Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

Ezt előbb kellet volna, nem értem, miért vártak vele eddig. Lehet, hogy túl késő bár ha a Google félretette a büszkeségét, akkor a Huawei is megteheti. Ha nem akkor eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Senki nem fog eltűnni. Őszinte leszek ha az árkategóriámban jön ilyen Huawei/Honor mobil, szemrebbenés nélkül megveszem, ha más paraméterekben okés a cucc. Az alap dolgokat elérem, nekem ennyi elég. Nem minden játék van rá? Lesz mellette játszós eszköz, és kész.
De az alapvető dolgok, amikre nekem szükségem van, azok vannak.

Biztonság: természetesen azt nem tudhatom, hogy mikor hova kommunikál a telefon, bár ez csekkolható. Viszont ez a fajta bizalmatlanság eddig is fennállt, ha jól belegondolok évek óta (2013 óta). De lehet előtte is voltak problémák bizonyos helyzetekben. Gondolok itt a gyártóra, a logisztikára (pl anno a G510-en a drive app volt fertőzött, de csak azok, melyeket Kínában árusították).
Akkor ugye elég régen teret nyertek a különböző belpiacos kínai márkák. Ezeket tonnára vették az emberek, fittyet hányva a biztonságra.
Szóval nem gondolom kevésbé biztonságosnak a HMS telefonokat.

(#3) lolal


lolal
senior tag

Csodálkozok hogy csak most, de ez már a Huaweitől is függ, hogy hajlandóak-e újra GMS-t használni. Ugyanis már gőzerővel nekiestek a saját rendszernek. Inkább egy iOS en elérhető Google szolgáltatások verziót tudok már elképzelni.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#4) Ricardo


Ricardo
félisten

Nocsak. Érdekes hogy csak most. Jó lenne tudni az okát.
1. Arra gondoltak drasztikusan visszaesnek az eladások, az emberek más márkát vesznek, így nem buknak sok felhasználót. Nem így lett, most jön ez a megoldás, hogy, mégse veszítsenek ekkora tömeget, és vele rengeteg pénzt.

2. Abban reménykedtek, hogy ez csak ideiglenes, majd minden a régi lesz, de nincs enyhülés ( sőt, szigorúbb korlátok jönnek), ezért csak most léptek.

Kíváncsi vagyok megkapják e. Vagy így, vagy úgy most kiderül mennyire elszánt az amerikai kormányzat.

(#5) mjani1172 válasza janeszgol (#2) üzenetére


mjani1172
addikt

"Akkor ugye elég régen teret nyertek a különböző belpiacos kínai márkák. Ezeket tonnára vették az emberek, fittyet hányva a biztonságra. "

Dehogy vették tonnára.
Itt a mobilarénán úgy tűnt de az utcán nem láttál ilyeneket, és a szolgáltatók sem árulták pedig a legtöbb telefont onnan vették, meg a nagy áruházakból.Nézd meg, már itt sincs a kínai belpiacos szarokért tülekedés.
Az hogy itt erőltették a dzsunka szarokat,(nem xiaomi és huawei) nem jelenti azt hogy valóban fogytak.

(#6) Ricardo válasza lolal (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Na igen. Az is egy lehetőség hogy a Huawei int be.

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Ha a HMS nem szívja úgy az akkut, mint a GMS, már megérte.

(#8) Lami66


Lami66
őstag

Most komolyan: igy megszivatja a Huaweit (Kínát) az Usa és utána a gugli arra számít, hogy a kínaiak mégegyszer bekapják ugyanazt a...gms-t?

(#9) Cythyel


Cythyel
senior tag

g.pay-el csak annyi a szivacs, hogy minden in-app vásárlásra rátesz még 20-30% között, ami igencsak meg tudja dobni a számlát... ezen kéne előbb változtatni, aztán nyafogni a bevétel kiesés miatt...

#2:
biztonság... amíg a huaweii nem iktatja ki a global romjaiból a kínai kormány backdorjai-t és javít a fizikai minőségen az elszállt árairól nem is beszélve (samsungi magasságokban van), addig csak xiaomi...

