Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Kb. ennyiert Xbox One is van, az meg azert masra is jo.

(#2) hyperspace válasza Reggie0 (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

Na igen, gondolom ez a termék az egyik indok, hogy a PS4 Slim/Pro nem kapta meg ezeket a képességeket.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#3) xmaas


xmaas
őstag

+1 akkor inkabb vesz egy konzolt az ember ennyiert ami azert tobbre is hasznalhato mint egy "sima" asztali lejatszo

(#4) Tigerclaw válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen. Ez az ár csak a korábbi teljesen elszállt árcímkéhez képest baráti.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) oriic válasza Reggie0 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

KB ekörül mennek az Xbox One S-ek alap kiadásai, azok meg tökéletesek UHD BD lejátszásra.

Live-Die-Respawn

(#6) troviko válasza hyperspace (#2) üzenetére


troviko
senior tag

+1
Csak nehogy visszanyaljon a fagyi, és meredeken elkezdjenek zuhanni a PS eladások, és nőni az X-boxoké...

https://www.oldtech.hu/

(#7) Egon válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen, ismét egy jó példa, amikor a célhardver ad absurdum drágább, mint egy (kvázi) általános célú lejátszóval kiváltani ugyanazt a funkciót.
Anno a PS3-at vették BD lejátszó helyett, ez most ugyanaz pepitában. A Sony pedig még mindig nem ismerte fel, hogy ezzel a hozzáállással csak újabb szögeket üt egy amúgy is haldokló piac (optikai diszkek) koporsójába... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Nálam és gondolom sokan másoknál az emberbarát ár max. 50.000 lenne. Szerintem pontosan ezért nem lesz ez olyan népszerű itthon...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9) arn


arn
félisten

plane, hogy ez 399 eur valojaban :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) MZperX75


MZperX75
addikt

"Emberbarát áron érkezik a Sony UHD Blu-ray lejátszója"

Pali-madár-barát :O

(#11) bteebi válasza Anubis_9 (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Épp ezt akartam írni. Nem vérmesen drága, de azért a baráti ártól ez messze van. Szerintem így nem lesz túl népszerű még nyugaton se, nálunk meg biztosan nem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) Reggie0 válasza Anubis_9 (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem hinnem, hogy oket erdekelne mi lesz itt nepszeru.

(#13) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Az hogy a f@szomba van, hogy amcsiban kb. feleannyiba kerül, mint európában?
Ennyire buzernyák a sony európai forgalmazója?!
flatpanelshd.com:
"Sony UBP-X800 is available now for pre-order in the US for $299.99. In Europe, it will sell for around £400 / €520 and is expected to launch in “spring 2017”."

(#14) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ilyen JVC-t vettem 2002 végén, tavaly ajándékoztam el:

Hasonló árú volt anno, mint a hírben szereplő Sony lejátszó, 90ezer környéke árban ment. Volt egy drágább változata, ami lejátszott DVD-Audiót is, de az 130ezer körül volt. Abban az évben álltam munkába, minimálbért kaptam, kemény nettó 30ezret havonta. Amióta megjelent a DVD, mindig a nyálam csorgattam egy jó lejátszó után, végül a vaskos pénzemből megleptem magam karácsonyra.

100ezer forint manapság nem csillagászati pénz egy JÓ lejátszóért, amennyiben a visszaadott minőség ezt tükrözi is. Aki életvitel szerűen torrentezik, az 20ezret sem fizetne ki egy ilyen gépért, a Sony is tudja ezt. Nem is nekik árulja.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#15) carl18


carl18
addikt

Hát azért a 300 dollár nekem még mindig drága, 100-150 dolcsi volna igazán emberbarát! :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#16) nismoka válasza Reggie0 (#1) üzenetére


nismoka
addikt

Akinek jobb fajta rendszere van és füle és szeme is van hozzá az nem vesz konzolt filmezésre, mert a hang és képminőség azért nem ugyan az... Persze átlag vagy az alatti felhaszálásra megfelelhet a konzol is.

Dr.F.E.R.I. Egyetértek!

[ Szerkesztve ]

(#17) Tigerclaw válasza Egon (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az külön fura, hogy pont a Sony tesz keresztbe duplán, sőt triplán saját magának. Egyrészt ez a feature biztos mérhetően megnövelné a PS4-PS4 Pro eladást, amiatt nőnének a játékok eladási száma is és nem utolsó sorban több 4k-s Blu-ray lemez fogyna, ami után gondolom kap még a cég valami licenc díjat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Tigerclaw válasza nismoka (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet abban az illúzióban élni, hogy egy XBOX S gagyi alkatrészekből készül egy koszos műhelyben, a 3000 dolláros "prémium" BD lejátszót meg a manók rakják össze az Északi Sarkon UFO alkatrészekből, de attól még nem lesz igaz.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) oriic válasza nismoka (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilván nem vagy tisztában a One S képességeivel UHD BD lejátszás szempontjából. Ez nem is baj, csak ne állítsunk akkor olyat ami nem igaz. :) Semmi baj nincs az Xbox One S BD lejátszójával, és bármilyen komolyabb házimozi rendszert is rá lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#20) ttt válasza nismoka (#16) üzenetére


ttt
senior tag

Annó én is vettem prémium minőségű DVD játékost 100ezerért. Még SACD-t is lejátszott - úgy másfél évig, Aztán először a tápja halt meg - azt még megjavítottam, mert ugye a gari már lejárt -, aztán már maga alá csinált bármilyen gyári dvd-től (lézer dióda betojt). Több esélyt nem kapott -> kuka.
Vettem helyette egy - akkor - tök normál árú - 30ezer- divx-es lejátszót, a mai napig megy. :C

Szóval lehet ez bármilyen csodamasina, óvatosan -se- adnék ki ennyi pénzt rá.

