Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a beszámolót. Érdekes, hogy mennyire nem vagyunk egyformák. Én 55-ös tv-t nézek 2.5 méterről, és nekem kicsi.

" 120 Hz-es panel, amit csak 1080p illetve 1440p-n lehet kihasználni ha van alá 120fps-t kitoló hardver..."

Ezt inkább töröld, mert ordas nagy hülyeség. :)

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó bejegyzés, köszi! Jelenleg én is a VA-QLED vonalon őrlődöm, tavasszal lesz esedékes a vásárlás!

Ezt az UE55RU8002-est dettó kinéztem magamnak, csak a hangrendszere picit fapados, QE55Q70RA ebben is jobb... nem akarok külön hangrendszerrel szívni, nincsenek akkora audiofil igényeim (és helyem), nekem legyen All-in-One az egész.
Illetve a PWM előzőnél 240Hz, utóbbinál 960Hz. Ami nem mindegy.

Sony Bravia KD-49XG8396 is bejönne...

(#1) icemad
Szerintem a Variable Refresh Rate-re gondolt, az nem műxik 4K-ban 60Hz fölött.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#3) ktr_lala


ktr_lala
csendes tag

Jó kis beszámoló. köszönjük szépen. Én is TV vásárlás előtt vagyok, millió teszt és infó pereg előttem. Nem egyszerű.

(#4) Deske89


Deske89
csendes tag

"Gyors mozgásoknál pár helyen akadozós megjelenés pl.: Valamelyik 007 film ment a TV-ben kb 1cm-t késett a kép felső része a motoros jelenetnél. Nyilván real time számolja a tv procija ezt, de akkor is. Egy premuim uhd tv-nél ez elég gáz! A középkategóriás tv-nél is! "

Szerintem, hangsúlyozom, szerintem egyik TV sem prémium UHD TV a cikkben említettek közül, csak símán kb belépő uhd tv-k az adott méretkategóriában.

Ettől függetlnenül azt elismerem, hogy gáz mikor így jár a kép, de elő tud sajnos fordulni.

[ Szerkesztve ]

(#5) PuMbA válasza Deske89 (#4) üzenetére


PuMbA
titán

""Gyors mozgásoknál pár helyen akadozós megjelenés pl.: Valamelyik 007 film ment a TV-ben kb 1cm-t késett a kép felső része a motoros jelenetnél."

Ez interpolációs hiba. Minden TV-nél előfordul több-kevesebb mértékben, még a millió Ft-ba kerülőknél is, ha be van kapcsolva, hogy az eredeti képkockaszámon felül a TV további képkockákat számoljon ki mesterségesen, hogy meglegyen a 120Hz / 120fps, márpedig alapértelmezetten be van, szóval juhééé. Megoldás: kikapcsolod a beállítást és a probléma megszűnik. Sajnos a mai TV-k nagy részének az alapértelmezett beállítása / képmódja egy kalap sz*r és aki nem ért hozzá annak ezt kell néznie.

[ Szerkesztve ]

(#6) SZIGMA


SZIGMA
aktív tag

Sziasztok!

Bár már 20 éve nem foglalkozom TV javítással, azért leírom a CRT-s korszak tapasztalatait.

Nézőtávolság: régen a képátló 5X-ösét ajánlották, de ez még 4:3-as képarány mellett volt igaz, ma egy 82cm-es TV-t nézek 3-3,5 méterről

Marketing: a seftesek elmondták, a TV-t úgy kell megmutatni, hogy azon Cartoon network, Discovery vagy NatGeo menjen, az analóg korszakban ezek voltak azok az adók, ahol a felbontás, a színek élénksége elfedte az apróbb hiányosságokat

Alapbeállítások: Rengeteg felesleges dolog van bekapcsolva alapból, de a legfontosabb az LCD TV-k esetében a háttérvilágítás fényerejének csökkentése, kb. 70%-ra, a többi igazából kísérletezés kérdése

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#7) PuMbA válasza SZIGMA (#6) üzenetére


PuMbA
titán

A mai TV-k 70%-on is elég világosak, hiszen simán kitolnak 350 nit-et :) 40-50%-on is teljesen jól láthatóak a legtöbb napfényes szobában.

[ Szerkesztve ]

(#8) SZIGMA válasza PuMbA (#7) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

A háttérvilágítás LED-jeinek élettartama miatt szükséges ez a minimum 30%-os csökkentés, ha többet is lehet, az csak jó. A user elég, ha csak a fényerő-kontraszt beállítást piszkálja.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#9) PuMbA válasza SZIGMA (#8) üzenetére


PuMbA
titán

"A user elég, ha csak a fényerő-kontraszt beállítást piszkálja."

Pont azokat nem szabad annyira állítani, mert ha birizgálod, akkor a szürkék bebuknak és feketék lesznek vagy a fehér részletesség fog hátrányt szenvedni és egyszínű fehér lesz minden :) Egy-két tesztábrával könnyen látható, hogy mennyire rossz hatással vannak a képre és a gyári beállítások itt jók szoktak lenni. Csak a háttérvilágítással szabad játszani, ha túl világos vagy sötét a kép.

