Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még szerencse, hogy nem voltatok sokan, különben Téged néztek volna labdának... :)

https://www.coreinfinity.tech

(#2) Viszlát válasza sh4d0w (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem szól be ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3) yash válasza Viszlát (#2) üzenetére


yash
senior tag

DJ Roland?

(#4) Viszlát válasza yash (#3) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) 7


7
addikt

Kiderult vegulis, hogy mitol volt a fulladas? Nem vagy kondiban, vagy asztma?

(#6) Viszlát válasza 7 (#5) üzenetére


Viszlát
addikt

Lassan 9 éve rendszergazdálkodom, úgyhogy a kondi mint olyan mostanra utópikus fogalommá lett számomra :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) 7 válasza Viszlát (#6) üzenetére


7
addikt

Ertem... :D Rendben, akkor semmifele rejtett betegsegre nem kell gyanakodni, nem fogsz csak ugy megfulladni az utcan seta kozben.

(#8) Viszlát válasza 7 (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudom, autóval járok :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem akarok gonosz lenni, de ideje volna a testépítő programot Widowsról Linuxra cserélni.
Sajnos nálam is. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Magamról is úgy vélem, nem írok rosszul. Ez előtt az írás előtt viszont levenném a kalapom, ha lenne.
Én sürün használom, megérdemled: :R

Anno cselgáncsoztam. Angol, vagy magyar spárga, teljesen mindegy, negatív spárgára is képes voltam. Aztán eljött a sporttal való szakítás ideje is.
Pár év múltán grundfociztunk a haverokkal. Jött egy fej fölötti labda, kis ugrás, magam elé terelhettem volna. Én ugyan nem, majd megmutatom, hogy él a virtus, és nagyon ügyeske vagyok. Spárga-ösztön elő, majd én leveszem lábbal, nem lehet gond. Miután felhúztak a földről, én is rájöttem, figyelembe kell vennem, hogy nem fiatalodom.

Köszönöm az írást, és a türelmet. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Viszlát válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszönöm szépen :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) geoff válasza Viszlát (#6) üzenetére


geoff
tag

A kettő nem értem hol zárja ki egymást, én is a monitort bámulom egész nap, de utána elmegyek a konditerembe esetleg spinningre, bringázni, stb... :)

(#13) Viszlát válasza geoff (#12) üzenetére


Viszlát
addikt

Tökéletesen igazad van, nem írtam bele, de jó ideig fallabdáztam, de aztán a műszakozás miatt elmaradt, nehéz összehozni... nademajdmost :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

jó írás, csak arra nem tudtam rájönni, h mi az az "Old Trafford"? :F

Az a Rooney név ismerős volt, nagy gyerekszínész volt a Mickey Rooney, na de, h mezre írni a nevét?! :Y :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#15) Hebry válasza bolondember (#14) üzenetére


Hebry
senior tag

:DDD
Bolondember értem a neved... :DDD

A cikk nagyon jó lett.
A cselgáncs nekem is ismerős űztem vagy 8 évig, aztán szünet és +20kiló.
Most próbálok az időmbe beszuszakolni heti 3 mozgái lehetőséget, amikor csak azzal foglalkozom.

(#16) Ra3 válasza bolondember (#14) üzenetére


Ra3
őstag

ez most komoly? én nem vagyok focirajongó de: az Old Trafford stadion a Manchester United hazai pályája, Wayne Rooney meg angol focista.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#17) skippper válasza Viszlát (#6) üzenetére


skippper
senior tag

Ezt sosem értettem... Miben más egy rendszergazda munkája egy hivatalnokétől, O*P-s bankoslánykáétól, vagy éppen egy portásétól. Mégis elterjedt tény (nem is legenda, ez tény), hogy a rendszergazdáknak lusta, mozgáskerülő életmódot kell folytatni. Én magam is informatikusnak tanulok, elég sokat ülök a gép előtt, mégis van bőven időm testmozgásra. Pedig elég sűrűn előfordul, hogy este 8-9-10 körül toppanok be a koliba egyetem után. Csodálatos találmány az ugrókötél :K fél óra belőle és garantáltan halálán lesz az ember. Ráadásaul még hely sem kell hozzá (sok... most 8 köbméter üres hely mindenkinél van)
Szerintem nem elég kifogás a kondid hiányára az, hogy rendszergazda vagy.