(#10) Giovan! válasza Lami66 (#8) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezen a szinten a cégek számára csak a haszon számít, szóval ja, eléggé megalapozottnak tűnik a Google azon feltételezése, hogy amint megkapják az engedélyt, hamar lepacsiznak majd a Huawei-el :K

Amúgy az csak véletlen, hogy a Huawei és Kína nevét le tudtad helyesen írni, de sem az USA, sem a Google esetén nem sikerült ezt összehozni, vagy ezzel is érzékeltetni akartad az elköteleződésedet? :DDD

A cikkhez: Remélem nem kapják meg az engedélyt.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#11) sh4d0w válasza Cythyel (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bazz, most hangosan felröhögtem... :))

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Cythyel válasza sh4d0w (#11) üzenetére


Cythyel
senior tag

kérlek mond el hogy pontosan min... de tényleg...
rakat huaweii telefon és xiaomi volt már a kezeim között javítás miatt, és a xiaomi sokkal erősebb fizikailag, a huaweii meg mint a samsung, gyenge mint a harmat, rettenetesen könnyen törik...
árak meg tényleg olyanok mint a samsungé, nagyon el vannak szállva

(#13) Aryon87


Aryon87
félisten

Jó reggelt Google. Rájöttél, mitől esnél el, főleg a közelgő P40 család által vagy a Honorok által? Akkor döngetni Trumpli ajtaján.. Bízom benne hogy zöld utat kap, bár Google nélkül is meglennék. Igaz nekem majd az 50-es széria esedékes jövőre.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#14) hogabesz válasza Giovan! (#10) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Miért reméled?

Csak nem "érzékeltetni akartad az elköteleződésedet"? ;]

(#15) fateless


fateless
veterán

Tudom, ezt kifejezetten nehéz elmagyarázni Aranyhajnak, de talán megérti, hogy a Huawei hálózat nem egyenlő a Huawei telefonokkal, akkor meg is lesz az az engedély

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16) Aryon87 válasza fateless (#15) üzenetére


Aryon87
félisten

Áh, ahhoz túl hülye..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

#10: ott szeretne élni!
#14: ott szeretne élni!

És te hol szeretnél élni? Válassz!

(#18) Giovan! válasza hogabesz (#14) üzenetére


Giovan!
addikt

A Huawei biztonsági kockázatot jelent a hálózati szektorban, és mivel fateless kolléga állításával ellentétben a huawei hálózati és mobilpiaci részlege ugyanazon céghez tartozik, így ha az egyiken keresztül sikerül kárt tenni a cégben, azt megérzi a másik rész is. Márpedig ha nem kap engedélyt a Google, akkor igen nagy az esélye, hogy a Huawei készülékei nem lesznek túl sikeresek Európában, ami eléggé negatívan érintené a céget, ennek pedig én egészen addig örülni fogok (nem személyes okokból, a készülékeik közt van pár ami nekem is tetszik, pl. a legújabb hajlítható konstrukciójukat is a legjobb iránynak tartom a szegmens számára), amíg nem vonulnak ki az az európai 5g szektorból.

Utána felőlem azzal kereskednek, akivel akarnak, még szurkolni is fogok a sikerüknek :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#19) hogabesz válasza janeszgol (#17) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Legyen a Huawei készülékeken GMS és akkor nekem itt is megfelel ezután is.

@Giovan! : oké tegyük fel, hogy van biztonsági kockázat. Attól, hogy nincs rá Google megszűnik?

[ Szerkesztve ]

(#20) kbyte1024 válasza Ricardo (#4) üzenetére


kbyte1024
addikt

Csatlakozom, én is így vélem, hogy sok penztol esett el a Google és már fájó pont lett. Gondolom okos elemzők kiszamoltak mennyit buknak/buktak idáig.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#21) Giovan! válasza hogabesz (#19) üzenetére


Giovan!
addikt

Mire nincs Google? A biztonsági kockázat jelenléte nem a készülékeknél fontos kérdés számomra, hanem az 5g hálózatoknál.
Ehhez kapcsolódóan pedig levezettem, hogy miért jó szerintem ha nincs Google a Huawei készülékein, olvass vissza nyugodtan.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#22) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Izé, legyen rajta mindkettő. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) janeszgol válasza kbyte1024 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem még nem buktak, csak bukhatnak. Kínában régóta nincs GMS. De sokat bukhatnak. Kijön egy P Smart kategóriás telefon, ágyő Goggle.
Mellé egy iPad a játékokhoz és készen is vagyunk.

