Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Táblázat felett LG van és nem Pana ;)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) kikikirly


kikikirly
senior tag

És USA van nem UK. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Úgy látom ők még picit felül áraztak a mostani viszonyokhoz képest... de hogy miért.
Na ezért mennek csődbe és panaszkodnak ( :D ) hogy nem megy jól a TV bizniszük ... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#4) #72042496 válasza kikikirly (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

És 2018-es, nem 2018-as. :)

(#5) jeni válasza FollowTheORI (#3) üzenetére


jeni
félisten

Az LG Oled TV-k ennél olcsóbbak az adott kategóriában. A Panasonic is LG Oled panelt épít be.

(#6) adamssss válasza FollowTheORI (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Nem mintha az LG-kel gond lenne, de minőségben ezek magasabb szintet képviselnek. Itt gondolok az összeszerelésre és a képminőségre is. Lg-ből is ami pariban van ezekkel (G/E) kb ennyibe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) FollowTheORI válasza adamssss (#6) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ennyivel nem... a szoftveres körítésük meg a többi meg... hát passz.
De ők tudják... szerintem ezzel a dumával/marketinggel már nem lehet eladni egy drágább tévét 2018-ban.

Ha jól emlékszem a Sony árai is jóval alacsonyabbak elvileg idénre már.

Persze nyilván ez még változhat. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8) kolopele


kolopele
nagyúr

Továbbra sincs mire lecserélnem úgy látom az enyémet, még 77" - os sincs a listában. Gyenge a felhozatal nagyon :D Mondjuk nálam csak LG jöhetne szóba a továbbiakban is, ráadásul annyira bejött ez az ívelt kivitel hogy nem szívesen állnék vissza a normálra. Tudom, van akiknek pont az nem jön be, de hát ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#9) adamssss válasza FollowTheORI (#7) üzenetére


adamssss
veterán

A többi gyártól az LG-vel nyilván nem tud versenyezni árban hiszen az LG olyan áron adja a paneleket, hogy esélyük se legyen alájuk ígérni. Így a minőségre mennek rá.
Mind a Sony mind a Pana egy kategóriával magasabb szintet képvisel mint az LG. (egyébként nem csak OLED-ben) Ennek meg is kérik az árát. Persze ez nem azt jelenti, hogy a Pana tv üzletága nem fog csődbe menni.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) #72042496 válasza adamssss (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem vagyok biztos benne, hogy az LG Display az LG Electronics részére kedvezőbb árat szab. Ha kedvezőbbet is, akkor inkább a megrendelt volumen miatt, és nem azért, mert mindkettő LG.

(#11) Viktor81 válasza kikikirly (#2) üzenetére


Viktor81
senior tag

Moszkvában Volgákat osztogatnak. - a hír igaz, csak néhány apróbb helyesbítésre szorul:
Nem Moszkvában, hanem Szentpétervárott, nem Volgákat, hanem Ladákat és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.

(#12) Sinesol válasza #72042496 (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Lehet csak nekem furcsa, de miért 2018-es?
Totál furán hangzik így...

Adamssss: Tapasztalataim alapján, a Tv-ket tekintve egyáltalán nem képviselnek magasabb szintet, nem látom indokoltnak a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#13) #72042496 válasza Sinesol (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

A cikkben van "2018-es", az a baj. :) Csak az előbb bénán fogalmaztam meg.

(Egy tavalyi írásból maradhatott benn a toldalék.)

[ Szerkesztve ]

(#14) Sinesol válasza #72042496 (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, oké. Akkor azert nem tudtam rájönni, hogy miert is jobb a 2018-es. :D
Azt hittem, a cikkben már at lett javítva a verziódra.

[ Szerkesztve ]

(#15) -Skylake- válasza adamssss (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem meg a Panasonic közel sem akkora név, hogy megengedje magának azt az árazást, amit az iparág húzónevei megengednek maguknak.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#16) kolopele válasza -Skylake- (#15) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bárki bármit mond az LG a legjobb jelenleg az OLED piacon.

