Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ispy


Ispy
veterán

XBR-55X900B 60 hüvelyk 1699 dollár

Ennyiért best buy :DD ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2) DithenS válasza Ispy (#1) üzenetére


DithenS
senior tag

LOL tényleg xD

(#3) elefant válasza Ispy (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nyeh

(#4) SmOg


SmOg
csendes tag

A XBR-55X900B-nek nem 55 hüvelykesnek kéne lennie a táblázatban?
Ha már a többi sorozatszámból kiindulunk. Vagy a Sonynál akkor éppen szívtak valamit amikor ehhez a szériához értek? :)

(#5) Ispy válasza SmOg (#4) üzenetére


Ispy
veterán

Vagy elefantnak van valami jó cucca így korán reggel :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6) Daywalker válasza Ispy (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Énisénisénis ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) elefant válasza Ispy (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hamut szórok a fejemre.

(#8) JanR


JanR
addikt

Azért ahhoz képest, hogy UHD tv-kről beszélünk nem is olyan vészes az áruk. Kúszik ez lefelé szépen. Még egy 2-3 év és nekem is lesz egy ;]

(#9) Ispy válasza JanR (#8) üzenetére


Ispy
veterán

2-3 év és ha kell, ha nem 4k tévét fogsz venni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#10) BatchMan


BatchMan
senior tag

Money for nothing. Vagy lemaradtam, vagy ott sincs UHD adás. Sőt semmilyen UHD forrás (reális áron).
Hacsak nem a nyári fotókat akarja nézegetni... Ez kb a '70-es évek diavetítős szintje.

Nem azt nem értem miért árulják, hanem hogy miért veszik meg!

(#11) sYs válasza BatchMan (#10) üzenetére


sYs
tag

(#12) Harlek válasza BatchMan (#10) üzenetére


Harlek
tag

Azért veszik meg, mert presztízs értéke van. De ha megnézed, még a Full HD sincs igazán kihasználva idehaza, mégis mindenkinek fontos, hogy olyan legyen a tévéje.

(#13) subset


subset
senior tag

Elkezdtem gyűjteni..... :)
Már csak 4480-at kell félretennem a 65-öshöz

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#14) kaboska válasza Harlek (#12) üzenetére


kaboska
aktív tag

Hát mivel a fellelhető 4k tartalom nem túl sok.Meg pl.egy 48 perces 4k-s anyag 310GB :Y
Nekünk egyszerű halandóknak nem mostanában lesz :N

"Fej vagy gyomor"

(#15) JanR válasza kaboska (#14) üzenetére


JanR
addikt

Az igen :DDD

Egy 3 órás avatar meg lesz 1 TB, szép is lesz ez.

(#16) BiP válasza BatchMan (#10) üzenetére


BiP
nagyúr

Valahol el kell kezdeni, addig 22-es csapdája. Ha nem terjednek el a tévék, akkor nem fognak rá anyagot sem gyártani, mert minek?!
Öngerjesztő folyamat. De ha elkezdik árulni a tévéket, akkor egyre több anyag készül majd rá, ami tovább generálja az eladásokat, stb.

(#17) subset válasza JanR (#15) üzenetére


subset
senior tag

Mi a gond ezzel ???
1 winyó 1 film :)
Kezdek valami lobby-t sejteni a hdd gyártók részéről :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#18) kaboska válasza JanR (#15) üzenetére


kaboska
aktív tag

[EZ] se gyenge ;]
8k 12 perc 850GB :R

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#19) JanR válasza kaboska (#18) üzenetére


JanR
addikt

Atya Mária.. pedig ez a jövő.12-13 éve még a BluRay meg a 3D is csak fantázia volt otthoni használatban. Nyomtam a NES-t egy 21"-s CRT TV-n és én voltam a király, most meg már mik nem vannak :D

(#20) Ispy válasza BiP (#16) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem ez meg egy marketing által teremtett mesterséges fejlődés, ami simán lehet, hogy a tajgetoszon fogja végezni, mint a 3D (ami egyébként nem rossz, hébe-hóba, de nem bírták lenyomni az emberek torkán az otthoni 3D-t).