(#24) #88470784


#88470784
törölt tag

Remélem nem lesz GMS a huawei mobilokon.
Amcsik nem megbizhatóak már, egyszer ezt mondják másik nap mást, szórakozzanak mással.
Ezekután ki fog megint megbízni az amerikaikban, azért a kínaiak se hülyék, nem véletlenül csinálják gőzerővel a saját áruházukat.

A HuaweiAppGalleryben amúgy már most megtalálhatóak azok az alapvető appok amivel egy hétköznapi ember elvan a mindennapokban.
Az appok száma pedig szinte naponta emelkedik.
Semmi szükség a GMS re.

[ Szerkesztve ]

(#25) Giovan! válasza #88470784 (#24) üzenetére


Giovan!
addikt

Az appok száma pedig szinte naponta emelkedik.

Szerintem naponta emelkedik, vagy ha nem, akkor ott komoly gondok vannak, a Google Play-be vagy az App Store-ba ugyanis naponta több száz appot töltenek fel a fejlesztők. És persze mondhatnánk, hogy a minőség fontosabb mint a mennyiség, de ha valakinek olyan app kellene ami épp nincs fent az App Galleryben, akkor őt mondjuk ez pont nem fogja érdekelni.

Ezért nem is értem azokat, akik szerint a Google az óriási piacvesztését akarná megakadályozni ezzel a lépéssel. Itt inkább a huawei a szenvedő fél, Google nélkül ugyanis nem sok babérra számíthat Európában, míg a legtöbben, akik eddig Huawei készüléket vettek, ezentúl majd olyat fognak, amin van GMS, szóval ha lesz is vesztesége a Google-nek (mert lesz, azért van aki még most is elkötelezett a Huawei márka iránt), az jóval kisebb lesz szerintem, mint a Huaweié. Viszont ahhoz pont elég, hogy egy ilyen lépésre rábírja őket, elvégre a profit az profit :K

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#26) sh4d0w válasza Cythyel (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A hsz-ed "#2"-vel kezdődő felén.

https://www.coreinfinity.tech

(#27) cskamacska válasza Giovan! (#10) üzenetére


cskamacska
addikt

"amint megkapják az engedélyt, hamar lepacsiznak majd a Huawei-el :K"

Aztán Trumpli következő hónapban gondol egyet, és mégis belerúgnak a kínaiakba. ;] Lehet időlegesen visszakerül a Gugli a Hüvely telefonokra azokon a piacokon ahol nagyon nem tudnak meglenni nélküle, de a HMS nem lesz már kukázva, azt tovább fogják nyomni ahogy tudják. Ha más kínai márkák is rákapnak, akkor elkezdhetnek izzadni Mountain View-ban. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#28) hogabesz válasza Giovan! (#21) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Elolvastam, máshogy kérdezem. Ha sikerül a Huaweinek a saját store-ral kiváltani a Google félét (úgy olvastam már banki appok is kerülnek fel oda) akkor ez a negatív hatás csak ideiglenes lesz, ezáltal semmi nem fog változni.

A biztonsági kockázat meg hát nem is tudom. Nem állok senki pártján de sosem értettem miért kockázatosabb B oldal mint A oldal. Főleg, hogy ez a kockázat - úgy tudom egyelőre csak - feltételes ameddig a levegőbe beszélünk de bizonyítani "nem akarjuk". Ezzel nem azt mondom, hogy nincs, sőt, de A oldal esetében ugyanúgy megvan.

(#29) fateless válasza Giovan! (#18) üzenetére


fateless
veterán

:F
"mivel fateless kolléga állításával ellentétben a huawei hálózati és mobilpiaci részlege ugyanazon céghez tartozik"

Valamit totálisan félreértelmeztél ebben az egész szituációban

Egyfelől egyáltalán nem mondtam olyat, hogy két külön cég lenne, más sem mondta ezt, fogalmam nincs, miből olvastad ezt ki.