(#17) -Skylake- válasza kolopele (#16) üzenetére


-Skylake-
addikt

Én mondjuk nem vagyok annyira megfeszulve az OLED-tol, mint úgy az emberek általában, de ha OLED TV-t kellene vennem akkor én sem nagyon gondolkodnék más gyártóban. Az teljesen biztos, hogy az életbe nem jutna eszembe egy LG-vel, Sony-val azonos áron egy Panasonic TV-t megvenni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ezek sem az én tévéim még... pedig dolgozom, mint a hülye. De ez nem az én szintem. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#19) Viktor81 válasza -Skylake- (#15) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ne haragudj, viccelsz, vagy szedsz valamit ?
Mi az, hogy a Panasonic "közel sem akkora név" ? A legnagyobb... AV-ben a SONY-val azonos, némely üzletágban jobb. Az LG-t meg nehogy ezekkel a nevekkel egy lapon említsük, könyörgöm ! Az, hogy most csak ők gyártanak OLED panelt, nem teszi őket minőségi gyártóvá. Iparág húzónevei... Kik ? Az agyam eldobom. A Panasonic már akkor húzónév volt az iparágban, amikor Koreában a szórakoztatás abban merült ki, hogy fakardokkal verekedtek.

(#20) -Skylake- válasza Viktor81 (#19) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A Panasonic már akkor húzónév volt az iparágban, amikor Koreában a szórakoztatás abban merült ki, hogy fakardokkal verekedtek."

Eeeegen, pont mint a Nokia, a mobiltelefon gyártás abszolút csúcsa. Tényleg, emlékszel még a Nokiara? Volt olyan :)

Remélem ebből egyértelműen atmegy hogy mire célzok, amikor azt mondom hogy a Panasonic korántsem akkora név. Ugyanis korántsem akkora név. Ezen szemszögből pedig tökéletesen irreleváns, hogy mit jelentett a Panasonic neve 20 éve, mert már nagyon nem azt jelenti.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#21) Vikthor


Vikthor
nagyúr

kicsik....

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22) kolopele válasza Vikthor (#21) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ahogy mondod..........

(#23) Laca19 (a) válasza Viktor81 (#19) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ez 20 évvel ezelőtt igaz volt.
Jelenleg az LG mérföldekkel jobb minden területen, mint egy Panasonic.

http://www.diesel.com

(#24) kolopele válasza Viktor81 (#19) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem éppen te nem tudod mit beszélsz.

(#25) Vikthor válasza kolopele (#22) üzenetére


Vikthor
nagyúr

fullHD-ra elmegy a 65", de 4K... az már 4x annyi pixel, minimum feleződik így a nézési távolság, hogy értelme legyen ekkora felbontásnak...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#26) Viktor81 válasza Laca19 (a) (#23) üzenetére


Viktor81
senior tag

(#24) kolopele

Szomorú lehet így élni...
Többet ér a csillogó felszín, a csecsebecse dizájn, a parasztvakító értéktelen extrák, mint a minőség.
Nagyjából annyi, mintha azt mondanátok, a Mercedes 50 éve nagy név volt, de ma a Kia ! Elengedték a japánok a gyeplőt, ez vitathatatlan, de átjutottak egy szinten, amit az LG és tarsai még el sem értek, ez pedig a minőség, megbízhatóság vonala. Nem mindegy, hogy valaki a csúcson pihen, vagy most próbál vizet melegíteni a teázáshoz az alaptáborban.

Ezért megy az LG-nek. Sok felszínes, elvarázsolható user elélvez olyanoktól, mint ívelt TV. Felszínes, mindenen könnyedén átlépő, mindent könnyen eldobó társadalom, ez mindenen látszik...

(#27) kolopele válasza Viktor81 (#26) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom, nekem már több mint egy éve van meg ez a borzalmasan gyenge 77" - os ívelt LG OLED, ezt nézem már ennyi ideje nagy szomorúságomban.........Nem én vagyok szomorú, inkább te vagy kissé frusztrált, és.........azt már nem írom le inkább. Mindenesetre megkérdezném, neked milyen van hogy ennyire blamálod?

