Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Vegre valami kezdeti tampont. Eleg vakon hagynak a cegek minket ezzel. Eddig. Remelem ez a kinai hatosagi eloirast esetleg atveszi az EU is!
Jelenleg nem tudok ilyen eloirasrol. (Ha van akkor irja meg valaki.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) balazs1022


balazs1022
őstag

Nagyon jó... Annyival egyet értek, ha SOS kell tölteni, akkor jól jöhet.
Viszont én inkább CSÖKKENTENÉM a töltési kapacitást, hogy éjszaka normálisan lehessen tölteni:
Pl. Éjszaka feldugjuk, akkor figyelje, hogy mikorra van a Reggeli ébresztő óra beállítva, és ez alapján kalkulálja, ki az ampert. Ergo minden cella azonos alacsony terhelésnek lenne kitéve.

ROOT mellett, jelenleg úgy néz ki nálam, a folyamat, hogy egy excel alkalmazásban gépelem be az akku infokat (beállítva mikor, hogy mikor kelek) és egy képlettel kijön, hogy pontosan hány mAh-val töltsem, hogy reggel 95%-al vegyem le a töltőről. Ez a gyakorlatban 400-600 mah-t jelent 7-8 óra alvással.

Normál töltés esetén már lefekvés után 1-2 órával feltöltene az akku, majd 5-6 órán keresztül csak "csak "csepegtet", ami szintén nem kedvező.
Azt is megfigyeltem már, hogy ha lassú töltéssel töltöm fel az akkut, akkor hosszabb az üzemidő, mintha csak gyors töltéssel tölteném.

Értem én, hogy felgyorsult világban élünk és mindenki siet. Nah meg hogy 2 évre terveznek telefont. De én nem szeretek 2 évente eszközt cserélni. Előző telómat is 7 évesen cseréltem (gyári akku VOOC képes akku volt benne, ennyi idő alatt 84%-os volt)

Tehát én ebbe az irányban is gondolkodnék: a kihasználatlan időt fordítanám töltésre :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Arra tenyleg jo, ha este bealudtal es nem tetted toltore, amig tollaszkodsz reggel feltolti.

(#4) Noukoum


Noukoum
veterán

Idézet az Apple oldaláról:

iPhone-tulajdonosoknak
Az akkumulátor úgy lett megtervezve, hogy 500 teljes feltöltés és lemerítés elteltével eredeti kapacitásának akár 80%-át is megőrizze.

Szerintem még évtizedek múlva is itt fogunk tartani hogy a gyorstöltés árt az aksinak… :W Csak gratulálni tudok annak aki terjeszti ezt a baromságot.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"A gyártó egyébként megemlítette, hogy a kínai hatóság előírása alapján 60%-nyi kapacitásnak kell megmaradnia 400 ciklus után, amit a Xiaomi az említett értékekkel jelentősen meghalad."

Elég pocsék előírás...

"mennyit veszít az akkumulátor összkapacitása, ha ilyen erőteljes töltésnek tesszük ki, a Xiaomi válasza pedig az volt, hogy 800 ciklus alatt 20%-ot veszít a telep."

Nem igazán nyugtatott meg a gyártó válasza, hiszen a sima, nem gyorstöltéssel is 1000 ciklus után már degradálódik az akku.
Gyorstöltéssel valóban "csak" 20%-ot veszítene? Kicsit szkeptikus vagyok.

Ellenben remélem én tévedek.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#6) Shyciii válasza balazs1022 (#2) üzenetére


Shyciii
veterán

Oneplus 7T Pro-m az új Android 11-es verzióval tud ilyesmit. Este rádugom bármilyen töltőse, és csak 80%-ig tölti, majd az ébredéshez igazítja, hogy 100%-ot elérjen.

(#7) adamklark válasza Noukoum (#4) üzenetére


adamklark
senior tag

nem baromság, tény hogy a gyorsabb töltés nagyobb terhet ró az akkumulátorra, fizikát nem lehet megkerülni. hogy mennyire teszi tönkre, na az az igazi kérdés

(#8) adamklark


adamklark
senior tag

véleményem szerint nem gond a gyorstöltő ha Transzparensen lenne kommunikálva hogy figyi x év után ennyit degradálódik normális töltéshez képest, utána meg mondhatod hogy 2 év után úgyis cserélem a telefont, életmódom miatt kell a hajnali 5 órai 10 perces töltés, megveszem

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy normál töltőhöz viszonyítva nem 20% rosszabb mivel azzal is degradálódik. Mennyi lehet a különbség 5%-8%? Elhanyagolható. És még a töltési szokásokat bele sem számoltam. Mert nem 0-rol kell tölteni és nem 100%-ig. Ezt beleszámolva az a 20% sem annyi.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) Zoleee83 válasza adamklark (#8) üzenetére


Zoleee83
addikt

Azért hadd ne kelljen már 2 évente mobilt cserélni.
A jelenlegi Xiaomi Redmi 4X készülékem 4+ éves, most ért abba a korba, hogy kellene az NFC, meg egy kis sebesség is, egyébként teljesen jól működik, ma is 2-3+ napos akksival..

