Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mcfly82


mcfly82
tag

R.I.P. :(

(#2) #04430080


#04430080
törölt tag

Hihetetlen, hogy nem volt kereslet a remek ár/érték arányú készülékeikre.

(#3) imibogyo válasza #04430080 (#2) üzenetére


imibogyo
veterán

;] :P

(#4) rumkola válasza #04430080 (#2) üzenetére


rumkola
veterán

:DDD :DD :DDD

(#5) CzG001 válasza #04430080 (#2) üzenetére


CzG001
tag

Ááá, ez nem is volt genyó hsz. :D :D :D

Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING, AMD Ryzen 2700X, Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red KIT, Inno3D GeForce GTX 1660 Super Compact, FSP Hyper M 600W, Samsung 860 Evo 500GB

(#6) schawo


schawo
titán

Mi a fenét csinált ennél a cégnél 400 ember??

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) alcsa válasza schawo (#6) üzenetére


alcsa
senior tag

Lóvét :DDD

(#8) Chaser


Chaser
titán

kölökkoromban mindig csorgattam a nyálam egy löve' tv-re...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Oliverda válasza alcsa (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy érted, Loewét?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) dokanin


dokanin
aktív tag

Vérzik a szívem...

(#11) Raymond


Raymond
félisten

Attol fuggetlenul hogy a marka reg nem az ami volt es ertelme is kb annyi van mint B&O es tarsainak amikor minden lenyeges a termekbol Koreaban es Kinaban keszul van eleg sok kavaras a dologban. A negy utolso Heise hir a temaban (majusbol es juniusbol) sokmindenre ravilagit:

Loewe: Offenbar keine TVs "Made in Germany" mehr
Loewe: Produktion soll in Deutschland bleiben
Fernsehhersteller Loewe stellt Betrieb ein und Mitarbeiter frei
TV-Hersteller Loewe hat nur noch vier Monate Zeit für die Rettung

Foleg az utolso ketto. Onnan latszik hogy megy a jatek a befekteto csoport (Riverock) es a szakszervezet (IG Metall) kozott. Hajlok ra hogy az IGM-nek van igaza abban hogy a csod egy "trukk" a befekteto reszerol, csak a helyzet az hogy ha ez nem is lenne a Loewe akkor se elne tul abban a formaban ahogy eddig mukodott. Ez annyiban trukk inkabb hogy a befekteto minimalizalni akarja a sajat vesztesegeit ami normalis csak persze a melosok karara ami sajnos szinten normalis. De eleg eros politikailag ott a kornyeken az IGM es most hogy a biroisag kezeben van a dolog az lesz szerintem hogy lesz az amit a befekteto akar (csod es ujrainditas kisebb koltsegekkel zomeben ugyanazokkal a munkasokkal) csak kell nekik valami lelepot is adni a nyar folyaman amit nem akartak.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) atike válasza alcsa (#7) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor nem mentek volna csődbe... :U

(#13) Tian66


Tian66
senior tag

Nem lehet a végtelenségig hülyének nézni a vásárlókat. Ha valós érték is lett volna az árcédula mögött , akkor se biztosított a jövője egy elitista szellemiségű terméknek. Borítékolható volt.

[ Szerkesztve ]

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

(#15) Laggner


Laggner
csendes tag

Én ezért sajnálom a márkát. Annyi jó termék került ki Európából és most meg jönnek a kínai tömeggyártott izék és letarolják a piacot. Persze értem én, hogy ez is lehet jó, hiszen nekik azért nagyobb lehetőségük van a fejlesztésre - meg kell is, hiszen elvárják tőlük, csal olyan ambivalens érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.
Ahogy néztem az oldalukat, ezek a termékek, azért nem voltak annyira "elárazva". Persze minden viszonyítása kérdése.

