Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janeszgol válasza Bazi.Joe (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez pontosan így van. Jöttek már hírek eltérített hálózati forgalomról, de őszinte leszek, ha ennyire balfék az amerikai T-Mobile, akkor erre nem tudok mit mondani.
Az 5G városokat fog irányítani, meg mindent, ezért nagyobb a kockázat. Ez szerintem is így van, de:

1, ezeket a szektorokat ma is támadják, és nem csak kínaiak. Szóval ha innen nézzük, óriási hiba lenne Kína részéről még ez is.

2, az 5G-nek csak városi méretben van értelme. Legalábbis azon definíciókban, amiket ráaggattak. Ez nyilván azt jelenti, hogy sok, egymástól elszeparált, vagy kevés kimeneti végponttal rendelkező hálózat lesz. Már a 2100 MHz is városi méretűt engedélyezett, pici kiterjedéssel, hát a 3600 MHz még ennyit sem fog.
Persze vannak pletykák a 700, 800 MHz ilyen irányú beüzemelésére, de ott meg a késleltetés lesz nagy, legalábbis az 5G definíciójához képest.

Ha pontatlan voltam, javítsatok ki.

[ Szerkesztve ]

(#52) Giovan! válasza Bazi.Joe (#48) üzenetére


Giovan!
addikt

A 4g-re nincs rákötve a teljes infrastruktúra (mivel el sem bírná), az 5g-re viszont rá lesz, az autóktól kezdve a gyárakon át az irodákon keresztül a kórházakig és az otthonokig kb. minden.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#53) Giovan! válasza janeszgol (#51) üzenetére


Giovan!
addikt

ezeket a szektorokat ma is támadják, és nem csak kínaiak. Szóval ha innen nézzük, óriási hiba lenne Kína részéről még ez is.

Igen, de a jövőben minden kapcsolódni fog a hálózathoz (meg egymáshoz), így az egyes sebezhetőségek jelentőssége is megnő.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#54) hogabesz válasza Giovan! (#53) üzenetére


hogabesz
aktív tag

De ezzel - még ha olyan is az ország betendezkedése - nem csak Kína élhet vissza sajnos.

(#55) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Gyártom a konteókat magamnak, de óriási tökönszúrás lesz ez még USA-nak...

Nem mellesleg nekem van egy sanda gyanúm, hogy ez a koronavírus sem csak úgy pikkpakk jött... Én azt gondolom értelmszerűen az USA-nak van hozzá a legnagyobb köze..

Csak majd nehogy pár hét múlva jöjjön az USA, hogy nekik már meg is van az oltóanyaguk ellene... :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) Aryon87 válasza Graphics (#55) üzenetére


Aryon87
félisten

Biofegyver? Semmi nem lehetetlen..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#57) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ha megkapja a Google az engedélyt, vajon azt "ingyé" adja az állam?:D

(#58) Giovan! válasza hogabesz (#54) üzenetére


Giovan!
addikt

Valóban nem, viszont a közeljövőben előreláthaóan Kína körül megszaporodnak majd a konfliktusos kérdések, ahogy tovább nő a külpolitikai súlya a kínai tőke exportjának köszönhetően (pl. Afrikában, illetve itt nálunk Kelet-Európában), illetve ha tovább lassul a kínai gazdaság növekedése (ami már tart egy ideje), az is csak erősíti majd a rezsim "harciasságát".

Ezért szerintem leginkább az ő befolyásszerzésüket kellene elhárítani, nem akarom hogy a huawei hálózat puszta megléte miatt ne merjenek megfelelő erélyességgel fellépni az európai politikusok Kína ambíciói ellen.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#59) #88470784


#88470784
törölt tag

Huawei több mint 600 000 új 5G bázisállomást leszállítását nyerte el idén, ennek több mint a felét európába fogja felszerelni.
[link]
:D

(#60) opr válasza Graphics (#55) üzenetére


opr
veterán

Van baj...
Tehat van egy orszag, ahol a mocsokban-szarban elnek kb, europai szemmel iszonyatosan undorito korulmenyek kozott, nem tudsz 1 percet allni ugy egy random utcan, hogy ne lass embereket kopkodni, emellett a kaja is higienia szempontjabol kb az ahogy esik ugy puffan kategoria, plane a piacokon meg az utcai arusoknal, a levego borzalmas, az egesz nepesseg teljesen anti-sportos, nem mozog semmit, meg stb.
Na, itt feluti a fejet egy uj virus, ami egy allatrol terjed at.
Konkluzio: Az a rohadt USA!

