Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

És ezt a kis csodát is az LG gyártja? A szokásos Nexus 5X minőségben? Azóta sem láttam tőlük túl sok biztatót.

[ Szerkesztve ]

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jó áron lenne
De úgy látom hogy ragaszkodnak a hatalmas kávákhoz, aztán meg sírnak hogy nem megy az eladás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Ganzer válasza mjani1172 (#1) üzenetére


Ganzer
aktív tag

A Foxconn gyártja, ahogy p3, p3xl-t is.

(#4) borand


borand
aktív tag

Amennyiben a kamera tudást nem butítják le, akkor sokaknak megérheti ez a telefon egy csúccsal szemben.

(#5) Narancskoma


Narancskoma
tag

Így van, kamerában és szoftverben ott kell lennie.

(#6) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A kamera + szoftver miatt kellene, de ha nem lesz duál simes verzió - amire kevés az esély - akkor kiesik :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#7) Straw


Straw
senior tag

Egész egyszerűen nem értem, az ár/érték arány egy dolog, az még nem is vészes, de hogy nem tanulnak a saját hibájukból, már a pixel 3-nál kiderült hogy nem fogy, ennek több oka is van, 1, ár ami itt jobb egy kicsit 2, a design, ami meg nem.
Mit várnak hogy most majd jobb lesz ?

[ Szerkesztve ]

42

(#8) South Velen válasza Straw (#7) üzenetére


South Velen
addikt

Pont olyan okádék, mint maga a stock android design-ja.
Na jó, ez a telefon simán csak nem szép, és outdated külsejű, a stock android meg bűnronda ikonostul, színsémástul, minden egyes elemével együtt.

Nem lehet semmi érzés egy ilyen egyébként is túlárazott telefonban ezt a két design citromdíjas produkciót együtt átélni.

Tudom, szubjektív, nem kell belém állni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Ha tényleg ilyen árban lesz akkor nagy sikert érhet el. Középkategóriás telefon felsőkategóriás kamerával és szoftverrel.

(#10) lenzso válasza South Velen (#8) üzenetére


lenzso
tag

Ugyanezt gondolom az emiuról.miuiról. Persze ez szubjektív,nem kell belém állni.De még az a szerencse,hogy egy androidos telefon felhasználói felületének designja teljes mértékben testre szabható. :C

(#11) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Fúúh nekem bejön. :K Nem vészes a káva, ennyit el bírok viselni. A Jack visszatérése annál fontosabb. Anélkül aligha érdekelne ez a mobil.

De azért elgondolkodtam nemrég, inkább ne -e a Samsung Galaxy S10e-t vegyem majd, mert ha várok még kicsit, akkor hasonló árban lehet az is. Abban nagyon tetszik az a széleslátószögű kamera, meg az erős Exynos hardver. Meg a Samsung kidobta a Touchwiz-t és lecserélte One UI-ra, ami egész pofásan néz ki.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#12) janeszgol válasza Ganzer (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

A telefont akkor nem az LG gyártja. És az Oled kijelzőt bele?

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Wow, ennyit megérnek! Aztán persze meglátjuk, nálunk milyen haszonkulcsot alkalmaznak majd a GSM boltosok...

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ja, igen nincs róla infó, gondolom megerőltetik magukat 2500 vagy 2800as akksit sikerül belerakni :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) K82 válasza janeszgol (#12) üzenetére


K82
őstag

Az még kérdéses és kétesélyes. P2 Samsung, P2XL LG, P3 LG, P3XL Samsung; ezek közül egyedül a P2XL kijelzője volt problémás.

lenzso: és ne feledjük, ezeknek nyitható a bootloadere (gyk. azt pakolsz rá a későbbiekben ami tetszik), minden hónap első hétfőjén jön a havi frissítés három (!) éven keresztül... Valamint nem kell buherálni semmit azon h minden úgy működjön ahogy alapból kellene, nem úgy mint MIUI-nál: engedélyt adsz az autostartra, a háttérben futásra, beállítod h folyamatosan fusson a háttérben; alig vártam h a Mi8-on leteljen a 720 óra és kukázhassam a rendszert róla. Nem mondom h nem néz ki jobban és funkciógazdagabb a MIUI, de mindent meg lehet oldani stock androidon.

Pixel / OnePlus Pad

(#16) mjani1172 válasza K82 (#15) üzenetére


mjani1172
addikt

Ok, de nincs hazai árusítás, nincs (hazai )garancia , és szerviz sem.
És ezekhez kell.

(#17) K82 válasza mjani1172 (#16) üzenetére


K82
őstag

Nem is mi vagyunk a fő piaca sajnos...

