Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Szupi, akkor akciózhatják is a tavalyi modelleket! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Elég merész árazás, de gondolom ez is olyan mint az OLED árazása, vagyis tartja magát egy hónapig, aztán meredeken esik egész évben és az eladások nagy részét novemberben realizálják a BF idején. Nálunk most a rossz árfolyam miatt érdemes elhalasztani minden vásárlást, ami nem kritikusan fontos, amire a járvány csak rátesz egy nagy lapáttal.

Amúgy melyik QLED széria az, amit az OLED ellen szántak? A Q80-tól felfele vagy csak a Q90?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) stilo18 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


stilo18
addikt

Idén elég erős visszalépés van a 4k-s modelleknél, látszik, hogy a Samsung a "ha csúcsot akarsz, vegyél 8k-t" elvet követi idén.

A 2019-es Q90R tv - jük nyugdíjazódik úgy, mint minden idők egyik legjobb 4k-s lcd tv-je.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#4) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Őőő...55q60t, edge led, 60hz, 8bit+frc, 370 ropi??? :Y Úgy 180-200-at engednek az árból és rendben is lesz (ahogy látom a neten ez egy értékelhetetlen tv) , de a q70t sem ér egy fotintot sem ugyan ilyen jellemzőkkel 540-ért ami kb vicc kategória:C

[ Szerkesztve ]

(#5) #72042496 válasza stilo18 (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Épp azt néztem, hogy a csúcs készülék relatíve milyen olcsó és vajon mitől. Aztán leesett (nem a cikkből, csak ismerem valamennyire a számozást), hogy ezek közt nincsen csúcs készülék.

DTS támogatás meg eARC lesz ezekben?

[ Szerkesztve ]

(#6) mad823 válasza #72042496 (#5) üzenetére


mad823
őstag

A DTS-ről még nem tudni, eARC van.
Amúgy ugye eltolták felfelé a számozást, tehát a tavalyi 80-as most 90-es, év valóban a 8k-s sorozatban tartották meg a legjobb fícsöröket. Tehát jelenleg vagy Q90T vagy felette, de ha elfogadható ár/teljesítményt akarsz, akkor pár honapon belül egy Q80/82/85/90R a legjobb megoldás.

(#7) PuMbA válasza Milka 78 (#4) üzenetére


PuMbA
titán

2-3 hónapig +100-150k többlettel árulják a TV-ket a középkategóriában, felsőben pedig még többel :) Jól megszedik magukat a cégek a várni nem tudó vásárolókkal.

[ Szerkesztve ]

(#8) jbcs válasza PuMbA (#7) üzenetére


jbcs
tag

Rajtam nem keresik véresre magukat, én kb. 10 évente cserélek tv., legutoljára tavaly, akkor is inkább az alsó kategóriából választok (ami 2-3 évvel ezelőtti közép kategória). Én most megint elleszek egy jó pár évig, amit 8-10 év múlva veszek, az meg bizonyára veri a mostani csúcs kategóriát :)

(#9) grabber


grabber
addikt

Kiadják a tavalyi szériát nagyobb számmal és 300k-val drágábban. Amit én 240k-ért vettem az,most 540k Ez a nagy fejlesztés náluk :( Aki teheti még most vegyen a tavalyi szériából,mert az nagyon jó áron van és azért remek készülékek. E

Milka 78: Lehet az 200-300k is.

[ Szerkesztve ]

(#10) Cassi válasza grabber (#9) üzenetére


Cassi
senior tag

Úgy látszik, a Samsung mindenáron részesedést akar veszteni, ahogy ez már telefonfronton folyamatban van egy ideje. Mondani sem kell, a Q80T-ben sincs HDMI 2.1 stb. Így csak további vásárlók fognak LG OLED-re váltani. És igen, ahogy várható volt, a 4K-t pár év alatt lenyomják a gagyiba, minőségi TV-ből csak 8K-s lesz.

(#11) mad823 válasza Cassi (#10) üzenetére


mad823
őstag

Miért van így túlhype-olva a HDMI 2.1? Eleve a vevők bőven kisebbik hányada köt rá szerintem bármit, amihez kellene, másrészt VRR és eARC elvileg van, amik talán a legfontosabbak.

(#12) #21180672


#21180672
törölt tag

ki veszi ezeket a szarokat? lol

(#13) sb válasza Milka 78 (#4) üzenetére


sb
veterán

55"-tól felfelé ezek 120Hz-esek voltak eddig. Most tényleg visszalépnek 60-ra az idei szériával?