Másfelől nem a telefonokon keresztül, hanem a Huawei által épített hálózaton keresztül állítják, hogy a Huawei(n át Kína) hozzáfér adatokhoz.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#30) Giovan! válasza hogabesz (#28) üzenetére


Giovan!
addikt

Pontosan mi a kérdés itt?

A biztonsági kockázat létére a kínai rendszer politikai és gazdasági berendezkedése a bizonyíték, mivel a totális államtól senki sem lehet független. Az USA befolyása a szektorban is biztonsági kockázattal jár természetesen, de én inkább az USA befolyásának növekedését választom Kína befolyásának növekedése helyett.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#31) Juhaszatti válasza #88470784 (#24) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"A HuaweiAppGalleryben amúgy már most megtalálhatóak azok az alapvető appok amivel egy hétköznapi ember elvan a mindennapokban."

1-2 hete néztem rá utoljára, 25-nél hagytam abba a számolást, annál is több app hiányzott csak azok közül, amik jelenleg a telefonomon vannak.
Én elhiszem hogy fejlődik és bővül, de még nagyon nagyon sokat kell neki ahhoz, hogy valós alternatíva legyen.

(#32) Giovan! válasza fateless (#29) üzenetére


Giovan!
addikt

Tudom, ezt kifejezetten nehéz elmagyarázni Aranyhajnak, de talán megérti, hogy a Huawei hálózat nem egyenlő a Huawei telefonokkal, akkor meg is lesz az az engedély

Ezt írtad, miközben te is pontosan tudod, hogy tökéletesen mindegy Trumpnak, hogy melyik részlegen keresztül tudja ütni a Huaweit, a lényeg, hogy fájjon a cégnek. Te viszont úgy tüntetted fel ezt az egészet, mintha értelmetlen lenne a mobilos részlegét támadni a cégnek, hiszen nem az a felelős a hálózatfejlesztésért.

A Huawei elleni vádak hivatalosan a telefonoknak szólnak, mivel a hálózati szektoron keresztül nem tud csapást mérni a Huaweire, hiszen ott max elmondhatja, hogy kémkednek, meg nem kéne ezt telepíteni, de a szövetségeseken áll, hogy mit tesznek (és ők láthatóan azt tesznek, amit akarnak :D) . A mobilrészlegnek viszont a kereskedelmi embargón keresztül oda tud vágni, ezért innen támad, hátha sikerül tönkretenni a céget, és megoldódik a probléma, hiszen mint már korábban is írtam, ha nincs Huawei, nincs Huawei 5g fejlesztés sem :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#33) Lami66 válasza Giovan! (#10) üzenetére


Lami66
őstag

Elköteleződés? Azért mert a sumák, hátbadöfős amcsikat semmire se tartom (külpolitikailag), és a gugli nálam a "nagypolitika pincsikutyája" (elnézést a kutyáktól) még nem jelenti azt, hogy elkötelezett lennék a másik oldal felé. A Huaweit mint mobiltelefon gyártót nagyra értékelem, ezért szurkolok nekik, de ez nem jelenti azt, hogy a kínai politikával bármilyen módon egyet értenék, netán elköteleződnék.

(#34) hogabesz válasza Giovan! (#30) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Az első rész akart kérdés lenni, de a végére már állításba fordult. Mindegy is, a választ megkaptam arra, hogy miért nem "drukkolsz" a Huaweinek.

(#35) Giovan! válasza Lami66 (#33) üzenetére


Giovan!
addikt

Írtam én hogy Kína irányába lennél elköteleződve? Én a Huaweire gondoltam, azt pedig láthatóan te sem tagadod, bár őszintén, mint arra a telt pofával vigyorgó zöld kis arcocskából is rájöhettél volna, az egy kissé gúnyos, de alapvetően viccnek szánt megjegyzés akart lenni :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#36) fateless válasza Giovan! (#32) üzenetére


fateless
veterán

Kicsavarod és átértelmezed azt, amit írtam a magad akarata szerint, ez nagyon nem egyenes dolog :U

A Huawei mobiltelefonok nem egyenlők a Huawei hálózattal. A lehalgatás lehetőségének vádja a hálózat irányába történik. A korlátozásokat viszont nem csak a hálózatépítéssel szemben hozták meg (ez az egyik ág), hanem az okostelefonokkal szemben is, noha azok kapcsán nem fogalmaztak meg vádakat.

