Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Hogy is lesz ez az alaplapi csere? Embedded lévén viszi a procit és a többit ami fel lett sorolva? Akkor ennek mi az értelme? Az már egy másik konfig. Nem? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) kikikirly


kikikirly
senior tag

Lesz e Hardver specifikus optimalizálás mint Nintendo Switchen?
PS4,Xbox One-n is láttjuk mennyit számít, nélküle hiába a relatív erős a hardver, erőből nem fogja hozni ugyanazt.

Mivel cserélhető a hardver, gondolom erről lemondhatunk. :(

[ Szerkesztve ]

(#3) b. válasza kikikirly (#2) üzenetére


b.
félisten

szerintem nem lesz, ez egy sima mobil PC.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) kikikirly válasza b. (#3) üzenetére


kikikirly
senior tag

Pedig már pletykálnak a Switch Pro-ról.
Avval biztos nem lesz versenyképes.Jó,mobil PC Windows 10-el, szóval tud olyat amit a Switch nem,de kétlem hogy ezen fognak renderelni stb. , netezni ott az okosteló, elsősorban játék céljából vennék.Vagy rosszul látom?Ára se piskóta. :P

[ Szerkesztve ]

(#5) lezso6 válasza kikikirly (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Semmilyen hagyományos konzollal nem versenyképes ez a cucc.

A Smach számomra egy technikai mérföldkő, hogy egy játékra alkalmas PC már kézikonzol alakot is ölthet. Se nem több, sem kevesebb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) nuke7 válasza lezso6 (#5) üzenetére


nuke7
veterán

jóh, hát egy varázslónak semmi sem meglepő :P

Miért ne lenne versenyképes amúgy..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#7) Picco


Picco
addikt

Nem ugy volt hogy ez GDDR5 memoriaval erkezik, vagy almodtam? :F

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#8) kikikirly válasza nuke7 (#6) üzenetére


kikikirly
senior tag

Versenyképes,viszont eladott darabszámba közelébe se lesz a Switchnek,már csak az árcédula miatt is.
Exclusive cimek se lesznek, én biztos a Switch Pro-t választanám.Idő eldönti kinek van igaza.

Igazából elpuskázott lehetőségnek tartom a low level api hiányát.Mai hardver fejlődési ütem mellett az hogy plusz pénzért erősebb Processzor & APU-t tehetek bele később, eléggé hidegen hagy. :R

[ Szerkesztve ]

(#9) #06658560


#06658560
törölt tag

ZR2, i9, esetleg Xeon lesz bele?

(#10) lezso6 válasza kikikirly (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Switch 300 dollár, ez meg 1100 dollár. Majdnem 4x annyiba kerül, mint a Switch. Tök más kategória. Ha lesz Switch Pro, az is sokkal olcsóbb lesz.

Ez nem konzol, ez arra való, hogy a sima PC-s játék fusson rajta. Ennyi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Duck663


Duck663
őstag

Ez szerintem piac tesztelésre jó, de az ára miatt nem lesz túl sikeres. Ott a Win 10, túl általános ide, nem ilyen eszközre való, és csak drágítja, a nagy memóriaigénye se teszi vonzóbbá, a sok memória a mai árak mellett megint csak extrém mód drágítja. Viszont rámutathat egy igényre. Itt pedig képbe kerülhet a Sony, ők mondhatják azt, hogy hmmm, vevők rá a játékosok, ok csinálunk egy hasonlót, játékspecifikus OS-sel, és a PC és GCN alapok miatt, de akár kérhetnek egyedi lapkát is, de a lényeg, hogy mehetnek rá a PS4 címek, lényegében ezzel a lépéssel lenne egy hordozható PS4-ed, jó felbontással kellene kicsit játszani, de kb ennyi. Azt szerintem jobban vennék, mint ezt Win10-zel.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#12) Sinesol


Sinesol
veterán

Szerintem a sokszoros bukás sokat elmond arról, hogy mennyire van igénye erre a piacnak.

Duck663: Win10 nagy memoriaigény? Az Android bőven többet kér a stabil működéshez..

[ Szerkesztve ]

(#13) Duck663 válasza Sinesol (#12) üzenetére


Duck663
őstag

Hát egy hordozható játékkonzolhoz igen!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) Z_A_P válasza kikikirly (#2) üzenetére


Z_A_P
addikt

Lesz e Hardver specifikus optimalizálás mint Nintendo Switchen?