(#28) Viktor81 válasza kolopele (#27) üzenetére


Viktor81
senior tag

Már egy egész éve ?
Ettől vagy ekkora magabiztos király, mert megvetted legnagyobb kapható TV-t ?
Mondjak én is nagyot ? Már 2013-ban 65"-os VT60-as plazmát néztem. De nem ez a lényeg. Attól nem lesz jó az LG, mert övé a legnagyobb TV. 30 éve veszek Panasonic cuccokat. Mid van az LG-től a '90-es évekből ? És a 2000-esekből ? Van LG fényképezőgéped ? Blu-ray lejátszód ? Volt tőlük videómagnód, Walkman-od ? Majd 5 év múlva gyere vissza és meséld el, hogyan döglött meg a 77"-os csoda OLED. Nem irigylem Tőled a TV-det. Ha szeretted volna kihozni a maximumot, vehettél volna Panasonic OLED-et ekkora méretben, bár a leggyengébb láncszem abban is LG...

[ Szerkesztve ]

(#29) -Skylake- válasza Viktor81 (#28) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tudtam, esküszöm TUDTAM amikor megláttam az első válaszodat, hogy percek kérdése és kilyukadunk a tévedés forrásához és lám, itt vagyunk. Üdvözlök mindenkit a "mert a Panasonic VT plazma, csak az" szinten. Esküszöm tudtam hogy ez lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) kolopele válasza Viktor81 (#28) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hamarabb nem tudtam megvenni, mivel akkor jöttek ki nagyjából, előtte nekem is volt Panasonic, csak a ZT60, ami megadta magát 3 év leforgása alatt. Egyébként meg igazad van, majd meglátjuk az LG meddig bírja, bár lehet hamarabb lesz véve egy ugyanekkora papírvékony OLED tőlük minthogy ezt megvárnám. Majd visszatérünk a dologra úgy 2 év múlva, addig meg felesleges itt civakodni.

(#31) Viktor81 válasza -Skylake- (#29) üzenetére


Viktor81
senior tag

Látom, van gond...
Te hoztad fel a plazmát. Ő azt kérdezte, milyen TV-m van és tudod, a Panasonic plazmát gyártott. Ha most valaki az LG-t sztárolja valószínűleg OLED-et ír. Jó lenne nem kekeckednél, mert a "vita" a Panasonicról szólt, nem a plazmáról. Írhattam volna azt is, hogy a Panasonic már akkor fantasztikus CRT TV-ket gyártott , amikor az LG-nél fadobozban báboztak. Itt Te vagy a tévedés. Írhatok SONY-t, AV-ben szintén azon a platformon mozog, mint a Pana.

Befejeztem, mert ez sehova nem vezet. Az LG nagyszerű példája annak, amilyen most a világ. A jelennek élni, megvenni, eldobni, venni másikat. Csak az számít, hogy néz ki, mennyire vékony, megy-e rajta a fészbúk, meg mit játszik le a beépített médialejátszója.

[ Szerkesztve ]

(#32) kolopele válasza Viktor81 (#31) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mondom én, neked gondjaid vannak, már a világ is rossz :)
A mai fogyasztói társadalom meg ilyen, ezt el kell fogadni, egy autót is max. 3 évre vesz az ember utána cseréli. Direkt így vannak kitalálva. Egyedül a nejem van már meg több mint 20 éve, őt nem szándékozom cserélni :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Ren Hoek válasza Viktor81 (#31) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A Panasonic évekkel ezelőtt belebukott a plazmába. Azóta is csak futnak az LG után, pontosan az első WOLED panel óta.

Mi az amit a Pana le tud tenni az asztalra?

Nagyjából semmi új technológia. Képtrutymózó eljárások, LCD tv-k és egy túlárazott LG KODAK OLED panel :D

A Samsung legalább az OLED és QLED bukása után, próbálkozik újítani, a MicroLED-el.

Régi korok letűnt dinoszaurusza a Panasonic, a plazmával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#34) Squirrel válasza kolopele (#32) üzenetére


Squirrel
őstag

Komolyan mondom én már nézni szoktam az időt, hogy mikor jelensz meg az oledes topikokban, hírekben, hogy elújságold, aki még nem tudná, hogy milyen fasza és nagy tv-d van. Amit azért nem cserélsz le, mert nagyobb nem jött még ki. Nem unod még?