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#11) joey04


joey04
titán

Csak maradjon így és ki lehessen kapcsolni. Aki meg akarja csessze szét a telepet ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Juhaszatti válasza janeszgol (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ezt az előírást inkább ne vegye át. Inkább csináljon egy hasonlót, de szigorúbbat. Ez hogy 400 ciklus alatt 60%-ra degradálódhat az előírás szerint, rengeteg. Alig több mint 1 év alatt, közel a fele akkukapacitás elvesztését engedi.
A Xiaomi követelményei is szigorúbbak, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#13) adamklark válasza Zoleee83 (#10) üzenetére


adamklark
senior tag

nem én mondom hogy 2 évente kell cserélni csak példát mondtam mert a vitézek ezzel szoktak érvelni hogy mit számít úgyis cseréli, nincs nagy különbség lassú és gyors töltés között , Speciel a falra másznék attól a pazarlástól ha ilyen gyakran cserélném

(#14) Noukoum válasza adamklark (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Ahogy az is tény hogy hamarabb elhasználod az aksid, mielőtt bárminemű degradáció keletkezne abból hogy gyorstöltötted a telefont. Tehát igen, ha 20 év múlva is ugyanazt az aksit akarod használni akkor érdemes kerülni a nagy teljesítményű töltőket.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) Alarikman


Alarikman
senior tag

Egy lítiumos akksit, ahogy korábban írtátok, az is degradalja, hogy 100%-ra töltöd sokszor. Jobban mint ha qc3-qc4-es töltőt használsz akár 100w-al. Mert ilyenkor a 4.1v fölé megy. Sőtt 4.2 fölé is ezt annyira nem szereti.
A másik véglet sem jó: 20% alá meríteni, azaz 3,7v alá kb.
Ja meg a hő. Lásd navigáció közbeni töltés. Kerülendő, vagy ha muszáj, akkor valami lassú, 1A-essel kell(ene).
Szóval a 80-20-as szabály annak, aki sokat akarja használni a telót, meg szívlelendő.

(#16) janeszgol válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Igy gondoltam en is. Az Apple eloirasa szimpatikus (500/80).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Én szigorúan 49% és 51% között tartom az akkut hogy az unokáim is használhassák!!!!!444

;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18) gerii


gerii
addikt

2 akksi van benne, szóval 100W-tal tölti gyakorlatilag.
A degradálódást a kémiai összetétellel tudják javítani, ami drágítja, de megoldható.
Egyik gyártó sem akar negatív reklámot magának.
Szóval nem kell aggódni, jó lesz ez. Kérdés, hogy szoftveresen lehet-e állítani a töltési sebességet?

(#19) pusszycat válasza gerii (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tudja ezt eddig valamelyik telefon? Mondjuk az Samsung S9+ tudja a normál vagy gyors töltést.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Mostmár csak azt kellene megoldani hogy egy zsír új teló ne csak az első héten tudja a 168+ órás készenléti időt, és utána csak 60-70 órát. Mert nem lesz több készülékük megvásárolva ilyen tapasztalatok után.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#21) bedibazsa válasza balazs1022 (#2) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Ezt mindenféle root nélkül tudja a legtöbb iPhone és pl. a Pixelem is.

(#22) Sgr_A válasza Alarikman (#15) üzenetére


Sgr_A
addikt

Tehát már a vásárlás pillanatában csak a 60%-át használjam az akkunak kösz de nem
este felrakom egy ikeás vezeték nélküli töltőre reggelre meg van a töltés
töltés optimalizálás bekapcsolva és mire felkelek addigra van 100 %-on
20 hónapos a telóm és még 97%- os az akku kapacításom

(#23) fornettisuti válasza pusszycat (#19) üzenetére


fornettisuti
veterán

Honor 20:

S7 is tudta már a normál vagy gyors töltést.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24) ginola válasza Sgr_A (#22) üzenetére


ginola
addikt

20 hónapos a telóm és még 97%- os az akku kapacításom
Ilyen idős akku esetén a 97 % nem reális.

