Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pet007


pet007
aktív tag

Visszatalalos.. Koszi az irast!

(#2) enginev3.0 válasza pet007 (#1) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szívesen! :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Alternatív megoldásnak ott a qBittorrent. UI szinten egy uTorrent klón, többé-kevésbé ugyanazt tudja. Én a sorozatos uTorrent hülyeségek miatt álltam át. Na meg sajnos a uTorrent ma már egy adware. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Ilyen "kis sebességnél" jó, hogy nem jön elő, tipikusan 50MB/sec környékén csinálja nálam winyóra, ssd-re nincs gond.

(#5) #51736960


#51736960
törölt tag

simán meg lehet próbálni a 2.2.1 portable verziót is.
de amúgy a 2.2.1-et installálni sem kell, én csak a program könyvtárat másolom mindig az új gépemre, már hosszú évek óta. (legjobb torrent kliens imho)

(#6) Dreddy32


Dreddy32
tag

Ugyan ez a megoldás érvényes akkor is, ha nem egy külön winyóra, hanem a gépben lévő, de partícionát winyóra történik a letöltés? Teszem azt, 3 partíció van a gépen, C=rendszer, D= Egyéb cuccok, E=Letöltések.
Ebben az esetben az E partíció virtuális meghajtóját kell növelnem?

Mind kettő kliensre szükség van? 3.1.3-ra, és a2.2.1-re is egyidejűleg?

[ Szerkesztve ]

(#7) enginev3.0 válasza lezso6 (#3) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbáltam, sajnos nekem nem vált be, lomhább volt, és ette a ramot, OS cache kikapcsolása vagy bekapcsolását nem próbáltam, utorrent 2.2.1-ben pedig nincsenek kártevők, és reklámok sem, az újabbak viszont megeszik a gépet, ezért nem szabad frissíteni.

(#4) Gézengúz@ Ez így nem igaz, ezen beállítások nélkül már az 5MB/s-os sebesség is cache megtelést okozhat, nyilván kisebb idő után, és nyilván figyelembe kell venni, hogy mekkora méretű fájlt próbálunk letölteni, ezért is kerestem egy viszonylag nagy, 130GB-os torrentet, aminél mindenféleképpen elő kell hogy jöjjön a jelenség, ha nincs valami megfelelően beállítva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) enginev3.0 válasza Dreddy32 (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam a kis serveren, amiről a videó is készült, egy szimplán 2GB rammal, és kis 2 magos procival szerelt HP microserver

Egy 2TB-os HDD van benne, amelyen van a windows, ennek van egy 50GB-os partíciója, és van egy külön partíció amin a letöltések vannak, ez esetben én mindkettőnek ugyan akkora virtuális memóriát adtam (8192), külön külön.

Az utorrent 3.1.3 nem szükséges

Windows telepítés után beállítottam ahogy a leírásban is van, azonban bittorrent topicban sokat próbálkozunk újabb 3.4-es kliensekkel is, hátha ott is összejön valamiféle beállítás, amivel nincs lemez megtelt probléma, egyébként teljesen felesleges, mert az összes 3 feletti utorrent eszi a gépet., így volt mikor tökéletesen működő 2.2.1-re tettem fel 3.4.9-et, természetesen nem volt jó semmilyen beállítás, így vissza akartam térni 2.2.1-re, de ott hiába a megfelelő beállítások sajnos disk overload hibába ütköztem, többszöri újratelepítés után is. Majd utána véletlen próbálkozások után jöttem rá, hogy 3.4.9-ről előbb 3.1.3-ra kell visszatérni, és utána jöhet a 2.2.1-es utorrent telepítése, tiszta telepítéssel

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) Bence01


Bence01
tag

Jó írás és hasznos is. Én azért nem mentem ennyit utána a témának szintén csak kukáztam az utorrentet. Most Deluge-t használok pont ugyan úgy néz ki és jól működik.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#10) lezso6 válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lomhább? Vagy ez csak a régi utorrenthez képest?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Dreddy32 válasza enginev3.0 (#8) üzenetére