Lesz-lesz, persze hogy lesz:
Game > Settings > Graphics [Low | Medium | High]
Game > Settings > Screen [720p | 1080p]

OK

(#15) prolad


prolad
őstag

Eléggé hihetetlennek tartom,hogy egy ilyen kis méretű gépbe megoldották a bővíthető RAMot. Főleg, hogy a cég szeret mellébeszélni, kíváncsi vagyok tényleg lesz-e ebből bármi is.

(#16) Xaels válasza Duck663 (#11) üzenetére


Xaels
félisten

A Sonynak ott a Vita meg a Remote Play. Egy ilyen egybegépen szerintem sokkal nagyobb gond, hogyha nem akarják ormótlanná tenni akkor a fizikai vezerlők erősen kompromisszumosak lesznek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17) rodrigez válasza Picco (#7) üzenetére


rodrigez
senior tag

Vagy csak kevered a Subor Z Plus-al. Abban van 8gb gddr5. A Smach kapcsán mindig ddr4-ről beszéltek.

[ Szerkesztve ]

(#18) vaakuum


vaakuum
addikt

Hova nem fejlődtek a kvarcjátékok röpke 30 év alatt? :Y

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#19) .LnB válasza lezso6 (#10) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És még ha olcsó lenne akkor is bukás lenne.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20) Vektast


Vektast
aktív tag

Eléggé durva kis gép lesz szerintem. A sima model 630 dódó lesz :)

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#21) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Az árát én is sokallom és szerintem ha már ekkora amekkora belemehetett volna egy nagyobb, mondjuk 7-7,5 hüvelykes kijelző.

(#22) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Továbbra is megnézném rajta a Witcher 3-at, meg a Doom-ot. Bizros csúcs. Az NGage óta erre várok. :DD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#23) ttt


ttt
senior tag

Engem inkább majd ez a Smach OS fog érdekelni :K

(#24) hackeeeee válasza .LnB (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha olcsó lenne, nem biztos, hogy bukás lenne, szerintem.. főként ha pl. steam fiókot tudsz benne használni.

1100$-os áron nem biztos, hogy keresett termék lesz, de fogyni fog, az biztos, szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#25) .LnB válasza hackeeeee (#24) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha annyira olcsó lenne mint a lengyel-piaci sárga kazettás, akkor talán. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26) hackeeeee válasza .LnB (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én simán kipróbálnám, főként ha steam-en keresztül működne. :)

Véleményem szubjektív...

(#27) rdt89


rdt89
addikt

Mind szép és jó volt amit olvastam egészen addig, még az alapmodell áráig nem értem. Azért ennyiért ki lehet fogni laptopot is. Jó nem annyira kompakt mint ez, de cserébe nagyobb a kijelzője. Ha lemegy olyan 300 dollárra a Pro /szép álom/ nálem esélyes lehet, de ennyiért inkább laptop a hordozható játékra.

(#28) Hopkins95 válasza .LnB (#25) üzenetére


Hopkins95
addikt

Miért? Ha nagyjából egy árban lenne a Switchcsel, én kapásból ezt választanám. Annál nem kell több, hogy akárhol úton használhassam a Steam vagy Origin accountomat és játszhassak a multiplatform címekkel.

Egyébként azért nem 4-szer olyan drága, hisz az alapára 700 Euró, az nagyjából "csak" kétszerese.

Egyébként nagyon kíváncsi leszek ha kijön, hogy összevetve a Nintendo Switchcsel mennyire lesz erősebb. Az megmutatná, hogy mobil eszközre nem lenne -e érdemesebb az x86-ot az ARM helyett választani. És a DX12 teljesítményét is megmutatná egy low level API ellen.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#29) Kisgépkezelő válasza ttt (#23) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Semmi érdekes nem lesz benne. Egy egyszerű Linux disztribúció lesz előtelepített Steammel, hogy ne neked kelljen billentyűzet nélkül beírni a sudo apt... kódokat konzolba.

(#30) nuke7 válasza Mooka-Miki (#21) üzenetére


nuke7
veterán

ja, és lett volna 4kg.. :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#31) tbalazs14


tbalazs14
csendes tag

Freesync?

(#32) b. válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


b.
félisten

700 euróért is szerintem baromi sok. A grafikai tudása valahol a GT 1030 körül helyezkedik el,hisz a GTX 1050 100 FPS körül tud high beállításokkal GTA 5 alatt.720 P ben itt mega csúcs modell ( 1000 euro) tud 60 FPS-t. Azaz egy Combosabb IGP teljesítménye kb a Smach.
700 € az nálunk kb 250 K ért menne, amiért igaz nagyobb méretben de egy normálisabb lapost kapsz GTx 1050 TI karival 2 év garival.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) Hopkins95 válasza b. (#32) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nyilván én is drágálom a cuccot és egyelőre nem is lesz ilyenem, de az 1100 Euros iPhonok korában el tudom képzelni, hogy ilyen áron is lehet egy nagyon szűk piaca.