(#25) Noukoum válasza ginola (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tudjuk mennyit volt használva a termék. Egyébként nem az aksi % a lényeg hanem hogy mennyi üzemidőre képes új korához viszonyítva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) k-adi


k-adi
nagyúr

"de szinte biztos, hogy a HyperCharge-opciót a felhasználók nem minden este használják majd ki (teljesen felesleges is lenne), hanem afféle vészmegoldásként veszik elő, amikor sietni kell, de a mobil töltöttségére szükség van."

hogyne
mert mint tudjuk a legtöbb user okos

egyszerűbb lenne, ha lehetne akksit cserélni

(#27) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ez a 200 W-os töltő hogyan működik :F

Ha a PD szabványt használja, az is legfeljebb csak 20 V-al tud tölteni, tehát a 200 W eléréséhez tartósan 10 ampert kell(ene) átküldeni a vezetéken.

10 amper átviteléhez pedig legalább 1 négyzetmm kereszmetszetű vezetékek kellenek, az pedig elég vastag, az a hálózati hosszabbító kategóriája, nem egy mobiltöltőkábelé :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28) *Mukeey* válasza balazs1022 (#2) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ez azért elég beteg, hogy excelbe gépeled a töltéseket😂 Persze jó geek értelemben mondom csak😂

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#29) MaCS_70 válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt azért ne feledd, hogy a ciklus az 0-100%-ot jelent a készülék által megengedett paraméterek szerint! Márpedig az alsó/fölső 20% többszörösen számít.

3,92 volt fölött pl. minden 0,1 volt megduplázza a degradációt.

A gyorstöltés pedig, amint azt sokan már mondták, ha a fene fenét eszik is, akkor is erősebben veszi igénybe a cellát, mint az azonos színvonalú lassú töltés. Ez sajnos fizika, nem lehet kicselezni. Sokat szűkült már a rés a kettő között, de eltűnni nem tud.

Én inkább figyelek annyit a telefonomra, ami a felhasználást még nem gátolja, és nem aggódom az akku miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) kelly416 válasza balazs1022 (#2) üzenetére


kelly416
veterán

Azt én is észrevettem már rég, hogy gyorstöltés után gyorsabb merülés várható, mint normál töltés után. "Jó munkához idő kell." :)) Ezért is van egy régi Motorola 800mA-es töltő az ágyam mellett és azon legel a teló egész éjjel. Az akkut sem melegíti agyon így.

Egyébként kérdéses, hogy ezek után 3000-es akkut tesznek majd a telóba, mert azt 6 perc alatt feltölti, és mivel úgyis ilyen gyorsan tölt, nem baj ha egy nap 2x meg 3x kell tölteni, hiszen minimális időt vesz igénybe a folyamat... Csak éppen éves szinten már 700-800 ciklussal számolhatunk így. Nagyobb kapacitásu akkuk irányába is kellene menni, nem "csak" a gyorsabb töltések irányába.

(#31) #21346560 válasza kelly416 (#30) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hol éltél te eddig?
Már csak azért kérdezem, mert folyamatosan azt látni, hogy egyre nagyobb kapacitású aksikat tesznek a telókba....

(#32) kelly416 válasza #21346560 (#31) üzenetére


kelly416
veterán

Nem helyes a megallapőtas annak ellenére, hogy tökéletesen igazad van. De pár éve az 1000mAh-s akku elég volt 2 napra, most a poco f2 pro akkuja nem elég 2 napra. Szóval nem követik az energiaigényeket az akkuméretekkel.

Igazad van, az imént rosszul fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#33) klaya86 válasza balazs1022 (#2) üzenetére


klaya86
senior tag

Azért az kemény 😂 🎲

(#34) Noukoum válasza kelly416 (#32) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem csak a készülékek, hanem a felhasználói szokások is megváltoztak. Mely sokkal nagyobb energiaigényű mint régen.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35) k-adi válasza balazs1022 (#2) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez azért már eléggé geek beteg :D

(#36) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Érdekes hogy ez a gyorstöltés itt mindenkit zavar, ellenben az E-autózásnál meg pont ezt emelik ki erényként. Pedig ha itt rongál ott is fog. 250kw-al tölteni egy Teslát nem hiszem hogy akkukímélő lenne. Arról nem is beszélve hogy mekkora a e-szmog ott ahol egyszerre 2-3-4 Tesla is töltődik véletlenül? Kötve hiszem hogy egészséges lenne.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#37) zone válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


zone
őstag

Na ja, ez elég röhejes. Főleg, ha az egész össze van ragasztva.
A V20-on megnyomok egy gombot, felpattan a hátlap és egy ujjal ki tudom venni az akksit.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#38) pusszycat válasza 7Heads Drago (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak ott az akkugarancia 8 év körül van. Jó ha addig maxon töltöd, h kapjál egy másik akkut ha 70% alá beesik a kapacitás. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#39) 7Heads Drago válasza pusszycat (#38) üzenetére


7Heads Drago
veterán

70% alá? Ahhoz marha sok kilométert kellene menni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) Mercel válasza Noukoum (#4) üzenetére


Mercel
senior tag

"Szerintem még évtizedek múlva is itt fogunk tartani hogy a gyorstöltés árt az aksinak… :W Csak gratulálni tudok annak aki terjeszti ezt a baromságot."