@zirmi
"ki veszi ezeket a szarokat?"
LCD-ben elég jók ezek. Vagy mindenki csak OLED-et vesz és Ferrarit?

[ Szerkesztve ]

(#14) #72042496 válasza sb (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

A listában szereplő tévék épp nem tűnnek valami jónak, de legalább drágák. :)

Ettől függetlenül a nagy márkák közül én már a DTS elvágása miatt is utoljára választanám a Samsungot. Pedig évekig tőlük vettem a tévét, és a 75Q950R amúgy szimpatikus is lenne a mostani felhozatalból.

[ Szerkesztve ]

(#15) Milka 78 válasza sb (#13) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem teljesen értem én sem, de ez így egy ruppót nem ér... legalább árban lementek volna ha már butítanak :U

[ Szerkesztve ]

(#16) grabber válasza #21180672 (#12) üzenetére


grabber
addikt

Ilyen hsz-el neked biztos elég ennél szarabb tv is. Meg van ezeknek a tv-knek is a helye,ahol használni lehet és célszerű is használni. De az ár az nagyban tud segíteni,hogy mennyire érdemes ezt választani. Ilyen ár mellett már nem célszerű gondolkodni sem rajta. Eddig legalább olcsóbb volt sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#17) noblem1983


noblem1983
senior tag

Ha majd jönnek az új konzolok év végén akkor meglátjuk kinek nem kell a HDMI 2.1. Mert ha képesek lesznek 4K 120 fps-re akkor jól fog jönni .

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#18) #72042496 válasza noblem1983 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Plusz az új videokártyák. Remélem, azok is HDMI 2.1-gyel jönnek már. (Ha valakiben még felmerül, nem csak tökig húzott grafikájú AAA játékok léteznek. Hozadék pedig 60 FPS fölött lenne már, csak ne ingadozzon sokat a framerate, mert az VRR mellett is zavaró.)

[ Szerkesztve ]

(#19) Duree


Duree
veterán

Hát nem csodálom , hogy nem nagyon fogy a Qled tévé ,ez a széria se váltja meg a világot cserébe viszont jó drága lett.

duree54

(#20) #72042496 válasza Duree (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tavaly speciel fogyott, mert 5+ millió QLED tévét adtak el. (Kétszer annyit, mint tavalyelőtt.)

[ Szerkesztve ]

(#21) #21180672 válasza grabber (#16) üzenetére


#21180672
törölt tag

ojaj captain pc reporting for duty.

megvan a helyük bizony. az idióták nappalijában akik képesek megvenni ezeket a szar túlárazott lcd paneleket a hulladék operációs rendszerükkel egyetemben.

55b7 - ha már szarabb is elég nekem.

(#22) sb válasza Milka 78 (#15) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy félreértelmeztem a kérdést.
Ha ezek tényleg szarabbak és pl. 60Hz ahogy fentebb írták akkor nyilván nem venném meg én sem. Mert van jobb LCD is. Akár házon belül a tavalyi.

De én általánosnak véltem a felhorkanását. Úgy meg látom létjogosultságát egy minőségi, jó kontrasztú, jó fényerejű és színterű, gyors, mindenféle támogatással (DTS spec engem eddig nem érintett, másban meg elég jól álltak eddig, pl. VRR/_sync) megtoldott 120Hz-es QLED-nek a palettán.
Nyilván nem OLED árban.

[ Szerkesztve ]

(#23) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Már külföldi oldalakon írtak az új tv-k ről, amit a Samsung csinált a 4k vonallal, az kemény. Ha jól emlékszem kivették a qd réteget, tutira megvágták a háttérvilágítás zónák számát, és még kitudja mit.

