nyitva senkit. Én örülök a kezdeményezésnek, hiszen mindig is probléma volt a patron. Az epson főleg nagy sunyi volt az elmúlt időben, hiszen még kötelező szervizt (tervezett hibát) is beépítettek néhány modellbe. Kíváncsi lennék, ezeknél van-e ilyen kötelező szerviz x oldal nyomtatása után.

(#72) epzon válasza dani88 (#71) üzenetére


epzon
őstag

ezekben is van szivacs amit adott oldalszámonként tisztítani cserélni kell, ezt jelzi az L120-nál a 15 000 oldal
más készüléknél 30 illetve 50 000 oldal ez az érték

ennek a szevizben történő cseréje 4-5000 Ft körül mozog, de természetesen házilag is megoldható, csak a szétszedéshez szükséges valami tudás.

egyébként minden tintasugaras gyüjti a hulladék tintát. Ez a technologia velejárója. Hidd el az sem jobb mikor figyelmeztetés nélkül elárasztja a festékkel az asztalt a nyomtató....

(#73) Henrico válasza epzon (#72) üzenetére


Henrico
tag

Én azt imádom, amikor valaki elkezdi kimosni a maradék gyűjtő szivacsot.. az már ütős.. :D

Én személy szerint azt tapasztalom, hogy egy tintás szinte soha nem az IGAZI... vagy minimum érdemes mindig mellette állni, mert még gyári kellék anyagokkal is hajlamos arra, hogy kb. 50 oldal után belehúzzon valamit amit nem kellene... (igaz, nálam sajnos elég poros a környezet)
A lézeres számomra megbízhatóbb... persze fényképeket nyomtatni nem lehet velük (esetleg élvezhetetlen minőségben)

Amúgy meg olyan verseny van a különböző szolgáltatók között nyomtatás terén, hogy könnyű olyat találni aki olcsón és szépen dolgozik... szinte nincs értelme otthon kínlódni vele...
Persze ez inkább Bp és vonzáskörzetére igaz...

(#74) lugosi válasza kekegsm (#36) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De szeretnék egy olyan nyomtatót, ami 80e-be kerül, 2 Ft-os oldaláron nyomtat, és 1 millió oldalt elmegy.

Afterburner: én is mikor nézelődtem az L széria tesztjei után, akkor láttam hogy ezeket csak bizonyos országokban forgalmazza az Epson. Ázsia egyes országaiban van még, azt hiszem Indonéziában vagy Szingapúrban biztosan.

(#75) epzon válasza lugosi (#74) üzenetére


epzon
őstag

most már árulják nyugat európában is

(#76) lugosi válasza epzon (#75) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem én is kipróbálom. Hamarosan írok róla ha megvettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.