Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ja, meg ...
10 darab AC P12 ventilátor :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Samus


Samus
addikt

Utoljára? Vagy SSD (Samu 860EVO) vagy VGA csere (MSI GTX960 Gaming->MSI RX570 Gaming X). Mivel halott platformom van (1150), így a következő csere komplett platform lesz, majd valamikor...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) enginev3.0 válasza Samus (#3) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én erre várom már a Ryzen 4xxx-et, inkább kihagytam a 2xxx és 3xxx szériát, aztán idén cserélem az újra alaplappal együtt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Gigabyte GTX 1080 Ti Gaming OC csere RTX 2080 Super Aorus Xtreme Waterforce-ra. :B

(#6) Silεncε


Silεncε
őstag

Utóljára úgy októberben kapott egy új házat meg új tápot (Focus G ház, Formula 550W táp). Azóta porosodik, mert valszeg megdöglött a GPU-m, így egy 1050 van benne ideiglenesen, de valszeg a lap is hibás, mert egérlagg van. Lehet a következő fejlesztés 4l benzin lesz egy gyufa kíséretében a kertben, amennyi bajom volt már vele...

[ Szerkesztve ]

(#7) bozont


bozont
veterán

16GB Corsair Vengeance LPX 3200MHz cl16 DDR4-> 16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz cl17 DDR4

Előbbi gyári értékeken stabil volt, de nem bírta még a legminimálisabb tuningot sem. Utóbbival már szerencsére más a helyzet.
De nemrég, januárban volt az 1150 ->AM4 váltás.

(#8) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

WD Purple 2TB 5400rpm 2019. jan. 7
Most van a Linux 120GB mellé 2TB HDD + Wind 120GB és 1TB HDD

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) dugo_


dugo_
veterán

RX580 -> GT1030

(#10) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Notebook-on belül: 9600k --> 9700k
Notebook-on kívül: Asus VG259Q (+monitorkar)

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

10G-s optikai ethernetet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) draco31


draco31
veterán

Komplett gép volt utoljára :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13) korcsi válasza draco31 (#12) üzenetére


korcsi
veterán

Az asztaliba épített vizet tettem, hogy ne legyen kedvem cserélgetni az alkatrészeket.
Szervert kitömtem merevlemezekkel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14) gygabor88


gygabor88
tag

Dell KB522 -> Varmilo VA88M

(#15) freeknight


freeknight
őstag

Egy dolgot fejlesztettem, 2 éve vettem egy PS4-et ;)
Legközelebb akkor fejlesztem az asztali gépet, ha tönkremegy benne valami. Most egy irodából kiselejtezett 9 éves gépet használok i3 2100 alapon, SSD-vel és 8 gb rammal nincs kifogásom a sebességére, valószínű egy jó darabig még nem is lesz.

(#16) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Másfél éve csináltam egy 1080->1060/6->1070 váltogatást, ez volt az utolsó. Gondolkozom egy 500-as m.2 SSD-n mert lusta vagyok kivenni a notebookomból, amit érthető okokból most nem használok, illetve egy RX5600 XT-n, de még a 1070-et se használom ki, ráadásul alapon ketyeg.
Ha a perifériákat is nézzük, ott azért több a fejlesztés, G203->G305 illetve vettem egy HyperX Cloud Stinger Wirelesst, amit most lecserélnék a nagyobb tesójára.
Illetve még tervben van egy 2,4GHz-es mechanikus bill is, aminek nem kattogós a kapcsolója, de 40k-t nem szánok rá, a kínai alternatívákat pedig sehogy nem lehet rendelni Magyarországra.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#17) Simi37


Simi37
őstag

R7 1700X -> R5 3600
Nem volt tervben, de mivel a 1700X-et meghirdetés nélkül megvette az egyik haver, alig kellett ráfizetnem egy új 3600-ra. Jó vétel volt.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18) Stan648


