Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joshi


Joshi
titán

"Az amerikai árak jó támpontul szolgálhatnak azzal kapcsolatban, hogy itthon mire számíthatunk."
Igen, ugyan ennyi csak Euróban. :DD

(#2) Archttila


Archttila
veterán

Jovore meg 375k lesz kupon napokon a mediaba...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3) berVi


berVi
senior tag

Es akkor johetnek a nyivakolo kommentek, hogy az oceanon tuli import miert nincs ingyen, es hogy az LG miert szamitja fel a magyar allam altal kirott 27%-os AFA-t.

(#4) daneel_hu válasza Joshi (#1) üzenetére


daneel_hu
addikt

Csak kicsit olcsóbb mint a tavalyiak.
Különösen a 77 colos ára esett. :C

(#5) Ixion77 válasza Archttila (#2) üzenetére


Ixion77
őstag

Igen, ez valóban az a kategória, ahol az idei szinte semmivel sem nyújt többet mint a tavalyi, viszont az utóbbi már feleannyiba kerül.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) Chibass


Chibass
tag

Tetszett a cikkben, hogy leírtátok mit jelent a W(allpaper) és R(oll) a típusban, de mi a különbség a C és E között?
Annyit tudok, hogy a C a B-hez képest jobb processzort kap, így a képjavító eljárások jobbak (már ha használja egyáltalán valaki ugye, mert erről nem vagyok meggyőződve).

Szerk.: Mikor jön a belengetett VRR képes OLED?
A TV teszteknél egyébként mindig hiányolom az adatot, hogy hány Hz-en tudja az adott felbontást a készülék, de lehet ez a csatlakozóból egyértelmű lehet, csak nekem nem az.

[ Szerkesztve ]

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#7) daneel_hu válasza Chibass (#6) üzenetére


daneel_hu
addikt

C és E között ergonómiai különbségek vannak csak (E egy üveglapon van), + soundbar van az E-ben.
(már ha ez annak nevezhető) :DDD

(#8) sb válasza Chibass (#6) üzenetére


sb
veterán

A csatlakozó sajnos nem jó támpont erre csak a minimum felől: amit nem bír azt biztos nem tudja. De fordítva sajnos lehet: tudná a csati de mégsem kezeli a TV.
Rtings tesztekben meg szokták nézni mit tudnak.

(#9) #72042496 válasza Ixion77 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a HDMI 2.1 és kapcsolódó feature-ök miatt éppen nem az a kategória lesz, de sebaj.

(#6) Chibass: Ezek már a VRR-képes OLED-ek. Az előzetes infó az, hogy a 9-es sorozatban az 1080p@120 és 2160p@120 is támogatott HDMI-n.

RTINGS tesztekben leírják ezeket részletesen, én általában onnét nézem ki.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem tűnik úgy az árakból, hogy aggódna az LG a QLED, meg a konkurens gyártók OLED megoldásainak térnyerésétől.

A statisztikák alapján viszont jobb lenne ha aggódna... A Samsung szépen aláígér az megfelelő méretű OLED-nek és viszi a lét.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Ixion77 válasza #72042496 (#9) üzenetére


Ixion77
őstag

Mi miatt számít az átlag vásárlónak a HDMI 2.1 és az ahhoz tartozó szolgáltatások?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#12) b. válasza Ixion77 (#11) üzenetére


b.
félisten

VRR miatt és a 2160P@120 hz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Dr. X válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Ezekkel az árakkal nem kell foglalkozni. Két hónap múlva -15%, fél év múlva meg már -30% lesz. Az meg már sokkal barátibb.

