Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Nagyon keresik a sallert :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Az utolsó bekezdéssel teljesen egyetértek, bár a "jó fény, nem jó fény" rész engem nem érint. Ettől még nem lesz sem jobb, sem rosszabb a megítélésem

Egy párszor elindítottam az Edge böngészdét, de már a kinézetével sem vagyok kibékülve. A sima iexplorer-t nem találtam meg gyorsban és ugye az Edge letűzve van a tálcán, tehát adta magát, hogy azt indítsam.

Viszont egy program leszedésekor az nem edge-ben, hanem iexplorer-ben nyitott meg egy sajnálkozó oldalt. Na akkor letűztem az IE-t a "tálcára". Sajnos azóta 2-3-szor próbálkoztam elindítani, de az nem jött össze egyszer sem, mivel hibaüzenet kíséretében nem volt hajlandó elindulni. Nem tudom ez erőltetés-e az MS részéről vagy csak szimplán elszúrták egy frissítéssel, de nálam ez sem jó pont a böngészdéjeik mellett

read-only mode on the forum

(#3) #56573440


#56573440
törölt tag

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez már mindennek a legalja. Gyomorforgató...

Thanos was right.

(#5) King Unique


King Unique
titán

Lehet kicsit fura húzás, de ezért talán még nem lesz böngészőválasztó. :D Mert annál hitványabb, feleslegesebb, nevetségesebb és zavaróbb húzás nem volt...mki azt kérdezte, hogyan lehet kilőni. Köszönjük EU. :W

Tolakodó, tolakodó, de elvileg még mindig meghagyja a választás lehetőségét. Támadni, akkor lehetne, ha nem engedne más böngészőt felrakni, alapértelmezetté tenni.
Amúgy meg kb. ki nem xarja le? Telepítés után első dolgom, hogy felmegy egy FF/ Chrome, aztán csókolom. :P

(#6) martonx


martonx
veterán

"Ennek legfőbb oka a szaklapok szerint a böngésző kezdetlegessége, félkész állapota, ugyanis ma már elvárás a kiterjesztések és a beépülők támogatása, illetve a több profil készítésének lehetősége, ám ez a Microsoft böngészőjéből hiányzik."

Nem csak a szaklapok szerint, hanem ha bárki próbálta már, akkor sírva rohan még akár az IE11-hez is vissza. Mondjuk anyukáméknál direkt Insider Fast ring-re tettem a win10-et, hogy lássam az előrelépéseket, és egyébként lépegetnek előre, már lehet benne file-t menteni (LOL), sőt már a könyvjelzők is szinnkronizálódnak (hűha így 2015-ben), sőőőőt már nyomtatni is lehet belőle (húúú azta). Sőt mintha a stabilitása, és a sebessége se lenne már annyira ratyi, mint a stabil (hehe, jó lesz az maximum bétának is) win10-ben.

Én kérek elnézést!

(#7) Pearce


Pearce
aktív tag

Ez hol rábeszélés? Vagy azt írja ki, hogy ha nem Edge-t használsz, akkor köcsög vagy? Talán azt, hogy a többi böngésző hulladék? Nem, csak egy ajánlás példákkal, hogy miket tudsz vele megcsinálni, amelyek valakinek hasznosak lehetnek, valakinek meg nem. Ennyi. De úúú, mit merészelt az ms 444!!

(#8) BiP


BiP
nagyúr

Ez valami egyedi dolog lehet, mert a 10569-ben (Insider) nincs benne.
A kiszivárgott 10568 valami partnereknek szánt verzió, lehet, hogy ezért.
Amúgy nem csak az Edge-re dobja ki a "give a shot" üzenetet, hanem más default appra is (pl. Movies).

(#7) Pearce: Nem kell túldramatizálni sem, de ettől ez még kimeríti a rábeszélés fogalmát.
Ahelyett, hogy átváltaná a default appot, ahogy azt nyomta a user, még ajánlgatja itt a beépített programot, és persze trükköz az opciók láthatóságával is. (ahogy már az installnál is teszi pl. a Microsoft/local fiók megadásánál)

(#10) King Unique: Azért érezzük a különbséget, hogy uninstallnál/kukázásnál a félrenyomás miatti adatvesztések miatt célszerű a megerősítés, ergo a user védelmében kérdez rá, itt meg a beépített programok "reklámja" miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Legközelebb jövőre próbálom ki megint, annyira szar. Nem is értem, minek van egyáltalán, szinte semmire se jó. Pedig kezdetben tényleg akartam neki adni egy esélyt.