Pixel / OnePlus Pad

(#18) #16514048


#16514048
törölt tag

Ez számomra akkor lenne vonzó, ha:
• nem léteznének Android One telefonok, ennél akár jóval olcsóbban is
• nem lenne elérhető szinte mindenre a Google-féle képfeldolgozás (GCam portok)
• korszerűbb dizájnt kapott volna (bár ez a legkevesebb, legalább nem csúnya)
• itthon is a cikkben említett árakon nyitna
• illetve ha már 2019 és szuper fotós képességekről beszélünk, akkor egy tele lencsét el tudnék viselni

[ Szerkesztve ]

(#19) nyisziati válasza South Velen (#8) üzenetére


nyisziati
veterán

Én egyetértek, szerintem se szép a Pixel, a stock droid meg különösen. Persze durván skinezhető mindkettő (hardver+szoftver), de valahogy kinőttem már a porba ültetett Lada + műszőrme üléstakaró + Koppány kipufogó szerelésből... :DDD

Ja és a kisebbik ára már egész baráti. Kivéve, ha nekem kell behozni lehetőleg áfamentesen, mert akkor máris nem éri meg semennyire...

[ Szerkesztve ]

(#20) *RLaci*


*RLaci*
addikt

100x inkább ez mint a csiri-csáré,bazári bloatwares uik.

(#21) NTSC Jani válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


NTSC Jani
tag

Úgy olvastam, hogy a kisebb modellbe 3000-as, míg a nagyobb verzióba 3700-as megy. :)

(#22) South Velen válasza lenzso (#10) üzenetére


South Velen
addikt

Azért teljes mértékben sajnos nem. Már ha nem akarsz rootolni, stb. És ha már itt tartunk, gyárilag a legkevesebb testre szabhatósági lehetőséget is a stock android adja.

[ Szerkesztve ]

(#23) Ganzer válasza janeszgol (#12) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Samsung.

(#24) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nekem a "kisebb" kimondottan tetszik, de ekkor kávával lesz vagy 155 mm magas, az meg akkora minta a Mi8-am.

Laci

(#25) hoffman_


hoffman_
nagyúr

teljesen jó ez, a kisebbik szerintem például tökéletes kombó. hátulról eddig is szép volt, a káva meg hidegen hagy. iPhone X-et gyűrök hétköznap, de sokkal jobban szeretem a mai napig a Oneplus 2-t, amit otthon még mindig használok. ez a 3a korrekt lehet. szuper kamera, jack és pörgős (ha és amennyiben pörgős...) OS, akkor ennyiért ez szerintem klassz. kamerából is az 1db pártján állok. kérdés nélkül dobnám érte a mostanit.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) tybsen


tybsen
addikt

Egy új remény hogy visszatérjek androidra iPhone után mert nagyon hiányzik az Android. :B Sosem szerettem az iOSt de sajnos egy Android készülék sem volt képes olyan mértékű gördülékenységet és akadásmentes hétköznapi használatot biztosítani amit az iOS.

Lassan már két éve hogy egy iPhone SE használok, ami végre úgy működik ahogyan mindig is akartam hogy működjön az androidos telefonom. Hihetetlen módon unalmas de nagyon jól működik és megbízható. Hiába mindenféle tesztek meg YouTube videók valahogy az összes androidos készülék egy idő után vagy akár már az első napokban akadozik vagy valami probléma van. Nem vagyok elfogult egyik rendszerrel kapcsolatban sem sőt kifejezetten szeretném ha az Android végre olyan smooth lenne mint az iOS de valahogy nem hiszek benne hogy ezzel a készülékkel majd változnak a dolgok sajnos, nem tudom mi kellene hozzá.

(#27) Fall-N válasza #16514048 (#18) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért egy portolt GCam nem olyan, mint amit az adott hardverre ír a Google. Általában a kamera lencse és hardver is jobb, mint a többi telefonnál.

Meg amúgy is bármennyire szeretem és jelenleg is Android Onet használok, de sokszor becsúsznak bakik a frissítésekkel, amire kisebb az esély a Pixel telefonoknál és ha van is bug, azt gyorsabban javítja a Google. Más gyártónál várhatsz a következő havi frissítésre, hátha sikerül kijavítani a hibát.

(#28) doooo


doooo
veterán

Gusztustalan, pazarló formaterv. Kutya sem fogja így venni...

(#29) lenzso


lenzso
tag

Jó lesz ez,ezen az áron vagy ha még beesik ez alá,persze ha a kamerát ugyanazt kapja mint az eddigi Pixelek.Nekem meg inkább legyen egy kis káva mint a gusztustalan,okádék noccs,szemölcs,gloryhole,vagy a kiugró bizbasz.