Dreddy32
tag

Értem, köszönöm.
Kipróbálom
Nekem 1TB sshd - i5 - 8GBRam - Win 10

(#12) hati


hati
addikt

Nem értem, hogy mi köze van az utorrentnek a virtuális memóriához. Azzal a memóriával gazdálkodik, amit a cache beállításoknál kapott. Ha kevés a ram a gépben, akkor virtuális memóriával való pótlás inkább ront, mint segít. Szerintem rossz tanács. Az, hogy melyik lemezen van a virtuális memória, végkép az OS belügye.

[ Szerkesztve ]

(#13) enginev3.0 válasza lezso6 (#10) üzenetére


enginev3.0
félisten

(#10) lezso6@ Próbáltam, nekem nem jött be kisgépen

(#12) hati@ Hát ha elhiszed ha nem, működik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14) N€T0X|N válasza hati (#12) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az, hogy melyik lemezen van a virtuális memória, végkép az OS belügye.

Ez max. akkor igaz, ha a user nem tudja mit csinál, egyébként ha tényleg így volna, nem lehetne állítani. :U

Amit én se értek, hogy ettől függetlenül mi köze a torrentklienshez, főleg, hogy a képen is szerepel, hogy a C:-n van már lapozófájl, amit az OS kezel (tehát lehet 8GB-nál nagyobb is).

Sent from my keyBoard

(#15) Dreddy32 válasza enginev3.0 (#8) üzenetére


Dreddy32
tag

miért nem engedi a gépem a 3.1.3 telepítését?
Azt mondja: a rendszer letíltotta ezt a programot a számítógép...........

(#16) enginev3.0 válasza N€T0X|N (#14) üzenetére


enginev3.0
félisten

(#14) N€T0X|N@ Mert az OS változtatja annak méretét, és közel sem ad ekkora lapozófájlt mint a 8GB

(#15) Dreddy32@ Próbáld más forrásból beszerezni, utorrent.hu

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) Dreddy32 válasza enginev3.0 (#16) üzenetére


Dreddy32
tag

bárhonnan próbálom, nem engedi, pedig renszergazdaként próbálom telepíteni

(#18) enginev3.0 válasza Dreddy32 (#17) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbálj meg egy másik verzió, lényeg hogy 3.4 alatti legyen
3.2 vagy 3.0

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) Dreddy32 válasza enginev3.0 (#18) üzenetére


Dreddy32
tag

ok

(#20) hati válasza N€T0X|N (#14) üzenetére


hati
addikt

Úgy értem, hogy az alkalmazásnak semmi köze ahhoz, hogy hol van a lapozó fájl. Ha kevés a ram, akkor az OS kilapozza, ahová akarja. Egyszerűen a virtuális memória helyét felesleges belekavarni az utorrent működésébe.

A leírás 1-es és 2-es pontját el lehet felejteni. A 4-es pontban meg akkor adjon ramot a felhasználó, ha van elég szabad memória a rendszerben és nem kell a virtuális memóriából fedezni, mert akkor semmi értelme nem volt.

(#21) woodworm


woodworm
veterán

A bittorrentes topikban már kérdeztem, miért kell a reinstall? A settings dat és dat.old fájlok törlésével eltűnik minden verzióspecifikus beállítás.

(#22) N€T0X|N válasza hati (#20) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Annyiból lehet igaza, ha ezzel egy másik diszkre teszi (lehetőleg az elejére, tehát, amikor még üres), mert akkor valamivel gyorsabban tud működni. Bár az nem tudom mennyire jó, ha közben a rendszermeghajtón is van.