(#35) Ijk válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


Ijk
nagyúr

Belebukott? Akkor csődbe ment volna a cég vagy legalabb a tv-s divízió.
Az sem mindegy milyen elektronikat pakolnak a panel köré, ezekben lehet jobb egy panasonic vagy sony, nem bizonyitottan de nincs kizarva. Persze innováció már egyiknél sincs, de legalább kepminosegben még piacvezetok a sony-val. De ez is már egyre torekenyebb.

Viktor81: egyelőre nem bizonyos hogy az lg oledjei kevesebbet birnamak egy plazmanal. Gondolom a gyarto sem ad esz nélkül 5 ev garanciat akcioban. Hamarosan kiderul, az elso szeriak ha jol tudom mar 5 evesek, persze 15-20 evet illene kibirni mérsékelt hasznalattal.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36) kolopele válasza Squirrel (#34) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mert szerinted egy 1050 Ti topikban kellene ezzel előjönnöm? Pont abban a topikban vagyok most is ahol lehet erről beszélni, témába vág. Ha zavar ugord át nyugodtan :)

(#37) #72042496 válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én azért nem mondanám letűntnek, mert képfeldolgozásban tavaly még biztos jobbak voltak ezek, mint az LG. De most az LG is belehúzott. Kíváncsi leszek, szerencsére már kezdenek gyűlni a tapasztalatok az ideiekről is.

(#31) Viktor81: Ugyanakkor az LG meg nagyon nem az alaptábor és Kia kategóriája már. Pár éve még talán az volt, de azóta bőven megváltoztak a dolgok. A szórakoztatóelektronikában pedig az aktualitás számít, mindig is ez számított, és nem az, hogy évekkel meg évtizedekkel korábban mi volt.

[ Szerkesztve ]

(#38) rii válasza kolopele (#36) üzenetére


rii
nagyúr

pedig már több topikban is feljött ez, hogy a végén csak eljutunk oda, hogy kőgazdag vagy

fel kellene tenned Magadnak a kérdést, "miért csinálom én ezt?" ... és aztán őszintén szembenézni magaddal ... ha meg tudod mért csinálod ezt, és mégis csinálod ... akkor van igazán messze a gyógyulás ... függő vagy .... közléskényszered van ( jobb esetben ) .... amit már csak azért is jó lett volna visszafognod, mert mindig megütközést vált ki .... de kimagyarázod, ... és megint újra .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39) kolopele válasza rii (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valamiért ezzel így vannak sokszor más jellegű fórumokon is, főleg amikor a politikai oldalakon sem rejtem alá a véleményemet. Ott már akkor anyáznak amikor nem szidom a kormányt. Nincs semmiféle kényszerem, csak van egyfajta stílusom, ami nem akar sem bántó sem sértő lenni, csak így jön ki belőlem. Itt úgy éreztem helyénvaló amiket írtam, de nem nyerheti el mindenki tetszését ezt elismerem. Ha nem támadtak volna le ketten már abba is hagytam volna az írást. Igazából azt nem értem miért fáj az sok embernek ha valaki nem folyton sír hanem elégedett és ezt le is meri írni. Lehet, bennem van a hiba hogy ezt nem értem már hosszú évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#40) rii válasza kolopele (#39) üzenetére


rii
nagyúr

akkor már régóta tapasztalod ezt
tudod mivel jár....
de csinálod ....

majd valakinél megint sikerül kiütnöd a biztosítékot ... és akkor megint lesz valaki aki Veled foglalkozik, .... és elmagyarázhatod Neki hogy Te nem is ....

.... én kiszálltam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) kolopele válasza rii (#40) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, tudom mivel jár. Pl. politikai oldalakon és vagyok a rokon, csókos, stb. Szerinted ezért ne írjam le a saját véleményemet? Off vége, én is kiszálltam.

