Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dementor


dementor
senior tag

Nagyon mutatós és kellően erős az Y900, az árával viszont nem tudok mit kezdeni. Érdekes a zsanér megoldás, remélhetőleg tartós is. A mechanikus billentyűzetért hatalmas respect. :C

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#2) whited válasza dementor (#1) üzenetére


whited
addikt

+1

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3) b.


b.
félisten

Az egér árát kétszer is elolvastam. Vicc kategória, írom ezt úgy, hogy nem sajnálok 20-25 K-t egy-egy jobb rágcsálóért.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) pusszycat válasza b. (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) b. válasza pusszycat (#4) üzenetére


b.
félisten

Neved és az avatarod alapján ez elvárható :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"komoly felbontású, játékosoknak szánt monitorújdonságot mutatunk. ... A 34 hüvelykes óriás felbontása 2560x1080 pixel"

Ez már komolynak számít? Ez kb. a 15"/1366x768 tucatfelbontás nagytestvére. Ekkora méretben már kötelezővé kéne tenni a 4K-t.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Az a fitnesz bigyó csak óraként használva mennyit bírhat egy töltéssel?Igazából,mert a gyári adatoknak rég nem hiszek

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#8) Franklin válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Franklin
addikt

Ez a monitor 144 Hz-es, csak ez a fontos informacio kimaradt a cikkbol.

144 fps-t pedig konnyebb elerni ezen a felbontason.

Nem mellesleg ez a legolcsobb 144 Hz+IPS paneles monitor most. Olcsobb mint a 27"-osok.

(#9) Dr. Akula válasza Franklin (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Könnyebb, csak minek? 320x200-on mégkönnyebb lenne. Ennyi pixelhez elég a kisebb méret is, nem kell Minecraft monitort csinálni belle.

(#10) b. válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


b.
félisten

gamer monitor. Online fps hez a legfontosabb a magas Hz és hozzá megfelelő FPS.Inkább ezt választanám, mint egy 4 K monitort 60 Hz frissítéssel.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) Dr. Akula válasza b. (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez oké, de minek ehhez ekkora képméret?

(#12) b. válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


b.
félisten

Nálam ez csak előny. sok ember tolja TV-n a méret miatt, meg azért 4 K gamerkedéshez kell már tuti vas a gépbe.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Emődi válasza b. (#12) üzenetére


Emődi
csendes újonc

FPS-t nem annyira jó nagy tv-n tolni. (Én is így játszom) szvsz. Egy 27"-os monitor tökéletes a legtöbb fps-hez. A 144Hz-es képfrissítést pedig az adott online fps szervereinek ki is kell szolgálni. Pl: CS:GO hirdetik, hogy játsz 144Hz-es monitoron de az mm szervereknek 64 tick-es a limitje....

(#14) Dr. Akula válasza b. (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó, de ha kisfelbontáson akarsz játszani, akkor kár erőltetni a nagy képátlót, csak a pixelek lesznek nagyobbak. WQHD-hoz elég a 27" még nekem is, pedig rossz a szemem.

(#15) b. válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


b.
félisten

na jó de azért WQHD nem éppen kis felbontás. elékgsokan 24"-27 " méretben sima fhd felbontással.. Értem én , hogy elég lenne a 27 " de 34 azért jóval nagyobb és még ha rosszabb is a képminőség 4 K hoz képest ekkora méretben, de élvezeti értéke számomra nagyobb.. Ezt azért még egy jobb kártyával ki lehet szolgálni, de 4 K hoz azért már kell a vas még 60 HZ-n is. az a szerencsés akinek adott minden hozzá.