(#18) tbs válasza skippper (#17) üzenetére


tbs
addikt

"... este 8-9-10 körül toppanok be a koliba egyetem után..."

Azaz fogalmad sincs róla, miről szól a dolog... Meg az élet. Stb. Majd 10 év múlva. ;)

(#19) Viszlát válasza skippper (#17) üzenetére


Viszlát
addikt

Tbs-nek valahol igaza van. Legtöbbször nem is időhiányról van szó, hanem energiából nem jut elég. Hosszú évekig műszakoztam és bizony nem csak azt kell felmérni, hogy időm van-e, hanem azt is, hogy nem tehetem meg, hogy halálomon legyek fél óra ugrálókötelezés után, mert még le kell dolgoznom 8 órát - éjjel. Ráadásul majd ha megtapasztalod, hogy milyen feszített tempóban 8-12 órán át igen megterhelő agymunkát végezni, rájössz, hogy bizony az a fáradtság sok szempontból rosszabb, mint az amit egy átbetonozott nap után érzel. (Ismerem mindkettőt, van összehasonlítási alapom).

De egyébként nem kifogás volt, csupán egy ok a sok közül.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) Viszlát válasza bolondember (#14) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudom eldönteni, hogy mókázol-e vagy tényleg nem tudod :D De már megadták a választ, ha tényleg nem tudnád :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) sh4d0w válasza skippper (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy informatikusnak tanulsz, de még sok mindent kell megtanulnod :) Az informatikus - és főleg a rencergizda - a világ leglustább embere, többek között ezért írogat scripteket, ami a monitoringot figyeli stb. :)

https://www.coreinfinity.tech

(#22) Faget válasza Viszlát (#6) üzenetére


Faget
tag

Azért én nem tiltottalak volna el attól amit örömmel csinálsz. szerintem gonosz dolog volt szüleidtől amit az is bizonyít milyen élesen emlékszel rá.
Jó írás! tessék mozogni és kondiba lendülni!

(#23) #54715584 válasza Viszlát (#6) üzenetére


#54715584
törölt tag

ugyanigy vagyok...
en regen 5 evig roplabdaztam napi szinten, volt ott kondi es fittseg rendesen, pedig nem vagyok egy vastag gyerek...
aztan jott az egyetem, fosuli, melok...egyik naprol a masikra abbahagytam a sportot...ennek immaron 7 eve...es 4 eve ulok egy szekben a napi munkamat elvegezve...
nyaron a meleget nem birom, 500 meter futas utan a halalomon vagyok, abszolute ninsen fizikai allokepessegem...

szoval Viszlat ur, ugy latom nekunk nagyon kene mar egy kis testmozgas... :)

(#24) sh4d0w válasza #54715584 (#23) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jól bírod. Ha 100 m-t kell futnom, már el sem tudom képzelni, hogy létezik levegő... pedig 7 éve még két csapatban is játszottam.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) Viszlát válasza Faget (#22) üzenetére


Viszlát
addikt

Én nem így látom, lehet nem érzékeltettem eléggé az írásban, de konkrétan majdnem leégettem az akkor elkészült házunkat. Mire az ács és apum leértek, már a fél pince lángokban állt, szerencsére nem volt semmi érték, csak hulladék, de ha elterjed a tűz a földszintre és az emeletre, akkor.......

És legalább egy életre megtanultam, hogy a tűz nem játék :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26) Viszlát válasza #54715584 (#23) üzenetére


Viszlát
addikt

Igyekszem, igyekszem, ma is megyek focizni, megpróbálom jobban beosztani az energiámat, nem szeretnék infarktust kapni :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27) #54715584 válasza Viszlát (#26) üzenetére


#54715584
törölt tag

csak nehogy tuleroltesd magad...
volt amikor nagy lelkesedessel lepakoltam egy fel kamiont, aztan hazafele a buszon meg elkapott a merevgorcs...
szoval ne hajtsd tul magad nagyon, es ha rosszul vagy, tenyleg a mely legzes segit a legjobban, orron be, szajon ki :)
most gondoltam csak bele, hogy elpunnyadtam 7 ev alatt...sose leszek olyan fitt, mint ifjukoromban :D

