Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Maxxy10 válasza koxx (#43) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ha még az lenne :DDD
Egyetlen cég csinálja a kulcs készítését, minden kulcson rajta a cég telefon száma, a tulajdonos írásos formában engedélyt kell adnia, hogy még egy kulcs készülhet a házhoz és miután kivan fizetve onnantól számítva 2-4 hét mire kész lesz. Totális őrület :(

(#52) koxx


koxx
MODERÁTOR

Apple AirTag kulcstartó drágább mint maga az eszköz? :W :DDD [link]

(#53) odrif válasza koxx (#52) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ezért lesz Kínából:
[link]

20 éve a Prohardveren

(#55) koxx válasza odrif (#53) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De most miért nem jó neked 16k-ért? :D

(#56) hegedus001 válasza odrif (#47) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Viszont figyelmeztet akkor ha kimész a hatósugaradból. Ebben az ökoszisztémában, ez a cucc szerintem verhetetlen.

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#57) CptAdamica válasza koxx (#52) üzenetére


CptAdamica
veterán

Érzed már az exkluzív Apple életérzést?

Most nézem, hogy az eszközhöz nem jár bőrtok, tehát összesen 29k. Elnézést, de az Apple hülyére keresi magát a sok hülyén.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#58) Gudy válasza CptAdamica (#57) üzenetére


Gudy
tag

Én is most néztem, micsda trükk.... a tok meg kulcstartó meg mittommégmi külön van hozzá.
Már a Belkin megoldását is lehet kapni az Apple oldalán...
De az almás emberben azonnal megindul a " kéne egy ilyen... nem tudom még mire, de kéne" :)

(#59) Maxxy10


Maxxy10
addikt

16K? Ugyan. :DDD
UK-ban Hermès editon 399£ [link]

(#61) Noukoum válasza Maxxy10 (#59) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha erről nem születnek mémek akkor semmiről. :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) CptAdamica válasza #40993792 (#60) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem hinném, hogy ez frusztráció. Maximum fáj nézni, ahogy egy kapzsi cég, marhadrágán adja a szarokat, az emberek meg úgy repülnek rá, mintha az a világ 8. csodája lenne, az Apple meg hülyére keresi magát rajta.

Megyen!

(#64) TheMarci válasza CptAdamica (#62) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem hiszem, hogy az airtags kulcstarton fog az apple meggazdagodni. :)

Do You Dream?

(#65) CptAdamica válasza #40993792 (#63) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mert elolvasok egy hírt, majd az itt szóltam hozzá résznél jelzi, hogy érkeztek friss hozzászólások?

Amúgy persze, ez joker kifogás, hogy: "Ha nem tetszik, akkor miért nézed?" De az Apple kapzsisága ugyan úgy érint engemet is, mert például a 4-500 ezer forintra húzott telefonjainak árazását követi a többi gyártó is...

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#67) TheMarci válasza CptAdamica (#65) üzenetére


TheMarci
addikt

⸮Hat ezaz, hogy a pont a tobbi gyarto a kapzsi, mert oke, az Applenel kifizeted a telefon arat, mert kapsz erte cserebe valamit, de barmelyik masik telefongyarto hasznalhatatlan kacatjaert tizezreket fizetni kicsit tulzas.

Do You Dream?

(#68) CptAdamica válasza #40993792 (#66) üzenetére


CptAdamica
veterán

Topikjában nem szoktam hozzászólni, mert nem érdekel az egész Apple, de a híreket nyomon szoktam követni, ehhez sajnos ez volt a legjobb válaszom. Nyilván akinek nem inge, az ne vegye magára. (Ez lemaradt)

#67TheMarci
Mármint mit kapsz érte cserébe, amit a többi gyártónál nem?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#69) TheMarci válasza CptAdamica (#68) üzenetére


TheMarci
addikt

Azt, hogy mukodik, es az adataim biztonsagban vannak. Meg a laptopommal, orammal, tabletemmel valo egyuttmukodest.
Nyilvan tulzas volt az elozo hsz-em, csak arra akartam ramutatni, hogy tokre nem vagyunk egyformak, van aki az airtag tokra kolt penzt, van aki ennyiert eszik egy pizzat.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#70) LurkerSheik válasza Mumukuki (#44) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Mint olyan a marketing sem ördögtől való dolog.
Marketing vagyis népszerűsítés, lehet egy pozitív dolog mellett is, ahogy a célzott reklám is hasznos(abb) mint vaktába lövöldözni.
Nekem ez az, sőt társadalmilag is, inkább mint a sokadik magos processzor és miegymás.

