Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Még jó hogy az Autodesk pl. pont csökkentette a bérleti díjakat, mert még a szoftverkövetés áránál is magasabb volt éves szinten, így marhára nem érte meg váltani. Erre ez az Adobe-tól elég görény húzás, nemhogy ösztönöznék a felhasználókat a váltásra, még emelnek is az áron.

[ Szerkesztve ]

(#2) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Hehe, jó kis korrekt cég ez... :(

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#3) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Remélem nálunk a legmagasabb emelést vezetik be...
:W

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4) #02683648 válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


#02683648
törölt tag

Nem az adobe-t akarom védeni (mivel nem fizetnek érte ;] ) de a dpreview fórumában láttam egy listát azokról az országokról ahol emelni fogják (Mo nem volt felsorolva), és közös bennük, h az elmúlt időszakban drasztikusan gyengült a valutájuk a $-el szemben. Svédországot nem tudom, de Nagy Britannia, Oroszország és Törökország egyértelműen ide tartozik.

(#5) no1r


no1r
őstag

lol, epp az elozo topikban volt rola szo, hogy szerintem mennyire egy gaz ez a CC modell...
hat ezzel nem cafolnak ra :D

attol fuggetlenul, hogy Mo. belkerul e a kalapba vagy nem.
kinezem beloluk, hogy idovel minden regioban emelik az arakat, amikor mar mindenki kenytelen volt atallni. remelem, hogy az elore megvasarolt, de havi szinten torlesztett elofizetesnel is egyik honaprol a masikra hirtelen emelik. hogy lemondani ne tudd (eves szintu), de azert mar a felsrofolt arat kelljen fizetned...

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#6) lenox válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


lenox
veterán

Melyik Autodesk sw-re gondolsz? Egyebkent a valtasra a szoftver fejlodesevel erdemesebb osztonozni, az ar meg piaci viszonyokat kell tukrozze, az Adobe tudtommal eleg szepen halad, az Autodesk mozgokepes reszlege meg sorban rossz donteseket hozott, ha meglatszik, az nem veletlen.

(#7) X Factor


X Factor
addikt

Aham, és amikor ezen valuták erősödnek az USD-hez képest, akkor az emlÍtett régió árai meg csökkennek?

Oh wait...

Make things work

(#8) TigerCat válasza no1r (#5) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A modellel nincs gondom, a havi díjat amit kérnek érte - mint termelő eszközért - ki lehet gazdálkodni. De nyilván minél olcsóbb, annál jobb. Csak ne menjen a minőség rovására.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo kis uzleti modell, okosak :D

(#10) bteebi válasza X Factor (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen, azzal többnyire gond szokott lenni... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) tom_tol válasza #02683648 (#4) üzenetére


tom_tol
addikt

Svédország.
Január közepén majdnem annyi volt a dollár mint az euro, de kezd normalizálódni.
Nem tudom mikori árakat módosítanak, ha mondjuk tavaly januárit, akkor jelenleg nem jogos az áremelés.

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nahát, de meglepő... Megemelik a beetetőárat. Mint nálunk szokás. Ha emelkedik a kőolaj világpiaci ára, akkor azért, ha csökken, azért. Jó lesz ez az előfizetéses lehúzómodell, érzem, jobb mint 1x kifizetni, aztán nem lehet többet lehúzni. :D

(#13) lenox válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


lenox
veterán

Mitol beeteto? A rendes arat emelik meg, nem? Nem hinnem, hogy ez lehuzas, azt mar vagy 10 eve lehet tudni, hogy sokkal kockazatosabb az a modell, amiben egyszer fizet a user, ha nem kell a szoftver nem fizetsz, ha kell akkor fizetsz. De van amugy ingyen Resolve, meg nem is tudom mi az uj BlackMagic szoftver.

(#14) Hiftu


Hiftu
senior tag

Azért ne feledjük el, hogy az Adobe az előfizetőiből él. Ha túl alacsony az ár, akkor csak veszteséget termel a cég. Ha túl magas, akkor pedig a vásárlók mehetnek el.
Egy profitra hajtó cégnek egyik sem jó. Nekik is ki kell egyensúlyozniuk az árat. Most úgy ítélték meg, hogy emelhetnek. Nincs ebben semmi gonoszság.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#15) #20691712


#20691712
törölt tag

A cs5 a legstabilabb cuccok koze tartozott.
4 evig zsinorban toltam vele es se fagyas se lassulas.
Ez az uj meg kepes hatast dobni egy layer atnevezestol, volt akinel osszebarmolta az actionoket es szetkurta egy csomo melojat.
A legszebb hogy par effektezett layertol rajzolakor lassul mint a barom.
Arra nem jottem ra mitol szunik meg es jon elo neha.
Ez az uj ps egy tragyadomb. mit tragyadomb. Szarhegy.
Ez a nyomorult banda csak art az iparnak... :(((

[ Szerkesztve ]

(#16) X Factor válasza tom_tol (#11) üzenetére


X Factor
addikt

Majd ha svéd koronában fixált ár lesz, nem pedig euro-ban, akkor beszélhettünk jogosságról.

Bár lehet, h. ott másképp van, de itthon pont most intézek egy 30+-os ajánlatot, és fixen minden termék 360 euro/év, nem 121k Huf/év. Az utóbbi csak az épp aktuális árfolyam, amiről a váltás történik. Feltételezem, ezen logikát követve az adobe oldalán megkell h. teremtődjön, a termékért elvárt bevétel, egyedül a vásárló szÍv, az arfolyam ingadozásától.