(#28) troller válasza Viszlát (#25) üzenetére


troller
senior tag

Hát igen, gyerekkoromat én is aktív piromániásként éltem le, csak az volt a szerencsém, hogy a város szélén lakva volt elég szabad területem szenvedélyem gyakorlásához, így a családi otthon épsége nem forgott veszélyben :D

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#29) Viszlát válasza #54715584 (#27) üzenetére


Viszlát
addikt

No igen, az előző alkalommal is azért ez volt a probléma, hogy nem vettem figyelembe az eltelt éveket. Ma már okosabb leszek :)

troller: Úgy könnyű :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30) philoxenia válasza troller (#28) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Össze lehet kötni a testedzéssel, meggyújtod a tarlót, ha fúj a szél, azután próbálsz gyorsabb lenni, ha feléd fújja a tüzet. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31) bolondember válasza Viszlát (#20) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Bevallom nem nagyon hallottam még erről a focicsapatról...

Most tuti nem szivattok? Milyen országban játszanak ezek? Valami skót második liga lehet a nevéből ítélve... :U

Én csak két focistadiont ismerek, de ez nincs közte... (müncheni olimpiastadion és az Allianz-aréna)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#32) philoxenia válasza bolondember (#31) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az Allianz-arena az nem az a hely, ahol most küzdenek a biztosítók a kötelezős ügyfelekért ? :DD

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33) Viszlát válasza bolondember (#31) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez már vérlázító! :D Nagyon gyorsan tessék frissíteni a Premier League-es tudásodat, vagy irgum-burgum lesz!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) bolondember válasza Viszlát (#33) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

vérlázító?

Premier League-t szegről-végről ismerem, ott játszik a Chelsea, a Liverpool, az Aersenal, a Tottenham, stb...
De Mankeszter United? :Y :F :P

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#35) sh4d0w válasza bolondember (#31) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én meg ezt a két stadiont nem ösmerem... vmi libalegelők?

San Siro igen, Nou Camp igen, Old Trafford igen, van olyan is, hogy Anfield Road, esetleg Mestalla, vagy Riazor, de ez a két téesz-főd... még sose' hallottam róluk :)

https://www.coreinfinity.tech

(#36) #54715584


#54715584
törölt tag

en meg voltam tavaly focimieccsen nemtommelyik stadionbanes a crystal palace jaccott :)

(#37) Viszlát válasza bolondember (#34) üzenetére


Viszlát
addikt

Kéretik jegyzőkönyvbe foglalni, hogy bolondember részére eltároltam két oktató jellegű taslit és egy Manchester United tájékoztató füzetet :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#38) tildy válasza Viszlát (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez semmit nem jelent.
Ülőmunka mellett is el lehet néha menni kicsit futni, vagy edzőterembe. Igaz eleinte ott is hasonló tünetek lesznek
Mostanában heti kétszer járok edzeni, napközben meg ugye ülőmunka . 1.5 órát kb, ebből 45 perc kardió (pulzusom azonban magas ilyenkor (180 körüli), szinte kidőlök a végére , de azt mondják idővel jobb lesz)
Szóval ne magyarázkodj :DDD Csináld. :D ;)(A legnagyobb jószűándékkal mondom)
--------------------------------------
Valakitől mégegyszer meghallom a spinninget, lecsapom. Van neki magyar neve is: szobakerékpározás!!!!

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) #54715584 válasza tildy (#38) üzenetére


#54715584
törölt tag

sajnos ulomunka elott se, es utan senincsen kedvem nekem pl... :)

(#40) tildy válasza #54715584 (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem se, de a nadrágjaim hatásos "kényszerítőeszközök";)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) #54715584 válasza tildy (#40) üzenetére


#54715584
törölt tag

aaaah, ertelek :)
nos, nekem meg eppen forditva mennek a dolgok :)

