Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az árakat elnézve túlzott tolongásra nem valószínű hogy kell számítani az üzletekben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) siposz


siposz
aktív tag

De ki a fene vesz 650ezerért új TVt úgy, hogy az előző évi modell 400ezerért kapható?

[ Szerkesztve ]

(#3) grabber válasza siposz (#2) üzenetére


grabber
addikt

Most néztem meg. Az 55C9 is 695K nyitott. Most 400k körül lehetett venni.
Ezek nyitó árak. Az első 1 hónapban ennyi majd utána rohamosan csökken. Majdnem fél áronesz 1 év múlva.

(#4) siposz válasza grabber (#3) üzenetére


siposz
aktív tag

Értem, nézem már egy ideje a TVk árainak éves hullámzását. Azt nem értem, ki veszi meg nyitóáron.

(#5) grabber válasza siposz (#4) üzenetére


grabber
addikt

Mindenki aki megteheti,hogy a legújabb telefont vagy tv-t meg tudja venni.

(#6) junkpod


junkpod
nagyúr

Inkább az érdekes, hátha tudja valaki, hogy az előző évi nyitó árak hogy viszonyulnak ezekhez?

Box's don't touch!

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ennyibe kerül, ha normális szoftveres okostévé rendszert akarsz, nem pedig ... nem írom le, mert felboncoltok...

(#8) kolosszus87 válasza junkpod (#6) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Árukereső árdiagramja megmutatja...ezek alapán drágábbak lesznek erre felénk a 21-es modellek, mint a tavalyiak...pl. 55 CX oled 585 ezerrel nyitott tavaly májusban, utodja az 55C1 meg 2000 eurora van belőve, tehát 700k körül kell számolni a nyitó árat.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#9) arty válasza Krugszvele (#7) üzenetére


arty
veterán

A normális szoftver tud DTS-t. Az LG szoftvere nem tud.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) laskr99


laskr99
addikt

Sajnálom,hogy nem tudnak lejjebb menni a "kis" TV-k piacára. Ez vicc. 43 col fér max be a lakásba(panel). Nehogy ne tudjak kimenni az erkélyre mert a TV elfoglalja a helyet ugye? :(((

(#11) Farkassacred válasza laskr99 (#10) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én is örültem volna már egy kisebbnek is végre..
Újabb panelt meg ebben felhozatalban nem kap a 48-as. Tehát gondolom kb. ugyanaz lesz benne, mint a tavalyiban.. Reméljük az ára is hasonlóan alakul majd. :K

[ Szerkesztve ]

(#12) Wolverine válasza laskr99 (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

43 colon Q60-as QLED van, OLED nem is volt...

#9: A Samsung sem tudott 2020-ban, ha jól emlékszem. Amúgy ez licenckérdés, az LG nem fizette ki a licencet 2020-ban.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) Tigerclaw válasza Wolverine (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A beleposzerias QLED viszont egy vicc.

Nem ertem mi szukseg van erre a piacos, felarazom indulaskor az arat mokara, foleg hogy a kutya nem fogja venni, ameddig van meg az elozo szeriabol a boltokban. Hacsak pont nem az a cel, hogy ne ragadjon be a kereskedoknel az elozo szeria.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Majd kifutó modellként féláron jók is lesznek...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15) #72042496 válasza kolosszus87 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig a C és G sorozatban is csökkentek az eurós nyitóárak (előző évi lista), többnyire nem is kicsit. Az idei G sorozatba ráadásul Evo panel kerül, várhatóan sokkal jobb tévék lesznek, mint a tavalyiak.

2021 2020
___________________
77G 6500 8000
65G 3500 4000
55G 2400 2500
83C 8000 n/a
77C 5300 7000
65C 2800 3100
55C 2000 2300

#10 laskr99
De, lejjebb tudnak, csak miért tették volna, amikor a nagy tévékben van az üzlet. Mostanra lett akkora kapacitás, hogy beharangozták idénre-jövőre a 42-es paneleket, valamikor későbbre pedig a 20-30" körülieket.

#13 Tigerclaw
Ahogy a belépőszériás OLED is az lesz, de nem lepne meg, ha mellé a B és C sorozaton még tavalyhoz képest is gimpelnének egyet.