De lehet, hogy nem, én most így látom (majd visszanézek 5 év múlva ide, hogy igazam lett-e :B ).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21) tntmax


tntmax
aktív tag

Érdekességképpen kiegészítettem a táblázatot egy oszloppal, hogy mennyibe kerül 1 hüvelyk az adott típusnál.

Típus Képméret Ár 1 hüvelyk ára
XBR-49X850B 49 hüvelyk 2200 USD 44.9
XBR-55X850B 55 hüvelyk 3000 USD 54.5
XBR-65X850B 65 hüvelyk 4500 USD 69.2
XBR-70X850B 70 hüvelyk 6000 USD 85.7
XBR-55X900B 55 hüvelyk 4000 USD 72.7
XBR-65X900B 65 hüvelyk 5500 USD 84.6
XBR-79X900B 79 hüvelyk 9000 USD 113.9
XBR-65X950B 65 hüvelyk 8000 USD 123.1
XBR-85X950B 85 hüvelyk 25000 USD 294.1

[ Szerkesztve ]

(#22) bteebi


bteebi
veterán

"Az amerikai árak jó támpontot jelenthetnek ahhoz, hogy mire is számíthatunk itthon."
Hát semmi jóra...

Elég kemény némelyik árcédula. A 25000-es összeg forintban még menne, sőt CZK-ban is, de usadollárban vagy euróban már nem.

#21: Egységnyi felületre érdemesebb lenne számolni, mivel például egy 80"-os panel átmérője csak kétszerese egy 40"-osénak, a felülete viszont a négyszerese.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) BiP válasza Ispy (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

Természetes igény még nem túl erős a 4K-ra, lévén a FullHD minősége a legtöbb embernek bőven elegendő.
Azért a 3D-vel kapcsolatban több hátráltató tényező volt. A 4K-nak csak idő kérdése, hogy elterjedjen, mert szerintem később azért el fog. (kb. mint a HD ready után a FullHD). Minden csak ár kérdése.
És míg a 3D megosztotta a közönséget, nem volt mindenki számára egyértelmű előnye, azért a 4K-tól nem lehet elvitatni, hogy szebb, mint a FullHD.

Én csak arra a jelenségre hívtam fel a figyelmet, hogy ugye nem akarnak újat venni, mert nincs rá tartalom, de amíg nincs elég készülék, nem gyártanak rá elég tartalmat. Ez így eléggé 22-es csapdája. De valahol el kell kezdeni, és a gyártók most beindultak, így majd egyre több tartalom jön is majd rá.

(#21) tntmax: Mivel itt felületet nézünk, négyzetesen talán több értelme lenne ennek a mutatónak. Nem lenne ilyen aránytalan a nagyobb képátlójú tévék ára.

(#22) bteebi: Főleg, hogy most eléggé gyengélkedik a forint.

[ Szerkesztve ]

(#24) Ispy válasza bteebi (#22) üzenetére


Ispy
veterán

Hát igen, jó támpontok, a 49''-os kb. 800k-ba fog fájni itthon, na inden indulnak az árak.

(#23) BiP

Egy BD film 5-6k-nál kezdődik, mennyibe fog fájni majd egy 4k-s film lemezen :Y

Ez a szebb a képe dolog szerintem meg nem igaz, HD és SD között elég nagy szakadék van egy 50''-os tévén 3 méterről, de egy FHD és egy 4k között szinte semmi. Persze meg fognak jelenni majd a 4k-s lejátszók, felvevők, lemezek stb., de szerintem az ilyen nagy felbontásoknak nagy felületen van értelme és ezt próbálják meg most betuszkolni az emberek lakásába.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25) SzlobiG válasza JanR (#8) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen a 49-es a félmilliós árral már alakul feléért már el is hoznám.