Tényleg a tavalyi q90 lett a legjobb lcd, talán sokáig nem lesz jobb lcd tv a piacon. Így gyorsba rendeltem egy 75-ös q90-et, az következő szériákat meg kihagyom. Majd később jön az oled, ha olcsóbb lesz.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#24) wallace 234


wallace 234
őstag

Hát szégyen amit a Samsung művel! Annak idején én is nagy Samsung fan voltam! Volt egy Q7FN tvm, amibe panelt kellett cserélni, új panel jobb lett de nem volt az igazi! Aztán kíváncsiságból vettem egy TCL 55x815 tvt! és ez tudja a DTS t 2 darab távirányító egyik fém. Samsung műanyag hátlap, TCL szinte oled szintű vékony, igényes üveg hátlappal minőségi össze szerelés! Idei Samsung tvk elégé, hulladékok. Nem véletlen jönnek fel a Kínai tv gyártók :R :R

[ Szerkesztve ]

(#25) grabber válasza #21180672 (#21) üzenetére


grabber
addikt

B7 ráadásul. Mibe fogadunk,hogy találok képi hibát benne? A tied is szar és olcsó sem volt. Tuti nem hibátlan a tv,mert nincs belőle olyan. Nem is megbízható,mert másuk cseréltetnek benne panelt,mint a távirányítóban az elemet.

Oled jobb mint a qled. Nem vitatom,csak amíg olcsóbb volt megérte. Most nem éri meg ilyen árak mellett.

(#26) #21180672 válasza grabber (#25) üzenetére


#21180672
törölt tag

én 2 év alatt nem találtam benne semmilyen képi hibát de hiszek neked, te találnál azonnal.
mesélj még.

(#27) Sza_Sa válasza #21180672 (#26) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

ha 55"-os van esély, hogy kevés hiba van, de vertical banding szinte biztosan látható. Ha 65"-os, akkor meg szinte 100%. Tudom, sokat nézegettem oledet, mire eldöntottem, hogy mit veszek. A qled sem tökéletes, de ahová szánom, jobban fogja bírni mint a mostani oled szériák, a 7-eseknél meg pláne.
Vannak az olednek is hibái, ha nem lenne, a múlt héten azt vettem volna, kerül amibe kerül.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#28) #21180672 válasza Sza_Sa (#27) üzenetére


#21180672
törölt tag

az megvan ugye h a panel ugyanaz az összesben csak a képfeldolgozó proci más.

egyébként nekem nincs vertical banding, pro tipp: rendeltetésszerüen kell használni.

(#29) Sza_Sa válasza #21180672 (#28) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Pro tipp: a vertical bandingnak vagy pl. a téglalpnak semmi köze a rendeltetésszerű használathoz. Bármelyik oled fórumon gyorsan "kedvenc" lennél ezzel a.kijelentéssel, a ph oleden is, szerintem...

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#30) mad823


mad823
őstag

A témához visszakanyarodva: kiderült, nincs DTS eARC-on sem.

(#31) #72042496 válasza mad823 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

A panel korrekt benne, amúgy sok sebből vérzik ez a tévé. Úgy tűnik, hogy lassan csak a kínálatuk legalja nem kapja meg QLED brandet.

(#32) jozsi


jozsi
tag

Lg nanocell??

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#33) mad823 válasza #72042496 (#31) üzenetére


mad823
őstag

Azért tegyük hozzá, hogy ettől még minden QLED quantum dot-os.

(#34) AxBattler válasza jozsi (#32) üzenetére


AxBattler
félisten

Az sem rossz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35) mad823 válasza AxBattler (#34) üzenetére


mad823
őstag

Nem rossz, csak fényerőben és kontrasztban elmarad egy ultra viewing angle filteres QLED-től, de IPS létére még betekintési szögben is. Sajnálatos, hogy idénre az (UVA) már csak a Q90T-ben maradt meg.

(#36) Tigerclaw válasza #72042496 (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen a QLED márkanév alá már bekerültek olyan tévék is amiknek nem kellett volna, ahogy a Nanocell is sántít az olcsóbb megoldásoknál. Persze az egyszeri vásárló nem tudja hogy ez a QLED, nem az a QLED, amit az OLED elleni indítottak pár éve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) #21180672 válasza Sza_Sa (#29) üzenetére


#21180672
törölt tag

a kurva anyámat h az én panelemnek nincs semmi baja több mint 2 év használat után sem. de az is lehet h csodatévém van.

(#38) Cassi


Cassi
senior tag

Az Alzában már fent van a Q70T, pontosan annyiba kerül, mint az LG C9.

(#39) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A vak nem látja csak, hogyan degradálja a Samsung a 4K lineupot. HDMI 2.1 nincs, a háttérvilágítási zónákat is megvágták 500-ról 100-ra. Ehhez jön a cikkben szereplő árazás. Hülye azért nem vagyok...

(#40) kokobe


kokobe
senior tag

Lcd-t? Ràadàsul samsungot kössz nem!😆😆😆

<---AMD___ATi--->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.