Vagy rosszul tudom és az említett országokban, az ottani valuta alapján ment az árképzés, de ez meg most Így hirtelen elég furának tűnik.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#17) szarnyalosas válasza #20691712 (#15) üzenetére


szarnyalosas
tag

Adjál neki használható tárhelyet és memóriát rendesen a beállításokba, s a grafikus gyorsítást meg rendesen kapcsold rá, esetleg tegyél új drivert fel a kártyának, ezzel szerintem lazán rendbe jön!

(#18) Dr. Akula válasza lenox (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nézőpont kérdése mi a rendes. Szerintem a dobozos volt az. Ja, hogy azon nem lehet még 10 év múlva is lehúzni... Persze ez nem amcsi sajátosság, nálunk is ez megy, megnyeri a haver cége x milliárdért a pályázatot, "véletlenül" ő lesz a legolcsóbb, aztán menetrendszerűen jön az utólagos költségnövelés. Itt is ez megy, nagyon jó lesz nekünk, mert csak x Ft havonta, aztán a végére naponta lesz ennyi.

(#19) #92253184


#92253184
törölt tag

Értem én, ha egy vállalkozás árat emel akkor egy szemét, de ti amúgy szívjóságból jártok be a munkahelyre?
Elég régóta vagyok előfizető a szolgáltatásnak, nem emelgetik két hetente és elég korrekt árak vannak. Teszem hozzá ezek szolgáltatás csomagok, nem csak egy software van bennük. Értem, hogy ha te nem használod az adott kiegészítő szolgáltatást, akkor fölösleges sz..., de a világ nem körülöttetek forog.
Megdöbbentő, hogy egy csomó ember nyilatkozik durván és negatívan miközben sugárzik, hogy nem is használják egyik szolgáltatás csomagot sem.

(#20) #92253184 válasza no1r (#5) üzenetére


#92253184
törölt tag

Nem, nem erről volt szó. Erről csak te beszéltél, amit többen cáfoltak.
Ha egy szolgáltatásnál árat emelnek az mennyiben minősíti az adott fizetési modellt?
Értem, adják ingyen. Sőt fizessen érte a fejlesztő, hogy használod és adjon mellé ingyen sört. :W

(#21) Dr. Akula válasza #92253184 (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha mi lehetünk szemetek mert nem veszünk elég zenecédét, vagy linuxot használunk windows helyett, akkor a kiadó is lehet szemét ugyanezért, nem? Ha nekik joguk van sírni mindenért, nekünk is!

(#22) X Factor válasza #92253184 (#19) üzenetére


X Factor
addikt

És Euro alapján számÍtott árat fizetsz, vagy fix 9 ezret havonta, attól függetlenül h. mi az aktuális eur-huf árfolyam...?

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#23) no1r válasza #92253184 (#20) üzenetére


no1r
őstag

te csak szimplán idióta vagy, vagy nem sikerült értelmezned amit írtam?
ja várj, a kettő majdnem ugyanaz... gratulálok.

(#8) TigerCat: a másik topikban kifejtettem a személyes problémámat. nem egy általános probléma, de ettől függetlenül úgy gondolom nem vagyok vele egyedül.

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#24) #02683648 válasza X Factor (#16) üzenetére


#02683648
törölt tag

Briteknél tuti h fontban volt az ár, a már említett dpreview cikknél kommentben valaki rubeles árakról is írt (amit én is furcsállnék, mert a rubel sem a stabilitásáról híres és a ruszkiknál régóta megszokott az eurós, dolláros árak használata ilyen esetekben)

(#25) X Factor válasza #02683648 (#24) üzenetére


X Factor
addikt

És a svédeknél is natÍvan svéd korona lett volna ? :F

Nem azt mondom, h. nem lehet, de nagyon csodálkoznék, ha nem az általad is említett szokásos usd, eur páros lenne használva az árszabáshoz.

Make things work

(#26) tom_tol válasza X Factor (#25) üzenetére


tom_tol
addikt

Hogy natív vagy nem azt nem tudom, de koronában vannak az árak. [link]
Select currency: rubel is a listában van

(#27) #92253184 válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


#92253184
törölt tag

Egyéni döntés, hogy hány cd-t vásárolsz. Senki nem kérte rajtad számon, semelyik kiadó. Azt viszont, ha fizetés nélkül akarsz jogvédett zenei tartalmat fogyasztani azt számon kérik és jogosan.

Nem, senki nem üldöz kedves Linux felhasználó és nem is vagy hős harcos. A Linux csak egy operációs rendszer se több, se kevesebb. Nagyából senkit nem érdekel, ha azt használod.

De linkeld kérlek a kiadók nyilatkozatát, amiben számon kérik a Linux használatát. :C

(#28) #92253184 válasza no1r (#23) üzenetére


#92253184
törölt tag

A gúnyolódni sokféle képpen lehet, de a neveletlenség nem gúny. Én a véleményedet minősítettem, te engem próbáltál, de ezzel csak magadat minősíted. :N

(#29) bakagaijin válasza #02683648 (#4) üzenetére


bakagaijin
tag

A svéd korona kb. együtt mozog az euróval, nem 100%-ban, de elég közel. Az angol font azért nagyobbat bukott a brexit miatt, amit nem is gyógyult vissza azóta.

Ld.
font - dollár:
http://www.xe.com/currencycharts/?from=GBP&to=USD&view=1Y

eur - dollár:
http://www.xe.com/currencycharts/?from=eur&to=usd&view=1Y

svéd - eur:
http://www.xe.com/currencycharts/?from=SEK&to=eur&view=1Y

(#30) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Amatőr lehet a kérdés, de lehet 1 hónapra is szoftvert bérelni, vagy a havi fizetés azt jelenti, hogy te egy évre veszed, csak részletekben fizeted? Ha az utóbbi, akkor mennyibe kerül az, ha szerződést bontasz, vagy esetleg a szerződéstől elállsz 14 napon belül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.