Gratulalok, remelem ehhez sokat kellett gondolkodni.

Jah, es a fentieket sajat szememmel lattam, tobb varosban is, konkretan abban a regioban, ahonnan indult a virus, nem a haverom olvasta random orosz fakenews oldalon.

Oszinten szolva ismerosokkel beszelgetve, akik szinten voltak/eltek kint, az egyetlen dolog, amin meg vagyunk lepodve, az az, hogy ez nem tortent meg hamarabb, es nem sulyosabb a helyzet, mint amilyen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#61) Juhaszatti válasza Graphics (#55) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Sok helyen felröppent már ez a konteó, de szerintem nem sok alapja van.
Mármint baromi nagy kiesés ez a nyugatnak is, és konkrétan az USA-nak is.
Gyakorlatilag mindent Kínában gyártatnak, ahol ha leáll a termelés, ők is óriásit buknak. Ha nincs mit eladni, nincs profit. Minél tovább húzódik ez, annál jobban fog fájni nekik is. Arról nem is beszélve hogy Kína mekkora felvevő piac. A nagy olajcégek is óriásit buknak most azzal hogy jóval kevesebbet fogyasztanak Kínában, és csökken a világ piaci ár is. Na meg ott az a rengeteg kínai turista is, akik gyakorlatilag ki vannak tiltva most az államokból, és nem viszik oda a pénzüket.

Egyetlen nyertese talán ennek az ügynek a Földünk. Már most kimutatható hatása van a csökkenő kínai légszennyezésnek.

Egyébként mai hír, hogy áprilisban kezdik a vakcina klinikai tesztelését, és ha ezek a tesztek sikeresek lesznek, akkor nyáron lehet valami az oltóanyagból.
Igen, Amerikából jött a hír. :)

[ Szerkesztve ]

(#62) Graphics válasza opr (#60) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézd, nem kell elfogadni más véleményét... Lássuk be.. Itt azért eléggé pont összejött minden... Az kínai gazdaság térdel... és szinte minden más is... USA örül? ...

Honnan jön a vakcina megoldása... USA... khm... Oké... Ez marad akkor az én véleményem.. Véletlenek nincsenek.

Valaki azt mondja állatról terjed... a média meg felkapja... mint mindent... Maradjunk annyiban, a kínai médiának nem igazán kéne hinni, amikor eléggé ferdítenek..

Az én véleményem az, hogy valami sántít az egész dologban... És ha nem az USA, akkor meg Kína hozta össze... De az igazságot nem tudjuk meg...

A másik, hogy mielőtt lehülyézel egy másik fórumtársat, gondold át, van-e szükség személyeskedésre, vagy anélkül is mehet tovább a dolog? :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#63) hogabesz válasza Giovan! (#58) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Ez így van, de mindketten (is) tudjuk, hogy ezen konfliktusok honnan és miért indulnak valójában. Mivel gazdasági alapon mennek ezek a dolgok így nem feltétlenül kell ragaszkodni Kína "elutasításához". Nem biztos, hogy Kína, mint új pólus hosszútávon annyira rossz lenne. Attól pedig főleg nem kell tartani, hogy minden Kína-partner a jövőben kommunista diktatúrává válik emiatt.

(#64) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Akik valami féle konteót gyártanak a koronavírus-ra, azok azt hiszik hogy Kina meg Usa hadban áll vagy mi?:D

(#65) Graphics válasza aprokaroka87 (#64) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kicsit se állnak hadban, csak megy a f.szméregetés... :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) janeszgol válasza Graphics (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

Leírtad te is, de én is. És ha Kína indította el? Kevés ember meghal, viszont mindent le kell állítani, ergo a külföldi cégek árukészlete megfogyatkozik...drágábban tudják adni, de sokkal kevesebbet. Na ehhez mit szóltok?