(#42) rii válasza kolopele (#32) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Mondom én, neked gondjaid vannak, már a világ is rossz
A mai fogyasztói társadalom meg ilyen, ezt el kell fogadni, egy autót is max. 3 évre vesz az ember utána cseréli. Direkt így vannak kitalálva. .... "

amit leírtál, _azért_ rossz a világ ... mert hogy 3 évre vegyél kocsit, meg 3 évre TV-t .... és igen ... a világ is rossz ... cizelláltabban fogalmazva: kva el van b.szva az egész .... szabadon tartott rabszolgák vagyunk .... az odavetett konc meg a: fuxi-konyhabútor, új autó, meg az oled meg a botmixer ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43) shotika válasza kolopele (#39) üzenetére


shotika
őstag

Pedig nem véletlenül szólnak rád. Nem az első topic, ahová odabiggyeszted, hogy neked egy bazinagy oled tv-d van és nem cseréled le erre meg arra. Már mindenki tudja ezen a fórumon.

OLED tv-k árazása: Oleden túl szerintem nincs "kézzel fogható" javulást ígérő képmegjelenítési technológia a gyártók kezében. Nem tudják/ nem akarják olcsóbban gyártani, esetleg nagy a selejt arány, ezt átlag emberként kb sose fogjuk tudni, viszont egy nagyon jól be tudják pozícionálni a felső kategóriába, mert teljesen más képet ad, mint egy átlag lcd tv. Hiába megy a hiszti, egyelőre a felső kategóriában ennyibe kerülnek ezek a tv-k, és jó darabig itt is fognak maradni, maximum a több éves modellek árai esnek le 350-400 ezres árkategóriában egy-egy akciónál. És a felsőkategóriásnak szánt tévék sok-sok éve ilyen árakkal indulnak. Ezen nem is értem mit kell csodálkozni.
Egyékbént szerintem oledeknél ebben a kategóriában már tökmindegy milyen márkát választunk, kb mindnek tök ugyanolyan a képe, maximum designban, anyaghasználatban és szoftveres megoldásokban különböznek. Szoftveres téren például a Panasonic még mindig le van maradva a fapados megoldásaival a konkurenciához képest. Ugyanígy a Philips is.
Ha kicsit bővítem a tv-ket, ha már lentebb előkerült, hogy az LG miért ennyire jó, szerintem maximum az árazása miatt. '17-ben a 9-es sorozat alatti modellek nagyrésze ipari hulladék kategória, olyannyira, hogy egy We750-es Sony (függetlenül attól, hogy a mozgásmegjelenítése alacsony) képminőségben szétveri az Lg sokkal drágább, feljebb pozicionált 8-as sorozatát is. Az anyaghasználatról nem is beszélve, recseg-ropog az összes.

És még szóba se került például a Qled technológia, amely ugyan nem tudja azt a feketét hozni, mint egy Oled, de színmegjelenítésben erősebb, és nagyobb a fényereje. Élénkebbek a színek, vagy egész egyszerűen egy fehér szín sokkal fehérebb. Ami szintén előnyös, tekintve, hogy elég kevés a full fekete tartalom. És nem ég be.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#44) kolopele válasza rii (#42) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azzal nem tudsz mit kezdeni hogy a gyártók úgy lövik be a termékeiket hogy kb. 3 év és dobhatod el. Természetesen nem ez lenne a normális, de a profit mindenek felett. Ha most olyan műszaki dolgokat gyártanának amelyek 10 évig is bírják vagy cserélhetőek lennének az alkatrészek külön is ki venne újat? Az autó is jó példa, ha garanciaidőn belül nem a hivatalos márkaszervizbe viszed az autót (ahol egy olajcsere minimum 100 ezer amiből a munkadíj olyan 40) akkor oda a garancia. Őket is meg lehet érteni, inkább ebből tartanak fenn ma egy szalont mint az autóeladásokból. Nálunk van két számtech üzlet, és ők is a javításokból termelik ki a profit jelentős részét nem az eladásokból.

(#45) kolopele válasza shotika (#43) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mivel állandóan ezt a beégést olvasom (de még konkrétumot sehol nem láttam), igazán kíváncsian várom ez mikor fog majd bekövetkezni.