Emődi :(#13) ? ettől függetlenül ez a különbség :[link]
függ a távolságtól is, honnan játszol. neked nem jó, én 40 " plazma előtt is élvezem tolni Overwatchot.( FHD)
valamint nem csak CS:Go ból álla világ, COD szerverek, Battlefield,OW kiszolgál szerver szinten is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) Dr. Akula válasza b. (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 4K-hoz képest kis felbontás. Ehhez a képátlóhoz meg pláne. Parasztvakításnak tartom, mint a csíkmonitorokat. Az egész csak azért van, hogy a gyártók ráírhassák a minél nagyobb számot a képátlóra (e-pénisz), a paraszt meg ámul hogy ekkora monitora lehet, közben semmivel nem kap többet mint az előző, csak nagyobb pixeleket.

(#17) b. válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


b.
félisten

elméletileg 34 " WQHD az semmivel sem rosszabb , mint 24 " FHD. megmarad a FHD képminőség 34 " méretben pixelek számát tekintve, .tehát aki eddig ilyen méretben játszott az romlást nem fog tapasztalni annyi előnye származik ebből a felbontás növelésből.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) BioNiCMaN válasza b. (#15) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

"alacsony felbontású" 34"-os monitor...

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19) Mercutio_


Mercutio_
félisten

RX460-at mondjuk már a 1050 is lenyomja, a 1050 Ti meg konkrétan bucira veri ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20) XmoD


XmoD
aktív tag

1050-ből jöhetne végre egy normális LP :W

(#21) Mercutio_ válasza XmoD (#20) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jön és Ti is, csak még nem ért ide :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22) XmoD válasza Mercutio_ (#21) üzenetére


XmoD
aktív tag

És még ha Gainward is lenne. ( Nah jó most lógott bele a bilibe a kezem. :DDD )

(#23) Scholes9 válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egyetértek :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) ribizly válasza b. (#15) üzenetére


ribizly
veterán

Jellemzően az iszonyat magas (40+ ms) input lag, ami a TV-k estében belerondít a gaming-be. Ha még erre rátesszük, hogy sokan bekapcsolva hagyják a képjavító és előfeldolgozó feature-ket (mert TV-n ilyenek is vannak), akkor meg jobb nem is beszélni róla, mert komoly hátrányt szenved a TV-n játszó egy jó nettel és 144Hz-es monitoron játszóval szemben.
Ez persze mind csak akkor szokott jelentkezni, ha PC-n nézzük, mert konzoloknál a tábor eleve így tolja és nincs előnye senkinek. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) b. válasza ribizly (#24) üzenetére


b.
félisten

Én csak a méret miatt mondtam, erre vonatkozóan [link] minden másban hátrányban szenved a TV. Az, hogy nagy, nekem nem hátrány :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) deja vu


deja vu
addikt

Azok a Sharkoon házak büntetnek, ritka bóvli az összes ami a cikkben van.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#27) Franklin válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Franklin
addikt

Ez mondjuk jó kérdés, sajnos 24"-on nincs 144 Hz-es IPS panel, 27"-on van ugyan, de csak 2560x1440-es felbontással (mondjuk drágábbak is, mint ez az LG).

Nem tudom miért pont 34"-ban kellett ilyen monitort csinálni. Plusz ugye ívelt is. Gondolom jobban eladható.

(#28) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

akkor viszont már nem biztos, hogy a listán szereplő termékeket le is tudják szállítani a rohamos tempóban ürülő raktárakból.-> Már készen kapjátok a cikkek szövegét is a szponzoroktól?!

Továbbá: 400K egy gamer gépért? 2008-ban még 3 közepesen erős konfigot is össze lehetett rakni ennyiből, amin az akkori játékok full-on futottak volna. Az OK, hogy fejlettebb a technika, de ilyen drágák még sose voltak az aktuális fejlettséget képviselő alkatrészek, főleg a videokártyákkal szaladt el nagyon a ló az utóbbi pár évben.

Az érzékelő sem akármilyen, 12 000 dpi-s, lézeres. -> Az bizony tényleg nem akármilyen. Ugye ezt csak iróniának szántátok?! :F

A Roccat füles reklámjában meg a narrátor hangja már-már megalázóan röhejesen "tukma tónus", vagy ez kell a mai vásárlóknak, hogy így lenézzék őket?! :(( :F

Egyedül az a 150K-s Lenovo notebook tűnik jó ajánlatnak (bár az is lehet, hogy csak nekem), de ezt a Photoshop-os karácsonyi bemasnizást inkább már nem is kommentálom...