(#67) Giovan! válasza hogabesz (#63) üzenetére


Giovan!
addikt

Remélhetőleg sosem tudjuk meg milyen lenne Kína "új pólusnak". Én nem akarom azt látni, hogy egy totalitárius diktatúra akkor erőre tegyen szert, hogy beleszólhasson európai országok belügyeibe. Aki odahaza létre tudott hozni egy disztópiát, az exportálni is képes azt, így én inkább kihagynám ezt a kétpólusú világrendet, ha Kína a másik pólus.

Az EU jöhet, ha képes lesz végre összekapni magát és túllépve a nemzetállami korlátokon valamiféle föderatív berendezkedést megvalósítva valódi nagyhatalommá válni. De Kína ebben a formájában inkább maradjon meg a határain belül.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#68) #88470784 válasza janeszgol (#66) üzenetére


#88470784
törölt tag

Kérdezzük meg a kinaikommunistapártállamozó szakértőinket :DDD

(#69) aprokaroka87 válasza Giovan! (#67) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Titkon te is sejted szerintem hogy amit le irsz kb egy elképzelt világ:)

Olyan sose lesz hogy Europát ne próbálja meg húzni valamelyik oldal.

Azt meg nem teheti meg hogy csak az egyik fele húz.

(#70) Giovan! válasza aprokaroka87 (#69) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem állítottam, hogy jelenleg nem érvényesül idegen nagyhatalmak befolyása Európában, csak azt írtam, hogy jó lenne, ha Kínáé nem erősödne tovább.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#71) Quqesz válasza opr (#60) üzenetére


Quqesz
nagyúr

"Tehat van egy orszag, ahol a mocsokban-szarban elnek kb, europai szemmel iszonyatosan undorito korulmenyek kozott, nem tudsz 1 percet allni ugy egy random utcan, hogy ne lass embereket kopkodni, emellett a kaja is higienia szempontjabol kb az ahogy esik ugy puffan kategoria, plane a piacokon meg az utcai arusoknal, a levego borzalmas, az egesz nepesseg teljesen anti-sportos, nem mozog semmit, meg stb."

Jártál az araboknál? :DD Mert ott is ez van a nagy városokat kivéve, pl Jordániában....

Amúgy Trump egyik vállalása a választásokkor az volt, hogy amerikai cég termeljen amerikában megvalósítása, ergo ha összezuhan a kínai gazdaság ok lesz 1-2 év szar, de lehet mutogatni, hogy tessék, nem érdemes ott gyártatni. Hogy ők terjesztesztették el a vírust csak fikció, de azon sem lepődnék meg ha ők lennének(mind az atomban, mind a vegyi fegyverekben élen járnak)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72) hogabesz válasza Giovan! (#67) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Én tartom magam ahhoz, hogy gazdaságilag ha jövedelmező akkor nem érdekel melyik oldalról jön, attól pedig nem félek, hogy itt is megvalósul az az államforma. Egyébként mindig azt mondom, hogy az USA és Kína között annyi a különbség, hogy az egyikben tudod, hogy el vagy nyomva a másikban nem. :)

(#73) Giovan! válasza hogabesz (#72) üzenetére


Giovan!
addikt

Meg az egyikben nem szankcionálnak a politikai véleményed miatt (már amennyiben a poltikai véleményed nem foglalja magában a másoknak történő károkozást), a másikban meg igen (méghozzá elég keményen). Az egyikben nem működik abszolút hatalmú állampárt, a másikban meg igen. Az egyikben állampolgárként jogod van a szabad gyülekezéshez, szóláshoz, lelkiismerethez, a személyed illetve tulajdonod védelméhez, a másikban meg nincs. Az egyikben vannak választások, és a hatalmi ágak szét vannak választva, a másikban meg nincsenek. Az egyikben elvárt a polgárok részéről, hogy az állam minél kevésbé avatkozzon be az életükbe, a másikban meg az állam nyíltan vállalt célja, hogy a polgárai életének minden területén jelen legyen. A lista még folytatható, de a lényeg gondolom átjött.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#74) #06658560 válasza Cythyel (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mi van? Mit, hol, merre? Milyen teürleti beállítás mellett?

(#75) joey04


joey04
titán

Most újra kértek engedélyt? Mert eddig arról volt szó, hogy kértek korábban is, de nem kaptak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#76) Bazi.Joe válasza Giovan! (#52) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Valóban a mostani infrastruktúra nagy része a vezetékes hálózatra van kötve ahol szintén jelen van a Huawei. Most.

