Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

A $300-os csomagban nincs benne az Access? WTF? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) E.Kaufmann válasza AxBattler (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na mondjuk Access-t nem is adnék mindenkinek, engem az lep meg, hogy olyan drága Home and student-ben nincs Outlook. Mondjuk én már egyre inkább a webest használom, mert nagyobb levelezésnél le-lehal az Outlook még M365-ös levelezéssel is (azelőtt linux-os IMAP-palhasználtam, ott még "elfogadtam", hogy nem ikszcséndzs és ezért lajhár)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) t72killer válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki 300dodót kiperkál, azért az nem "mindenki". A 2019-ben még egyebek is voltak (publisher rémlik pl).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) dr.Mura


dr.Mura
tag

Érdekes lesz, ha a Windows 11-en nem mennek majd a korábbi Office-ok, holott ennek semmiféle technikai indoka nincs.

C8H10N4O2

(#5) Chrys_


Chrys_
addikt

csakszólok... ha valaki úgy gondolná, hogy beszerzi a kulcsokat a nem havidíjas verzióhoz mondjuk ebay-n keresztül, mert olcsó, ne tegye, mert MS idén nagyon rászállt erre a dologra nem csak terjesztői, hanem vásárlói szinten is.
ennél még a törés is jobb, bár az off itt

(#6) AxBattler válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Na mondjuk Access-t nem is adnék mindenkinek...
Nemzetbiztonsági érdekből?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) E.Kaufmann válasza AxBattler (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Láttam pár Access bűvészt, rosszabbak voltak, mint az Excel-ben VB Scriptezők, aztán meg takarítsak én utánuk :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) M@cika


M@cika
őstag

Szerencsére továbbra is ingyen office-om van iskolai verzió. Ez nyilván ugyanígy meglesz a 21-es esetén is - majd 2023-ban, mire a Tisztaszoftver keretében elérhető lesz -

Nasit a kis fehér medvének!

(#9) t72killer válasza dr.Mura (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y , ezt kétlem, hogy maradandóan meglépik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Dester31 válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


Dester31
tag

Az Access még létezik? Betiltanám.

Des

(#11) Dave™ válasza M@cika (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az lenne a szerencse, ha a közpénzt nem erre költené az állam, hanem arra, hogy kompetenciákat sajátítsanak el a diákok, ne egy gyártó egy adott termékét. Csak azért hiszi mindenki, hogy nincs alternatívája, mert ezt az egyet ismeri. Ez az állapot pedig újratermelődik többek között ennek a programnak köszönhetően is.

(#12) M@cika válasza Dave™ (#11) üzenetére


M@cika
őstag

Mondjuk ebben sok igazság van. meg aztán a munkahelyek zömén is ezt használják -gondolom pont ezért, mert ugye ezt tudja a legtöbb munkavállaló (már amennyire tudják)

Nasit a kis fehér medvének!

(#13) skippper válasza Chrys_ (#5) üzenetére


skippper
senior tag

És ezt milyen formában teszi majd? Összes eddigi laptopomat használtan vettem, telepített Windowsal rajta. Honnan tudhatom, hogy eredeti van-e rajta, vagy ilyen mókolt, rámszáll-e emiatt valaki vagy nem?

(#14) ztsoft


ztsoft
őstag

Az Outlook fizetős lett (ráadásul $100, mivel a cikk nem tesz másról említést)? Már XP alatt is hanyagoltam, inkább a Thunderbird-öd használtam. Látszik, hogy jó ideje nem használok már Windows-t.

