Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Parallaxis válasza -Skylake- (#49) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hihetetlen hogy ez az urban legend nem képes kikopni a fejekből.

Én utoljára a Note 4-en használtam a gyorstöltést rendszeresen, így a készülék életciklusa alatt 4x cseréltem akkumulátort, mert tönkrementek.
Azóta nem használom ezt a funkciót és nincs is akku problémám a normál degradációt leszámítva. Szóval lehet, hogy urban legend, de nekem mások a tapasztalataim.

(#52) hallerlaller válasza wwenigma (#17) üzenetére


hallerlaller
addikt

Az is jó ötlet, én meg a székletemet és a vizeletemet szoktam naponta méregetni és excel táblázatba gyűjtöm a kiadott mennyiséget..

;]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#53) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Azt nem tudom megérteni/elhinni, hogy a telefonok miért nem tudják átvenni azt a gyakorlatot, ami a laptopoknál (üzleti vonalon biztosan) már elég régóta elterjedt.
Be lehessen állítani töltési korlátot (pl 85%), s utána már ne töltse a telefon az akksit, hanem működjön akár hálózatról (akksit megkerülve).
Nekem például irodában 8 órát ülök gép előtt , jól jönne egy ilyen opció. Este szintén 4-7 órát töltőn lóg a telefon...
Jelenleg root nélkül, csak olyan app-ot tudok használni, ami jelez, ha a töltöttség elér egy meghatározott szintet.
Legalább 8 éves Thinkpad W530 laptopom akksija ennek köszönhetően még ma is 78%-os és 180-200 közti ciklusszám van benne.

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#54) Juhaszatti válasza Surfym@n (#53) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Valamelyik újabb Sony, és a Lenovo gamer mobilja ami tud ilyet, hogy az akkut megkerülve a hálózatról működjön.

(#55) adamklark válasza Juhaszatti (#54) üzenetére


adamklark
senior tag

pontosan mit értesz ez alatt, hogy kerüli meg az akkut? érdekesen hangzik

(#56) Juhaszatti válasza adamklark (#55) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha otthon az ágyban vagy akárhol játszol/videót nézel/böngészel etc...rádugod a telefont töltőre, de nem akarod hogy töltődjön mert nem kell éppen, és amúgy is feleslegesen terhelné az akksit, beállíthatod hogy ne töltsön, csak simán a hálózatról működjön.

(#57) GhanBuri Ghan válasza Alarikman (#15) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ha töltőn van, akkor nem a töltőről fogyaszt? Úgy lenne logikusabb, persze akkor is melegedne nagy terhelés alatt, mert akkor is fűtene a processzor.

(#58) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez érdekes, ezért kiollóztam.

A GSMArena megjegyzi: fontos tudni, hogy bizonyos szempontból teljesen mindegy, hogy mivel tölti az ember a telefonját, az akkumulátor kapacitása egy idő után csökkenni fog, ami elsősorban a töltés közbeni melegedésnek köszönhető. Emiatt ha valaki 5W-os töltővel tölti a készüléket 5 órán át, akkor ugyanazt az eredményt éri el, mintha egy 200W-os töltőt használna 10 percen keresztül.

Ezek után sokan újratervezhetik az életüket. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#59) adamklark


adamklark
senior tag

és szerinted mennyire melegedik 200W-s gyorstöltő alatt? ;]

(#60) pusszycat válasza adamklark (#59) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

olyan gyorsan feltölti, h nincs ideje melegedni... ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#61) UnA válasza pusszycat (#60) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt hívják robbanásnak ;)

(#62) lionhearted válasza pusszycat (#58) üzenetére


lionhearted
őstag

Nekem ennél van egy sokkal nagyobb kételyem, de ez szerintem a legtöbb Xiaomi így csinálhatja, az én MI9-em is: [link]

"It's interesting that towards the end of the 'Saturation Charge' mode, Xiaomi shows 100% battery charge level even though the battery is still clearly charging."

Bekapcsolt kijelzőnél a telefon azt mutatja, hogy feltöltött, de még sincs így.

Plusz amit a li-ion akkumulátorról már tudunk: [link]

Tegnap még működött...

(#63) 7Heads Drago válasza UnA (#61) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hol mi robbant?
Tényeket....

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#64) adamklark válasza 7Heads Drago (#63) üzenetére


adamklark
senior tag

:C ez most komoly?

[ Szerkesztve ]

(#65) 7Heads Drago válasza adamklark (#64) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ki maradtam ebből a hírből... érdeklődve várom az infót hogy hol robbant fel a telo gyors töltés miatt.
Segítek: [link]
Mellesleg nem én hoztam a topikba a robbanást.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#66) adamklark válasza 7Heads Drago (#65) üzenetére


adamklark
senior tag

istenem az csak egy vicc volt, kicsit be vagy feszűlve, olvasd vissza vagy valami

(#67) joey04 válasza adamklark (#64) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#68) GSP


GSP
aktív tag

Ha utánam dobnák se...