Elkezdhetné a Samsung is vagy bármelyik nagyobb vagy kisebb gyártó is, mégis csak unalmas öltönyös fickók többé kevésbè jó angollal sorolják a tavalyinál nagyobb számokat évről évre.

A drága holmikban nem csak a kézzel fogható (hardvert) kell megfizetni hanem a körítést is, ahogy egy drága étteremben se jobb a jázminrizs 4x annyiért hanem a kiszolgálás, a precizitás, illatok vagyis az apróságokra is odafigyelést többek között.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#71) TheMarci válasza LurkerSheik (#70) üzenetére


TheMarci
addikt

Amugy pont ezt mondtam en is tegnap pajtasaimnak, hogy milyen jo, hogy egy kertben volt a bemutato egy resze, es nem oltonyos faszik beszeltek egy szinhazteremben a kivetito elott.

Es ez az ami jo, hogy valakinek ez jon be, van akinek meg pont nem, es igy nem vagyunk egyformak. De emiatt nem lenezni kell a masikat, hanem elfogadni, hogy neki mas az izlese. (Ez nem neked, hanem mindenki masnak valasz.)

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#73) harylmu válasza CptAdamica (#62) üzenetére


harylmu
őstag

"Maximum fáj nézni, ahogy egy kapzsi cég, marhadrágán adja a szarokat"

Teljesen legit, hogy marhadrágák a cuccaik (főleg az iMac-ek és Macbookok, de mondjuk a telefonok egy árkategóriában vannak az Android csúcstelókkal), de miért "szarok"? Például az AirTag miért szar? Van olyan eszköz, ami ebben az árkategóriában tudja ugyanezt hozni? (Samsung SmartTag egyébként koppra ugyanennyibe kerül.)

[ Szerkesztve ]

(#74) emvy válasza harylmu (#73) üzenetére


emvy
nagyúr

Tile ugyanezt tudja, de nincs ekkora networkje, szoval az AirTag vszeg jobb lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#75) harylmu válasza emvy (#74) üzenetére


harylmu
őstag

Jaja. (Volt itthon amúgy Tile.)

(#76) Noukoum válasza harylmu (#73) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk abban van GPS, így nem biztos hogy összelehet mérni a kettőt.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#77) Mumukuki válasza LurkerSheik (#70) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Akkor mashogy fogalmazok.
Ez nem az apple talalmanya, hanem egy jol bevett marketing modszer mar egy jo ideje.
Szo nincs itt arrol, hogy elkezdhetne mas is, mert ez mar megy.

a draga holmis resznek meg semmi koe az egesz mondandohoz.

(#78) harylmu válasza Noukoum (#76) üzenetére


harylmu
őstag

Erről hol van több infó? A hivatalos oldalon azt látom, hogy Galaxy Find Network-öt használ. Itt is azt írják.

"Galaxy SmartTag+ is equipped with both Bluetooth Low Energy (BLE) and ultra-wideband (UWB) technology so that it can pinpoint the location with greater accuracy."

[ Szerkesztve ]

(#79) LurkerSheik válasza Mumukuki (#77) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Akkor én is másképp fogalmazok.
Máshol nem ilyen szembetűnő, hogy adnak erre a sokszínűségre, különben ott is megjegyeztem volna.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#80) Mumukuki válasza LurkerSheik (#79) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Akkor nyilvan en dolgozok mas kornyezetben, de ez annyira standard mar, hogy kb senkinek fel sem tunik, csak az ha valaki nem csinalja.

Szoval ismet, ne mondjuk mar azt, hogy az apple valami kulonlegeset csinalt ezzel, mert nem

(#81) LurkerSheik válasza Mumukuki (#80) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Hagy mondjam már. :)
Nem talált fel semmit, de egy kő alatt éltem eddig, nekem pedig most tűnt fel igazán az i12 keynote után.
Erről szólt az első kommentem is, azóta kardoskodsz, de igazából tök feleslegesen.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#82) Mumukuki válasza LurkerSheik (#81) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

arra a reszre valaszoltam, hogy lehet peldat venni roluk. erre irtam, hogy nem kell, mert ne maz o erdekuk. ennyi.