#11 Dave™

Azért jó látni, hogy több hivatal elfogad szabad szoftverrel készített dokumentumokat, talán az oktatás során is ismertetni kellene a diákokat vele.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#15) fatpingvin válasza ztsoft (#14) üzenetére


fatpingvin
őstag

yep. ez így egy öngeneráló jelenség, jól ismerjök, kb az összes szoftver terén így megy. nem az számít hogy melyik szoftver a jobb az összes változót összevetve hanem az hogy melyik tudja kilobbizni hogy az iskolákban/szakképzésekben tanítsák. és ugye lobbikapacitása nyilván annak lesz nagyobb aki jó drága.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) AxBattler válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván a felügyeleted alatt érdemes limitálni a hozzáfárást... vagy csak a megfelelő személyeknek telepíteni az összetevőt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) k-adi


k-adi
nagyúr

"Office 2013 esetében viszont korlátozást vezet be a cég, az említett programcsomag ugyanis nem lesz használható Windows 11-en, aki tehát frissítene az új operációs rendszerre, annak az irodai szoftverekből is újabbakat kell használnia."


WTF ?
:F :F

(#18) CounterBoci válasza fatpingvin (#15) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Sosem felejtem el, önéletrajzot pdf-ként küldtem be. Felhívtak, hogy ezt nem tudják megnyitni, küldjem már wordben pl :DDD

(#19) fatpingvin válasza CounterBoci (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

na, az egy szuper szűrő hogy hova NE menj dolgozni :D én valszeg rögtön vissza is írtam volna nekik hogy oké köszi hogy nekem is spóroltak köröket, olyan kollégákkal biztos hogy semmiképp nem akarok dolgozni akiknek egy PDF megnyitása is problémát okoz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) #16939776


#16939776
törölt tag

Utoljára tavaly decemberben csináltam cégnél leltárt (1 hét) excel, cellafeltöltés.
Mondjuk úgy, ahhoz képest, hogy milyen gyorsan haladtam az előzőnél, ahhoz képest idegesítő és kontraproduktív volt kezelni.
Másik friss élményem microsoft termékkel a 3D Paint-el volt. Az is egy repetitív rémálom a régi paint-hez képest.
Utána elővettem egy célszoftvert 2006-ból, az érdekes módon a kezemre állt, mindegy mivel vittem be adatot (kurzor/numpad) alig kellett utólag korrigálni. Maga a navigálás a munkaterületen relaxáló hatású volt a ms által rajtam elkövetett erőszak után. :DDD

(#21) Krix válasza dr.Mura (#4) üzenetére


Krix
őstag

2019 megy, gondolom a 2016 is megy még

If it is not broken then don't fix it!

(#22) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Már az Office 2013 Home and Student-ben se volt Outlook. Már akkor is kb. ekkora árkülönbség volt, ezért is lett ilyenem 2015-ben, ennyi felárat nem ér(t) meg az asztali Outlook kliens. Igaz én 1998 óta elvagyok a webes hotmail/outlookal.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#23) #72042496 válasza DjFlanker (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, az Outlookot kihagyták. Ekörül adhattam fel az egyszer vásárlásos Office-t, és váltottam Office 365-re. Öt gépre (hármon használom) ad friss programokat, nekem ez a konstrukció bevált.

(#24) Huntszy válasza Chrys_ (#5) üzenetére


Huntszy
tag

Erről esetleg forrásod is lenne?

(#25) Pingüino válasza M@cika (#12) üzenetére


Pingüino
senior tag

Sok helyen már inkább a Googe termékeit használják a jobb online kooperáció miatt.

(#26) Pingüino válasza ztsoft (#14) üzenetére


Pingüino
senior tag

Már itt-ott megjelenik a tananyagban, hogy más szoftverekben is van ilyen, ott így kell megoldani, de nem gyakoroltatják a gyakorlatban.

(#27) Pingüino válasza fatpingvin (#19) üzenetére


Pingüino
senior tag

Pedig az a legjobb, mert tök mindegy, hogy Windows-on, Linux-on, Mac-en, mobilon, vagy böngészőben nyitják meg, mindenhol ugyanúgy fogja megjeleníteni.