Mondjad szépen ezerszer egymás után, hogy a föld nem gömbölyű hanem lapos!
Nem lesz lapos, de legalább te beleélheted magad a dologba.

Marcel

(#41) --HARDCORE-- válasza zone (#37) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ja, csak alaplappal együtt kell cserélni, szóval sokra nem megy vele az ember. LG sem szent. De a "szijjáá! Jó mi??" Jóval alatta van.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#42) zone válasza --HARDCORE-- (#41) üzenetére


zone
őstag

Miért kellene alaplappal együtt cserélni? Az enyémben már nem LG akksi van, semmi baj nincs vele. Egy szóval sem mondtam, hogy az LG szent lenne, ők is összeragasztották a telefonjaikat az elmúlt években, mint mindenki más.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#43) 7Heads Drago válasza Mercel (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azért az se mindegy hogy mennyire.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) UnA válasza 7Heads Drago (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

Miért, mennyire lapos a Föld? ;)

(#45) --HARDCORE-- válasza zone (#42) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Nekem már ment tönkre együtt a kettő. Először én is azt hittem, hogy csak az akksi adja meg magát. Aztán rendeltem hozzá másik lapot is. És nem újkeletű dolog, hogy az alaplap előbb kinyírja magát, mint ahogy az akksik "elhasználódnának".
Mindegy, csak mondom, hogy attól még hogy cserélhető az akksi, nincs rá garancia, hogy ennyivel meg is ússza mindenki. De egyébként, persze ha lenne beleszólásom, nekem is tetszene, ha minden telefon szétszedhető lenne hőlégfúvó nélkül.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#46) AtHoS válasza balazs1022 (#2) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"...egy képlettel kijön, hogy pontosan hány mAh-val töltsem..."

Na és ezt a töltési mAh-t hogyan állítod be a töltőn? Vagy valami kimaradt a szövegből amitől számomra kicsit homályos ez a megoldás :DDD

read-only mode on the forum

(#47) -Skylake- válasza balazs1022 (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Fantasztikus.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#48) Jakuu


Jakuu
őstag

Az ilyen gyorstoltes, akkor lehet eletkepes, ha az aksi cserelheto a keszulekben. Ugy nem gond, ha viszonylag hamar , 1-2 ev alatt az aksi teljesitmenyt lerontja a toltes. Bar azt is hozzateszem amilyen gyorsan lecserelesre kerulnek az idokozben a mobiltelefonok, a 2 eves kapacitas csokkenes se jelent olyan nagy problemat.

(#49) -Skylake- válasza Jakuu (#48) üzenetére


-Skylake-
addikt

De amúgy annyira nem fogom fel ezt topikon átívelő hozzánemértést, hogy az borzasztó. Egy iPhone 500 ciklusra garantálja a 80%+-t. 18 wattos töltéssel. Mit gondolsz , hogy egy S21 az több ? Egy Mi 11 az több ? 800 ciklussal 80% az nemhogy nem rossz, hanem jobb a jelenleg piacon lévő telefonok mindegyikénél. Mi a gond ? Komolyan , mi a gond ?
Azt amúgy tudjátok, hogy önmagában az, hogy ciklus mit jelent ? Szóval az így megvan, hogy 50%-ról 100%-ra tölteni egy telefont , majd másnap ugyan úgy 50%-100%-ra tölteni , ez így egyben 1 ciklus ?
A cikkben részletezett töltés, ha tényleg 800 ciklusig bírja 80%-on ezzel a sebességgel, akkor ez konkrétan kiemelkedő és mondom, gyakorlatilag minden jelenlegi telefonnál jobb érték. 200 watton... Erre jön a gyerek és beírja, hogy ő kézzel excelbe számolgat töltő feszt atyaég...

Autókat 250 KILOWATTAL töltenek, szerinted nem bírja az akku ? Hihetetlen hogy ez az urban legend nem képes kikopni a fejekből.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#50) pasztoha válasza Zoleee83 (#10) üzenetére


pasztoha
tag

Nekem szintén ilyen telefonom van, pont négy éves és még mindig nagyon jól bírja. Az is igaz, hogy amikor csak tehetem, éjszaka töltöm egy régi töltővel, ami talán még 1 A-rel sem tölt. Egyedül a mobilnet+gps combo szívja nagyon az aksit. Egyébként tényleg jó telefon, amikre kell, arra tökéletes, még mindig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.