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#69) duke


duke
aktív tag

Az lenne az igazan jo, ha az autos gyorstoltokre ralehetne dugni a telefont. 200-250 kW-al nem kene szarakodni 8 percig. Kinek van arra ideje ? :DD :DD Saccperkb 1 masodperc lenne a toltes. :C :C

(#70) adamklark


adamklark
senior tag

legjobb az lenne, ha az akksi 1 hétig bírná aztán hétvégén este rádobod tölteni és kész, persze a gyorstöltés is hasznos pl sietsz reggel és tegnap elfelejtetted feldobni a töltőre

(#71) zone válasza adamklark (#70) üzenetére


zone
őstag

A legjobb az lenne, ha a telefon teljes szétbarmolása nélkül bele lehetne dobni egy tartalék akksit, akkor felőlem az is elég lenne, ha csak egy napot bír.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#72) pusszycat válasza zone (#71) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Macera. Töltsd fel, vedd ki. Tedd be a másikat. Töltsd fel hagyd bent. Szóval egyszerűbb feldobni a töltőre. Arra a 15-20 percre. Vagy nem?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#73) adamklark válasza pusszycat (#72) üzenetére


adamklark
senior tag

azért ennyire lusták ne legyünk :C, nem nagy macera, nyilván akkor nincs IP tanúsítvány sajnos

(#74) pusszycat válasza adamklark (#73) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

gondolj bele, a hátlapnak sem használ a folyton le felrakás, hosszabb távon beleszakad a kis karma, ha lenne is olyan de csak a felejthető kategóriában vannak. :K
az Lg nek sem jött be a cserélhető akksi, gyengítette a vázat...

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#75) Alarikman válasza lionhearted (#62) üzenetére


Alarikman
senior tag

Nagyon érdekes a cikk ami a linkedben van. Az, hogy a "hack-elt" Power delivery megoldást alkalmazza a Xiaomi a mi 9 pro 5g-ben 45w-al. Type A-C kábellel, QC3-al. Ez kemény. Ilyet szabad? Ja és speciális kábellel. Hajam égnek áll.
A mostani csúcs mobilok lásd mi10-11 is Type A-C kábelt használnak? Vagy szabvány Type C-C(nekem mi 9t van)?
Szerintem 30 W-os vagy az alatti töltőknél nem használják ezt a custom felépítést.
Ez nekem amúgy erőlködés szagú. Miért nem elég egy 33W-os töltő és kész. 5-6 ezres akkukat is jól feltölt.
Olyan ez mint a megapixel harc volt/van a kamerák terén. Felesleges.

Más, amit írtál az a csepp töltés nem? Arra max akkor van szükség, amikor néha max kapacitásig akarod tölteni. Dobozból kivéve, vagy amikor már bűn gyenge az akku. Amúgy nem jó neki.

[ Szerkesztve ]

(#76) lionhearted válasza Alarikman (#75) üzenetére


lionhearted
őstag

Szia! Örülök, hogy valaki elolvasta a hozzászólásom. :)
Unboxing videók alapján igen, a mostani Mi 11 mellé is ilyen QC3(+) töltőt adnak, aminek speciális 11V (Mi 11 esetén 5A mellett) "Mi turbo charge" feature van. Emlékeim szerint nekem valamiért anno a Mi9 mellé sima QC3 járt (18W), de azóta van autós töltőm, ami már 27W-os, illetve a családba került egy Redmi Note 10 pro, aminek ugyanilyen spéci 33W (11V-3A QC3+) töltője van... furcsálltam is az USB-A pin kiosztást rajta, de már értem. Úgy tűnik ezért nem erőltetik a QC4/5 átállást, mert akkor C-C kéne rá gondolom.
A jó oldala, ha van ilyen, hogy bár a csúcs töltése ilyen spéci, sztenderd QC és PD megoldásokat is tudnak, kezelnek

Hagyományos értelembe vett csepptöltés nincs li-ion, se li-polimer akkumulátorok esetén, amennyiben a cellafeszültség eléri a biztonságos maximumot, akkor megáll a töltés. Ez a kapacitás maximuma is egyben, tehát a 100% itt kéne, hogy legyen. Ott a második ábra, hogyan esik le a töltési áram, gyakorlatilag 100mA alá az utolsó százalékokon. Ugye, itt a töltési áramról van szó, tehát töltési feszültségen számolva ez 0.5W alatti teljesítmény. Legyen mindenféle kommunikáció meg veszteség miatt 1W. Ha megnézed a videót, a töltőfej fogyasztása 100% elérésekor ~70W.

Ezt megfejelve, itt a topikban is többen tapasztalatként írják, hogy a gyorstöltéssel tele rakott cumó nem bírja addig, mint a "lassú".

Úgy hiszem, hogy az általad is említett "töltőháború" egyik másik fegyverneme ez, amikor egymás mellett teszik villámtöltőre a sok eszközt, ki lesz hamarabb 100%-on. Vagy valami olyasmin. :) Szétszedni úgy sem tudod. ;]

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#77) Alarikman válasza lionhearted (#76) üzenetére


Alarikman
senior tag

Köszi, igazad van. Nincs már csepptöltés.
Amúgy a Xiaomi szerintem spórol ezeken a külön utakon. Biztosan egyre drágábbak a jogdíjak, ahogy haladunk felfelé. QC3-4-4+, stb. A kábel biztosan drágább (Type C-C). Néztem.

(#78) lionhearted válasza Alarikman (#77) üzenetére


lionhearted
őstag

De ők így saját kábelt gyártanak, hiába A-C, mert saját "lábkiosztása" van.

Tegnap még működött...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.