(#21) nismoka válasza oriic (#19) üzenetére


nismoka
addikt

Nem mondtam, hogy baj van vele azt mondtam, hogy egy dedikált lejátszó szebb képet és főleg szebb hangot ad megfelelően igényes jobb kategóriás rendszeren. De aki nem hallja és látja a különbséget az a szerencsés.. ;) Egy példa, lehet nézhető aránylag jó minőségü képetet lőni mobillal is de nem véletlen vannak még fényképező gépek. Nameg nem mindegy milyen megjelenítőn nézzük a fényképeket sem...

[ Szerkesztve ]

(#22) tutitibi válasza nismoka (#21) üzenetére


tutitibi
senior tag

garbage....

(#23) tutitibi válasza Pro Koryak (#13) üzenetére


tutitibi
senior tag

nem mindegy ? ezt a xart itt senki se fogja megvenni, csak porfogónak lesz jó....
Mennyi HDD-t lehet venni 500 euroért nem ?

(#24) #72042496 válasza nismoka (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Főleg szebb hangot? Amikor még hangról sem beszélhetünk, csak egy kódolt jelfolyamról, amit mindkettő éppúgy továbbít az erősítőnek?

"Egy példa, lehet nézhető aránylag jó minőségü képetet lőni mobillal is de nem véletlen vannak még fényképező gépek. Nameg nem mindegy milyen megjelenítőn nézzük a fényképeket sem..."

Csak amit fent állítasz nem ezzel analóg, hanem azzal, hogy adott kép adott megjelenítőn szebb lesz ha mondjuk egy olcsó pendrive helyett egy drága USB-s SSD-ről nyitod meg.

(#25) DudeHUN válasza nismoka (#21) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Hagyd. Ugyan ez volt a helyzet anno a PS3 vs BD lejátszóknál. Még képben csak-csak ott volt a PS is, de hangban pár év után egy belépő lejátszó is lekörözte. Akinek nincs összehasonlítási alapja azt úgy sem fogod meggyőzni. Mindig lemennek ezek a körök... meg az úgyis digitális jel bla..bla is.

Gamer for Life

(#26) jeni válasza Pro Koryak (#13) üzenetére


jeni
félisten

mert ott amcsiknál 3x annyit adnak el mint európában!

(#27) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Ez az ár akkor lenne rendben, ha az optikai egység mellett egy teljes értékű androidos media player is benne lenne a házban kellően erős hw-el (ami gond nélkül viszi a 4k/60-at, hdmi 2), wifi-vel és persze egy profi kadenciahelyes saját androidos lejátszó appal, hdd és egyéb források rádughatósága mellett min usb 3-al.

Így viszont elég ez csak egy fejegység uhd lemez támogatással és lanon keresztüli streameléssel.

Aztán az is lehet, hogy a sony valójában nem is akarja ezt a terméket gyártani, de alibiből mégis csak ki kellett hozni valamit, hogy elmondhassa van uhd blue ray.
A piac meg majd eldönti kell-e neki ilyen. Nekem nem kell, nincs BD korongom, de szerintem már nem is lesz, minek optikai lemez, a felhő és hdd-k korában.

(#28) Palika71 válasza DudeHUN (#25) üzenetére


Palika71
őstag

:K

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#29) Tigerclaw válasza tutitibi (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a warez marad jellemzően FHD-n és alatta a jóval nagyobb méret miatt, illetve szép lassan fejlődik, nő a digitális tartalomszolgáltatási piac is. Azt meg említeni sem kell, hogy itthon jellemzően 2-3x drágább egy Blu-ray kiadvány, mint nyugaton, ahol jóval többet keresnek, szóval ott nem a "Why" a kérdés, hanem a "Why not", amikor vásárlásról van szó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Duree


Duree
veterán

Ez egy remek kis gép az árán pedig nagyon meglepődtem, szokatlanul kedvező ár egy Sonyért.

duree54

(#31) Pro Koryak válasza jeni (#26) üzenetére


Pro Koryak
addikt

...európában meg kb 2,5x annyian laknak, aha persze.

(#32) bteebi válasza jeni (#26) üzenetére


bteebi
veterán

Mondjuk az amcsi áron Európában is bőven többet adnának el... :U

#27: A fent vázolt problémákat majd egy firmware frissítéssel megoldják :DDD.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) Piftuka válasza oriic (#19) üzenetére


Piftuka
veterán

"Semmi baj nincs az Xbox One S BD lejátszójával, és bármilyen komolyabb házimozi rendszert is rá lehet kötni."

Sok mindent lehet, a kérdés viszont az, hogy a képminőség (és hangminőség) a végén milyen lesz!?

Én nehezen tudom elképzelni, hogy egy konzol olyan minőségű chip-et és elektronikát kap, hogy onnantól kezdve az lesz "A" lejátszó egy otthoni házimoziban...

Persze ebből a cikkből nem derül ki, hogy mit rejt a SONY UHD lejátszójának a belseje, de én a magam részéről kíváncsian várom a "kommersz" gyártók ilyen megoldásait.

A PANASONIC lejátszója is kifejezetten ütősnek tűnik. Ha megfelelő tartalommal szerelik fel őket, ezek a ~300 dollár körüli árak egyáltalán nem számítanak soknak. (Különösen figyelembe véve azt, hogy milyen ársávban vásárolható meg egy valamire való, "szimpla" Full HD lejátszó manapság.)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.