(#14) Ixion77 válasza b. (#12) üzenetére


Ixion77
őstag

Tehát azon játékosoknak, akiknek megér a Freesync miatt +600000 Ft-ot kiadni, és azoknak akiknek a 4K@60Hz nem elég. Kiváncsi lennék hogy ők a vásárlók hány százalékát teszik ki, de én a magam részéről nagyon alacsony százalékra tippelnék.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#15) b. válasza Ixion77 (#14) üzenetére


b.
félisten

Mindenki aki éppen majd köv generációs konzolt vásárol vagy éppen 2.1 kimenetes eszközt használ és ezen játszik élvezni fogja ennek az előnyét.Akár PC hez is messze olcsóbb megoldás mint a BFGD megjelenítők, mint például az LCD alapú HP omen a maga 5000 $ árával.[link]
EZ amúgy nem csak freesync hanem szabvány HDMI VRR ami megy majd Nv kártyával is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) #72042496 válasza Ixion77 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyelőre nem az átlagvásárlók vesznek OLED-et, a plusz funkciók előnyei pedig szerintem elég ismertek. Én még az eARC-ot emelem ki, tévére kötött PC illetve médialejátszó mellé praktikus, ha van egy komoly házimozija az embernek.

Az új tévék magas áron nyitnak, ez igaz. De ez szóra sem érdemes már, ld. #13. Az idei sorozattal viszont érkeznek tök jó új funkciók, és mellé potenciálisan fejlődnek az eddigiek, pl. interpoláció, BFI, PC módban színkezelés. Szerintem/számomra itt nagyobb fejlődés lesz, mint tavaly és azelőtt együttvéve.

[ Szerkesztve ]

(#17) kutyu92 válasza Chibass (#6) üzenetére


kutyu92
csendes tag

E(xclusive), régen C(urved) mostmár inkább csak C(ool) meg B(asic)

(#18) #72042496 válasza b. (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ők a DisplayPorton működö Adaptive Syncet engedélyezték, a VRR viszont egy másik szabvány. Biztos, hogy az utóbbit is támogatni fogja az nVidia? Eddig csak találgatásokat olvastam.

Az a baj, hogy sokszor a FreeSyncet (az AMD-féle, HDMI-n is működő VESA Adaptive Sync implementációt), VRR-t (HDMI szabvány) és Adaptive Syncet (VESA szabvány) is általánosan, egymás szinonímájaként használják a neten, alig lehet kiigazodni.

[ Szerkesztve ]

(#19) Partz válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Partz
senior tag

Mert nincs miért aggódniuk, ami kategóriájában hasonlít mondjuk egy C9 oled-hez az a Samsung Q90-es szériája, pöccre ugyanannyi a nyitó áruk, itt az Lg jobbon teljesít az eladások szerint. De valóban az edge led-es qled tv-ivel alá ígér, aminek valójában az Lg NanoCell tv-i felelnek meg, na itt valóban jobb a Samsung. Tavaly ugyan ennyi volt az 55" 65" méret nyitó ára. Ez annyit jelent, elérték azt az árszintet aminél nem lesz jelentősen olcsóbb egy felső kategóriás tv.
Ha a 77"-os vagy a feletti méret kategóriát vesszük, ott még a gyártás ami költségessé teszi az oled-et, épp ezért elterjedtebb abban a szegmensben az lcd. Itt még évről-évre jelentősen csökkentenek az oled árakon.

Jó a statisztika csak értelmezni se árt, hasonlót a hasonlóval.

(#20) b. válasza #72042496 (#18) üzenetére


b.
félisten

Szinte biztos, hogy támogatni fogják,általános szabvány lesz, nem gyártóhoz köthető mint ahogy írtad is. Ha csak nem azt látják benne amit én, hogy a BFGD vetélytársa.
DE a Vesa VRR DP-n át megvan nekik, nem hinném, hogy a HDMI-n át ne menne, hisz egy csomó monitor is jön vele a jövőben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) szabi__memo válasza berVi (#3) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azta', az USAból hozzák ide a koreaiak?

(#22) Sinesol válasza b. (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

Azert en nem vennék rá mérget, hogy lesznek ezek olyan jók, mint az nVidia féle Gsync, nyilvan nem véletlen van benne nagy tételben is 500dolcsis fpga. A Freesync is elvileg jonak volt beharangozva, aztan minden baja volt, még ma sem tökéletes, pedig folyamat javitgatták.

[ Szerkesztve ]

(#23) Reggie0 válasza Sinesol (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Az az fpga nagy tetelben olyan 70-50 dollar.