[ Szerkesztve ]

(#29) davidsone válasza deja vu (#26) üzenetére


davidsone
addikt

:K ennyi nagyon gémör ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#30) User64476 válasza SunMount3r (#28) üzenetére


User64476
őstag

Vagy ez van vagy semmi sincs...

(#31) deja vu válasza davidsone (#29) üzenetére


deja vu
addikt

Minél rondább valami annál gémerebb. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#32) kutyarigo


kutyarigo
csendes tag

Az AOC az ultimate büntető gémer monitor: 165 MHz képfrissítés. Az elég bika! :R

(#33) Lacok válasza dementor (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Szerintem is kifejezetten jól sikerült darab.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#34) Geller72


Geller72
veterán

Halál komolyan kérdezem. Miért jobb 3 méterre ülni egy 32-34"-os monitor/tv előtt, mint asztalon, előtted egy jó minőségű 24"-os monitorral? Tényleg komolyan érdekelnek az érvek.

(#35) BioNiCMaN válasza Geller72 (#34) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Miért akarsz 3 méterre ülni?

Itt egy kis segítség, hogy mégis mi mekkora.

Egy 29"-os 21:9-es monitor magassága ha jól látom egy 23"-os 16:9-es monitoréval egyezik meg.

Én simán elviselném az a +5"-t (34") ugyanabból a távolságból és nem hisem, hogy látnám azokat a nagy pixeleket. :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#36) scarabeus86


scarabeus86
tag

25 ezres gépház. A giccses neon+teljes plexi párosnak mi értelme? Tényleg nem tudom. Gépezés közben a monitort nézem, nem a gépházban gyönyörködök, pedig itt van mellettem az asztalon. Gépház vásárlás előtt állok, de biztos nem adnék ki rá ennyit. Inkább Zalman Z3 Plus ami 12k, vagy vmi hasonló.

Lenovo notebookok elsőre jónak tűnnek: jó kijelző, egyikben Skylake, másik kettőben legújabb i5 Kaby Lake proci, 4/8GB DDR4, DE! első 2-ben csak 5400rpm HDD van, ami lassítja az egész rendszert.
Harmadik már SSD-s, de túl drága. Ennél jóval olcsóbban is lehet SSD-st kapni.

(#37) BioNiCMaN válasza BioNiCMaN (#35) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Kifutottam a szerkesztési időből. :U

A pixelek mérete a 34"-os "alacsony" felbontású (2560 x 1080) monitoron egy parányival kisebb, mint a 27"-os FHD (1920 x 1080) monitoron.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#38) Tikakukac válasza Geller72 (#34) üzenetére


Tikakukac
titán

Pont azt csináltam amit leírtál, EIZO ment, Philips jött.

Filmezni így tudok 2,5 méterről az ágyból, ha pedig videót vagdalok és ülök a gép előtt, akkor van felbontásom és rendes pixelméretem, nem folyik a szemem natívon (THX win). WQHD 32"-on akkor pixelben, mint az FHD volt a 24"-os moncsin. Mindenki nyert :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) DonDennis


DonDennis
senior tag

Fuuuu ez a 34collba már csak 4k de 27be is inkább na jó ott talán még leülök egy 1440p monitor elé de fintorogva kommenteket olvasni... teljesen jók ezek a 34colos minitorok 2560x1080 ba meg kell nézni élőbe (elhiszem hogy van a lakosság 5% akit ténylegesen zavar, vagy csak ilyen mindenbe bele kötős ember)a másik meg ha játszol is vele akkor meg jelen pillanatba a 4k nem alternatíva mert nem mindenki akar 5-600 ezres gépet összerakni majd hozzá a szintén több száz ezres 4k vagy 3440x1440-s +100hz monitort.(mert feltételezem egy játékkal az a cél hogy ultrán játszál vele nem pedig mediumon.) Az eddigi LG 34 21:9 minitorok is jók voltak ez pedig a hajlítással és a 144hz-el egyenesen verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#40) SunMount3r válasza Geller72 (#34) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