Stan648
tag

Én idén Január első felében vettem egy új 80+gold tápot, meg az RX 480-at lecseréltem egy RX 5700 XT-re. Ha a kijelző is ide tartozik akkor egy hete vettem egy MSI MAG341CQ monitort.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#19) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Elég sűrűn megy nálam a cserebere, most jelenleg az R9 290 helyett fog érkezni egy Vega 56.
Tavaly nyáron volt egy nagyobb, fejlesztés, a komplett gép lecserélésre került. AM3+ platformról ugrottam át AM4-re, az FX 8350 helyét átvette egy Ryzen 5 2600.
Illetve a kőkorszaki LG W2243S monitorom is végre cserére került, mivel jó áron sikerült hozzájutnom egy AOC G2590VXQ-hoz.

(#20) #89309696


#89309696
törölt tag

Decemberben kapott Linuxot. Amúgy meg 4.5 éve nem nyúltam hozzá, nincs pénz. :( :D
Ugyanaz, a már megvásárláskor is elavult Ivy platform még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#21) d@vee


d@vee
őstag

1-2 hónapja kb. Sapphire RX580 8GB ki a gépből ----> helyére AMD R4 240 1GB :DDD költségcsökkentés és kihasználatlanság. Cs 1.6 ezen is elmegy.

Ja

(#22) UnA


UnA
Korrektor

Egy Python alkalmazást fejlesztettem. :)

(#23) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát irigylem azokat akik tudnak visszafelé is lépni
A 1070et 5700xtre a Warzone miatt cseréltem, majd kb 2 héttel később egyre kevesebb haver játszik vele a csalók miatt, így már szinte én sem játszom

Azelőtt a 1070 kb egy évig ki se volt használva, de valahogy mégsem tudok megválni tőlük "bármikor jó lehet" alapon :(

Na meg úgy is gépre költeném a pénzt :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) Syl


Syl
nagyúr

Utoljára? Tavaly februárban egy Mac Mini.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) KISDUCK


KISDUCK
addikt

8gb ddr4 2400mhz cl17 sodimm => 2x8gb ddr4 2400mhz cl14 sodimm
256gb nvme hynix pc401 => 1tb m2 sata samsung 860 evo

(#26) domos


domos
senior tag

A "főgép" és a "szerver" is kapott egy-egy 10G SFP+ hálókártyát, plusz a kettő közé került egy 4 portos 10G SFP+ switch.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#27) Luck Dragon

Kapott új monitorokat (Aoc)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) #89309696 válasza enginev3.0 (#23) üzenetére


#89309696
törölt tag

Csak idő kell hozzá, anno nekem is nagygépeim voltak, mikor még egy Q9550, HD6870CF, egy ADFD Raid0 Raptor komolynak számított. Aztán meguntam a játékokat, évekig megmaradt a konfig, sőt még fejlesztettem is tovább hátha még kell alapon (sose kellett), lépkedtem jobbra-balra, X6 PhenomII, Nehalem i7 triple channel kittel, HD6970, HD7870, vízhűtés és tuning aztán semmivel nem játszottam, párszor recskáztunk pontszámokra haverokkal, a gép elavult aztán pitiáner összegekért elvitték, amit nem azt kidobtam.
Akkor vettem először egy E8400-as netezős gépet, majd azt váltotta a mostani Ivy Pentiumos IGP-s, annyi hogy időközben belepréseltem egy matx házba a nagyból, minél kevesebb helyet foglaljon az asztalon.

Rossz visszaszámolni, hogy mennyit buktam azokon a fals fejlesztéseken, játszani nem játszottam, tudásnak, tapasztalatnak sokat nem ér, mert elavul a tudás is a mai gépek nem ilyenek, emléknek és élménynek meg kicsit drága...

Akarnék lépni egy Ryzen APU-ra amúgy, le kéne cserélni a netezős TN monitort is, de nem szívesen költök ilyenre, jelen gazdasági helyzetben főleg. Meg amúgy is semmivel se lenne másabb azon böngészni, mint ezen.