[ Szerkesztve ]

(#16) arn válasza #72042496 (#15) üzenetére


arn
félisten

Erdemes megvenni a cxet meg? Mennyivel jobb a ci?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) #72042496 válasza arn (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Semmi infóm nincs a C1-ről, csak az előző évek alapján gondolom azt, hogy kisebb dolgokon változtatnak. Ami viszont borítékolható, hogy nyitóáron jóval drágább lesz, mint a most kifutó CX. Ha mostanában vennél tévét és tetszik a CX, akkor ne várj szerintem az újakra.

[ Szerkesztve ]

(#18) Scholes9 válasza arn (#16) üzenetére


Scholes9
nagyúr

A CX-től nem nagyon létezik ma jobb TV...persze, hogy érdemes.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#19) adamssss válasza arn (#16) üzenetére


adamssss
veterán

Erdemes. Ugyanakkor a C1 uj panelt kap es sokkal nagyobb lesz a fenyereje.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) #72042496 válasza adamssss (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm? Ez honnét van?
Szerintem az Evo panelre gondolsz, de azt házon belül csak a G1 sorozat kapja meg. Más gyártók közül pedig a Sony (A90J), és valószínű a Panasonic is.

(#21) jugeen válasza adamssss (#19) üzenetére


jugeen
addikt

Csak a G1 kapja meg az Evo panelt.

(#22) kolosszus87 válasza adamssss (#19) üzenetére


kolosszus87
senior tag

C1 nem kap semmilyen új panelt, körülbelül pepitában ugyanazt kapod mint a CX esetében, örülhetünk ha nem butítanak rajta (merthogy a CX-en is butítottak a C9-hez képest).

Balika911
Meglátjuk azt az árazást, mert én az 55 CX esetében találtam 1800 eurorólól szóló nyitóárat, ami a magyarországi nyitóárat figyelembe véve reálisabb. Ha tényleg 2300 euro lett volna a nyitóára az 55 CX-nek ahogy te mutattad akkor idehaza is sokkal többe került volna és nem a 600-at súrolta volna alulról, hanem a 800 ezret. Szvsz tavasszal kiderül ha megjelennek idehaza is az új modellek, én nem számítok árcsökkenésre.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#23) kolosszus87 válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Pont az a lényeg, hogy az új modellekkel ki kell jönni, de amíg van az előző évi modellekből addig azt vigyék és viszik mert az az olcsóbb. A másik, hogy idehaza nem nagyon, de a tőlünk gazdagabb nyugati országokban bizony vannak high-tech bolondok akiknek pénze is van és leszarják a drága nyitóárat, megveszik azonnal drágán az újdonságot, nem egy ilyennel akadtam össze külföldi fórumon, nem ritka az olyan agyament aki képes szinte évente tv-t cserélni.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#24) ricsip


ricsip
addikt

Én 2 millió alatt nem akarok tv-t venni... :))

-

(#25) -zaki- válasza laskr99 (#10) üzenetére


-zaki-
tag

Én is hasonló cipőben járok. A CES-en jelentett be az LG 42"-os OLED panelt, de az év végénél hamarabb biztos nem lehet kapni.

(#26) flexxx2 válasza grabber (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

Én nem vennék erre mérget. Lehet hogy olcsóbb lesz, de akkora esésekre már nem számítanék mint pár éve.

(#27) fanti


fanti
addikt

Nekem mindegy az ár teljesen.
Mivel úgy nézem a 4K-s IPS LG TV-nket is, hogy nem kapcsolom be...
Ugyanis mit nézzek benne, rajta? Híradót?
Kösz, inkább alszok!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#28) kovsol válasza fanti (#27) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem aki ilyen TV -t vesz az nem az M1 HD -t nézi rajta, hanem netflix és társai, meg egyéb akár letöltött médiákat. Esetleg konzolon játszik.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29) ughhh válasza kovsol (#28) üzenetére


ughhh
senior tag

Az α processzor a régi Bud Spencer, Terence Hill filmekkel 720p tévéadásból csodákat csinál egy mezei OLED B9SLA készüléken.