[ Szerkesztve ]

(#10) SZIGMA válasza PuMbA (#9) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Igazából ez olyan, mint a csillagok együttállása, több tényező is bejátszik, ebből csak 1 a háttérvilágítás. Ahogy észrevettem, a különféle módok is eléggé el tudják állítgatni, meg persze a ritkán állítgatott dolgok (a digitális képjavítás, dinamikus kontraszt meg ilyenekre gondolok.)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#11) Energie X válasza icemad (#1) üzenetére


Energie X
őstag

A 3 heti infó gyűjtésből nekem ez jött le. De ha nem jó amit odaírtam javíts ki légyszi.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12) icemad válasza Energie X (#11) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A Hz meg az fps két totál különböző fogalom.
120 Hz-nek a mozgásmegjelenítésben van szerepe, ha a motionflow (interpoláció) be van kapcsolva. A beállítások függvényében a TV a bejövő képkockák közé köztes képkockákat "talál ki", hoz létre. Az eredmény egy folyamatosabb, jobb felbontású mozgás, amit a szem kevsébé elmosódottnak lát. A 120Hz-es Tv értelemszerűen több köztes kockát tud hozzáadni.
Pl focimecsnél a labda mozgásánál észre lehet venni.

(#13) KrAt


KrAt
veterán

Én 50es RU70-et vettem, de amit te is írsz, közelről a sima SD adáson elsírtam magam, szerencsére tudom 4méterről nézni a TV-t, akkor már nem gáz.

Ellenben a 4K, xbox, stb, ahol van felbontás, az imádnivaló rajta.

A gyors bekapcsolás nekem is bejött, de ami a legnagyobb gag, hogy kikapcsolásnál a régi CRT tv-ket idéző, függőlegesen középen egy vonalba, majd a végén egy pontba fókuszálódó fehér vonal. Elsőre kikapcsoltam, megláttam, imádtam.

(#14) SZIGMA válasza KrAt (#13) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

"de ami a legnagyobb gag, hogy kikapcsolásnál a régi CRT tv-ket idéző, függőlegesen középen egy vonalba, majd a végén egy pontba fókuszálódó fehér vonal. Elsőre kikapcsoltam, megláttam, imádtam."

Régen ettől kaptak frászt az emberek, mert ha így kapcsolt ki vagy éppen a három színes pont jelent meg a képernyőn, akkor: "Jáájjj, képcsöves a TV, mert a TV-szerelő (a sógorom, a kocsmáros, mindegy, valaki) azt modta, hogy ez azért van.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#15) Energie X válasza Deske89 (#4) üzenetére


Energie X
őstag

A Samsung Premium UHD Tv-ként hirdeti, ez rajta is van a dobozon

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#16) icemad válasza Energie X (#15) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem attól lesz prémium, mert ráírták. ;)

(#17) Energie X válasza icemad (#16) üzenetére


Energie X
őstag

Ezt mondd a Samsungnak: Premium UHD TV-k.
De így van reklámozva, ezért el is várom hogy prémium legyen a 8002-es.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#18) icemad válasza Energie X (#17) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Néztem a linket. Sehol nem írják, hogy prémium.

(#19) Energie X válasza icemad (#18) üzenetére


Energie X
őstag

Nézted a weboldal többi részét is? Fent milyen kategória van (segítek: Home / TV & AV / TELEVÍZIÓK, TV / 55"~58", Premium UHD) ? Ha nem nézted az alábbi módszerekkel eljutsz oda:

1. samsung.hu
2. TV & AV
3. Televíziók, TV alatt látod a Premium UHD 4K TV-k választékát
4. Voilá!

vagy

1. Rányomsz a linkre
2. bal oldalt vannak a szűrők
3. Legörgetsz és a Típust lenyitod.
4. Voilá!

vagy

1. Menj el egy MM-be vagy másik boltba.
2. Nézd meg a dobozt a saját szemeddel és a modellszámot
3. Voilá!

A Samsung ebbe a kategóriába teszi a 8000-es sorozatot. Rajta van a dobozon. Ha hiszed ha nem ez van, én nem akarlak meggyőzni, írj a samsungnak hogy miért így tüntetik fel, mert te nem hiszed/látod a weboldalon feltüntetve, hogy prémium a tv-jük.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#20) icemad válasza Energie X (#19) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, menüben tényleg beadja így. Érdekes.

(#21) dabadab válasza Energie X (#15) üzenetére


dabadab
titán

A 8002 a Samsungnál az erős középkategória. Náluk a prémium a QLED, abból még négy van a 8002 felett: Q60 (ez inkább mellette, mint felette), Q70, Q80 és Q90.

Alatta meg egyedül a hetes sorozat van, mondjuk az némileg szét van szedve (70xx, 71xx, 73xx (ez a hajlított) meg 74xxx).

Ez árban is látszik, 65"-ös méretben a 7022 kb. 200k, a 8002 320k, a Q90 meg 750k.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) icemad válasza dabadab (#21) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A premium az oled szerintem. A qled közelebb van az lcd-hez.

(#23) dabadab válasza icemad (#22) üzenetére


dabadab
titán

Most a Samsung termékkínálatáról volt szó, abban meg nincs OLED.

DRM is theft

(#24) icemad válasza dabadab (#23) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:Y
És tényleg! Basszus, ezt nem gondoltam volna, telefonokban nagyon nyomják az oledet. Mondjuk az is érdekes, hogy miért nem baszogatják a Samsungot a qled elnevezés miatt. Nem kicsit hajaz az oledre.

(#25) PuMbA válasza icemad (#24) üzenetére


PuMbA
titán

A QLED és az OLED szavakban a leghasonlóbb rész a LED, amit viszont nem tudsz levédetni, mert manapság minden gyártó TV-je LED TV :)

[ Szerkesztve ]

(#26) bajnokpityu válasza AxBattler (#2) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hol találtad meg a pwm frekiket?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.