(#10) King Unique válasza Pearce (#7) üzenetére


King Unique
titán

Ebben is van vmi. Amikor egy programot uninstallálsz, ennyi erővel van amelyik 2x is megkérdi, hogy biztosan kukázni akarod-e, illetve utána nyitja meg a weboldalát és várja a visszajelzést, hogyan ugyan minek kapartad le? :D

(#11) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Egyeseknek mekkora problémái vannak az életben. Most komolyan egy ki sem adott build miatt megy a hiszti? Aki váltani akar, azt ez úgysem tántorítja el. Akkor arra mit mondunk, hogy pl az Adobe reader, Flash telepítésekor egy vírusírtót akar ránksózni (ami be is van pipálva by default), vagy hogy más programok meg pont a Chrome-ot szeretnék pluszban telepíteni.
Az Edge meg szép lassan fejlődik, ahogy meg is lett előre mondva. Lassan le kéne nyelni a békát, amit a Windows as a Service jelent.

Laci

(#12) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Kell valami, hogy emlékeztesse az embereket, hogy az MS készít még böngészőt is. Különben engem jobban zavar a felhasználó cimborázása - egyrészt magyarul sokszor nyomulósabbnak és hülyébbnek hangzik, másrészt velem ne akarjon haverkodni egy szoftver - biztos van rá valami tudományos magyarázat, hogy így nem leszünk annyira antiszociálisak a gép előtt üléstől, de akkor sem. Tegezni tegezhet (bár jólnevelt program előbb rákérdez), de ezt a közvetlenséget hagyjuk meg az emberi kommunikációnak.

(#13) fordfairlane


fordfairlane
veterán

De legalább már kerek lenne az az Edge, nem ilyen kiherélt, a Microsoft elmondása szerint is félkész program, és úgy erőltetné a felhasználóira... Tudom, nagy kérés ez egy ilyen dinamikusan megújuló vállalattól.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#14) tatararpad


tatararpad
őstag

A jó termék eladja magát. Ahova ilyen húzások kellenek az mindig a terméket minősíti, bármilyen gyártótól.

(#15) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na ez viszont hiszti...

Először is miért gond, hogy a saját os-ükben felajánlanak egy saját böngészőt? Megtehetik.
Másodszor, hogy hányszor ugrik fel az ablak? Azt írja a hír, hogy "Ha a felhasználó az Edge helyett egy másik böngészőt akar alapértelmezetté tenni, akkor felugrik egy ablak" – egy átlag user mégis hányszor állít be egy nap különböző alapértelmezett böngészőt?

Már csak azt nem értem, a Mozilla minek égeti magát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) tatala77


tatala77
tag

Nem tudom, kérdezem, a legújabb Mac-s OS-ben a bőngészőcsere hogy zajlik?

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#17) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én mindig adok egy esélyt, sőt több esélyt a "gyári" böngészőnek, de OS X-nél, iOS-nél is kényszerülök folyamatosan váltásra, Windows alól az explorer-t már ezer éve nem használom. W10-et ritkán használok, pedig két gépemen is az van.

Eddig használtam az edge-t, nem tetszik az elrejtett címsor és tegnap úgy jártam, hogy rákattintottam egy linkre, eltűnt az egész edge és hiába próbáltam újraindítani, nem engedte. A start menüben egyszerűen nem reagált a kattintásra, alul a taskbaron rögzített edge ikonnál meg úgy reklamált, mintha eltűnt volna maga a program. A Windows újraindításra megjavult.

Egyébként a link nem valószínű hogy vírusra vitt volna, vagy ilyesmi, mert a battle.net -en kattintottam a Hearthstone telepítésre.

Továbbra is az edge-t használom majd, amíg rendesen működik. Bízom benne, hogy az MS végre komolyan veszi a böngésző fejlesztését. A Bing mondjuk sajnos továbbra is hulladék.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) King Unique válasza Apollyon (#15) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel most kivételesen egyetértek. :K

Mozilla már akkor is hisztizett, mikor 10 upgrade után nem az ő kicsikéje volt az alapértelmezett...de persze első indításnál megkérdezte, hogy azzá akarjuk-e ismét tenni és nagyon nehéz volt 1-2 kattintani.