(#30) Jakuu válasza zsolt501 (#1) üzenetére


Jakuu
őstag

Arrol nem is beszelve, hogy a kelet-europaba szant modelekben, nem ugyanazon alkatreszek, hanem az olcsobbak szoktak belekerulni, mint a nemetorszagiakba.

(#31) Duree


Duree
veterán

Hát ezek az árak továbbra sem bíztatóak, sajnos ahogy látom leállt az Oled árcsökkenés, inkább drágulás jött helyette. Sajnos az LGnek is elgurult a gyógyszere a mostami árképzéseivel, kíváncsi vagyok a puttó modellek majd mennyibe kerülnek.

duree54

(#32) slezsi válasza Jakuu (#30) üzenetére


slezsi
csendes tag

miért kell ekkora marhaságot írni? :D valamivel alá tudod támasztani legalább vagy ez csak ilyen üldözési mánia nálad?

(#33) tiba1994


tiba1994
csendes tag

De nem értem nem csökkenni kéne az áraknak? Már hány éve ugyan azt a panelt gyártják már biztos sokkal gazdaságosabb előállítani ja és közben a kép minőség semmivel nem javult az évek során most egy kicsit a fényerő jobb de csak G1 evo-ban. Kíváncsi leszek mennyire fogják vinni ezeket a tvket.

(#34) Chaser válasza laskr99 (#10) üzenetére


Chaser
titán

tudnak és akarnak közt van különbség
valószínűleg tudnának, de a 43" ma már rétegigény, ne vedd bántásnak
én is szeretnék egy 32-est monitornak, überalles' ( :
de ha lenne is, valszeg' 48-as árában, ha nem drágábban mint az 55-ösök - ma lcd-ből 4k 120hz 32" 350e ft -
kisebb méret de jóval nagyobb ppi, emiatt a 43-as is ha lenne nem lenne túl olcsó, lásd 48cx

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Tigerclaw válasza Jakuu (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem hiszem, hogy az eves eladott OLED TV mennyiseg mellett megerne kulon gyartani mondjuk csak kelet-Europanak. foleg hogy ide valoszinuleg nagyon keves kerul. Igy is valoszinuleg kampanyszeruen mehet az osszeszereles, vagy felig manufakturalis modszerekkel, mert tovabbra sincs akkora volumen hogy folyamatosan gyartsak az OLED TV-ket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) fanti válasza slezsi (#32) üzenetére


fanti
addikt

Bocs, de én alá tudom támasztani!

Most már 70 éves a TV szerelő ismerősöm, aki saját vállalkozásban is dolgozott, ő is megerősítette azt, hogy a 25-35 évvel ezelőtti Panasonic és Sony TV-k (még a katódsugárcsöves korszakban) igenis meg voltak különböztetve hogy kelet Európába mennek vagy sem...
Voltak egyforma szériák, de legalább a paletta fele olcsósított változat volt, ami hozzánk jött.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#37) #72042496 válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Éves szinten mostanra kb. 3 millió OLED tévét adnak el, és a panelkapacitások jelentik a szűk keresztmetszetet.

(#38) Wolverine válasza Duree (#31) üzenetére


Wolverine
félisten

Megnyugtatlak: a helyzet rosszabb lesz, durva drágulás jön a tavasszal minden kategóriában, és nemcsak a tévéknél.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39) Chaser válasza fanti (#36) üzenetére


Chaser
titán

ez most is létezik, kb minden szegmensben
még sokkal komolyabb technikáknál is mint egy tv
fillérb@szás van, ahol lehet spórolnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) adamssss válasza #72042496 (#20) üzenetére


adamssss
veterán

Ja igen igen. Azt hittem hogy a generációra vonatkozik a kérdés, de tény, hogy a c1 nem kap új panelt. Elnézést ha valakit megtévesztettem.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41) arn válasza #72042496 (#17) üzenetére


arn
félisten

nehany oldalon irtak rola, de kb a blahblah kategoria, meg hogy gen3 gen4 feldolgozo lesz benne.

a keleteuropai modell, tenyleg csak a tunerek szamaban ter el? igazabol egy tunert se hasznalok :D az egyik 1800 eur szallitassal, a masik olyan 2200.