[ Szerkesztve ]

(#29) enginev3.0 válasza #89309696 (#28) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát idén, ha minden összejön és belekezdek egy saját ház projektbe, akkor végre nekem is háttérbeszorulnak majd ezek a dolgok

Mondjuk az én szerencsémet ismerve biztos hogy akkor fog bedögleni valami, amit muszáj leszek cserélni

De ha nem, akkor max a szerverbe veszek majd néha új hdd-t

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30) 8th


8th
addikt

Hát... pár hete kitakarítottam. Az ér? :DDD

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#31) #89309696 válasza 8th (#30) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha volt benne annyi kosz amiből kijön legalább egy fő hardver, akkor ér.

(#32) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Vettem új ramokat a gépbe: Corsair Vengeance 2x4GB ddr3.

Előtte meg egy másik házba költöztettem át az egészet, plusz az intel gyári hűtőhöz vettem új lefogató pöcköket, mert eddig 4 csavarral volt rögzítve.

(#33) Lenry


Lenry
félisten

melyiken? :DDD

a saját asztali gépem kapott egy plusz SSD-t, hogy az újabb játékokban rövidebb ideig kelljen bámulni a betöltőképernyőket. előtte VGA csere volt másfél éve GTX760 -> RX580 (életem első Radeonja)

a céges gépem teljes megújuláson esett át, a régi i5-4600 alapú konfigot egy i3-9100-ra cseréltem, illetve nvme-s SSD-re a régi SATA-sat. 5-10 éve nem gondoltam volna, hogy jön valami, amivel megint át lehet élni a HDD -> SSD csere sebességváltását, de az nvme pont ezt tudja.

a szerverem pár hét alatt néhány lépésben teljesen megújult. cseréltem az összes HDD-t, így az össztárhely 12TB-ra nőtt, illetve magát a gépet is, a régi Xeon X3220 helyére egy Celeron J4105 került, ami visszalépésnek hangzik, de a Xeon tizensokéves hardver, a Celeron így tizedakkora (!) TDP mellett ad másfélszer nagyobb teljesítményt, szóval én jó üzletnek érzem. nem mellesleg a zajszintnek is jót tett a csere.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) nonsen5e


nonsen5e
addikt

R9 Nano --> RX Vega 56@64

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#35) weborgon


weborgon
csendes tag

Periféria: monitor csere 2020 január, HP LP2475W --> ASUS VG279Q

Gép: videókártya csere 2018 november, INNO3D GTX 1050 2G Twin X2 --> ASUS RX 560-O4G 4GB

(#36) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem akartam az albiba számítógépet, de az öcsém odaadta a régijét. Core i3 4330, 8 giga ram, Radeon R7 250X. Szóval ehhez vettem monitort, SSD-t, billt, egeret, wifi adaptert.
A steamen lévő játékaimhoz (2+ éves mindegyik) tökéletes lesz. Rahedli RPG, RTS, és az ETS2 és ATS.

[ Szerkesztve ]

(#37) Egon


Egon
nagyúr

Új SSD.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) #00137984


#00137984
törölt tag

ACER FullHD/240Hz monitor, WD Gold 2TB HDD és közben egy USB kártyaolvasó, mert a régi váratlanul bekrepált... Nem költekezek most többet a PC-re, mert a retró játék gyüjteményemet bővitettem. Walkman lejátszónak kell még egy 30-32mm-es ékszíjat szereznem, ami itt Fehérváron felejtős... Viszont a jelenlegi körülmények miatt az online vásárlásra vagyok rákényszerítve, amit végre egy jó időre elfelejthetnék és inkább személyes anyagbeszerző körútra indulnák. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) D1Rect


D1Rect
félisten

Fogalmam sincs.
Talán hangszórót?

(#40) mrlt


mrlt
tag

i5-7500 + Asrock B250M Pro4 » Ryzen 5 1600 AF + Gigabyte B450 Aorus M
Épp folyamatban van, és mindössze 17K-ba került a váltás, ami szerintem teljesen jó.

Go Pack Go!

(#41) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Magát a gépet. Laptopot váltottam tavaly, azóta nem nyúltam hozzá.

