Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Ezek nettó árak, így köszönő viszonyban sem lesznek megjelenés után a hazaiakkal.

(#2) Kolbi_30 válasza #72042496 (#1) üzenetére


Kolbi_30
őstag

De jó, hogy kaphatoak lesznek :DD :DD A nagy simán alulról fogja karcolni a 2 millát :DD :DD :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#3) #72042496 válasza Kolbi_30 (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Drága, de következő tévéként nekem például épp egy 85" körüli top LCD, vagy 77"-os OLED van tervben. Japp, én kíváncsi vagyok rájuk.

(#4) ProEvoFan: Úgy tűnik, hogy HDMI 2.1 nem lesz, legalábbis sehol sem említi a Sony. Itt beszélnek ezekről.

[ Szerkesztve ]

(#4) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

HDMI 2.1 lesz benne?Meg a többi jövőbe mutató dolog?
Erről infó?

(#5) ProEvoFan válasza #72042496 (#3) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nekem is úgy rémlik, hogy az idei CESen kb minden TV gyártó mutogatta a hdmi 2.1et a TVkben, kivéve sony.
Persze ez találgatás.---> lehet a ps5ben sem lesz.Ha igen, akkor logikátlan kihagyni az azonos márkájú termékből, jelen esetben a sony TVből.

(#6) Cassi válasza #72042496 (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Az XG95 sorozatnál egy jó 15%-kal drágább, tehát kb. egy árban lesz az LG C9-cel. Nincs meglepetés.

Idén azt hiszem mindent a koronavírusra fognak kenni. "Sajnos a koronavírus miatt HDMI 2.1 helyett csak 2.0-val tudtuk ellátni a csúcs LCD TV-inket."

(#7) Reggie0 válasza Kolbi_30 (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Addigra azert felcsokken a forint es lesz az 2.1-2.2 is. Mondjuk ennyibol vehetsz autot is, de azon mindig ugyan az a musor megy :)

[ Szerkesztve ]

(#8) M@cika


M@cika
őstag

Ennek sem vagyok a célközönsége 😎. Ha lenne felesleges 2 millám, nem erre költeném.

Nasit a kis fehér medvének!

(#9) kolosszus87 válasza Cassi (#6) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Az XG95 55-ös méretben ha jól emlékaszem itthon valami 650-700 ezres árral nyitott, sztem nagyjából kikalkulálva ez sem lesz több, tv-t meg amúgy is év vége felé kell venni addigra már hatalmasat zuhannak az árak. HDMI 2.1-ről valóban nem nyilatkoztak, viszont a tv tudni fogja a 4K 120hz-et, sőt szoftverfrissítéssel az egyel alatta levő modell is az XH90! Márpedig én úgy tudom a 4k 120hz-hez kell a hdmi 2.1, javítsatok ki ha tévedek...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#10) #72042496 válasza kolosszus87 (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

4:2:0 chroma subsampling mellett elég a 2160p@120-hoz a HDMI 2.0 is. Épp ez lehet benne a csavar. Hogy a HDMI 2.0 is tudja ezt, csak nem úgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) #72042496 válasza #72042496 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Illetve HDMI 2.0 mellett a lentiek is 8 biten értendőek, és úgy HDR-ben sávosodik a kép rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#12) M@cika válasza kolosszus87 (#9) üzenetére


M@cika
őstag

Az Olimpia miatt kell a 8K TV. Legalábbis a japánok fognak tolni 8K adást állítólag.

Nasit a kis fehér medvének!

(#13) kolosszus87 válasza #72042496 (#11) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Értem, így már világos. Érdekes, ha minden gyártó kijön ezzel és pont a Sony nem, már csak azért is, mert idén megjelenik a PS5 is, de gondolom a Sony csak tudja mit csinál, ezek szerint az új konzol sem használja majd a hdmi 2.1-et...legalábbis elég nehezen férne a fejembe, hogy egy ekkora gyártó olyan tv palettával jöjjön ki ami nem képes kiaknázni a saját konzoljában levő lehetőségeket maximálisan.... :Y

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#14) kolosszus87 válasza M@cika (#12) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Igen, bár épp a Sharpos cikknél olvastam h a japán fogyasztók is inkább 4k oledet és a minőségi 4k megjelenítést helyezik előtérbe, nem dőltek be a gerjesztett 8k őrületnek ami, nem igazán veszik a 8k tv-ket, amiknek szvsz tényleg csak nagyon nagy 75" feletti képátlónál van esetleg létjogosultsága...pedig náluk aztán nem lehet ok a panaszra , hogy nincs, vagy nem lesz tartalom, élen jártak mindig a technológiai fejlettségben, nincs gond azzal h nincs műsor megfelelő felbontásban...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#15) M@cika válasza kolosszus87 (#14) üzenetére


M@cika
őstag

A sógornőmék (akik Japánban élnek) is nemrég vettek "fillérekért" 4k berendezést asszem olyan 70" körülit kb. 100k Yenért.

Nasit a kis fehér medvének!

(#16) Duree


Duree
veterán

Eléggé elrettentőek az árak, ráadásul mire hozzánk elér rárakodik egy vagon extra is.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#17) Joshi válasza M@cika (#8) üzenetére


Joshi
titán

Ezt minden hasonló topikba beírod? Mármint hogy ha lenne...de nincs? Szánalmas. ;]

(#18) M@cika válasza Joshi (#17) üzenetére


M@cika
őstag

Örülök hogy neked van. 😊

Nasit a kis fehér medvének!

(#19) hegylako01 válasza ProEvoFan (#4) üzenetére


hegylako01
tag

Lesz HDMI 2.1 link

De a mögöttes logikát nem értem, hogy mi alapján kapják meg a tvk.

(#20) kolosszus87 válasza hegylako01 (#19) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Ez több mint fura. csúcs XH95-ön nem lesz, de az egyel alatta levő és olcsóbb XH90-es modellen meg igen...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#21) MeszesKPT válasza hegylako01 (#19) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ezt vajon melyik ütődött találta ki. Biztos rohadt drága VRR meg ALLM supportot adni. Ja nem, mert a prémiumba nem teszik bele. Direkt szívatják a vásárlókat (meg magukat)?

(#22) Cassi válasza kolosszus87 (#20) üzenetére


Cassi
senior tag

Minden TV egy kirakós játék a különféle alkatrészekből, amikből nem mindig tudnak megfelelő mennyiséghez jutni. És úgy gondolhatták, a HDMI 2.1 nem olyan fontos annak, aki nem játszik.

(#23) ProEvoFan válasza hegylako01 (#19) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jól hangzik.Sony X900H árra kíváncsi leszek.
Az MMben a 55XF9005B 270K, amiből lejön még 10%. Utánajártunk mit tud s TV.Kb mindent ami nekem jelenleg kell.
Na de nincs benne hdmi 2.1.
Ez miatt nem vettem meg.
Kapja be a Sony, mert semmi infót nem ad a ps5ről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.