(#83) GreenGoblin válasza TheMarci (#69) üzenetére


GreenGoblin
tag

adataim biztonsagban vannak

Remélem nem sértelek meg ha ezen csak :DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#84) Yeffy válasza koxx (#52) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#85) Braddock válasza Braddock (#24) üzenetére


Braddock
őstag

Revidiálom a válaszomat. Igaz nincs benne GPS, ettől függetlenül jól hangzik, amit tud.

(#86) TheMarci válasza GreenGoblin (#83) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem, mert en ezzel foglalkozom, te meg valoszinuleg nem. :)

Do You Dream?

(#87) GreenGoblin válasza TheMarci (#86) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ha te mondod

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#88) Mumukuki válasza TheMarci (#86) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Én is ezzel foglalkozom és ez egy eléggé vicces általános kijelentés volt ... :DDD

(#89) harylmu válasza TheMarci (#86) üzenetére


harylmu
őstag

Ezzel foglalkozol lol :D Én is, és? iCloud hack 2014, Apple apologises for allowing workers to listen to Siri recordings 2019

Ezt úgy mondom, hogy nekem is többnyire Apple cuccaim vannak itthon, de nem tudom honnan van a magabiztosságod.

(#90) Noukoum válasza harylmu (#89) üzenetére


Noukoum
veterán

Alma marketingjének kulcseleme a privacy, gondolom onnan.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#91) Mumukuki válasza Noukoum (#90) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Ettől még ez kb olyan kijelentés volt , mint pl a piros autó gyorsabb.
Több mint vicces ;]

[ Szerkesztve ]

(#92) CptAdamica válasza harylmu (#89) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mindenkinek az a legbiztonságosabb, amit éppen használ. Volt egy Microsoft fanatikus barátom, ő esküdött, hogy csak az Microsoft!

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#93) strogov válasza Mumukuki (#91) üzenetére


strogov
senior tag

"a piros autó gyorsabb"

WH40k-ban az ork járművek gyorsabbak ha pirosra festik. Az orkok hisznek benne :)

(#95) TheMarci válasza harylmu (#89) üzenetére


TheMarci
addikt

Akkor úgy mondom, hogy jobban tetszik az Apple hozzáállása. Több esetben volt példa rá, hogy fontos cve esetén eol eszközökre is jött ki patch, de jellemzően tovább, mint Android esetén, ott a fő probléma a csúszó rendszerupdatek. Azt az eszközt, amire bármilyen forrásból tudok akármilyen alkalmazást telepíteni, (lásd sms-es ügy nemrég, vagy a hírek, hogy épp melyik app csinál épp zombi hálózatot), nem tartom biztonságosnak.
Nyilván Applenél is vannak remek biztonsági rések, pl AirDrop feltörése, vagy amikor a system hálózati forgalom kikerülte a vpn-t..
Nem vagyok én semmi ellen, bármikor jöhet egy újabb icloud 0day, vagy megnyomják az Apple szervereit, mint a ms exchangeket.

Do You Dream?

(#96) Mumukuki válasza TheMarci (#95) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Hogy jon ide az android?

(#97) TheMarci válasza Mumukuki (#96) üzenetére


TheMarci
addikt

#68CptAdamica:
#67TheMarci
Mármint mit kapsz érte cserébe, amit a többi gyártónál nem?

Do You Dream?

(#98) mad823


mad823
őstag

Nem teljesen értem. Szóval egy ilyen AirTag - ha elveszve érzi magát, akkor nekiáll az összes, a környezetében lévő iPhone-nal beszélgetni? Na most ha az az én telefonom van a sok AirTag környezetében, akkor azon keresztül fog segélykiabálni mindegyik? Akarom én ezt?

(#99) harylmu válasza mad823 (#98) üzenetére


harylmu
őstag

Azt tudod-e, hogy jelenleg is így működik? :) Pl Apple Watch-al. Meg mindennel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#100) mad823 válasza harylmu (#99) üzenetére


mad823
őstag

Oké, csak a jelenlegi Find My eszközök javarésze más csatornákon is képek kommunikálni, illetve az AirTaggel n-szereződni fog az eszközök száma.

