Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CSorBA


CSorBA
őstag

Hűű.. Én régebben gondolkodtam ilyen készítésén szintén az egyik oka, hogy nem valósítottam meg, a pénzmag ilyenirányú hiánya volt, a másik pedig, hogy hogy is kezdjek neki.. De ez nagyon jó tutoriál szerű, grat hozzá. A kérdésem az lenne, hogy a fennsík, mennyire lett stabil így? Látom, hogy egy cserép? támasztja meg? A közepe nem nyomódik be, vagy ez a kavicsosragacsos bevonat megszilárdította?

Ha lesz helyem, vagy valahonnan szereznék egy megfelelő üvegakváriumot a számára, akkor belevágok, esetleg beépítem az egyik polcot, kicsit ugyan keskeny, de hosszabb kicsit... 25*100as lenne, szerintem ez okés lenne neki....
Este a lámpát hogy szoktad égetni neki, mennyi időre? illetve időintervallumban?

ui.: Boldog Karácsonyt :)

[ Szerkesztve ]

(#2) kozmate válasza CSorBA (#1) üzenetére


kozmate
tag

Én nem értek ehhez, nekem halaim vannak. Csak az jutott eszembe, hogy akváriumot venni erre a célra nembiztos, hogy a legjobb megoldás, azok 8-10 mm-es üvegből vannak, ez pedig megdobja az árat (meg a súlyt is...). Mivel nem kell attól tartani, hogy szétnyomja a víz, szerintem a kevésbé bátrak is megpróbálkozhatnak az otthoni összeálítással, így sokat lehet spórolni. Az aljának a kövek miatt azért terráriumnál is egy kicsit vastagabb üveget választanék.

(#3) biker


biker
nagyúr

Csorba: a fennsíkot azért támasztottam alá, mert alapjáraton nem volt stabil. mire megkötött alul felül a csemperagasztó (flexi) addigra betonkemény lett, de odakötött a fakéreg, amivel ki van támasztva, ezért ott is maradt :)
a 100x25cm-nek mi a harmadik dimenziója? a 25cm elég kicsi állatnak elég csak, tekintve hogy a gekkó akár 20cm is lehet, meg kell tudjon fordulni berendezés után is.

lámpa napi 10-12 órát kell ilyen állatoknak, és ami kimaradt, kell UV lámpa is heti pár órát a D vitamin kiváltásához.

Kozmate: ez nem konkrét akvárium volt, hanem tengerimalac volt benne, tehát "csak" 4mm az üvege, ez azért az aljának is elég erős. és persze az alja csak fele részben homok/kavics, fele részben hungarocell kavics borítással, így kb 3kg nehezedik az aljára, a meg van emelve.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) biker válasza CSorBA (#1) üzenetére


biker
nagyúr

mit tárolnál benne?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) gorlin


gorlin
őstag

Gratulálok!
Nagyon szép munka.Persze az ára sem elhanyagolható .Ha boltban veszed biztosan 4,5x annyiba kerülne,és mégiscsak a te műved úgy alakítottad ki ahogy szeretted volna.
Az állatkáról:) a képet nagyon várom fogalmam sincs hogy néz ki :B

(#6) CSorBA válasza biker (#3) üzenetére


CSorBA
őstag

jajj, nem akvárium, elnézést a félreértését, de nekem minden ilyen üveg izé akvárium, vagyis nem tudtam hogy nevezni... azaz természetesen nem a halas akváriumra gondoltam, hanem ilyen terráriumra... Milyen vastagnak kellene lennie az üvegnek, mert lehet, hogy akkor vágatok, és megépítem én magam...

Akkor tényleg nagyon jó, ha ilyen erősen beköt a cucc...

lemértem pontosan, 29,5 széles, 1méter hosszú, a magassága pedig bármekkora lehet, mivel állítható :)

leopárd gekkót szeretnék én is...