(#24) #72042496 válasza Sinesol (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem lepődnék meg, ha az első implementáció köhögne, és a VRR-tartomány is szűk maradna. De kocajátékra szerintem VRR nélkül, fast syncet használva is zseniális lesz egy ilyen OLED. (Mondjuk az eddigiek is azok. Az ideiek meg várhatóan még jobbak lesznek.) :)

[ Szerkesztve ]

(#25) #21180672


#21180672
törölt tag

a w9-re kiváncsi leszek, egyik legjobb koncepció.

egyébként ha van rendes hangrendszered, soundbarod akkor az E felesleges. ár értékarányban a C a legjobb választás. ha pedig csak oledet akar az ember akkor B.

(#26) Sinesol válasza Reggie0 (#23) üzenetére


Sinesol
veterán

500 dollár környékére mondják és igy is elég olcsó, mivel a listaára 1500 dolcsi ha jól emlékszem. Ez nem az alap Gsync, hanem ami a 4k HDR Gsynchez kell.

[ Szerkesztve ]

(#27) Reggie0 válasza Sinesol (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem igazan szamit, hogy mennyi a listaara. Erdekes modon az en 3600 dollaros devboardomon egy listaaron 18000 dollaros fpga van. Ez igy megy. De a multi ahol dolgoztam a gsynces fpganal 3x nagyobbat, listaaron 3500 dollaros fpgat 200-ert kapta. En szemelyesen $120-ert vettem 2 eve a digikelytol egy $3200-as fpgabol 12 darabot.

Amugy ami a gsynces panelen van csak $700 listaaron: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28) Sinesol válasza Reggie0 (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

De akkor mi értelme ezeknek a listaáraknak, számít bármit?

(#29) DamianB válasza Sinesol (#28) üzenetére


DamianB
őstag

Azért szerintem számít főleg a cégeknek pénzügyi tervezésnél de én se értek hozzá nem akarok jobbnak bele menni.

Én a távoli jövőben c9 et vennék pl PS5 mellé ha az futatja majd a régebbi PS játékokat is. úgy van ahogy páran írtatok is várni kell hogy esen az ára .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#30) Joshi válasza daneel_hu (#4) üzenetére


Joshi
titán

A nyitó ára valóban esett, de ez minden OLED tévére igaz. A gond egyelőre az, hogy az utolsó(kifutó) akciós ár nem nagyon akar lemenni komolyabban.

(#31) Reggie0 válasza Sinesol (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ha beesel az utcarol es kell egy darab, akkor lehuznak. Valahogy az fpga meg mindig nem olyan tomegtermek, mint a processzor. Talan most fog ez valtozni, mert mar lehetsegesse valt ertelmes meretu es sebessegu darabokat gyartani, amiket compute celra viszonylag kenyelmesen be lehet vetni.

Igazabol van osszesen ket jelentos gyarto, kisse eltero architekturaju fpgakkal, szoval annyi penzt kerhetnek, amit nem szegyelnek. Annak orulhetunk, hogy egyaltalan megadnak iranyarat es nem alkalmankent kell alkudozni.

[ Szerkesztve ]

(#32) flexxx2 válasza daneel_hu (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Kíváncsi voltam én is mennyit esett, kikerestem a tavalyi hírt:
C8 77 hüvelyk 10 000 dollár (~ 2 500 000 forint): -3000$
C8 65 hüvelyk 4000 dollár (~1 015 000 forint): -500$
C8 55 hüvelyk 3000 dollár (~760 000 forint) -500$

(#33) pubyy válasza flexxx2 (#32) üzenetére


pubyy
tag

szerintem ha valamelyik multi itthon az általad írt 500 dolcsiért adná a C8 55"-os tévét, ott valószínűsíthetően tömegverekedés lenne érte.....
Sőőőt meg merem kockáztatni, az összes TV-s topik ki is halna a C8 topikján kívül...

[ Szerkesztve ]

(#34) flexxx2 válasza pubyy (#33) üzenetére


flexxx2
őstag

Félreérted. Nem 500 hanem -(minusz)500 a tavalyi árhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#35) Tetsuo válasza #21180672 (#25) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"A w9-re kiváncsi leszek, egyik legjobb koncepció."

...Ha tapétatévét akarsz. Minden másra ott a B, C és E.