(#77) 7Heads Drago válasza mjani1172 (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na ez az amit én is hiányoltam eddig. Csak rájöttek hogy ez nem lesz így jó? Csipkerózsika ébredezik...
Amúgy az eredeti cikk linkje: [link]
Mert ugye ezt kár lett volna a cikkbe berakni. :U

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#78) 7Heads Drago válasza Giovan! (#30) üzenetére


7Heads Drago
veterán

mivel a totális államtól senki sem lehet független
Ezt már megbeszéltük. Ez igaz az amcsikra is, szóval 1-1. Az hogy te az Usa-t választod az szíved joga. De persze ez nem azt jelenti, hogy aki nem ért veled egyet az mind kínai kommunista.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#79) Bog válasza 7Heads Drago (#77) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jóreggelt, minden hírünk tetején ott van a forrás, linkelve.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#80) Giovan! válasza Bazi.Joe (#76) üzenetére


Giovan!
addikt

Közel sem azon a szinten valósul meg az az összeköttetés, mint amit az 5g fog elhozni. Pusztán technikai okokból sem lehet mindent rákötni a vezetékesre, az 5g-vel viszont ilyen korlátok nem kötnek bennünket.

Tehát az 5g nagy fejlődést hoz majd (Ipar 4.0 meg hasonlók), viszont ezáltal a biztonsági kockázatok jelentőssége is megnő.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#81) 7Heads Drago válasza Bog (#79) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sorry. Eddig én a cikkben láttam csak. Nyilván ez is egy update volt, ami elkerülte a figyelmemet.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#82) Giovan! válasza 7Heads Drago (#78) üzenetére


Giovan!
addikt

Valamit elnéztél, én csak a kolléga bizonyíték iránti kíváncsiságát igyekeztem kielégíteni.

Sőt, ha tovább olvasol, benne is van abban a hozzászólásomban, hogy természetesen az amerikaiak is befolyásszerzésre fogják használni a jelenlétüket a szektorban.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#83) <Lacy85> válasza Graphics (#55) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mondanám, hogy ez volt ma a legpoénosabb koronavírus okfejtés, de sajnos csak a második helyre volt elég. :D

(#84) 7Heads Drago válasza Giovan! (#82) üzenetére


7Heads Drago
veterán

oksa

Mindenkinek: tudja már valaki, hogy akkor most ez új engedélykérés vagy csak a régi újként beállítva?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#85) attilav2


attilav2
őstag

Akkor mi történne ha a Google egyszerűen nem venné figyelembe Trump tiltását és továbbra is engedné használni a Huaweinek a GMS-t? Szerintem Trump maximum egy pert indíthatott volna a Google ellen, hogy ugyan tartsa már be az elnöki rendeletet... és ameddig a per eltart, ez jópár év, addig biztosan ott lehet a Huawei mobilokon a Gms. A perbe pedig az EU is beszállhatna a Google mellett azon indokkal hogy Trump a GMS tiltással az Eu-ban korlátozza a versenyt a mobilpiacon.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#86) Graphics válasza <Lacy85> (#83) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem okfejtés... Spekuláció.

Nincs senkinek semmi bizonyítéka.

Poén? Ha neked vicces. Hát nevetgélj :K

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#87) janeszgol válasza <Lacy85> (#83) üzenetére


janeszgol
félisten

És mi az első?

(#88) mjani1172 válasza Graphics (#55) üzenetére


mjani1172
addikt

Hű... :F
Ez még a kínaiaknak sem jutott eszébe.

(#89) janeszgol válasza janeszgol (#87) üzenetére


janeszgol
félisten

Megválaszolom magamnak. Ez: [link]
Az egyetlen járvány a világon az internet, és a rajta lévő sok fasság, amivel fertőzi a sok buta ember agyát. Off.

(#90) Graphics válasza mjani1172 (#88) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Biztos vagy benne ? :U

Szerintem jelen pillanatban bármit is biztosan kijelenteni bátor dolog

Mondtam, spekuláció. Mindenki azt gondol , amit akar, ez a jog azért engedtessék meg .