UV-lámpának jó akkor pl az UV fénycső ami ilyen modding cucc? :)

A másik pl, ha este van, mikor alszok, akkor menjen neki a lámpa, vagy ne, és elég ha napközben megy végig.. tehát pl éjféltol reggel 8ig nem... (ezt csak azért mondom, mert elég hülye dolog, de nem tudok fénynél aludni, így nem tudom mennyire bírnám, h. éjjel is égjen a lámpája... :( )

köszönöm a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#7) CSorBA


CSorBA
őstag

jo eldöntöttem, mostmár tuti megcsinálom (bár csak jövhónap végén sztem) De most nagyon sikerült kedvet csinálnod ezzel a cikkel... :))

(#8) commanDOS válasza biker (#3) üzenetére


commanDOS
senior tag

Az alján az "almot" hogy fogod cserélni? vagy nem szükséges? nem használódik el?
Gondolom a hüllők is potyogtatnak :DD

Énis tervezgettem egy ilyen építését, csak az az igazság, hogy (bár semi bajom a hüllőkkel) inkább maga a környezet megépítése érdekelt. Szeretem az ilyen dolgokat :)
Anno vettem is egy szobai szökőkutat, csak azóta is ott porosodik, át kellene alakítani, rakni bele világítást meg ilyenek. Ötlet megvan, csak lusta vagyok :DD
Ha v.kinek azért akad ötlete ilyen téren, azt nem vetném meg, elnézést az OFF-ért, külön topicot nem nyitnék neki :DDD

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#9) I_Am


I_Am
veterán

Jól látom, hogy csak felül van szellőzés?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) I_Am válasza CSorBA (#6) üzenetére


I_Am
veterán

A gekkók éjjeli állatok, sötétben is remekül látnak. Maradhatnak sötétben, semmi bajuk nem lesz. (anno, mikor a szobám tele volt terráriumokkal, akkor volt nekem is 2 krokodil gekkom. Tücsköt ne hagyj bent éjjelre, mert csak a szaladgálásukat fogod hallani a gekkóknak :D)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11) CSorBA válasza I_Am (#10) üzenetére


CSorBA
őstag

nem is tudtam h. neked voltak gekkoid :D
Amúgy Boldog Karácsonyt :)

(#12) I_Am válasza CSorBA (#11) üzenetére


I_Am
veterán

Sorolom miket tartottam anno:

2 db krokodil gekko
4 db tűzgőte
6 db kék akara, aztán sok kis kék akara és csak 2 nagy maradt, akikkel tenyésztettem a piciket
2 db szalamandra, Bükkben találtuk az egyiket természetvédő barátommal és sérült volt. Hazahoztuk gondozásra és hoztunk mellé egy hímet is, hogy ne unatkozzon egyedül, mig meggyógyul. :) (természetesen miután meggyógyult visszavittük és könnyes búcsúval visszaengedtük a természetbe. :B)
300-400 db botsáska, ebből 11 felnőtt a többi meg növendék
1 db búzasikló
1 db szivárványos boa
És egy időben, mivel enyhén arachnophobiás voltam, ezért elkezdtem 3 madárpókot tartani. Fél év után teljesen megszűnt a phóbiám, azóta sem tartok semmilyen póktól.

Mindegyiknek én csináltam a terráriumát. Két dolog miatt jó.

1. Akkorára és oda tervezed ahova és amekkorára akarod.
2. Sokkal jobb érzés, hogy a kis kedvencednek nem csak a kajáját adod, hanem a lakhelyéről is a két kezeddel gondoskodsz. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#13) CSorBA válasza I_Am (#12) üzenetére


CSorBA
őstag

hűű, akkor majd kikérem a Te tanácsod is egy két dologban tuti :)

(#14) I_Am válasza CSorBA (#13) üzenetére


I_Am
veterán

Természetesen, hogy a témához is hozzászóljak, nagyon ügyes és hasznos dolog volt egy ilyen cikkel tarkítani a Logout oldalát. Köszönet érte biker-nek.