(#28) fatpingvin válasza Pingüino (#27) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt nekem nem kell mondanod, én azt szoktam rápróbálás nélkül visszadobni amikor valaki olvasásra küld nekem agy .docx fájlt. tessék PDF-be exprotálni, már csak azért is mert a docx nem cross-platform, arról nem beszélve hogy nekem nem biztos hogy megvan az a betűtípus amiben te írtad.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Remélem akkor egységesítik a mac, és windows felületet, mert egy hangyányit idegesítő most, hogy 365 néven valami a windows-os verzióból hiányzik, valami meg a mac-ből. Gyorsabb felállni, és leülni a másik géphez kiegészíteni, mint a mac verzióba összeszenvedni.

(#30) Pingüino válasza -Faceless- (#29) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ezért kell google ökoszisztémát, vagy cross platformos office-t, mondjuk libre office-t használni.

(#31) fatpingvin válasza Pingüino (#30) üzenetére


fatpingvin
őstag

maradjunk a libreoffice-nál. a SaaS-tól én ott óvom a júzereket ahol tudom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32) Dave™ válasza fatpingvin (#31) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig a Google office csomagja torony magasan a legjobb szerintem, mind UI, mind funkcionalitás szempontjából. Ingyenesen is tudja a lényeget, tud exportálni is mindenbe ami szükséges, és nagyon átgondoltan működik. A LibreOffice sajnos a közelében sincs számomra használhatóságban, de az MS Office-nál is sokkal jobbnak tartom.

(#33) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Lehetett volna annyi humorérzékük, hogy a magyar családi verziót nem 35999, hanem 36500 Ft-ért adják :)

(#34) PROTRON


PROTRON
addikt

Szabotálják a 2013-at? Huhh de szerencse hogy az irodában több gépen is 2010-es van, velünk nem tudtok kiba..ni!!! ohh...wait...
Inkább megspórolja a főnök a win11-re átállást? :D
ui.: i3-2120-as gépek. :D
SSD-vel, 2x4gb rammal tökéletesek 10 tab, word doksi, excell meg pdf fileok kezelésére...nem mindenhol kellenek az új hiperszuper funkciók, amikért cserébe elrontják a régi jól bevált dolgokat...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#35) M@cika válasza PROTRON (#34) üzenetére


M@cika
őstag

Azokkal a gépekkel tényleg teljesen felesleges a w11-re átállni. Majd, ha lesz pénz a cégnél a komplett gépállomány cseréjére akkor jöhet az is.

Nasit a kis fehér medvének!

(#36) PROTRON válasza M@cika (#35) üzenetére


PROTRON
addikt

Direkt írtam bele az utolsó mondatot.
Egy darab word doksi megnyitásához mi a fenéért kell 4 mag 8 szál 4ghz, ha egyszer 10 éve negyed ennyi számítási kapacitás is elég volt? Ugyanez pdf fileokkal...
Nem pénz nincs, hanem igényt nem látni a váltásra, ár-érték arányban valójában nem éri meg, rengetegen próbálják bekamuzni hogy nekem érdekem hogy minél több erőforrást zabáljon egy word doksi megnyitása(és emiatt kell új gép), de nem mindenki dől be. ;)
Na ezért írják bele a blokkolást az új win 11-be, nem a felhasználók érdekében.
XP-ől meg még win7-ről váltást is még el lehetett adni a kiberbiztonság oltárán, de a többit lenyeletni az emberekkel kell a bőr...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#37) sb válasza Pingüino (#30) üzenetére


sb
veterán

"tessék PDF-be exprotálni, már csak azért is mert a docx nem cross-platform"

"Ezért kell google ökoszisztémát, vagy cross platformos office-t, mondjuk libre office-t használni."

Én a múltkor felraktam a libre-t, hogy haladjak a korral és függetlennek érezzem magam. Megnyitottam egy pdf-et (szerkesztésre) és a viewporton kívül lógtak az elemek. Bár biztos a PDF hibája, de érdekes volt így megjeleníteni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.