[ Szerkesztve ]

Laggner

(#16) Z10N válasza Oliverda (#9) üzenetére


Z10N
veterán

:DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17) Solten


Solten
addikt

Nem tudom mire menne a kinai a nevhasznalattal, annyira azert nem ismert... Vagy esetleg majd kikot a teszko polcon, occoert'... :)

Saor Alba

(#18) body007 válasza Fred23 (#14) üzenetére


body007
addikt

Ez meg mi a tosz? :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#19) Bici


Bici
félisten

Így minden folyamatban lévő project le lesz Loewe.
Ez van, ha a vezetés sokáig be van Loewe.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) [CsuCsu] válasza Laggner (#15) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az EU / USA fogyasztoi elektronika ipart konkretan az allami tamogatasok oltek meg. Illetve, hogy ezt lehetett Japanban, Koreaban es Kinaban, mikozben a Nyugaton kvazi tilos (egyebkent jo okkal). Az LG fele OLED sosem szuletett volna meg peldaul bokezu allami penzek nelkul...

(#21) Kvg válasza Fred23 (#14) üzenetére


Kvg
senior tag

hát ja

(#22) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

'99-ben, a szép emlékű házimozi-magazin első számaiban már ott volt egy bizonyos budapesti szalon hirdetése, melyben fényképek voltak a tévé-kínálatról és imádtam, hogy fingom nem volt róla, milyen márka lehet az. a háttérben a legnagyobb kijelző, egy hatalmas, sötét grafit plazma.. csorgott a nyálam
2001-ben, amikor aztán feljöttem Butapestre, nem egészen másfél hónappal később valóra vált az álmom és felvételt nyertem oda, az ország legpatinánsabb hifi/mozi-szalonjába, aminek a hirdetéseit mindig bámultam, a gyakorlatilag onnan eredő magazin tesztjeit, készülék-bemutatóit olvastam.. talán kitaláljátok, melyikbe. 8 fiatalabb srác, mögöttük jó pár fura televízió, de csakis egy márka. előtte is ezen a területen kereskedtem, de vidéken nekünk a sony/panasonic/phillips vonal létezett csak, a béna az lg meg a samsung volt, a gagyi meg a sibaki meg akai meg a daewoo... de ez utóbbiból vitték a legtöbbet nálunk, mert olcsó volt. akkor is és mindig is ez lesz az örök kulcs szó. nekem a sony volt a nagy király és nagy kedvenc
amikor felmentem a galériába és néztem ezeket a szebbnél szebb tévéket, amikre az volt írva hogy Loewe, a helyes kiejtését sem tudtam pontosan, de a srácok segítettek, annyira segítőkészek voltak ezek a pesti gyerekek.. a bolt vezetője pedig -aki ugye bebocsájtást engedett a munkahelyre- elkezdett mesélni róluk. a fiúk persze elég hamar megtudták, hogy nekem a sony a nagy kedvenc, aztán jó néhányszor piszkáltak is vele, az kis vidéki gyereket. szutyok szoni?? hahaha
ahogy teltek a hetek, hónapok, azért csak megismertem ezt a márkát. érdekelt is, de csak árulnom is kellett, valahogy el kellett tudni adnom. emlékszem, mindig csodáltam, ahogy ha nem is napi szinten, de azért majd kétnaponta elment egy 3 vagy 400ezres tv. hiába volt többszörös az ár, az elégedett budai rétegből elég jól megélt a bolt. persze, aztán mint mindig minden jónak, ennek is szép lassan vége lett. én még megéltem ott, abban a boltban, hogy a loewe-t le kellett adnunk és más márka után kellett néznünk. és akkor jött el az én időm :). a legújabb sony-k váltották fel a német csodákat és bár a kezdetekkor örültem meg büszke voltam, hogy az én szavamra hallgatva választott a tulajdonos új márkát, később azért rá kellett döbbennem, miért is dobáltak engem az kezdetekkor a szutyok jelzőkkel... mindent megértettem. nem kellett hozzá túl sok idő

nyugodj békében, Loewe

(#23) Taranti


Taranti
senior tag

Ugyan nem közvetlenül a Loewe az alábbi sztory, de tanulságos. Számtech tanárunk a 2000-es évek közepén járt tanulmányúton Kínában, több gyárlátogatáson is. És lefagyva mesélte amikor visszajött, hogy a dollárezrekért árult elit műszaki cuccokat 100-300 dollárból gyártják le. Semmilyen sajnálatot nem tudok érezni a hír kapcsán.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) opr válasza Taranti (#23) üzenetére


opr
veterán

Ezek szerint a szamtech tanarod se ertette, hogy gyartani olcso, fejleszteni draga, meg Te sem. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Már várom, hogy 2-3 év múlva felbukkanjanak az Auchanban és a Tescóban az egypálcás kínai Loewe tévék. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) inteltunder


inteltunder
tag

nem is hallottam róluk, mit is csináltak? jégkrémet? :DDD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#27) D.Va válasza inteltunder (#26) üzenetére


D.Va
senior tag

A túlárazott sznobizmusnak is van határa.