(#101) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kar hogy az egyik legfontosabb dolog, a lopas ellen nem igazan jo, mert hogy csipogas, rezges mellett talcan kinalja a tolvajnak, hogy scannelje le a lopott cuccot airtagek utan.

Tudom, hogy visszaelesre adna lehetoseget, ha nem igy lenne, de igy hasznos es haszontalan is egyszerre. Ha elhagytad ezzel talan megtalalod, ha elloptak ezzel nagyon kicsi az eselye hogy megtalalod.

Mondjuk egy autoba talan meg igy is megeri elrejteni egyet, valahol nincs arnyekolva, de nehez megtalalni.

Azok a fityegos tartok meg egyenesen a lenyeget olik meg az egesznek. Ha mondjuk a borondomet, laptoptaskamat akarnam tagelni. biztos valami belso zsebbe lennem tarto nelkul, nem a borond fulere, jol lathato helyen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#102) GreenGoblin válasza Tigerclaw (#101) üzenetére


GreenGoblin
tag

Pont egy másik topikban hoztam fel a témát és fejtegettük ki.
Lényeg hogy ha elhagyod és elmegy a közelben valaki akinél be van kapcsolva a bluetooth meg van netje is akkor azok által frissülhet a helyzete akár jelezhet is másoknak akik ha megtalálják vagy vissza juttatják a gazdinak vagy sem. Az utóbbinál sokat nem érnek vele mert ha le tiltja a tulaj akkor semmit sem tud vele kezdeni a megtaláló.
Viszont ha olyan helyen hagyja el ahol senki sincs a közelben vagy akik vannak nem kapcsolták be a bluetooth-ot vagy nincs netjük akkor ez bukta volt.
Szóval az autóba elrejtés is rizikós ezek miatt. Az egész koncepció félig öröm csak, de legalább még egy Apple termék ami gyűjt adatot.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#103) Tigerclaw válasza GreenGoblin (#102) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Raadasul nagyon kicsi az eselye annak, hogy valaki csak ugy naponta vegigszkenneli a taskajat, ruhajat, nem-e tagelte be ot valaki rossz szandekbol, mert stalker, eroszakolo, vagy emberrablo. Ezt raadasul megtehetne ugy is, hogy fizikailag atnezi a zsebeit, taskajat.

Annak viszont nagy az eselye, hogy mostantol egy autotolvaj leszkennelni a lopott autot tagek utan kutatva. Ezzel megint csak a tolvajoknak kedvezunk. Ha rejtve maradna a tag, rengeteg autot, motort, biciklit lehetne vedeni, megtalalni ilyen eszkozokkel, akar azonnal a lopas utan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#105) Alex91


Alex91
félisten

[Megtalálták az Apple AirTag gyenge pontját]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#106) joey04 válasza Alex91 (#105) üzenetére


joey04
titán

hát ez valóban elég szűk rétegnek lesz gond.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#107) harylmu


harylmu
őstag

Be is szereztem egy 4-es pakkot.

Egy kis frissítés annak, aki aggódott a 3 napos csipogáson. Ugyebár ha 3 napig távol van a telefonodtól az AirTag, akkor elkezd csipogni. Ez egy biztonsági mechanizmus arra, hogy ne arra használd fel, hogy más embereket kövess vele.

Na most aggódtam, hogy mi lesz ha elmegyek nyaralni ez meg nyivákol majd otthon. De szerencsére csak akkor csipog, ha 3 napig távol van és mozog is. Azaz, ha az asztalodon hagyod akkor nem fog.

Nyilván vannak extrém esetek, mikor a párod elviszi a kocsidat pár napra és a kulcscsomón rajta van. Kellemetlen :D Olyankor előtte nem árt levenni róla gondolom..

[ Szerkesztve ]

(#108) htw


htw
tag

Kicsit csalódás a hatótáv keresésnél (12 minivel). Kb 5m szabadban, ha kocsiban volt meg max 3m. Próbáltam másik 12 minivel a megtaláltam funkciót, de nem igazán akart működni.

(#109) htw válasza htw (#108) üzenetére


htw
tag

A hangjelzés is elég halk. Ok a telefonban nagyobb hangszóró van de azt hittem kb azt hozza majd. Kicsit nagyobb zajban meg se hallani.