(#36) Squirrel


Squirrel
őstag

Nálunk most a 77-es kifutó c8-as 5600 chf-ba kerül. Ennél alacsonyabb áron még nem láttam. A 65-ös e8-as van jó áron, az 1999 chf. Azért ez már elfogadható, ami továbbra is fáj, a plussz 12 inch 2x-es felára...

(#37) gyuromoj válasza Squirrel (#36) üzenetére


gyuromoj
veterán

E8 ára nagyon brutál :Y
MM-ben a C8 volt 700k körül 9.-én Békéscsabán.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#38) Squirrel válasza gyuromoj (#37) üzenetére


Squirrel
őstag

Igen, az nagyon korrekt áron fut. Itt lehet összehasonlítani:

www.toppreise.ch

(#39) Banano


Banano
tag

Uhh a 77es akciJozva lehet 1 milka alatt lesz par honap mulva?!

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#40) #72042496 válasza Banano (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még annak is nagyobb esélye van, hogy én leszek a római pápa pár hónap múlva.

(#41) Joshi válasza #72042496 (#40) üzenetére


Joshi
titán

Múltkor erről "vitáztunk" az OLED topikban, mármint hogy sokan arról álmodoztak hogy nem sokára milla körül lesz a 77"-os méret. :DD Attól hogy az elmúlt néhány év irreálisan magas induló ár drasztikusan esett, érts a 77" 4milláról 2millára esett még nem jelenti azt, hogy a kifutó ár is ennyit fog esni. Egyébként ez látszik is a 2018-as modellek árán. Persze egyértelmű hogy évről-évre olcsóbb lesz az OLED, de azért jelenleg még a csúcstévé akárhogy is nézzük.

(#42) daneel_hu válasza Joshi (#41) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha nem is 1 millió vagy alatta, de érzésem szerint olyan 1,2 bruttóra lemehet egy év múlva a 77C9PLA.
De ez nyilván nem pár hónappal a debütálás után fog bekövetkezni. :)

A 77C8PLA-nak elvileg 1,45 m bruttó volt eddig a legalja.
De erre sem emlékszem, meg kellett néznem az árukeresőben. :((( ;]

1,2 m bruttó az már nem lenne rossz amúgy.

(#43) Banano válasza #72042496 (#40) üzenetére


Banano
tag

Par honap= inkabb 1 ev, kifuto modellkent. :) Szerintem realis esely van ra..4-5 ev mulva pedig akar az indulo ara is lehet ennyi.

[ Szerkesztve ]

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#44) daneel_hu válasza Banano (#43) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az lehet, de addigra nem "ezért" fogunk ácsingózni. :C

(#45) #72042496 válasza Banano (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az egy év már más. Szerintem úgy is nagyon optimista várakozás ez, de majd kiderül. :)

(#46) Joshi válasza daneel_hu (#42) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de az inkább 1,5 milla mint 1 milla, ráadásul nem lehet tudni hogy hol volt ennyi és milyen feltételek mellett mennyi ideig. A lényeg hogy évről-évre csökken az OLED ára ami jó, csak fejlődjön is mert van még hova.

(#47) daneel_hu válasza Joshi (#46) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azonnal megveszed majd a 77-es SONY-t. :D

(#48) Joshi válasza daneel_hu (#47) üzenetére


Joshi
titán

Nem valószínű hogy 65"-nál nagyobb tévém lesz, egyszerűen nem való tévé adáshoz, márpedig sokat nézek azt is. Inkább várok egy minőségi 4K projektort megfizethető áron.

(#49) daneel_hu válasza Joshi (#48) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sporthoz vagy filmhez azért nem rossz a tévé sem.
65" vagy 77" szerintem mindegy, csak legyen hely.

Projektorhoz pedig mindenképpen kell a sötét szoba, nekem az nem opció.
Akkor sem csinálnék ilyet ha 300 m2-es családiban laknék.
De nyilván ezek egyéni preferenciák. :P

[ Szerkesztve ]

(#50) #72042496 válasza Joshi (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hú, projinak számomra az elhelyezése, kábelezése, zajszintje, hogy vászon is kell hozzá, az nope. Pár év és inkább egy 77-es, az azutáni pedig már lehet, egy még nagyobb feltekerhető lesz, kikapcsolt állapotban a bútorba süllyesztve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.