(#26) nuke7


nuke7
veterán

olcsóbb mint a samu :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#27) Ijk válasza Ispy (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

Neken fontosabb a kontraszt, mozgásmejelenítés, amiben amíg egy 8 éves kuro jobb, addig nincs miről beszélni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) cildren


cildren
tag

Rendben, hogy legnagyobb optikai tárolo jelen pillanatban a BDXL ~100GB körüli kapacitással bír, de amit eddig írtatok, az alapján nem fér rá 1 lemezre egy 2 órás film.
Ismét lesz lemezcserélős esti mozi, vagy mi?

(#29) Ispy válasza SzlobiG (#25) üzenetére


Ispy
veterán

Felejtsd el, hogy azt nálunk megkapod fél milláért, alap esetben, ami kint dollár az mire ide kerül euro lesz és még arra jön rá az áfa.

(#27) Ijk

És ez hogyan kapcsolódik az én hozászolásomhoz?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30) tntmax


tntmax
aktív tag

(#22) bteebi,
(#23) BiP

A készülékeket sem úgy hirdetik hogy ~1026 négyzethüvelykes (49" képátló alapján számított terület), és úgy általában az emberek sem így nézik a dolgot.

A kétszeres képátlót mondja kétszer akkora TV-nek. És valóban kétszer akkora.. csak nem a képernyő felülete, hanem az átlója, ugyanis azt nem mondta hogy miben "kétszer akkora".
Ez alapján jogosan várhatná el az ember hogy az a képátlóval legyen arányos az ár.. persze tudom, nem jogos, na de nem is akarok szemantikai vitát nyitni, ezért is kezdtem azzal hogy érdekességképpen. :)

Node mivel ebédidő van és még a nap is szépen süt, legyen nektek is kedvetekre való:

Típus Képátló Képméret Ár 1 nh* ára Százalék*
XBR-49X850B 49 hüvelyk 1026 nh 2200 USD 2.144 USD 100.00%
XBR-55X850B 55 hüvelyk 1293 nh 3000 USD 2.320 USD 108.21%
XBR-65X850B 65 hüvelyk 1805 nh 4500 USD 2.493 USD 116.28%
XBR-70X850B 70 hüvelyk 2094 nh 6000 USD 2.865 USD 133.63%

XBR-55X900B 55 hüvelyk 1293 nh 4000 USD 3.094 USD 100.00%
XBR-65X900B 65 hüvelyk 1805 nh 5500 USD 3.047 USD 98.48%
XBR-79X900B 79 hüvelyk 2667 nh 9000 USD 3.375 USD 109.08%

XBR-65X950B 65 hüvelyk 1805 nh 8000 USD 4.432 USD 100.00%
XBR-85X950B 85 hüvelyk 3087 nh 25000 USD 8.098 USD 182.72%

* nh: négyzethüvelyk
* százalék: ár-érték arány a kategóriáján belül a legkisebb mérethez képest.

[ Szerkesztve ]

(#31) bteebi válasza Ijk (#27) üzenetére


bteebi
veterán

De az nem 4K felbontású! :DDD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) HUNNIA1920 válasza Ispy (#29) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Így van, tehát ha nem 2200 dollár, hanem 2200 ajró + 27% ÁFA, akkor a 480eFt-ból (49") hirtelen 840eFt lesz.
A legnagyobb 85 hüvelykes esetében 5,5 millió -> 9.5 millió.

Ehhez persze hozzájön az is, hogy egyes (többség) nyugati országokban egy kicsit magasabb a min. bér. Itt is akad "némi" különbség: itt kb. 70eFt -> ott kb. 700eFt (átszámolva).

Most már értem mit jelent: Magyarország jobban teljesít! :C

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#33) Mikiller válasza cildren (#28) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Erre én is kíváncsi vagyok:) Lehet, hogy majd 1Tb-s winyón adják a filmet...

(#34) bteebi válasza tntmax (#30) üzenetére


bteebi
veterán

Alapos munka! :K Azért így máris más a leányzó fekvése, adott szérián belül nem is nagyok a különbségek. Az XBR-85X950B ára mondjuk eléggé el van szállva, de ez valahol érthető is, mert azért nehezebb gyártani, jóval kisebb a piaca is... de azért a különbség el van túlozva.