(#19) ViZion


ViZion
félisten

Nah, nem ezt hívják "kontraproduktív marketingnek"? ;] :DDD
Legalább többet tudna, mint amit per pill Chrome nyújt. Lehetne a több profilt is normálisan, pl jelszóval, bejelentkező képernyővel igényesen. Lehetne a kiegeket még átláthatóbban megoldani, normális letöltésvezérlőt integrálni, etc... etc... Szal. ha lenne miért, akkor kapna esélyt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) Alexios


Alexios
veterán

Egy tesztelőknek szánt verzióban, azt mondja az os, hogy pls. teszteld a böngészőt is. Tragédia.

(#21) cami][us


cami][us
senior tag

Szeretem az új Microsoftot.

jk

[ Szerkesztve ]

(#22) Apollyon válasza King Unique (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bár megértem hogy a mozillának a wines táborból van a legtöbb felhasználója, a gúgli miért nem reklamál a dolog miatt? Amúgy a régi böngészőválasztósdi nekem úgy rémlik elsősorban az opera jóvoltából került anno a winbe.

Jelen hír alapján meg inkább a mozilla van kétségbeesve.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) #41133696


#41133696
törölt tag

Mióta kijött a Windows 10 lényegi új funkciót nem kapott a böngésző. Ami azért durva, mert a Chrome és a Firefox ugorja a főverziókat - igen tudom, hogy sokszor lényegtelennek tűnő dolgokkal, de azért csak látszik, hogy fejlesztenek.

(#24) King Unique válasza Apollyon (#22) üzenetére


King Unique
titán

Tényleg, a gúúúgli. :D Nekik vsz van elég zsoszó innen-onnan és annyira nem esnek kétségbe.
Opera, az is már hol van...? Régen használtam még, manapság azt se tudom, hányas verziónál járnak, de nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#25) #41133696 válasza King Unique (#24) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pedig az Opera androidon príma :)

(#26) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Annyira nem érdekel, hogy asztali gépen kukáztam is a rendszert... De amúgy elég szégyen, hogy így akarja az MS erre a hulladékra rábírni az embereket. Aláírom, gyorsan tölt az edge, de itt ki is fújt a böngésző... Egy sima oldaltól letérdel... Ie11 marad a 7-en meg a chromium linux alatt...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27) VIC20 válasza King Unique (#5) üzenetére


VIC20
őstag

,,Lehet kicsit fura húzás, de ezért talán még nem lesz böngészőválasztó. :D Mert annál hitványabb, feleslegesebb, nevetségesebb és zavaróbb húzás nem volt...mki azt kérdezte, hogyan lehet kilőni. Köszönjük EU."

A Microsoft találmánya volt, az ajánlotta a Bizottságnak. ,,Khm... khm... Mint az közismert..."

(#28) cami][us válasza Apollyon (#22) üzenetére


cami][us
senior tag

Csapatmunka volt. Az opera volt a kezdeményező.

(#29) King Unique válasza VIC20 (#27) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de kinek a nyomására, mert maguktól sosem rakták volna bele és amint lehetett, kukázták is a p ' csába...

(#25) GoodSpeed: ott nem próbáltam, biztos. :)

(#30) AtHoS válasza AtHoS (#2) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nocsak, megjavult az IE, most már gond nélkül indul ha kattintok a kitűzött ikonján

read-only mode on the forum

(#31) anulu válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


anulu
félisten

részemről amikor nem kell plugin, akkor Edge, amikor nagyritkán kell (bár szerencsére a CIB Netbankhoz már nem :C), akkor IE11.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#32) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagy lehet a baj! :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33) dtracer


dtracer
tag

Bezzeg amikor a Google tukmálta a Chrome-ot a kereső főoldalán, az nem volt baj....

(#34) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Aki szerint ez nem tulzas: mi lesz a kovetkezo? Fel orankent feljon egy popup, hogy naaa lecci-leccciiiii hasznalj edget! Vagy hol a vege? Most lehet azt mondan olyan ugyse lesz, de par napja meg egy ilyen huzasrol is kb ezt mondta volna mindenki.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#35) Воланд


Воланд
titán

ennyire ketsegbe van esve az itcafe, hogy minden szart gondolkodas nelkul lekozol?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) Tamás88 válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na engemet meg a királyi többes zavart, de nagyon (Nero), de már több mint 5 éve nem használom.