Megtehetné Trump, hogy a hálózatépítést korlátozza, míg a mobilrészleget nem, így nem okozna hatalmas anyagi kiesést amerikai szoftver-és hardvervállalatoknak. Ezt próbálják is neki elmagyarázni több-kevesebb sikerrel, hiszen pár cég már kapott is felmentést a korlátozás alól (miközben további szigorításokat terveznek - igazi önellenmondás), és ezt a fajta felmentést szeretné a google is megkapni (nem csak most, eddig is kardoskodott ezért).

A hivatalos vádak egyébként NEM a telefonoknak szólnak, hanem a Huawei hálózatának, nem is értem, honnan veszel ilyen feltételezést.

Elfogadjuk, hogy kifejezetten Kína-ellenes vagy, emellett USA-párti. De fontos lenne felismerni, hogy az, hogy valaki nem ért egyet ezen korlátozásokkal akár részben, akár egészében, nem teszi azt a személyt Kína-szimpatizánssá. Magamat se msorolom annak, de nem tudom elfogadni azt, ahogyan a Trump-gépezet kezeli akár ezt a helyzetet, akár pár másikat. Az az érdekes, hogy amerikai barátaimmal, akik épp Trumpra szavaztak, tudok úgy beszélni ilyen témákról, hogy nem állítanak be demokratának, hanem lehet egyet nem érteni vele, de a veled való kommunikációban azt élem meg, hogy ha fel merek szólalni Trump ellen, akkor csak Kína-fan lehetek (ahogy mások is). Ez nem így van.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37) Juhaszatti válasza fateless (#36) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"A korlátozásokat viszont nem csak a hálózatépítéssel szemben hozták meg (ez az egyik ág)"

Nincsenek külön ágak. A Huawei telefonos és hálózatfejlesztéssel foglalkozó ágazata nincs különválasztva. Éppen ezért nem lehet vagy csak egyiket, vagy csak a másikat szankcionálni. Nincs olyan hogy valami a telefonos, vagy a hálózatos részlegnek szól. Valószínűleg erre gondolt Giovan

(#38) #88470784


#88470784
törölt tag

Jó hír azoknak akik szerint nem valós alternatíva HMS vagy a Huawei veszítene az egészen.
Hiszem a GMS nélkül csak pusztulat és kárhozat vár ránk.

A HuaweiAppGallery átlépte a 3,4 milliárdos telepítést.

Remélem tudtam segíteni ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) fateless válasza Juhaszatti (#37) üzenetére


fateless
veterán

Az, hogy tiltják a szolgáltatóknak az 5G kapcsán fő komponensek terén Huawei eszközök használatát, a hálózati részleget korlátozza, de nem korlátozza a mobil üzletágat. Az, hogy nem rakhatja fel a GMS csomagot, korlátozza a mobil üzletágat, de nem korlátozza a hálózatépítést.

Egyébként pedig már hogyne lennének külön ágak a cégen belül

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#40) Lami66 válasza Giovan! (#35) üzenetére


Lami66
őstag

Jóvannna :)

(#41) fateless válasza #88470784 (#38) üzenetére


fateless
veterán

Azért az a szám nem igazán mérvadó, hiszen sok éve minden Huawei telefonra gyárilag felrakják. Én pl egy Huawei készülékemre sem raktam fel, mégis rajta van, és ezt is beleszámolják. Én azért maradok a GMS-nél...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#42) judas13


judas13
addikt

trámp ez az okádék előember is max még 4 évet kártékonykodhat a világnak de igaz is, hogy az egy örökkévalóságnak fog majd tűnni sokak szemében .
Szerintem a Google már bukta a bulit, ugyanis azt egy világcég sem engedheti meg magának semmilyen formában , hogy hétfőn alkalmazhatja, keddtől péntekig nem, hétvégén meg ismét ráteheti majd a rendszert készülékeire.

csiribá +1

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#43) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na erre kíváncsi leszek, trumpi mit lép...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#44) Giovan! válasza fateless (#36) üzenetére


Giovan!
addikt

Én úgy tudom a vádak a Huawei mint cég ellen lettek megfogalmazva, ebbe beletartozik a mobil szektor is (persze előfordulhat, hogy tévedek, ez esetben megkövetlek), de igazad van, tévesen állítottam, hogy a csak mobiloknak szólna, elnézésedet kérem.
A konklúzió szempontjából viszont ez a részlet lényegetelen, a fő cél, a Huawei eruópai hálózatfejlesztésének megakadályozása.