Anno mikor én kezdtem az egészet, csak nehezen beszerezhető könyvekből tanulhattam meg ezeket a trükköket, valamint a saját ügyességemre támaszkodhattam.

Még annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy ha felszínre nem kavicsos domborzatot, hanem természetes formát akar az ember létrehozni, akkor a hungarocell helyett használhat fakérget. (én sokszor ezt használtam, feldobja a terrárium látványát ha csemperagasztóval vékonyan fedve felragasztjuk, mert az erezete megmarad.)

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#15) csepelball


csepelball
tag

Nekem tetszik a cikk! Gratula hozzá! Bár a madárpókjaimnak nem csinálnék hasonlót, de ha esetleg késöbb megbombázod a logoutot egy kb 30x30x30as terkó felépítésével madárpókoknak, akkor igazán örülnék neki!

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#16) biker válasza I_Am (#9) üzenetére


biker
nagyúr

igen, kb 30x30cm-es felül a nyitott rész.
ahonnan jön, ott is hasonló, annyi diffivel, hogy ott egy 60x10cm-es csík van hagyva.
ilyen kis üvegben nem tud úgy megszorulni a levegő azért (elvileg)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) biker válasza CSorBA (#6) üzenetére


biker
nagyúr

nem is tudom, 3,5mm-re mértem az üveget hirtelen.
kötni persze, erősen köt, flexi csemperagasztó.

UVB lámpa kellene, nem tudom, a "modding cucc" milyen, én 8W-os UV csövet tettem fölé. keveset kell menjen.

éjjel nem kell lámpa, mint írtam, 10-12 óra világítás kell. időkapcsoló rulz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) biker válasza commanDOS (#8) üzenetére


biker
nagyúr

potyogtatnak, állítólag mindig egy helyre.
_állítólag_ új helyen első kakijukat kell egy helyre tenni, (ez nálam egy lapos tálka homokkal szórva), és onnantól megkeresi hova pottyanthat. ezt az mondta, akitől kapom, de le is van pár helyen írva.

de cserélhető az alom, kis müanyag kanál, kilapátolom, beszórom az újat.
leírások szerint kb 2havonta, vagy szükség esetén kell

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) biker válasza I_Am (#10) üzenetére


biker
nagyúr

ha kérdésem lesz, akkor kereslek majd! :)
a szaladgálás meg nem baj, másik szobában lesz a terrárium :)
a krokodil gekkó milyen?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) biker válasza I_Am (#14) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi!

A fakéreg is jó ötlet, de elvileg ez a gekkófaj sziklás sivatagban él, ezért nem is korongos a lába hanem karmos. Ezért döntöttem a kavicsos hátfal mögött.
A kérges talán őserdei fajoknak (kaméleon félék?) lenne igazán ideális, vagy sáskák, siklók, pókok részére.

Akitől hozom, ő pl tőzeget tesz aljának a terkónak, de mindenhol ehhez a fajhoz homokot írnak. Sőt, elvileg meg is eszik egy részét.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) I_Am válasza biker (#16) üzenetére


I_Am
veterán

Csak azért kérdeztem mert a hüllőknek száraz helyre van szükségük. (nagy általánosságban)

Ezért általában egyik oldalt alul kis szellőzőnyilást szoktunk hagyni és a másik oldalt felül, hogy átjárja a levegő a terráriumot.

szerk: és egyedül ne hozd el a leopárd gekkot, párban élnek.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#22) biker válasza I_Am (#21) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, általában tényleg száraz hely kell nekik, kivéve pár erdei fajt.
A sok homoknak és sziklának köszönhetően 30% körül van most a pára benne (digi mérő szerint), az egész lakásban keményen 50% alatt tartjuk, sokat szellőztetünk ugyanis.