(#30) batai15


batai15
félisten

Ha ilyen árban lesz és kamerába nem lesz visza butitva akkor be szerzek eggyet .

(#31) atike


atike
nagyúr

Ha visszatérnek az emberi árazásra akkor lehet megint venni is fogják őket...

(#32) Shyciii


Shyciii
veterán

Egyesek azt mondják, hogy ez az ár már jó.
Hát nem tom. Snapdragon 670-esért 145eFt...És még külsőleg is ocsmányak.

(#33) janeszgol válasza Shyciii (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

A hardver nem biztos, hogy ér ennyit. A támogatás, ha esetleg túlmutat a 18 hónapon/2 upgraden, az már megérheti.

(#34) nyisziati válasza Shyciii (#32) üzenetére


nyisziati
veterán

A "dolláros" ár 114 e. Ha sikerül sarc nélkül behozni, az príma ár. Főleg a kamerás képessége miatt.
Ha belegondolok, az enyémben SD 660 van és azt 180 e környékén kezdte forgalmazni a Samsung... Na az bőven nem ért annyit. Most, hogy 80-90 környékén hozzá lehet jutni, így már okés.
Ez a Pixel is kb. ez a kategória, de a kamerája + a Google támogatása megéri azt a kis felárat. Viszont többet nem, úgyhogy ha hazai szürkeimportosak ezt is ilyen 160-180 környékén kezdik árusítani, akkor megintcsak nem lesz keletje... :(

(#35) arn


arn
félisten

Az s9et olcsobban megkapod, ami nem egy olcsositott telo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) Shyciii válasza nyisziati (#34) üzenetére


Shyciii
veterán

A dolláros árat nyugodtan dobhatod a kukába. Soha nem a dolláros ár jut be EU-ba. Sőt. Elég kemény különbség szokott lenni. A kameraképesség meg édeskevés ennyi pénzért, elvégre ez nem fényképezőgép, hanem telefon, így több dolognak kellene megfelelnie.
Főleg úgy, hogy a Google telefonok kamerájának már közel sincs akkora előnye, mint régen. Sőt. Már a Pixel 3-asok fotós képességei sem szerepelnek az első 10-ben se, ha külön telefonnak minősítjük egy márkában belül a sima és Pro változatokat is, úgyhogy ez így karcsú.

(#37) Divinity válasza South Velen (#8) üzenetére


Divinity
őstag

Milyen jó, hogy a design szubjektív.
Szerintem az EMUI, MIUI, One UI és az összes társa az okádék (már ha ilyen szép szavakat használunk). Az, hogy neked nem tetszik az nem jelenti azt, hogy másnak sem. Én pl sokkal jobban szeretem a stock rendszert akár tudásban akár feature set-ben akár designban nézve mint bármi mást.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#38) Divinity válasza Shyciii (#36) üzenetére


Divinity
őstag

- "Már a Pixel 3-asok fotós képességei sem szerepelnek az első 10-ben se"

Nem tudom mi alapján állítod ezt de szerintem bullsh.t.
Igaz még nem volt szerencsém mondjuk a P30-as szériához de pl MKBHD a P30 review-nál azt mondta, hogy a Pixel 3 sok szempontból jobb kamerában. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#39) arn válasza Divinity (#37) üzenetére


arn
félisten

jah ez az elmelet, amugy meg nagyban azon mulik, hogy milyenre sikerul az a rom... az s8 elott harom generacioig csak nexust vettem. a nexus6 egy rakas sz*r volt rom oldalrol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) Divinity válasza arn (#39) üzenetére


Divinity
őstag

Nexus S/5/6/6P amik voltak, nekem egyikkel se volt baj, bár ezeken még nem gyári rendszerrel nyomultam.
Aztán Nexus 6P után elmozdultam iPhone irányba, na onnan hamar visszaszaladtam és S8-ra mentem. Utáltam. OP5T majd OP6, elmentek, főleg nem gyári rendszerrel. Aztán rávettem magam egy Pixel 2 XL-re. Legjobb döntésem volt, még a BL-t se nyitottam, nem érzem hasznát jelenleg.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#41) atike válasza Shyciii (#36) üzenetére


atike
nagyúr

"Főleg úgy, hogy a Google telefonok kamerájának már közel sincs akkora előnye, mint régen. Sőt. Már a Pixel 3-asok fotós képességei sem szerepelnek az első 10-ben se"

Ez szerintem is butaság... :U

(#42) arn válasza Divinity (#40) üzenetére


arn
félisten

nekem 4-6ig volt, a nexus6nal volt az, hogy eleg.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) K82 válasza Shyciii (#36) üzenetére