(#42) Gubu0101


Gubu0101
veterán

1060/3Gb-ról 2060 Super-re + mechanikus billentyűzet lett a régi helyett és egér csere :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43) #00137984 válasza D1Rect (#39) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nekem sem ártana egy hangfal upgrade. Monacor SPH-165 mélyközép hangsugárzókra egyszer még nagyon szükségem lesz. Fülhallgató is tervben van. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) cappa72


cappa72
nagyúr

Az asztali gép 4 éve kapott egy 250GB-os SSD-t.
A 2 laptop meg egy éve +4GB-ot, így mindkettőben 8GB RAM lett.

(Az idei év lesz/lehet az informatikai fejlesztések éve idehaza: újabb asztali gép, valami brand gép, hogy halk legyen, ha fiamat felveszik egyetemre, akkor egy e7440 kategóriás laptop neki, aztán a NAS-sal is kéne valamit kezdeni - nagyobb hdd és/vagy halkabb NAS)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#45) Goose-T


Goose-T
veterán

Egy 1TB-os Samsung 860 EVO SSD az asztali gépembe szoftverfejlesztős-zeneírós meghajtónak. Untam már a 2TB-os vinyó kerregését munka közben.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46) vince


vince
őstag

Cherry Stream 3 billentyűzetemet lecseréltem egy Tesoro Durandalra. Azóta viszont beszippantott a szaktopik, érzem, hogy ezt hamarosan le kell cserélnem egy Varmilo VA109-re, de még nem tudom, hogy milyen kapcsolókkal...
Nem vagyok egy mániákus fejlesztő, a gépem a kb. 8 éve összerakott i5 2500k, annyi fejlesztés történt rajta, hogy a 80 GB-os Intel SSD helyett vettem bele egy 128-as Samsung 850 pro-t, az elszállt Creative T40 hangszórók helyett egy Edifier 1280-at, plusz apróról egy Asus Xonar hangkártyát. Ja, meg egyszer egeret is cseréltem: az IntelliMouse Explorer 4.0 javíthatatlanná vált (előtte többször cseréltem már benne kapcsolókat), Logi M500 lett az utódja.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#47) updog


updog
senior tag

Az számít fejlesztésnek amikor egyszerre cseréltem komponenseket a meglévő konfigban? :D

Mert akkor elég hosszú lesz, lényegében a gépház, a vinyó, és a videókártya maradt, az alaplap (Asus TUF X570), a proci (Ryzen 3800x), rá a hűtő (BQ Dark Rock 4), a táp (BQ PP 500), RAM (32GB G.Skill @ 3600), SSD (Adata Gammix S11 1TB) jött egy körben.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48) Lenry válasza vince (#46) üzenetére


Lenry
félisten

én most vettem egy ilyen Cherry Stream 3-at. brutáljó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) vince válasza Lenry (#48) üzenetére


vince
őstag

A Durandal előtt én is ezt gondoltam, de valahogy jobban bejönnek a hosszabb úton járó billentyűk, pedig tizenéve csak ollóssal dolgoztam.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#50) Lenry válasza vince (#49) üzenetére


Lenry
félisten

tőlem nagyon távol áll a billentyűbuzulás, egy semmiextra Logitechet nyúztam eddig, és igazából boldog is voltam vele, de nemrég olvastam egy tesztet (szerintem pont itt a PH!-n), amiben emlegették ezt a Cherryt, hogy fasza meg német (én annyira voltam képben a témával, hogy a név alapján simán azt hittem hogy valami kínai dzsunka gyártó), és hogy ez a Stream az ára ellenére mennyire vállalható.
épp fogyóeszközöket kattintgattam össze a nagykerből, úgyhogy bedobtam néhány ilyet a rendelésbe, és nem bántam meg, mert tényleg jó rajta írni (ahogy azt sem bántam meg, hogy azonnal kivettem magamnak egyet, mert nagyon gyorsan elkapkodták a kollégák :DDD )

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.