Párban azért nehéz, mert fél évesek a kicsik, és ugye egy éves koruk előtt nehéz a nemet megállapítani. Két hím meg bukta lenne. Bár állítólag ha nincs nőstény, akkor két hím is megél, de nem akarok harcot.

A krokodil gekkóról tudsz valami pontosabb elérhetőséget, kíváncsi vagyok, de sehol nem találok (a gekko.lap.hu-n se)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) I_Am válasza biker (#22) üzenetére


I_Am
veterán

Itt vannak
Egy kis leírás róluk
Sok olvasnivaló hüllős témában

;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#24) biker válasza I_Am (#23) üzenetére


biker
nagyúr

szépek :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) I_Am válasza biker (#24) üzenetére


I_Am
veterán

És milyen gyorsak. Volt mikor figyelmetlen voltam a takarítás megkezdésénél és a kis szemfülesek kilógtak a terráriumból. Órákon át kergettem a mennyezeten és a falakon keresztül őket, mire megfogtam egyet is. :D

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#26) biker válasza I_Am (#25) üzenetére


biker
nagyúr

akitől majd kapom, mesélte, egyszer novemberben kiszökött egy, tavasszal került elő, ült a terrárium tetején. biztos már éhes volt nagyon :)
kergetést már megszoktam, mikor volt 10-12 pintyünk, meg 6 papagájunk, és nyitva maradt a kalitka :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) I_Am válasza biker (#26) üzenetére


I_Am
veterán

De a leopárd gekko nem tud a mennyezeten szaladgálni, mert nem olyan a tappancsa. Ennyiből szerencsésebb a helyzeted. Viszont olyan szép mikor a terrárium falán csak pihenget a kis gekko.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#28) gorlin válasza I_Am (#27) üzenetére


gorlin
őstag

Az nagyon kellemes lehet megfogni ha tényleg így tud szaladgálni a mennyezeten.gyakorlatilag 3dimenzióban tud menekülni(mondjuk azért nem :) de nagyon komoly)

(#29) biker


biker
nagyúr

megjöttek a drágaságok :)
Az egyik kis félénk, gyorsan el is bújt, alig tudtam lefotózni.
A másik bátrabb. Már próbált tücsköt fogni is, csak épp a távolság nem jött össze neki :) épp 2mm-el a tücsök előtt csattant a szája, a tücsök meg méltóságteljesen elsétált :)
Aztán 10perc múlva el is kezdte első vedlését. 20perc alatt végzett is :) Ő elég jól érzi magát.
Most sütkérezik a fűtött kövön.
1 2 3 4 5 6

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) gorlin válasza biker (#29) üzenetére


gorlin
őstag

Nagyon szépek,mekkorára nőnek majd meg?

(#31) biker válasza gorlin (#30) üzenetére


biker
nagyúr

elvileg 20cm körülire. de ahhoz kell kb fél-egy év

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) I_Am válasza biker (#29) üzenetére


I_Am
veterán

Gratula!

D vitamin-t majd adj nekik, hüllők nagyon igénylik a kalciummal együtt. Én csontit áztattam D-vitaminos lötty-ben igy azt meg is ette meg itta a gekko.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#33) biker válasza I_Am (#32) üzenetére


biker
nagyúr

jaja, keresek ilyen hüllős vitamint. szokott lenni, de itt harasztiban egyik helyen nem volt, másikat ma nézem meg. ha az se, marad valamelyik multiban lévő kereskedés

még egy kis bátorság vitamin kéne nekik :)
egyelőre nagyon félnek, ahogy belépünk a szobába, ugyan nem szaladnak el, de szép komótosan besétálnak a búvóhelyekre.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34) I_Am válasza biker (#33) üzenetére


I_Am
veterán

Na hogy vannak a kis félénkek? Megszokták már a helyüket? Megtalálták a kedvenc helyeiket a terráriumban? :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#35) biker válasza I_Am (#34) üzenetére


biker
nagyúr

Jaja, megtalálták :(
Egyik a barlangban lebzsel, másik a fűtött kő mögött talált kedvenc helyet.

ha belépünk a szobába, akkor eltűnnek.
Éjjel meg itt mászkálnak.