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91) hogabesz válasza Giovan! (#82) üzenetére


hogabesz
aktív tag

"bizonyíték iránti kíváncsiságát"

Ez azért nem igaz, ilyenről szó sem volt. Nekem nem kell bizonygatni semmit, én elfogadom, hogy velem ellentétben Te elutasítosd Kínát. Nem kell ezt tovább ragoznunk, eléggé szétoffoltuk már ezt a szegény topicot. További szép napot! :)

(#92) Somatom


Somatom
veterán

"Ám az amerikai szoftveróriás önerőből is megteheti, hogy hitelesíti azokat a készülékeket, amelyekhez a tiltólistázás miatt eddig nem férhetett hozzá."

Kérdés, hogy a Huawei "hitelesíti-e" a GMS -t. Vagyis, engedi-e a GMS telepítését.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#93) judas13 válasza Quqesz (#71) üzenetére


judas13
addikt

Továbbá pld a teljes csatornázotsággal ellátott, tiszta Indiához képest Kína maga a higiénia mintapéldánya.
India a világ összes, 1,1 milliárd nyilvánosan székelő emberének több mint a feléért (volt) felelős.
Az ország "Tiszta India” tervére 20 milliárd dollárt szán, a terv szerint 111 millió(!) mellékhelyiségnek kell megépülnie 5 év alatt....úgy néz ki ők sem szarnak bele már végre ebbe a kérdésbe.. még jóhogy a hírek szerint a melegebb éghajlati viszonyok között kevésbé terjed a vírus bele sem merek gondolni abba ha ez nem így lenne akkor mi lenne.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#94) #88470784 válasza Somatom (#92) üzenetére


#88470784
törölt tag

Szerintem nem fogja engedni a Huawei, hogy a google feltelepítse, nem azért ölt bele rengeteg pénzt és energiát a HMS be higy utána visszaengedje.
Főleg hogy utána gondol egyet ananászkapitány és meggondolja magát.
Teljesen megbízhatatlan már a google még ha nem is a saját hibájából.

Ide kapcsolódik, hogy már a harmadik legnépszerűbb az userek által valóban használt alkalmazásbolt lett a HuaweiAppGallery.
A napi egyedi felhasználóiszám ugyanis átlépte a 400 milliót.
[link]

Ezt hívják öngólnak amit az amcsik csináltak magukkal.

[ Szerkesztve ]

(#95) Graphics válasza Somatom (#92) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem nem fognak már a GMS-sel foglalkozni... Ha a sajátjukat elkezdték tolni, akkor ezt végignyomják.

Emellett nemrég volt hír, hogy 4 nagy gyártó saját AppGallery-t szeretne közösen, igaz egyelőre csak Kínában ( és talán Indiában ). [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#96) Szaki2 válasza attilav2 (#85) üzenetére


Szaki2
tag

Szerintem elesne egy csomó állami megrendeléstől, vagy melótól, lásd kis országunkat, hogy működnek a dolgok.

(#97) ollie válasza #88470784 (#94) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olyan nincs, nem engedi, elég vicces kijelentés.

A 400 millió meg nem öngól, mert szinte csak kínai felhasználókról van szó, ott meg eleve már régen tiltva van a google.

Komolyan kell ilyen dilettáns módon fórumozni?

[ Szerkesztve ]

***

(#98) Lami66 válasza Somatom (#92) üzenetére


Lami66
őstag

Hitelesítené, de már túl mentek azon a ponton, hogy minden visszakerüljön a régi kerékvágásba. Az már csak hasonló időhúzás lenne a Huaweinek a hms globál bevezetéshez, mint ahogy az amcsiknak is időhúzás a 90 napos haladék, amit látszólag a Huawei kap, valójában az amcsik lopják maguknak az időt a Huawei hálózati eszközök cseréjéhez.

(#99) Somatom válasza ollie (#97) üzenetére


Somatom
veterán

Miért lenne vicces?
Technikailag:
Ha egy Huawei -re Google engedélyezés hiányában nem lehet GMS -t telepíteni, akkor fordítva miért ne lenne lehetséges?
Üzletileg:
A Huawei -nek érdeke erőltetni a HMS -t, ha már ennyit belefeccölt.
Biztonságilag:
A helyzet fordítva is igaz. Ha összefonódás van a Huawei és a rezsim között, akkor a Google, mint USA cég biztonsági kockázatot jelent.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100) #88470784 válasza ollie (#97) üzenetére


#88470784
törölt tag

Megjelentek a gyorselérési appok a huaweiappGalleryben.

;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.