(#110) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok! Gondolkozok rajta, hogy veszek egy 4 db-os csomagot és 2-t átadok az egyik ismerősnek. Ez működhet? Külön társíthatók appleid-hoz? Kocsiba tenném az enyém.

(#111) Alex91 válasza tl-x (#110) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, kulon tarsitod oket.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#112) tl-x válasza Alex91 (#111) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm :R . Kocsiban mennyire tudom elrejteni, hogy még tudjon majd kapcsolódni is?

(#113) tl-x


tl-x
őstag

Még egy dolog nem világos. Csak Apple eszközök hálózatát használja? Mondjuk ha a kocsim elviszi egy android készüléket használó ismerős akkor le tudom követni merre jár?

(#114) Alex91 válasza tl-x (#113) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , itt a rendszamtabla moge teszik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#115) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok! Pár hónapja vettem egyet és a kocsi kesztyűtartójában használtam. Tegnap reggel óta nem frissít. Most kivettem nagy nehezen frissült a pozició, de nem tudom megkeresni, nem játszik le hangot. Most itt van telefon mellett és azt írj ki 3 perccel ezelött volt elérhető. Mit lehet vele csinálni?

(#116) tl-x


tl-x
őstag

Ilyen gyorsan lemerült volna az elem? :W

(#117) Peddy789 válasza tl-x (#115) üzenetére


Peddy789
őstag

csereld ki az elemet?

(#118) Peddy789


Peddy789
őstag

Volt aki biciklihez hasznalta ? talalt valaki olcso megoldast valami jopofa rogzitesi modra ami nem feltuno?

(#119) tl-x válasza Peddy789 (#117) üzenetére


tl-x
őstag

Nem az volt a baj. Újra kellett indítani a telefont :W

(#120) huan


huan
őstag

Sziasztok,

Airtag-ekkel kapcsolatban szeretném kérdezni akinek van, vagy aki jól ismeri (mert sokat olvasok róla, de vannak még kérdéseim vele kapcsolatban)
- ha nincs elveszett módban, akkor is küld jelet a pozíciójáról messziről, amint tud?
- elveszett módban sokkal jobban merül?
- hangot csak manuálisan lehet bekapcsolni rajta?
- autóban elhelyezve a karosszéria leárnyékolja? (a saját autómról van szó)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#121) tl-x válasza huan (#120) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem a saját dobozában van betéve a kesztyűtartóba. Locátorban bármikor meg tudom nézni az utolsó pozícióját. Ki van kapcsolva az elveszett mód. Hangot ad ha telón parancsot küldesz rá.

(#122) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

Sokat olvastam utana, de nem talalok konkretumot: bereltem egy targyat, nem az enyem. 3 napog volt nalam, tegnap ejjel jott egy ertesites h ismeretlen airtag van a kozelembe (nekem nincs airtagem). Megneztem, lattam h miota aktiv es kovet, lattam az utvonalat is, eloszor nem tudtam min lehet,, azt hittem h vki az automra tett egyet, hogy pl elophassa. Kerestem, kutattam tobb tiznpercen keresztul, mignem a berelt targyban elrejtve megtalaltam.
gondolom biztonsagi okokbol a berbeado belerakja. Az a baj h errol nem szolt, azaz nem tudtam h kvazi kovetnek, gondolom latjak az airtagan keresztul h merre jarok, stb. Mennyire legalais ez? Berbado ertheto modon vedi a tulajdonat igy, de nem kellene szolnia a berlonek h van egy ilyen a berlemenybe, igy kavzi kovetnek? Nem illegalis igy a hasznalata?

koszi!

(#123) mckj12


mckj12
csendes tag

Sziasztok!

Csatlakoztattam az airtaget,de a keresés funkció nem igazán akar működni...
Azt írja jel keresése próbáljon helyet változtatni...Pedig ez a funkció is számomra fontos lenne mer képes vagyok a lakában is elhagyni a cuccom. :W
Illetve a hang lejátszása se megy mert arra meg azt írja hogy az AirTag nem érhető el.
Mozogjon a csatlakozáshoz...Ilyenkor mi a helyzet?
Köszi

Fingani vicces!

(#124) mckj12 válasza mckj12 (#123) üzenetére


mckj12
csendes tag

Na sikerült újraindítottam a telót már működik :D

Fingani vicces!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.