Megtehetné Trump, hogy a hálózatépítést korlátozza, míg a mobilrészleget nem, így nem okozna hatalmas anyagi kiesést amerikai szoftver-és hardvervállalatoknak.

Megtehetné, de ott nem áll túl sok eszköz a rendelkezésére. Persze kitilthatja a Huawei-hálózatokat az USA-ból, és tanácsod adhat a szövetségeseknek, de nem kényszerítheti őket túl hatékonyan (bár erre is tett kísérleteket, pl. belengették, hogy az amerikai titikosszolgálatok megszakítják az együttműködést azokkal a szövetséges országokkal, ahol a huawei épít 5g hálózatot), szóval marad a mobilszektor felőli támadás.

A felmentéseket nem igazán értem én sem, gondolom úgy okoskodik (vagyis inkább a tanácsadói), hogy néhány nem létfontosságú partnerrel azért hadd kereskedjen a huawei, ezáltal legalább az őket ért károk minimalizálhatóak.

Nem írtam, hogy Kína-szimpatizáns lennél, mert nem is tartalak annak. Nekem sem tetszik a Trump kormányzat rengeteg lépése (pl. a kurdok cserbenhagyása, az elnöki hatalommal való visszaélés, a folyamatos és végtelenül leegyszerűsítő populista kirohanások a sajtó ellen, a pökhendi stílusban és nem túl tervszerűen folyatott diplomácia, stb), viszont ettől még nem ítélem el helyből minden lépését, mivel próbálom kerülni a személyeskedést a politikában (pláne mióta olvastam Frank Herbert Dűnéjét :D ), és nem azt nézem ki tesz meg egy adott lépést, hanem hogy mennyire hasznos az a lépés. Ezt a Kína elleni fellépését pl. támogatom, mivel szerintem a világ érdeke is az, hogy valaki végre fellépjen a Kína befolyás folyamatos terjedése ellen.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#45) Giovan! válasza fateless (#39) üzenetére


Giovan!
addikt

Az, hogy tiltják a szolgáltatóknak az 5G kapcsán fő komponensek terén Huawei eszközök használatát, a hálózati részleget korlátozza, de nem korlátozza a mobil üzletágat.

Ezt csak az amerikai szolgáltatók esetén teheti meg (meg is tette ha jól tudom). Az európaiaknak nem parancsol.

De amúgy a kolléga is arra gondolt, hogy hivatalosan nincs különválasztva a két szektor, hanem minden Huawei néven fut. Szóval minden szankció érinti mindkét részleget (mivel mindketten egyazon céghez tartoznak), akár akarja ezt Trump, akár nem.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#46) andor80


andor80
senior tag

Na ugye sok károgó....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#47) iFixit


iFixit
tag

https://hvg.hu/tudomany/20200226_ios_13_3_vagolapra_masolt_tartalom_appok_hozzaferese Ezt csak úgy itt hagyom...

[ Szerkesztve ]

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#48) Bazi.Joe válasza Giovan! (#45) üzenetére


Bazi.Joe
tag

A Huawei berendezései jelenleg is be vannak építve a 4G valamint a vezetékes hálózatba! A biztonsági kockázat jelen pillanatban is fennáll!

(#49) Aryon87 válasza iFixit (#47) üzenetére


Aryon87
félisten

Mindenki tudja hogy az Apple kémkedik, mégis a Huawei van meghurcolva. Végülis ez a normális. Ja mégsem.
És merem állítani, hogy Korea is ugyanúgy megteszi, az se egy normális ország (melyik az?)..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50) Juhaszatti válasza Bazi.Joe (#48) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az 5G viszont nem csak arra lesz használva, amire a 4G.

Egyébként úgy néz ki, hogy az angol Voda már a 4G hálózatait is átépíti Huawei mentesre, ami kihathat a Voda magyar leányvállalatára is. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.