Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szaszati


Szaszati
tag

Igencsak korrekt cikk lett ez, és nem mellesleg jót mulattam rajta, nagyon olvasmányos az írásmód. A felbontás miatti hajtépés nekem is megvolt a minap: szobatársam gépére került egy friss, zsírúj Ubuntu 7.10. Első meglepő dolog már telepítésnél volt, ugyanis nem volt hajalndó elindítani az installt/LiveCD-t. Boot error, mondja ő. Aztán mondja ugyanezt a 7.04-es Ubuntu, majd a 8-as és 7-es Fedora is. Azt hittem Bill bácsi személyesen rakta össze a gépet és tett bele AntiLinux chipet :) Na aztán Knoppix végül elindult, onnan kezdve, majd Windows alól folytatva sikerült feltolni Ubuntu bátyót.

S hogy szavam ne feledjem, felbontás: a kolléga monitorja egy Eizo, 1024x768-at szereti 100 Hz-en is, a videókártya egy régebbi GF MX4000, szóval mennie kéne. Aztán meglepő módon egyszer megy, egyszer nem. Többszöri xorg.conf túrás, restricted driver ki/be kapcsolás után sikerül 85Hz-en belőni a frissítést, utána átrakni 100-ra. Legközelebb 85Hz-en indult ismét, azóta úgy van, nem vészes a különbség.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.