Bájdövé 100 év hosszú idő, csoda hogy eddig fentmaradt egy ilyen rétegterméket gyártó cég.

(Más kategória, de szerintem az Apple se lesz meg már 100 év múlva.)

(#28) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Basszus....

Tényleg sajnálom...

Volt felsőkategóriás 40 centi mély "ultralapos" katódugárcsöves Sharp tévém. Meg topkategóriás JVC SVHS magnóm olyan fícsörökkel, hogy pofám leszakadt! Hátrafelé tekerésnél is előre ment a hang pl monitorozva.
Izgalmasak voltak azok a tévék pedig.

A Loewe céget és a fejlesztéseit tényleg sajnálom.

Nem szivesen látnám a cég nevét pólókon, papucson meg sapkákon és parfűmön, mint ahogy a Bialetti tart. Nekik ez sikeres projekt, illeszkedik a Vespa robogókhoz is.

De a Loewe... lesz majd kínai villanyroller, autó, meg vízforraló.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#29) Morph76 válasza inteltunder (#26) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ja!
"Loewenpick" :DDD

(#30) Oliverda válasza Tibiajax (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) olbaidhun válasza D.Va (#27) üzenetére


olbaidhun
őstag

+1

Épp ez jutott az eszembe, akkor lesz majd szép nagy hüledezés.. Ahogy jelenleg tekernek, még könnyen megismétlődhet a Steve kényszer "szabija" során történt fragmentáció.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#32) Tibiajax válasza Oliverda (#30) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a nyetfix megfilmesíthetné...
:)

(#33) Cassi


Cassi
senior tag

Hiába volt a Loewe egy fals kamumárka, kár, hogy már ez sincs. Egyre riasztóbb képet mutat az európai gazdaság, ha az autógyártás is megroppan, úgy fogunk festeni Ázsia mellett, mint egy másodrendű afrikai régió. Mit tudunk eladni az ázsiaiaknak? Szuvenírokat, régi képeslapokat, sétahajózást?

(#34) klepto


klepto
addikt

Én életemben egyszer láttam élőben Bécsben, egy több ezer eurós TV-t, aminek a különlegessége a strasszokkal gazdagon díszített oldala volt. Viszont a képminősége annak a példánynak maga volt az ipari hulladék, mintha valami 10 évvel ezelőtti TN paneles LCD lett volna...
Még tized annyiért sem kellett volna, ha csak a képminőség alapján készültem volna TV-t venni. Akkoriban itthon LG plazmám volt, azóta pedig Philips LCD-ket nézek mindkét szobában ☺️

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35) b. válasza Tian66 (#13) üzenetére


b.
félisten

Régebben volt mögötte érték elég keményen, még a képcsöves időkben is. Persze drágán,de ezeknél az ár/ érték mellékes volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) ivarg válasza D.Va (#27) üzenetére


ivarg
tag

1. A túlárazott sznobizmusnak sosem volt határa lásd Ralph Lauren poló 35-eFt
2. Ha egyszer az életedben lett volna alkamad 5méterre megközelíteni egy Loewe-t akkor sajnáltad volna, hogy neked nem lehet ilyen, van a környezetemben néhány én inkább autót vettem abból a pénzből, de mindig volt bennem sóvárgás.
3.Ha az apple szerinted egy kategória vagy akárcsak hasonló kategória a Loewe-vel akkor nagyon félre vagy kalibrálva, az Apple egy felső középkategóriás tömegcikk márka mindig is annyiba fog kerülni amennyit a rajongóinak a többsége ki tud fizetni érte, de sosem lesz olyan olcsó, hogy pl te be menj a boltba és azt válaszd, mert mindig kel egy terméknek egy réteg aki nem érheti el ilyen vagy olyan okból.
De az Apple napi forgalma KB. a Loewe éves forgalmának az ötszöröse, de lehet, hogy tévedek és a nyeresége annyi naponta...

