Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Zajszint azért lehet, de nyilvánvalóan nem volt szempont, hogy halk is legyen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) #16939776 válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha arra alkalmas helyen állítod fel (szerverterem) senkit nem zavar.
Másrészt szerintem nem üvölt benne a venti, max ha leáll a klimatizálás (ami ciki tud lenni) de ekkor sem hallod, mert minden más ekkor is túlüvölti hasonló okokból.

Olyan 600-1000 usd lesz ez a móka, ha FSP-ék komolyan gondolják, hogy éveken keresztül gyártják majd hozzá a modulokat. Az egyedi kivitel és a kis darabszám meggátolja, hogy gyorsan földbe csapódjon az ára.

[ Szerkesztve ]

(#3) Jim Tonic válasza #16939776 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez szerintem kevésbé szervertermekbe való, oda egészen más tápegységek mennek. Inkább kisebb irodai szerverek tartozéka lehet, amiknek nagyon gyakran nincsen saját "terme".

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

(#3) Jim Tonic :

Itt egy diasor: arról hova szánja FSP és mi az előnye:[link]

Abban a "méretben", ahol a dolgozók között tartják a szervert, klimatizálás nélkül, ott nem költenek redundáns tápegységre sem. De kb felesleges is egy asztali CPU-hoz, meg 4db lemezhez 2x500W-os táp...

WS irányvonal jó lenne... de 98%-ban brand gépet vesznek, amibe nem lehet csak úgy beletenni egy ilyen tápot, mert garanciavesztéssel jár. :) láttam olyan rendszergazdát aki a 2%-ba tartozott, hegyekben állnak nála a pótalkatrészek, mert 3nap-1hét amíg megjön hozzájuk az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#5) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Érdekes a koncepció, bár otthoni felhasználásra sok értelmét nem látom. Persze, az jó, hogy megosztja a terhelést a kettő között, ergó talán kisebb zajszintet és hőterhelést okoz, sőt kis teljesítményen lehet be se kapcsol a ventije.
Biztos lesz, aki megveszi.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Nem lenne egyszerűbb csak egy PCB-t gyártani, ami bármilyen két, egyforma táppal tudna redundanciát biztosítani? Mondjuk 1500W-ig méretezve. Akkor a táp is lehetne hozzá olcsóbb. Ha nagyon saját márkát akar tartani valaki, akkor egy plusz áramkör a normál tápon, ami a külső egységgel kommunikál.

(#7) #06658560 válasza HoaryFox (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy 24/7 üzemű WS örülne neki. Illetve a gazdája.

(#8) Jim Tonic válasza #16939776 (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az a diasor leginkább pont engem támaszt alá, de nézőpont kérdése. :)
"Abban a "méretben", ahol a dolgozók között tartják a szervert, klimatizálás nélkül nem költenek redundáns tápegységre sem." Ezt nem értem. Miért ne költenének, ha lesz rá lehetőség? Ezen kívül a legtöbb iroda is klimatizált, csak nem 18-20°C-ra. Nagyon sok iroda van, ahol nincs külön helyiség IT-nak, de ettől még elvárás a folyamatos üzem.
Valószínűleg eltérő tapasztalataink vannak. Enterprise környezetben én nem láttam még ATX tápot, maximum elvétve, de többféle szervert is láttam már közvetlenül irodákban.
Egyébként ez simán mehet olyan munkaállomásokba is, ahol nem fér bele, hogy leálljon. És a legtöbb nagyvállalati WS ilyen.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) #16939776 válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az a diasor leginkább pont engem támaszt alá, de nézőpont kérdése. :)
igen,
Én is arra szerettem volna kilyukadni, hogy ez olyan "fél professzionális" megoldás.

Zaj szempontjából szerintem továbbra is legjobb, ha be van hűtve a helyiség, WS-t még 26C° mellett is lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Robert07 válasza #06658560 (#6) üzenetére


Robert07
aktív tag

Mar van ilyen: Phanteks Power Combo.

Viszont ehhez olyan haz kell, amibe belefer 2 PSU, es nem igazan hot swap. (kiveve ha nekimesz csavarhuzoval a gepnek) :D

Aki ilyet vesz annak ugysem az ar szamit, akinek meg eleg a sima redundancia ket normal tappal, az is megvalosithato. De ket jofele tap, a Power Combo es egy nagyobb haz pluszkoltsege, szerintem kb. annyi, mint amennyi az FSP tap, es az pedig sokkal jobban haznalhato, es nem lennenek kabelkotegek sem a hazban.

(#11) Dilikutya válasza HoaryFox (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Méretéből adódóan valószínűleg inkább bekapcsol a ventilátor, elég zsúfoltnak tűnik, mégis csak 2 táp van egy hagyományos ATX táp méretű házban.
A koncepcióban semmi érdekes nincs, redundáns tápok eddig is voltak, ez csak egy kompaktabb megoldás.
Nem otthoni felhasználásra van szánva, ez teljesen egyértelmű, mivel oda teljesen felesleges, ellentétben pl. egy szünetmentessel. Munkaállomásokba, ATX szabványú szerverekbe viszont ideális.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Zotya84 válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez erősen függ a géptől is. Hisz max 700W-ot evő gépre ajánlott, hogy egy modul is elbírja. Ebben az esetben 350W terhelés éri a modult. a 80+ Gold mindenhol 88%+os követelménye miatt modulonként 42W lehet a modul vesztesége. Akkor érthető módon biztos zúg valamennyire - amikor mindkét modul üzemel. Az egymodulost nem számolom, mert az csak ideiglenes üzemmódja ennek a tápnak.

De mivel esélyes, hogy nem megy 0-24-ben max terhelésen a rá kötött gép - meg azért sokat nem tennék rá, hogy kicentizik a rákötött gép fogyasztását -, így az üzemidő többségében modulonként 10-25W hőt kell eltávolítani. Ahhoz meg nem valószínű, hogy kell a nagy fordulaton tekerő venti a zsúfoltság ellenére sem - már ha jó a modul tervezése.

És ez szigorúan szerintem. De javítsatok ki, ha tévednék.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) proci985


proci985
MODERÁTOR

zaj témában: egy iroda teljesen más tészta mint egy hálószoba éjjel 2kor alapzajra.

plusz goldos tápok annyira nem termelnek sok hőt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) Geri Bátyó válasza HoaryFox (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyilván ez egy rétegtermék, de például nekem itthonra is jól jönne. Gyakran van nagyon szűk határidővel maszek melóm és 1-2 napos kiesés is kritikus lehet. Nem véletlenül tartom a melóimat sem RAID-1-en.
Más kérdés, hogy ennek az árából össze lehetne rakni egy költséghatékony tartalék gépet, ami ideiglenesen megfelel, amíg a nagy gépben kicserélem a tönkrement alkatrészt, de ettől még a koncepciót nagyon jónak tartom.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) MMIX


MMIX
addikt

"Sajnos az áráról egyelőre nem esett szó."
Newegg ára most az 500W-os verziónak 400$, kb. a Corsair AXi 1500W 80+Titanium vagy egy EVGA SuperNOVA 1600W T2 ára. :)


képek az 500W-os verzióról, www.coolaler.com

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.