Bár épp most egyik kimászott a kőre.

most épp hétvégére várom, hogy kicsit kiéhezzenek, és megpróbálom ekkor csipeszről etetni őket, hátha a hasuk kirángatja őket.

Apropó, minek a nappali világítás, ha nappal elbújnak és alszanak? :)

Éjjel szoktam UV lámpánál lesni őket, tök aktívak ekkor

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#36) biker válasza biker (#35) üzenetére


biker
nagyúr

ma kaptak tücsköket, már jól ki lehettek éhezve, mert egyből jöttek a csipeszhez.
fejenként 3-3db-ot lenyomtak.
jól csalogattam őket egyre kijjebb, de ahogy bevágták, el is húztak. de ez is haladás.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37) biker


biker
nagyúr

horror a terráriumban :)
gekkó 1

nem, nem egy szimpla etetésről van szó, hanem...
történt, hogy nem volt kis városunkban tücsök, kicsi.
csak szééép nagy kifejlett, dagadt tücskök
tücsök 1, tücsök 2, tücsök 3
ennek kb a fele méretét ették eddig. no meg lisztkukacot, máramelyik, mert a kisebbik nem eszi a kukacot. megnyalta egyszer, és othagyta. a másik 6-8db-ot is lenyom.

mindegy, muszáj megvenni, egy kicsi volt, csipesszel odaadtam a kisebbiknek.
Felhívtam a gekkóügyi tanácsadómat :) hogy oda lehet-e adni nekik, mert féltem, hogy megakad a torkán esetleg (mint pl a kígyók, akik bekapnak jóval nagyobbat, mint lehetne, aztán vagy túléli, vagy nem)
Megnyugtatott, max nem eszi meg.
Hát jó, lássuk csak

A méretarány itt látható legjobban.

Nos, ez a nagyobbik gekkó, ez megevett belőle kettőt, a kisebbik ennek a 2/3-a, az is lenyomott egyet a csipesszel beadott kisebbik mellé, bár itt már sajnáltam a végén, mit görcsölt, hogy legyűrje, de akkor is lenyomta.

elképzeltem, kb mintha én egy fél grillcsirkét készülnék egyben lenyomni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) I_Am válasza biker (#37) üzenetére


I_Am
veterán

A gekkok és a kis gyikfélék, mind ilyenek. Ha befér a szájába, akkor addig majszolja amig letolja. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#39) Tim82 válasza biker (#37) üzenetére


Tim82
nagyúr

a szoktatással hogy állsz?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40) biker válasza Tim82 (#39) üzenetére


biker
nagyúr

ott, hogy már nem félnek, hanem kíváncsiak, és meg akarják enni a kezem :)
de lehet őket rövid csipeszről etetni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41) Tim82 válasza biker (#40) üzenetére


Tim82
nagyúr

és meg akarják enni a kezem

milyen jó, hogy nem alligátorokat tartasz :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42) biker válasza Tim82 (#41) üzenetére


biker
nagyúr

ugye :)

végülis minden érdekli őket, ami bent van és mozog. így érdeklődve nézik, mit csinálok bent, és aztán meg szeretnék kóstolni az ujjamat :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43) biker


biker
nagyúr

A vicc az, rájöttem, nem a gekkók büdösek, hanem a tücskök. Nem is kicsit.
Eddig nem is gondoltam, hogy egy bogár tud büdös lenni (jó, büdösbogár, tudom)
mindig azt várom, egyék már meg őket :D