40"-nál már azért van értelme a TV-nek, teljesen más élmény "nagyban" tolni. Normális TV kell és a képminőségre se lesz panasz. Persze tartani érdemes hozzá a kb. másfél métert azért. És persze csakis single vagy max. co-op-os multiknál és contoller-el. Local co-op-hoz pedig pláne. HC gaming-hez viszont marad a monitor, közelről és az egér+bill.-zet kombó. (Speciel nekem annyira nem hiányzik a monitor játékhoz, nem tolok ilyen játékokat és megszoktam a nagy TV-t, megszoktam a "jót". A válaszidő persze neccesebb, de nekem is csak akkor tűnt fel, mikor fél év után monitoron is kipróbáltam az egyik játékot. Szóval kompromisszumos és egyéni preferencia kérdése ki melyik hátránnyal jön ki jobban.) Viszont 32" 3 méterről legfeljebb híradót nézni jó.

(#41) Franklin válasza kutyarigo (#32) üzenetére


Franklin
addikt

Van bikább, az ACER Predator Z35 200 Hz-es, a BENQ XL2540 és a ASUS PG258Q 240 Hz-es.

És ez tényleg 240 Hz, nem felskálázott, mint az EIZO FG2421.

(#42) kromatika


kromatika
veterán

Lenovo Ideapad-od ,akár milyen hardver is van benne,180 ért nem vennék.Borzalmasan rossz az összeszerelési minősége.

(#43) kutyarigo válasza Franklin (#41) üzenetére


kutyarigo
csendes tag

Nyilván elírás, de a cikkben 165 MHz szerepel, arra mondtam, hogy az elég bika. :)

(#44) Franklin válasza kutyarigo (#43) üzenetére


Franklin
addikt

Jogos, nem esett le a poén :)

(#45) SunMount3r válasza kutyarigo (#43) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, hogy ezt kiemelted, mert rávilágít arra, mennyire le vannak még maradva a monitorok képfrissítési frekvenciái a processzorokéhoz képest. Főleg, ha azt nézzük, hogy a monitorokat többnyire PC alapú konfigurációk mellé szánják, amik processzorai már a 90'-es évek végén a 200MHz-es határt feszegették, míg a monitoroknak még napjainkban sem sikerült -még csak- megközelítenie azt. Így egy mai közepes 300K-s gémer konfig esetén marad a szomorú tény, hogy a processzor 2-3GHz-es (és ráadásul többmagos!) képességei messze kihasználatlanok maradnak, még egy további 100K-s 175Hz-es monitor esetén is. Az egyetlen lehetséges megoldást a "sok monitoros" rendszerek kiépítése jelentené, potenciálisan, minél több videokártya és azoknak minél több kimenetének használatba vételével és a monitorok esetleges Daisy Chain lehetőségeinek kihasználásával. De így is átlag rengeteg (1000x1000x) 200Hz-es monitor kellene bekötnünk az adott PC-re, hogy teljesen lefedjük a processzor teljesítménytöbbletét.

[ Szerkesztve ]

(#46) Sinisi válasza kutyarigo (#43) üzenetére


Sinisi
senior tag

Én most jelenleg azzal bajlódok, hogy a régi videókarimból valahogy 120hz-nél többet préseljek ki... drága dolog ha az ember magasabb hz-n szeretné tudni a megjelenítőjét.

(#47) Sinisi válasza scarabeus86 (#36) üzenetére


Sinisi
senior tag

Vannak akiknek ez amolyan szentély szintű dolog. Nem vagyunk egyformák. Én pl. jól szellőző szekrényben tartom a vasat a szobán kívűl, fűtsön és zúgjon ott, nekem így megfelel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.