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#37) Feketelaszlo válasza opr (#24) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Fejleszteni drága, de nem fejleszteni még drágább. Talán ez találóbb mottó lenne a Loewe sírjára, mint sem hogy mindig az olcsó ázsiai gyártást hibáztassuk.

(#38) opr válasza Feketelaszlo (#37) üzenetére


opr
veterán

A Loewe sirjara igen, egyetertek, a kolleganak a hsz-ere valasz szempontbol viszont nem, igy is van egy olyan gyanum, hogy nem fejtettem ki a dolgot elegge. :B

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Akkor most kérem ide a Hajrá Kínázókat! ;]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#40) Cobra.


Cobra.
őstag

Ezek a régi nagy márkák akkor kezdtek már el haldoklani, amikor kijöttek az LCD panelek. Valamiért elfeljetettek időben átállni ezekre, túl sokáig maradtak a CRT-nél. Meg ugye jelenleg van kb 3(?) LCD gyártó. Minek adjon ki valaki 3x annyi pénzt egy pl Loewe-ért, ha ugyanazt a panelt megkapja ugyanazzal vagy majdnem ugyanazzal a képminőséggel LG/Samsung felirattal?

(#41) Tidus


Tidus
addikt

Én azt hittem már régen becsölt.
Sokáig húzták.

(#42) Alchemist válasza [CsuCsu] (#20) üzenetére


Alchemist
addikt

Mondhatjuk úgy, hogy Trump lányosan puha volt eddig a kereskedelmi háborúban...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) tatararpad


tatararpad
őstag

Top 10 Anime Betrayals. Amúgy életemben nem hallottam róluk, de bármit is vásároltam eddig és keresgéltem, kb. egy termékükkel sem találkoztam az elmúlt évek során. Majd ezt is megcímkézik mint a Nokiát és mehetnek az alsó polcra biztos.

(#44) twollah1976


twollah1976
őstag

Meg vagyok lőve, hogy nincs Loewe!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#45) Solten válasza Oliverda (#30) üzenetére


Solten
addikt

hehhehe

Saor Alba

(#46) rambustibi


rambustibi
őstag

Több mint 10 éve vettem egy használt Loewe TV-t, ami 3 napon belül meghibásodott, visszavittem a kereskedőhöz, és elhoztam helyette egy Samsungot. Számomra egy r@k@s sz@r a Loewe márka. Meg is jegyeztem az eladónak, hogy ez prémium márka? Akkor inkább maradok az alsókategóriánál :d És lám a Samsung sok évig bírta, működőképesen adtam el. :)

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#47) b. válasza rambustibi (#46) üzenetére


b.
félisten

Nekem 17 éves a képcsöves Loewe-m, mai napig hibátlan és HD felbontású gyönyörű képe van. Anyukám használja a mai napig. Vettem neki tavaly egy LG LCD-t, semmi extra 32" FHD alapmodell. mert úgy volt bemegy otthonba, és azt vihette volna a 65 kilós 82 centis Loewe helyett.
Egy óra használat után szólt hogy ballagjak fel hozzá és szereljem vissza a régi tv-t :D
Használtan nem igazán szabad venni, mert a legtöbb helyen Philips alkatrészekkel pótolták és nem mindig a gyári előírásnak megfelelővel, hanem csak kompatibilissal. 9 éven át gyártottuk őket Fehérváron, szóval .. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Raymond válasza #32839680 (#48) üzenetére


Raymond
félisten

Valahogy a temahoz illik egy kicsit. Megneztem mi most az OLED kinalat es ez jott ki:

[link]

Az LG aki sose adta fel, a Panasonic aki visszatert oda, a Sony aki latta hogy nem lehet mellette elmenni. Aztan a ket Toshiba-rol nem vagyok biztos hogy kinai vagy nem, de a tobbi mind kinai cegek keszuleke hajdanan nagy nyugati brand nev alatt arusitva - Grundig, Loewe, Metz, Philips.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem vesztünk velük semmit, őszintén szólva az is csodaszámba megy, hogy nem csődöltek be már vagy 10 éve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.