(#37) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

ezt a Hulladek ocsmany kinezetu EDGE-t, :Y ami funkcionalitasban talan megut egy kokorszaki primitiv nivot, :((( akkorsem hasznalnak sokan ha semmi mas nem lenne csak IE meg ez ! !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#38) Dr.FantastiK válasza Воланд (#35) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ez a jovo !
a Microsoft szerint . ...

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#39) Sk8erPeter válasza Воланд (#35) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom ha nem Microsoft-kritika lenne a cikk középpontjában, akkor nem zavarna ennyire. :P Alapvetően tényleg szánalmas ez a kuncsorgás, hogy "naaa lécccciiii, használd mááár a progiiit". Amúgy valóban bulváros a cím, de ezt már megszokhattuk itt is egy ideje.

Sk8erPeter

(#40) VIC20 válasza King Unique (#29) üzenetére


VIC20
őstag

Kinek a nyomására? Ez csúsztatás.

- Egy kilátásban lévő, szép, nagy büntetés elkerülésére ők maguk találták ki.
- És bizony nem ,,amint lehetett, kukázták is", hanem korábban, csak úgy, ukmukfukk egyszer csak ,,kifelejtették", felrúgva a saját ötletük alapján létrejött megállapodást.

dtracer: El vagy tévedve: a Google egy (kvázi) ingyenes webes szolgáltatás felületén tukmált, a Windows viszont egy (fizetős) operációs rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#41) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mindent ennyire erőszakosan akarnak terjeszteni. az onedrive-t, az ms accountot, mindent. ha úgy akarod felrakni a w10-et, hogy minimális közöd legyen az ms-hez, akkor sokadik menü legalján van olyan opció, amivel végül meg tudod csinálni, de közben végig kell verekedned magad egy halom szeméten.

tiszta ávh...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) Alexios válasza Sk8erPeter (#39) üzenetére


Alexios
veterán

Szánalmas lenne ha nem csak az insider verzióban lenne, de szerintem semmi gond azzal hogy egy tesztelesre szánt rendszerben azt kérik hogy a bongeszot is teszteljek. Főleg úgy hogy insider winhez licencet se kell venni

(#43) King Unique válasza VIC20 (#40) üzenetére


King Unique
titán

Ez talán nem kényszeres, nem nyomás hatására?
Azon volt a hangsúly, hogy maguktól ilyet nem raktak volna be. Másrészt nem kell nagy kreativitás ehhez, mert más is hasonlót írt volna elő.

(#44) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán


;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#45) dabadab válasza Apollyon (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Először is miért gond, hogy a saját os-ükben felajánlanak egy saját böngészőt? Megtehetik."

Gondolom elkerülte a figyelmedet a rengeteg versenyhivatali per, amik pont arról szóltak, hogy nem feltétlenül tehetik meg, de szerencsére ez nem akadályozott meg abban, hogy sommás következtetésekre jussál.

DRM is theft

(#46) bambano válasza Alexios (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a release-ben is van több dolog, ami hasonló nézőpontból szemlélve erősen aggályos

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) maputo válasza dtracer (#33) üzenetére


maputo
tag

Ez jutott nekem is eszembe. Amikor a Google nyomta akár FF, akár IE alatt, hogy de miért nem telepíted inkább a Chrome-ot, akkor abból nem volt ekkora hiszti.

(#48) sh4d0w válasza maputo (#47) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hihetetlen, hogy mindig ugyanazokat a koroket kell lefutni... annak ellenere is, hogy mar itt is leirtak az okat, miert kellett.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#49) brd válasza Pearce (#7) üzenetére


brd
nagyúr

Az a baj, hogy azon a listán nem a lehetőségek vannak, hanem a képességek.

The only real valuable thing is intuition.

(#50) Armahun válasza King Unique (#24) üzenetére


Armahun
addikt

Az opera akkor ítélte magát halálra, mikor átállt chromium alapokra és ezzel eldobta az összes olyan funkcióját ami miatt az emberek használták.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.