Be kellene vezetni tévéknél a fajlagos árat, ami képfelület/ár lenne első közelítésben, de a jövőben lehetne kombinálni más paraméterekkel is: tömeg (mondjuk nem tudom, hogy a nagyobb tömeg pozitív vagy negatív tényező :U, szerintem racionális kereteken belül inkább pozitív), valós kontrasztarány, káva vastagsága ;], processzor frekvenciája, legnagyobb kalibrált deltaE, stb.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) #52815360


#52815360
törölt tag

Egyből megveszem az 55öst, ha a TV adások 90%-a UHD lesz ;]

(#36) nismoka válasza Ispy (#24) üzenetére


nismoka
addikt

Olcsóbb lesz az! Mivel belépő 4k modell max 700-ba meg kell hogy álljon.

[ Szerkesztve ]

(#37) tntmax válasza cildren (#28) üzenetére


tntmax
aktív tag

100GB körüli lemezek bőségesen elegendőek 4K filmhez.

A mai 25-50GB -on terpeszkedő anyagok esetében a hangsávok a teljes méret 20-40%-át is kitehetik.

Példának okáért vegyük az Avatar BD-t, ami ~47GB
Avatarnak tudtommal extrém magas a bitrátája (teljesen feleslegesen).

A film hossza: 2ó 41p 41mp
A videósáv: mérete ~40GB
Az elsődleges hangsáv (DTS-HD 5.1 48kHz) mérete ~5GB
A másodlagos hangsávok (DD5.1 48kHz) mérete ~0.5 - 1.0 GB darabonként.

Hacsak nem akarnak bevezetni mindenféle retardált 12.4 meg 27.9 hangsávokat (már a 7.1-et is túlzásnak tartom, de lehet tévedek), akkor nagyon nagy többségnek könnyedén el kell hogy férjen 100GB-on.

A mai BD tartalmak többsége teljesen feleslegesen van túlmintavételezve, mert ugye elfér a lemezen, meg így egy icipicit megnehezítik a másolást.

(#38) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Egy 49 "-ost milyen messzirol kell nezni ilyen felbontasnal? Mellesleg, letezik mar film, ami uhd-s? Ha igen, min taroljak illetve mekkora a merete?

(#39) nismoka válasza horvathkrisz (#38) üzenetére


nismoka
addikt

1-1,5m ;) BDXL

(#40) t72killer válasza tntmax (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk. Ha a h.265 jól fog szerepelni (és behozzák), akkor tényleg elég lehet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) SzlobiG válasza Ispy (#29) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja utána gondoltam, hogy az itthon sokkal több lesz.

(#42) sien


sien
aktív tag

nincs véletlenül olyan statisztika, hogy a drágább termékekről szóló cikkek topicjai közül hány % ban van "túl drága" "akkor se vennék ha lenne rá pénzem" "ár/5 ért meg is venném" ?

(#43) Peter13 válasza kaboska (#14) üzenetére


Peter13
senior tag

Hogy a bánatban lett az akkora?! Ha négyszer annyi képpontot veszek mai BD bitráta mellett (és azért az elég béna lenne ha nem támogatnák meg valami jópofább kodekkel), akkor sem értem: egy hosszabb-jobb BD 30 GB körül szokott lenni (értsd min 2 óra, fullHD..."extrákat" most hagyjuk), ennek a négyszerese is "csak" 120..ismétlem, mindenféle optimalizálás nélkül.
Valamit valahol valaki nagyon csúnyán elszámolt (nem feltétlenül véletlenül)...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#44) Peter13