(#46) shotika válasza kolopele (#45) üzenetére


shotika
őstag

Nem is azt mondtam, hogy mindegyik beég. Viszont magasabb a kockázata, mint egy sima lcd-nél. Amoledes telefonoknál se mindegyik ég be, nekem fél éve van egy S8-am, makulátlan a kijelzője, pedig nyúzom eleget, míg egy ismerősömnél pedig 1 hónap után beégett (szintén S8) a fb messenger. Ez egy technológiai sajátosság, részemről nem is képezi vita tárgyát, ezekkel (is) dolgozom, tudom, hogy beéghetnek. Láttam eleget.
Persze küzdenek ellene a gyártók különböző pixelmosási trükkökkel, de attól ez még egy létező jelenség, akármennyire is nem akarod elfogadni. Várni várhatsz rá, de kb mint a cigeratta, amiről ma már mindenki tudja, hogy rákot okozhat, mégsem alakul ki mindenkinél.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#47) Bohus


Bohus
aktív tag

Akik esetleg drágának tartják, azoknak ott a megoldás a fotón: nem a nappali vakolására és festésére kell elkölteni a pénzt! :)

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#48) Tengri válasza Bohus (#47) üzenetére


Tengri
senior tag

Bizony-bizony. De ma már "az" is letűnőben van. Pedig mennyivel hasznosabb, hiszen a képzelőerődnek, fantáziádnak nem szab határt, mint a képi megjelenítés :)
"A külső kép megöli a belső képet..."

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#49) Squirrel válasza kolopele (#36) üzenetére


Squirrel
őstag

Szerintem egyaltalan nem kellene mar sehol ezzel elojonnod. Mindenki tudja, hogy milyen csodalatos, odaadao, nem onmagat fenyezo, szereny, visszahuzodo ember vagy. Ha meg meg nem tudjak, irhatnal egy cikket a logout-ra, es ott a hozzaszolasokban kielheted a hajlamaid. Latod ez a gond, hogy fel sem fogod, hogy az, hogy minden OLED-es topikban az elso hozzaszolasod az, hogy "na erre sem cserelem le a 77-es tv-met" az az emberekben elobb utobb ellenerzest valt ki. A politikat meg ne hozzad bele, mert aki az elmult evekben farvizen gazdagodott meg, az jobb, ha meghuzza magat. Van par ismerosom, aki ebben a szerencses (?) helyzetben van, az ertelmesebbek ezt nem hangoztatjak. Es mielott letamadnal, hogy azert irom, mert nekem nem tellik ilyen dolgokra, megnyugtatlak, hogy nem ez a helyzet, kulfoldon elunk, jo korulmenyek kozott, senki farvizen evezve. Egyszeruen felenk ha valaki kogazdag (es eleg sokan vannak, akar a fonokeim kozott is) az el egy teljesen normalis eletet es nem irogatja forumokon hangoztatva. Munkaba is egy kisebb japan vagy nemet autoval jar, otthon meg a garazsban pihen az aston vagy a 911-es. Es valahol ez a normalis, ez itt senkiben nem kelt ellenerzest. Otthon meg pont forditva, tisztelet a kivetelnek, ha valaki tehetosebb, azt azonnal mutatni kell es tudatni a vilaggal minden lehetseges modon. Na en befejeztem, gondolom teljesen mindegy mit irok, ugysem ertesz egyet vele. Meg vegul a moderatorok ugyis torolni fogjak.

(#50) Ren Hoek válasza shotika (#46) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Bizonyos felhasználási módoknál permanens beégés előjöhet.

Viszont a 7-eseket kb fizikailag lehetetlen beégetni, ha betartasz pár alap szabályt. Igen, kábeltv-t ne nézz a logók miatt, és ne hagyj kint rajta kumulatívan semmit 300 óránál tovább. Pl játék HUD, monitorként.
Itt is a színes, főleg a piros logók okoznak gondot, a fehér nem, mert a W alpixel sokkal tartósabb. Bejáratásra kell figyelni, az első időkben, csak mozgókép.

Tehát ha filmnézésre és játékra használod, akár 10 órát / nap akkor sem fog beégni.

Az RTINGS teszte épp most fut 6 TV-vel, és korábban a 6-osokkal. Teljesen más mint az AMOLED.

A QLED egy edge lit LCD, semmi több. Csak mocskosul gusztustalanul túl van árazva. OLED áron van! Minden más a Samsung agyszüleménye.

Ja és a 4K HDR B7 már közelít 400 körüli árhoz... aki prémium TV-t akar venni, az megemgedheti már ezt a kategóriát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.