K82
őstag

Hááát, ha csak a a DxOMark-ot nézi az ember, valóban "csak" a 13. a Pixel 3. De miért csak a 13.? Mert egy modulja van csak, nincs tele/wide a sima mellett - és ez hátrány a DxO-nál. A P3 az első, ha leszámítjuk az előtte lévőket.
Lehet h nincs tele/wide lencse, de azzal az egyel majdnem többet tud mint a többi kettő vagy három modullal. Egy dologban biztosan verhetetlen a Pixel 3: point'n'shoot. Lehet jó képeket lőni bármi mással is, de ezzel nem kell "gépészkedni", amit tud pedig valósan tudja, nem úgy mint mondjuk a Huawei "moon shot" funkciója ami pozíció alapján kitalálja hogyan kell kinéznie a holdnak.
A Mi8 is több pontot kapott fotós képességekre a Pixeleknél, ami azért kicsit vicces. A P3-at most adtam el, párhuzamosan megvolt/van mellette a Mi8, de hétköznapokban a P3-al nagyobb eséllyel lőttél szebb képet.
Ha az árat nézzük, akkor meg inkább ez mint egy Sony SD630-cal vagy egy Huawei P30 lite szintén hasonló nyitóáron.

Pixel / OnePlus Pad

(#44) Fred23 válasza K82 (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

DxOmark-kal nem kéne foglalkozni szerintem, nem mérvadók! Egykor talán igyekeztek szakmaiak lenni, de már vagy egy éve nem is nézem a tesztjeiket, túl fizetettnek tűnnek számomra, bár lehet, hogy tévedek. Viszont semmiképp se érzem korrektnek a pontozásukat. A Pixel 3 nálam biztosan benne van a Top3 fotós mobilban, mindegy, ki mit ír.

(#45) nyisziati válasza K82 (#43) üzenetére


nyisziati
veterán

Na ja, ez az új divat teljesen haszontalan. Kár, hogy a DxoMark belevette a pontozásba.
Az enyémen is van, de inkább káros, mint hasznos (komolyan). A wide-nak iszonyatos a torzítása, komolyan, egy M42-es 28 mm-es Pentaconnal jobb és életszerűbb képeket lőttem, mint ezzel. A "teleobjektívről" ne is beszéljünk. A "bokeh"-t meg nem is tudom, minek rakták bele... :F

(#46) Sn00k válasza Fred23 (#44) üzenetére


Sn00k
veterán

Mint ahogy fentebb is irta K82 tobb szempont alapjan allitjak fel a vegeredmenyt, es ebben sajna nem csak a tenyleges kepminoseg van. Lenyegeben az egy kamera modul miatt nincsennek az elmezonyben.

3njoy the Lif3

(#47) judas13


judas13
addikt

Gondolom az elején csak fogadásból tolták be ezt az ocsmány designt, most már viszont csak azért is alapon.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#48) Shyciii válasza K82 (#43) üzenetére


Shyciii
veterán

Én DXOMarkot nem nézek. Már vagy két év nem tartom hitelesnek. De ha már emlegeted a második lencsét. Fotózásnál bizony jól jön a 2x-es zoom vagy még több (természetesen nem a digitálisra gondolok). És bizony itt már bukta a Pixel 3. De ha csak a szimplán lőtt nappali képeket nézzük, akkor sem mondanám már, hogy ők a legjobbak. Egyedül az estiben vannak a toppon, de őszintán szólva amióta kvázi minden mobilra elérhető a google camera csak részletesebb beállításokkal, azóta már ez az előny sem olyan előny már.

(#49) matyiGo


matyiGo
aktív tag

az 3a nagyon várós. :DD
- jó kamera - igazából fotós szemmel a piacon csak az iphone-nak és a pixelnek van értelme. minden más telefon szar. a color science miatt. értem én a sok pixelt meg a zoom-ot meg mindent értek éppen csak nem jó ránézni a túl digitalizált felülexponált furcsa kékes, helytelen bőrszínű samsung, huawei, lg, mi... atb-re. pedig fullosan csak szoftver kérdése lenne.. na midegy, ez hosszú téma. közelében sincsednek a természetes bőrszíneknek.
- 5,6-os kicsi telefon ... talán ennek örülök a legjobban. jelenleg nincs alternatívája.
- 3,000 mAh akksi
- nem jelent a kínai kormánynak.

[ Szerkesztve ]

(#50) batai15 válasza matyiGo (#49) üzenetére


batai15
félisten

Ha fotós szemmel néznéd akkor tudnát hogy jelenleg a piacon nem az iPhone a mérce. Huawei Samsung jó ideje jobb .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.