Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) balazs1022


balazs1022
őstag

Nagyon jó... Annyival egyet értek, ha SOS kell tölteni, akkor jól jöhet.
Viszont én inkább CSÖKKENTENÉM a töltési kapacitást, hogy éjszaka normálisan lehessen tölteni:
Pl. Éjszaka feldugjuk, akkor figyelje, hogy mikorra van a Reggeli ébresztő óra beállítva, és ez alapján kalkulálja, ki az ampert. Ergo minden cella azonos alacsony terhelésnek lenne kitéve.

ROOT mellett, jelenleg úgy néz ki nálam, a folyamat, hogy egy excel alkalmazásban gépelem be az akku infokat (beállítva mikor, hogy mikor kelek) és egy képlettel kijön, hogy pontosan hány mAh-val töltsem, hogy reggel 95%-al vegyem le a töltőről. Ez a gyakorlatban 400-600 mah-t jelent 7-8 óra alvással.

Normál töltés esetén már lefekvés után 1-2 órával feltöltene az akku, majd 5-6 órán keresztül csak "csak "csepegtet", ami szintén nem kedvező.
Azt is megfigyeltem már, hogy ha lassú töltéssel töltöm fel az akkut, akkor hosszabb az üzemidő, mintha csak gyors töltéssel tölteném.

Értem én, hogy felgyorsult világban élünk és mindenki siet. Nah meg hogy 2 évre terveznek telefont. De én nem szeretek 2 évente eszközt cserélni. Előző telómat is 7 évesen cseréltem (gyári akku VOOC képes akku volt benne, ennyi idő alatt 84%-os volt)

Tehát én ebbe az irányban is gondolkodnék: a kihasználatlan időt fordítanám töltésre :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.