Pár napja volt egy kis kézhez szoktatási teszt.
előbb megközelített, majd lassan megfordulva elment.
Aztán újra, ekkor már elsétált a kezem mellett, mintha észre se venne, haha, ismerős...
aztán visszajött, megállt a kezem mellett, egy lábbal ráállt, majd továbbment.
aztán ennyi volt...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44) biker


biker
nagyúr

nos, azt hiszem, nyáron indulhat a második terrárium projekt, lévén ma lerakták első tojásaikat :)
Persze sosem biztos, hogy sikerül őket kikeltetni, de hátha
De két akkora mocsok nagy tojás lett, azt se tudom hova fért bele. Már egy ideje nézegettem, hogy egyre nagyobb a drága, időnként a felásott részeket ellenőriztem, nincs e benne tojás, olyan kisebbre számítottam, mondjuk mint egy M&M's cukorka, de ez... kb 1,5cm hosszú, és fele olyan vastag, ebből kettő.
mikor elmentem a terrárium előtt, és láttam a homokon, még igí néztem is, mi a fene ez, honnan került ide? erre megláttam arrébb a másikat, mi a szösz ez, aztán leesett mikor megláttam a gekkót behorpadt oldallal :) hát nem semmi.

most keltetés projekt beindult.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45) biker


biker
nagyúr

az első adag nem kelt ki, de a második pár tojás első kisgekkója megszületett :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46) biker


biker
nagyúr

annyira édes, és annyira fél :)
nem az a tipikus "mama" jelenség, hogy akit elsőnek meglát...
és fúj és visít és menekül.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47) biker


biker
nagyúr

itt a tavasz, jönnek az első tojások :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48) Xmodule


Xmodule
őstag

hello. latom mar nem tul aktiv a topic azert beirok, hatha van itt még valaki. most tervezem szakallas agama vasarlasat. pontosabban kedden. a terrarium mar megvan 125x60x50 es. vettem bele ilyen kis kavicsis aljzatot, egy mászofát, két követ(ezt az erdöböl itt svédben nagyon sok sziklas resz van) a köveket szappanos forro vizzel lemostam majd utanna 30 percig 300fokon sutöttem. remelem elpusztult minden kartevö rajta. van itatoja is amolyan kis kád. kicsi lesz az agama de tudom hamar megnö. meg a hatteret kell megcsinaljam az itt leirtak alapjan. :) egy dolog ami zavar kicsit. van uv b+a lampam meg egy 75wattos napoztatos lampa. viszont szerintem nincs meg az optimalis 25-30 fok bent föleg nincs a napozo helyen 35-40 fok. mondjuk csak holnap tudok venni hömeröt mert ma zarva vannak a boltok. ugy van a terrarium, hogy felul van hosszaban egy csik racs meg egyik oldalan. viszont most a lampa a racsos oldalon van lehet ott jön be a hideg levegö es ezert nem tud felmelegedni. akkor jobb ha at teszem a racsnelkuli oldalra a napozo lampat nem? ti mit gondoltok? mondjuk ki kell probalni az is igaz.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#49) Xmodule válasza Xmodule (#48) üzenetére


Xmodule
őstag

ma megjött a kis agáma. Még nem tudom fiu e vagy lany, de majd kideritem:D közben a belsö hömersekletet is sikerult megoldanom remelem. vettem egy hö szönyeget vagy nem tudom mi magyarul a neve es a terrarium ala tettem. szoval most a napozo helyen jo meleg van. kivancsi vagyok hogy vajon ide a hideg végébe fog e jönni. itt a muvirag meg az itato is. bar lehet az itatot inkabb közelebb kene tenni a meleg reszhez, hogy lassa.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#50) Alexios válasza Xmodule (#49) üzenetére


Alexios
veterán

Kicsiknél még nem lehet annyira kideríteni, hogy fiú-e vagy lány, ne higgy azoknak akik aztmondják, hogy 1-2 hónapos korukban megtudják mondani, mert szinte lehetetlen ekkor még. Nem lesz mindig a meleg részében, csak amikor melegedni akar, de amúgy nekem általában egy fa tetejére szokott felfeküdni és onnan nézni az eseményeket:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.