65CX9LA vs 65CX3LA

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) arn válasza kolosszus87 (#22) üzenetére


arn
félisten

a nyitoarak csokkennek - de szvsz trukkoznek azzal, hogy tobb olcsobb modellt tolnak be alulra, igy tobb mozgaster marad az olcsositasra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) #72042496 válasza arn (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az OLED topikban jobban bennvannak szerintem. A napokban olvastam ott, hogy a dual tuner a különbség, addig úgy tudtam, hogy ugyanolyanok. Ha a garancia ugyanannyi, akkor én ezzel együtt is megvenném az olcsóbbat, és jó idő. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) arn válasza #72042496 (#43) üzenetére


arn
félisten

akkor hadd szoljon :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) Tigerclaw válasza #72042496 (#37) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tehat kb. 1,5% lehet OLED, az is szetszorva tobb brandre, tipusra, meretre. Nem hiszem hogy megerne egyedi tipusokat tervezni, gyartani, szervizelni ilyen mennyiseg eseten. Tobbe kerulne az extra cost, nem beszelve arrol a karrol, amit a brand szenvedne el, ha kiderulne egy ilyen dolog.

Elelmiszer iparban elofordulhat ilyen, a gigantikus volumen miatt, meg neha nem rossz indulatu modon, hogy a helyi izvilaghoz igazitsak a termeket. Ezert is teljesen mas az ize a kinai kajanak itt, mint kinaban, sot kinaban is mas az ize teruletenkent.

Nem mondom, hogy sima LCD TV-k eseten nincs ilyen egy gyartonal sem, de ott a nagy volumen miatt talan megerheti a dolog, bar ez is ketelu fegyver es nem is lehet feltetlenul komplett regiokra szabni. Pl. nalunk most megemeltek a kotelezo jotallas idejet, es az ara miatt kvazi az osszes OLED TD 3 ev jotallas ala esik, de mas orszagok mar korabban megleptek ezt. Ez megint az ellen hat hogy megerje par dollaros ellenallasokon, kondenzatorokon sporolni. Logisztikai remalom lenne orszagonkent egyedi TV-ket gyartani, ilyen kis mennyisegben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Tigerclaw válasza fanti (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

LCD eseten ma is van ilyen, sot a gyartok ha nem is reklamozzak, de nem titkoljak, hogy pl. az FHD szeriakat, esetleg a belepo UHD-kat mar bergyarto gyartja nekik es cimkezi fel, pl. a torok Vestel. OLED eseten nem eri meg a dolog, olyan kicsi a gyartando mennyiseg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) Tigerclaw válasza arn (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vegul ugy is a piac arazza be a kasszanal. Nyar vegen mar szinte csak a fele lesz, ev vegen meg meg kevesebb, csak ne maradjon a nyakukon. Gondolom ezeket meg a nagyobb kereskedok is bizomanyba veszik fel a palettara, a kicsik meg csak rendelesre hozatnak, nagyobb aranyu foglaloval.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) Jakuu válasza slezsi (#32) üzenetére


Jakuu
őstag

Hogyne marhasag, vagy te vagy muveletlen, tajekozatlan, nem kicsit. Ahogy a Samsungnak az LGnek is vannak europai uzemei. Peldaul Lengyelorszagban,Szlovakiaban,Szloveniaban,Romaniaban. Teljesen mas panelek mennek a nemetorszagi modelekbe mint a keleti piacra szant termekekbe. Nem szimplan a kisebb alkatreszekben, hanem az LCD panelek kozott is van kulonbseg. Nem ugyanolyan am a szlovak vagy a japan.

Samsung meg kulon jeloli is a kelet europaba szantakat a XXH jelolessel.

(#49) kolosszus87 válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Túlzásokba ne ess azért, nemigen esik egy tv modell ára sem a felére, pláne nem alá. 30-40%-os áresések szoktak bekövetkezni kifutásra a nyitóárhoz képest. Így volt ez a C9-nél is és így van most a CX-nél is.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#50) Sárpac


Sárpac
nagyúr

A forintot egy kupac lokakara értékelte le a kedves kormányunk 150ft lenne a dollár mint 2008-ban volt 300k lenne egy ilyen tv meg 160-70e fél év múlva!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.