Peter13
senior tag

A hírhez: nem és nem értem hogy miért próbálják meg (helyesebben: hogy van pofájuk) eladni hogy a 4K mennyire új és forradalmi dolog, és mekkora R&D kellett hozzá, és ezért kell ennyiért adni....ugyan.
Ez mezei kapzsiságról szól.
A technológia kihívásokat megoldották akkor, amikor 5 hüvelykes képátlóba belepaszírozták a full HD-t...ma már a kínai tabletek is "retina" kijelzővel jönnek, rendes IPS panellel, 2-300 dollárért (körítéstől függően). Ne mondják már nekem hogy nagyobb méretben megcsinálni olyan óriási kihívás, mert nagyon csúnyán fogom kinevetni őket. Paneltechnológiában sem nyújt semmi újat, legalábbis nem mondták hogy valami spéci OLED vagy egyéb dologból lesz a 4K felépítve: egyszerűen csak megnövelték a pixelek számát, bőven a jelenlegi mainstream gyártási kapacitás keretein belül. Ennyi. Ami egyébként szerintem is nagyon jó dolog, és sokkal értelmesebbnek tartom mint a 3D-t (személyes vélemény), de azt a műpalávert meg eszement árakat amit köré kanyarítanak....

Igazából ezzel az a baj hogy egy értelmes és jó dolog elterjedését akadályozzák azzal hogy sorozatosan és gátlástalanul hülyének nézik a vásárlót (gondolom a t. stratéga rendkívül fel van háborodva, ha esetleg a helyi autószerelő teszi ugyanezt vele). Ez nem forradalmi vagy új dolog, de jó, és egy szolíd felárat szivesen ki is tudnék és akarnék fizetni érte...de nem egy jobb kocsi árát (errefele azért lakás nem jün ki belőle). Marad a jó öreg 46-os Sharp full HD, meg a projektor...esetleg levadászok egy kifutó plazmát ;]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#45) kaboska válasza Peter13 (#43) üzenetére


kaboska
aktív tag

Igen csak ennél 909 Mbps a képsebesség
Videó: CFHD, 4096x2304 (16:9), 23.976 fps, 908 Mbps
Hang: PCM, 2.0 ch, 48KHz, 16-bit, 1536 Kbps
Hang 2: PCM, 5.1 ch, 48KHz, 24-bit, 6912 Kbps
Egy átlag BD-nél 20-30 Mbps a képsebesség :K
[ITT] megnézheted :)

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#46) all6atos válasza kaboska (#45) üzenetére


all6atos
tag

A BD 420 8 bit, amit eddig lattam UHD-t az meg 444 10 bit volt, gondolom ez sem kivetel...

(#47) xmaas


xmaas
őstag

Nekem bejonnek ezek a TV k az arak is csusznak szepen lefele de meg mindig maga a tartalommal van a gond lassan 500GB merevlemezeken fogjak arulni a filmeket ha igy folytatjak, es meg streamelni is akarjak de kiepitet normalis internetszolgaltatas/halozatok amik az ilyen hatalmas meretu anyagokat hivatottak a felhasznalok fele kuldeni rendes minosegbe/sebeseggel a beka segge allatt vannak.

Es persze azt se szabad elfelejteni egy normalis meretu lakasba/szobaba folosleges ilyen hatalmas felbontas szinte semmit nem vesz eszre az ember belole ki fog 2 meterre alni a kepernyotol hogy kulombseget lassa a FHD hez kepest?

(#48) cildren válasza Mikiller (#33) üzenetére


cildren
tag

Az szebb lesz mint egy DVD/Blu-Ray tokos polc :D

[ Szerkesztve ]

(#49) Benzoldog


Benzoldog
tag

Még várhatunk pár évet, mire megfizethető áraik lesznek. :)

(#50) DithenS válasza Peter13 (#44) üzenetére


DithenS
senior tag

Teljesen egyet értek veled!
Igazából szerintem ez arra megy ki hogy a türelmetlen vásárlókat lehuzzák,de nem baj majd mi megvesszük akkor mikor olcsóbb lesz,addigra lesz legalább 4K film,viszont az én szememben nem a felbontással volt probléma soha,hanem a hangal! Az én tévém is szép vékony meg minden,de a hangja mint ha egy notebookon néznék filmet komolyan,nem hogy a káva nagyobb lenne és egy normális hangszoró oda áá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.