(#42) bala89 válasza #54715584 (#41) üzenetére


bala89
újonc

Sajnálom ami történt veled, én is sérülős vagyok és az a típus vagyok aki játszik szívvel lélekkel, de figyelek testi és lelki egészségemre is. Aki azt írta, hogy egy rendszegazdának nincs ideje törődni a testével, és ezért sajnálni kéne, az nem normális. Ha vállalta ezt az életformát, akkor feltehetően visszakapja az élettől azt, amit az "időben" elvett tőle. Lehet, hogy nem kell élete végéig dolgoznia, hogy ugyanolyan színvonalon éljen, mint egyes társai. E mellett, ha nem annyira elszánt, és megelégszik egy bizonyos állapottal, akkor tud saját magával is foglalkozni.
Nekem is vannak olyan napjaim, hogy fél nap mire hazakerülök, közben egy ebédszünet, meg egy másik 3/4 órás szünet, és kifujt. Mégis a sport iránti "elhivatottságom" miatt van kedvem és erőm is pl. elmenni még edzőterembe.
Itt tipikusan a lusta emberek tiltakoznak, egyébként a sportnál pedig amit érdemes betartani: fokozatosság! Pláne betegség, vagy sérülés után.

[ Szerkesztve ]

(#43) bolondember válasza sh4d0w (#35) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Nou Camp, azt ismerem, Anfield Road-ot is, San Siroban megy a csontzene, azt is hallottam már valahol, de a gugli se dobott ki találatot az öreg traffordra... :F

@Viszlát: az oktatópofonokért megküzdhetsz, ha akarsz a talin... :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#44) Viszlát


Viszlát
addikt

Na öntsünk kicsit tiszta vizet a pohárba, mielőtt felhúzom magam a sok félreértelmezésen.

1. Nem kell senkit sajnálni azért, mert rendszergazda és ülőmunkát végez.
2. Sehol sem hivatkoztam arra, hogy az ülőmunka miatt nem vagyok jó kondiban.
3. Sértő szándék nélkül: kissé méltatlannak érzem, hogy koleszos egyetemistáknak és tizenéves lurkóknak magyarázzam, mit jelent az, amikor a munkád olyan, hogy ha tévedsz, 6 számjegyű összeget perkál miattad a céged, dollárban. Minden nagyképűség nélkül mondhatom, hogy ezt a nyomást, tapasztalat nélkül elképzelni nem lehet.
4. A harmadik pontban leírtakat hoztam fel korábban is indokként, mivel a szellemi fáradtság legalább annyira kicsinálja az embert, mint a fizikai munka, ha nem jobban. Kötekedőknek írnám, hogy nem, nem rangsorolom a munkákat, csupán mindkét fajtából kijutott nekem, így van összehasonlítási alapom, nem a levegőbe beszélek.

Köszönöm a figyelmet :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45) Viszlát válasza bolondember (#43) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem lesz ott küzdés, tűrni kell, ha már egyszer ilyen tudatlan vagy :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46) bolondember válasza Viszlát (#45) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ó, szóval megküzdesz a pofonodért?! ;] :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47) tzimash válasza Viszlát (#13) üzenetére


tzimash
őstag

"nademajdmost :)" én is ebben a fázisban vagyok. kb 5 éve.... :))

(#48) Viszlát válasza tzimash (#47) üzenetére


Viszlát
addikt

Jelentem én tegnap voltam újra, kicsit jobban odafigyelve nem tettem magam taccsra, de azért megvolt a "kellemes" fáradtság.... szépen-lassan haladunk :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49) tildy válasza Viszlát (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Amivel még kicsit edzheted a szervezeted, és nem annyira fáradsz el, sőt inkább felfrissülsz, pörögni fogsz tőle az még a szauna. Már ha bírja a szervezeted,és szereted;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) toreki válasza Viszlát (#8) üzenetére


toreki
csendes tag

Nem tudom, autóval járok

Itt rontottad el. En csak tömegközlekedtem, de emiatt szépen lassan gömbölyödtem. Pedig jártam 2hetente focizni. Most bringával járok dolgozni, meg egy kicsit még rá is teszek. Tavaly óta 2000 km-et tekertem le. Egyrészt jobb a közérzetem, másrészt 10 kg-val lettem könnyebb.

Ja és mi is informatikai cég vagyunk, de a csapat nagy része rendszeresen bringázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.