Egy gamer laptop azért lényegesen nagyobb, nehezebb, sokkal rosszabb üzemidővel. Ez egy lényegesen kisebb konzol, amit bárki akár vonaton vagy repülőn is elővehet.

Egyébként bárcsak a Nintendo vagy a Sony felfigyelne erre a chipsetre és ezzel adnának ki egy ilyen kézi/hibrid konzolt, már szerintem akkor megérné az AMDnek ez a „techdemo”.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#34) ithuriel


ithuriel
csendes tag

Jó lenne ez, de sajnos tényleg drága.
Viszont annyi előnye van a Nintendo Switch-el szemben, hogy a játékok sokkal olcsóbbak lennének. Nekem jelenleg is van több száz indie játékom Steamen, amiket tök jó lenne tolni egy ilyen eszközön. Konkrétan ha megvenném, játékokra nem is kéne költeni pár évig, Switchen meg darabja 50-60 euró.

(#35) b. válasza ithuriel (#34) üzenetére


b.
félisten

Mindenképpen nagy előny amit írsz.
De Switchre nem használtan annyi . :) és az ugye egy hibrid kézi konzol, nincs telepítés, nincs OS nincs driver.Minden játék elindul rajt és élvezhető sebességgel,minőséggel, rászabott irányítással megy. betesz játszik, kivesz.

Persze értem én miről beszélsz, csak arra akartam rávilágítani, hogy mindegyiknek meg van a maga előnye és a maga felára. Egy valóban hordozható mini PC konzol amit kapsz, de 1100 dollár / vagy euróért már most is elavult grafikai szinted tud. GTA5 720 P 60 FPS vs GTX 1050 720P 100-110 FPS ráadásul egy PC re optimalizált irányítást is át kell ültetni valahogy rá, ami vagy élvezhető lesz vagy nem.
Szerintem ennek nem a Switch a konkuirenciája, hanem az olcsó kicsi gamer laposok.
ÉN pl egy lenovo Yoga lapost hajtok most, 255 K ért vettem,15" 8 GB ram, FHD kijelző GTX 1050 TI.: 2 órát simán kibír játék alatt, de ha igyekszem akkor 2.5 - talán a 3 is megvan vele.Igaz , hogy 2,3 kg , de Smatch sem nevezhető éppen kicsinek szerintem a képek alapján zsebben nem fér el.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) Mooka-Miki válasza nuke7 (#30) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Dehogy lett volna. Van ott hely még ezen a házon is. :P

(#37) Hopkins95 válasza b. (#35) üzenetére


Hopkins95
addikt

ráadásul egy PC re optimalizált irányítást is át kell ültetni valahogy rá

bocs hogy belekötök, de PC-n annyi szokott lenni az irányítás optimalizálása, hogy rácsatlakoztatod a kontrollert, a PC felismeri hogy kontroller és játékra kész van. Ha pedig úgy döntesz, hogy mégis egér billentyűzettel nyomod, akkor felismeri az egér billentyűzetet és úgy nyomod. :)

Amúgy a 720p 60 FPS miért lenne elavult? A Switch is épphogy ennyire képes felbontásban(ill. még kevesebbre) multiplatform címek alatt csak alig 30 FPS-sel.
Szerintem egy ilyen hordozható konzoltól nagyon figyelemreméltó, ez lesz szerintem eddig a világ legerősebb hordozható konzolja(vagy konzol-PC-je ha úgy tetszik).

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#38) kikikirly válasza Hopkins95 (#37) üzenetére


kikikirly
senior tag

Szerintem is elég a 720p. Ekkora kijelzőre minek FullHD???

(#39) b. válasza Hopkins95 (#37) üzenetére


b.
félisten

PC-n elsősorban egérhez és billentyűzethez szabott az irányítás szerintem, de hát ez játékfüggű. egy játékot sem játszok PC-n kontrollerrel.Persze ez nem evidens, de én steames játékaim nagy részével nem kontrollerrel játszok.Ez nem jelenti azt hogy nem lehet, csak azt, hogy azt is meg kell ( ene)szokni aimassist nélkül pl egy FPS ben.
A 720P-t nem a kijelző miatt írtam, hanem a grafikus hardver teljesítménye miatt, azt hittem ez egyértelmű, mivel mellé egy 1050 VGA-t írtam..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) Z_A_P válasza kikikirly (#38) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ja, en akkor is 720p-n tolnam ezen, ha birja a 1080@60-at egyes jatekokban.
Bekapcsolom a radeon chill-t meg 60 fps limit, es maris sokkal tovabb birja az akksi.