Sent from my keyBoard

(#23) Dreddy32 válasza hati (#20) üzenetére


Dreddy32
tag

Én nem akarok vitatkozni mert nem értek hozzá.
Most, hogy beállítottam ezeket a fent leírt dolgokat, (kopp-kopp) működik.
Annyi, hogy én 16GB-ot állítottam be a C-re és az E-re is a virtuális memóriát, attól függetlenül, hogy van-e köze hozzá, vagy sem. Az utorrentban az átmeneti tárnak egyenlőre 1536MB. Ezt megpróbálom majd 1800-ra emelni.
Letöltöttem egy 25GB-os dolgot, és egyszer sem jött be az overload. Ezek elött folyamatosan benn volt.
A netem 1000/200

[ Szerkesztve ]

(#24) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez a virtuális memória fix értékre beállítás már egy régi rossz berögződés, a mai Windows-ok már nagyon jól kezelik, és ha kell memória akkor simán megoldja. Amúgy a legjobb javaslat, ha lecseréli az utorrentet.

(#25) enginev3.0 válasza hati (#20) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak az a baj, hogy hiába van 8GB ramod, maximum 1800MB ramot adhatsz utorrentnek, ami egy idő után betelik, és megint csak overload lesz, sőt, akár el is fogyhat a ramod, ugyebár ha nincs csak mondjuk 2 vagy 4GB a gépben

Igazából az 512MB beírt érték ami a képen is van, teljesen felesleges, lehet akár csak 100 is, vagy 256, mert nem fog betelni az sem, mint a videón látható maximum 300mb körülre megy a ram, így hogy 512 van megadva, csak Seedelésnél pedig 180 torrentnél nekem 150mb körül eszik az utorrent, azért adtam neki 512-t én, hogy biztos legyek, és mert semmi másra nem használom a gépet, csak erre, így 2GB ram mellett, Plex server, egy opera böngésző és az utorrent futtatása közben is van még bőven szabad ram, szóval nem lassú a gép.

(#21) woodworm@ Nekem mikor fent volt a 3.4.9 és vissza akartam térni 2.2.1-re ezzel a megoldással, nem volt jó, ugyan úgy elöjött a hiba, hiába töröltem minden fájlt, beállítást, appdata mappát

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#26) enginev3.0 válasza Dreddy32 (#23) üzenetére


enginev3.0
félisten

Adj neki kisebbet, átmeneti tárat, mondjuk 256-ot, és nézd meg hogy úgy jó-e, nekem nagy segítség lenne, hogy ebben is biztosak legyünk, főleg ilyen nagy sebességnél ami neked van.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#27) enginev3.0 válasza Tamás88 (#24) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem találtam még egy olyan kliens ami ilyen gyorsan csatlakozik a peerekhez, ami ilyen kis erőforrással elmegy, ami ennyire népszerű, és ilyen könnyű beállítani, még a windows transmission is lomhább nála

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) lezso6 válasza enginev3.0 (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én úgy vetem észre, hogy vicc a uTorrent lemezkezelése. Nekem egyszer még SSD-vel is volt disk overload. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) enginev3.0 válasza lezso6 (#28) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezért használom ezt a megoldást, hibátlanul :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Az egész Disk Overload problémát a fájlok előre lefoglalása okozza.
Van egy régi netbookom, amiben nagyon lassú a HDD, jó ha 20-25 MB-al tud írni.
Nem tudom hogy így kell e működnie vagy a torrent kliens hibája, de az előre lefoglalás esetén tényleg bitről bitre lefoglalja a HDD-t. Ez mondjuk egy 60 GB-os torrent esetén 25 MB-al számolva 40 perc folyamatos írást jelent, ami 100 százalékig leterheli a HDD-t.
A kliens pedig úgy működik, hogy először a memóriába letölti a fájl szeletet, majd onnan folyamatosan írja ki a HDD-re.
Azonban hogyha a torrent letöltésének kezdetekor 40 percig tart a lefoglalás, akkor nem tudja kiírni a memóriából a letöltött tartalmat, ami így idővel megtelik. Ilyenkor pedig megpróbál a virtuális memóriába tovább tölteni, de megint csak nagyon lassan éri azt el, mert a HDD ép a lemezterület előre lefoglalásával van elfoglalva.
Erre az az egyszerű megoldás, hogy nem használjuk az előre lefoglalást vagy pedig egy másik HDD-re állítjuk be a virtuális memóriát.

