Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) babkukta


babkukta
senior tag

Nem értem.. egyre több ember hagyja ott a Googlét. Ebben benne van a más céghez való átcsábítás is, így hirtelen egy nem is annyira régi Xiaomi hír jutott eszembe, de van még pár. Ennyire rosszul fizet a Google?

Üdvözlettel, Tibi

(#2) #65577472 válasza babkukta (#1) üzenetére


#65577472
törölt tag

Google a legbőkezűbb a Szilícium-völgyben. A programozók éves fizetése bőven 100 000 USD felett van

(#3) dozsabalint válasza babkukta (#1) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Itt inkább arról van szó, hogy teszik-e neki az aktuális munkája, esetleg több/nagyobb kihívást/változatosságot szeretne. Érdekes, de Magyarországon is egyre inkább jellemző ez. Nem minden a fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#4) Giorgio1313 válasza #65577472 (#2) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Mint ahogy egész Amerikában a normálisabb helyeken

(#5) #65577472 válasza Giorgio1313 (#4) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen, ez egész Usankára jellemző, de a Szilícium-völgyben még az átlagnál is magasabb a bérezés. Google, Facebook, Apple, eBay, Yahoo, stb, ilyen szempontból mindegy, hova kerül az ember

(#6) HartMusk válasza #65577472 (#5) üzenetére


HartMusk
csendes tag

"de a Szilícium-völgyben még az átlagnál is magasabb a bérezés."

Ja és még az átlagnál is magasabbak lakbér.
Hiába kap mondjuk, akár egy gyakornok, 5000 dollárt havonta, ha abból, 4000 a rezsi.

[ Szerkesztve ]

T:Ó, hát ők 10-re járnak iskolába./D: Ha járnak.../T: Mellé.

(#7) dozsabalint válasza HartMusk (#6) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Pont erről olvastam multkor hogy egy google alkalmazott csak úgy tud lakást venni (SF környékén, ill a környező városokban), ha vesz egy furgont és abban alszik a google parkolójában (mivel az irodában történő alvást nemrégiben betiltották. Túl sokan maradtak ott aludni is, így nem kellett lakást bérelniük). Zuhanyozni, enni tud ingyen az irodában. Napközben aludni is lehet bennt, csak este nem.

[ Szerkesztve ]

(#8) #65577472 válasza HartMusk (#6) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szilícium-völgyben egy albérlet 1000-1500 USD, de gyakran előfordul az is, hogy egy féléves gyakornoki programban ezt is megfinanszírozza a Google, sőt a béren kívüli juttatások is átlag felettiek

(#9) Cathulhu


Cathulhu
addikt

30 000 korul indulnak az olcsobb albik, de a juniorok 120 000, par ev tapasztalattal mar 150-170 000 kaphatnak arrafele. Lehet gyakornoknak nem eri meg arrafele, de dolgozni nagyon.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) micafighter válasza babkukta (#1) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Ennyire rosszul fizet a Google?" Szerintem épp ellenkezőleg. Minél több a pénzed, annál kevésbé fog motiválni a mégtöbb pénz. Magas pozícióhoz általában magas fizetés és rengeteg juttatás társul, szerintem náluk (Andy Rubin-nál és a hasonló szintü vezetőknél) a pénz már nem lesz probléma a hátralévő életükben. Így képbe jönnek más motivációk, önmegvalósítás például.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.