Kerdes amugy, ez freesync kijelzo?

OK

(#41) Hopkins95 válasza b. (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pl. a Witcher 3, Tomb Raider, Dark Souls, Kingdom Come: Deliverance, Assassin's Creed, ... játékok ugyanúgy játszódnak PC-n kontrollerrel, mint bármelyik konzolon. Irányításban ezeknél zéró különbség van.

Egyébként meg tudjuk, hogy a GTA V nem az a játék, ami legjobban fut AMD hardveren...kiváncsi lennék nagyon pl. egy Doomra vagy Witcher 3-ra, hogy hogyan fut rajta. :)

(#40) Z_A_P +1! A Radeon Chill szerintem is itt lesz igazán hasznos! :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#42) Kisgépkezelő válasza Hopkins95 (#41) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ha egy XB/PS kontrollert csatlakoztatsz, akkor valóban. Nekem PS-el egy kicsit szórakoznom kellett, meg a játékok jó része ahhoz is az XB kontroller gombkiosztást írta, aztán nekem kellett kitalálnom egy idegeítően gyors QTE résznél, hogy a BÉ az most KOCKA vagy HÁROMSZÖG (azóta vettem is inkább egy XB1 kontrollert), de amúgy ha felkészítik a játékot rá, akkor tényleg úgy megy kontrollerrel, mintha konzolon játszanál. Mondjuk eddig ami shootereket próbáltam PC-n kontrollerrel, abból például egytől-egyig hiányzott a célzásrásegítés, ami miatt ha nem vagy ügyes kontrollerrel, akkor nem kapod meg ugyanazt a játékélményt. Viszont ebben valami Steam kontroller szerű dolog van, beépítve, amivel elvileg lehet irányítani azokat a játékokat is, amik nincsenek felkészítve a kontrolleres irányításra, gyakorlatilag meg (bár én nem próbáltam sosem), inkább azokat is rosszabbul, amik a két nagy konzolgyártó kontrollereivel tökéletesen működnek. Én még arról az eszközről jót nem hallottam.

(#43) zdanee


zdanee
őstag

Hiszem ha látom...

[link]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#44) Prof


Prof
addikt

Szerintem az egysegsugaru user brandet vesz ennyiert (Sony, Nintendo, Apple) vagy ingyen jatszik vmi Android-os cuccon akar 100 dollarert.

Azert sok sikert nekik. Nagy a torta egy kis szelet talan jut nekik. Bar a nagy mobil gaming onnan indult be, hogy olcso telefonokon is lehet ingyen jatszani nagyon sokfele jatekkal.

Az emberek inkabb vesznek 100 dollarert telefont es koltenek 1 dollaronkent 600 dollart hulye jatekokra/szolgaltatasokra, mint egyben vmi 700 dollarosat ami semmi brand/semmi marketing maszlagal nem hulyiti oket.

[ Szerkesztve ]

(#45) #48613632


#48613632
törölt tag

GPD Win2 már kapható, Intel alapokon, ennél azért olcsóbban. ITT van pár játék futás teszt róla.

(#46) Wesder válasza Kisgépkezelő (#42) üzenetére


Wesder
félisten

A BÉ az mondjuk pont a KÖR :P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#47) Hopkins95 válasza #48613632 (#45) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez olcsóbb? :F Én kb. ugyanennyiért látom, mint ennek az alap verzióját.

Egyébként köszi a videót, számomra eléggé lenyűgöző, hogy a kis HD 615 IGP ilyen teljesítményre képes, nem gondoltam volna azért.

De ez a Smach Z szerintem jelentősen erősebb lesz, mert ha pl. itt megnézed a GTA V-öt a videóban, akkor a GDP Win 2 olyan 30 fps-sel futtatja, ennél meg a dupláját mondják. S ha igaz ami a hírben van, akkor elvileg elég megvenni az alap változatot és te magad is bővíteni tudod benne a memóriát 8 gigára.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#48) Kisgépkezelő válasza Wesder (#46) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ha egy rohadt QTE rész jön, akkor még az XB kontrolleren is tuti, hogy A-t vagy Y-t nyomok B helyett. :O

(#49) Wesder válasza Kisgépkezelő (#48) üzenetére


Wesder
félisten

PS conhoz szokottaknak az X szokott gondot okozni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#50) Z_A_P válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


Z_A_P
addikt

GDP Win 2 olyan 30 fps-sel futtatja

Feltetelezem 720p/low beallitason...

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.