(#31) Dreddy32 válasza enginev3.0 (#26) üzenetére


Dreddy32
tag

NA.
256-ról indultam. (átmeneti tár utorrent) Elkezdi a letöltést, majd leáll, és néhány perc (2-3-4) után beindul. Letöltés közben időnként rövid időre bevillan az overload, majd megszűnik Ez a jelenség végig kiséri a letöltést.
512-nél szintén u.a a jelenség végig.
1024-nél ugyan úgy kezdődik mint az előző esetekben, de miután beindul a letöltés kevesebbszer, és rövidebb ideig jön be az overload.
1536-nál szintén ugyan az az eleje, majd a beindulás után nincs overload a végéig.
1800-nál behal az utorrentem

(#32) Dreddy32


Dreddy32
tag

ÁÁÁÁÁÁÁ

Visszavonok mindent!!
Nagyon hektikus! Most 1536-on sem stabil! Szinte végig overload

(#33) lezso6 válasza Dreddy32 (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Próbáld ki a qBittorrentet, annak a tapasztalataim alapján jobb a diszk kezelése.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34) enginev3.0 válasza Dreddy32 (#31) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lemez statisztikát nézted?

Mondjuk gigabites netnél nem lenne meglepő ha semmilyen beállítás nem lenne elég, 130MB/s írást nem tud kezelni hdd

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35) elektrotank


elektrotank
tag

Anno uTorrentem volt nekem is, de akkoriban valamiért folyton eldobta a hálozatot. Úgy értem ment és lecsatlakoztatta az egész gépet róla, amint kiléptem rögtön visszajött (jobb esetben), ha nem, akkor gép reset, mert sehogy nem tudtam visszaállítani és sehogy se akart működni anélkül a net. Szóval váltottam, jeleneg bittorrentet használok, azzal sosem volt ilyen gondom, illetve a cikkben megemlített probléma se került elő soha.
Ugyanolyan netem van mint neked, 120/50, ugyanúgy a telekomtól! :)
UI: gondolom utorrentbe nálam volt elállítva valami (alapbeállításokkal használtam, portokhoz meg ilyesmikhez nem nyúltam), azért volt galiba, de mindegy is, a bittorrent bevált.
UI2: Hasznos cikk amúgy :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#36) woodworm válasza elektrotank (#35) üzenetére


woodworm
veterán

Elég egy kicsit más verzió, mivel a bittorrent olyan minimálisan különbözik az utorrenttől, hogy gyakorlatilag csak egy skin. A negatív változások pont a felvásárlás után jöttek.

(#37) elektrotank válasza woodworm (#36) üzenetére


elektrotank
tag

Igen, valóban sok a hasonlóság :) De nálam bevált, így évek óta nem igen használtam mást. Szükségem nem volt rá, de lekopogom! :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#38) Dreddy32 válasza enginev3.0 (#34) üzenetére


Dreddy32
tag

Nem zsinoron gyün a net, hanem a levegőben. ;)
A lemezstatisztika érdekes módon semmit sem mutat.
De a 40-50MB/s-al sem birkózik meg nálam rendesen. Nem használhatatlan, de nem is tökéletes.
A Qbittorrentel igaz nincs overload, de nem is jön olyan sebességgel. Max 35-40, míg utorrentnél belekarcolna az 50-be de aztán overload, és visszaesi rendesen, majd idővel újra magas stb......

(#39) enginev3.0 válasza Dreddy32 (#38) üzenetére


enginev3.0
félisten

De ez már természetes, ekkora sebességgel nem tudnak írni a HDD-k

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Köszi a leírást! Első találat volt a Google-ben és be is vált.

Nekem azt csinálta, hogy felment 6-7 MB/s-ig (10,5 volt a max eddig), majd szépen lassan leesett 500 KB-ra -
hirtelen felugrott és ismét fokozatosan lemászott 500-ra. Most fixen tölt a maxszal.

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#41) joergie


joergie
őstag

Sikerült nálam is megoldani a problémát, mostmár csak cat 5e + kábel kéne :R
Viszont a feltöltésnél a 2.2.1 utorrent még mindig küzd 1.7mb feltöltési cache-val. Azon hogy lehet segíteni, hogy felfele is rendes sebességgel megy? ha már van gyors netem...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#42) prisz


prisz
aktív tag

Én is kipróbáltam ezt a "varázslatot" sz@rt sem segít. :(
Kell egy kicsit várni, amíg casheli a file teljes méretét, azután tölt maximumon. Csak egy kis türelem kell...

(#43) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Pedig nagyon segít!

Ó a fenébe a virtuális memória az adott merevlemezen...!!! ;]
Kihagytam és rendesen szaggatott MP3 zenelejátszásnál (!) is gép, hang :Y
Köszi, életmentő volt!
Amúgy ez pl. a Transmission problémáit is mintha megoldotta volt.
Feltettem azt is, mégis 64 bites... Különben utorrent régi verziója!,2.2.1, igen (volt abból is 64 bites de vmi miatt nem indul : ( semmiképpen sem az újabbak!

És a lefoglalás (Pre-allocate) ugye ki van pipálva!?

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#44) carr


carr
őstag

Skacok, lehalok. :D
2.2.1 van, és ha lehet, marad is. :)
Gép: Phenom II X4, 10GB RAM, 3db HDD.
A leöltésekhez egy WDC 2TB-os 5400RPM-es vinyó van beállítva.
net: digi 1000. gigabites router (wan, lan) gép gigabites szintén.
Egy 27Gb-os fájlnál jött elő, hogy miaziskola van?!
"nincs elég memória a kérés befejezéséhez"
Ezeket megcsináltam, és úgy sem akart javulni.
plusz kapott mindenféle földi jót, úgy sem. kb 4x fagyott ki 50% letöltés után az u, de megoldás eddig nem jött.
Ezen kívül lehet még valamit állítani, vagy ennyit tud a 221?
van más hasonló gui-s alternatíva, ami ilyen jól szabható személyre?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#45) MadGame


MadGame
senior tag

Bocs, ha nem idevág teljesen, de utorrentből létezik 64 bites verzió?

(#46) carr


carr
őstag

Megicsináltam még korábban mindent, de így sem elég.
lehet az 5400as 2T WD20EZRX kevés?
Most 1.2Gb-ról a torrentben visszavettem a cache-t 512-re. Így sem ok.
:(

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#47) [SFC]xCx válasza carr (#46) üzenetére


[SFC]xCx
csendes tag

Tisztelt carr,

Van egy olyan érzésem, hogy szerencse, hogy egyszerre csak 2 torrentet akar letölteni egy időben, és nem 5-öt :)

Nálam így néz ki a letöltés ( nem akarom kínozni az amúgy is eléggé elhasznált HDD-t azzal, hogy egyszerre több fájlt töltök, ráérek egyenként letölteni, főleg, hogy majdnem 20GB fájlról van szó az esetemben ), és még így is felmegy az átmeneti tár 250MB-ra, pedig csak 1 letöltés van folyamatban.

(#48) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Beállítás(ok) tökéletesen működik/nek. Azóta nem megy folyamatosan 100%-on a WD Red lemezem.

Szerk.: több mint 1k kis apró torrent fut..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#49) enginev3.0 válasza Sanchez638 (#48) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mekkora nettel?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50) Sanchez638 válasza enginev3.0 (#49) üzenetére


Sanchez638
addikt

500/22Mbit/s. Bár érdekes, mert a lemez terhelése csökkent. De hova tünt akkor a terhelés? (Laptop lemez van fő lemeznek használva és ennek nincs 10-20% kihasználtsága...) Mára nem fagy le az utorrent 2.* versa. Szépen kitolja a +30Mb/s-t.

Szerk.: Most maszivan 100GB adatot töltök le..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.